Przegląd mediów – sierpień #2

Przygotowaliśmy kolejną odsłonę cotygodniowego przeglądu informacji z branży human resources i employer brandingu. Zapraszamy do regularnej lektury i do dyskusji w komentarzach, gdzie zachęcamy również do dzielenia się własnymi odkryciami. W dzisiejszym przeglądzie:

Przegląd mediów 2

Amazon rekrutuje 8,5 tysiąca pracowników w Polsce

Dyrektor operacyjny Amazona na Europę Środkową i Wschodnią uważa, że zrekrutowanie tak dużej liczby pracowników nie będzie problemem. – Mamy duże doświadczenie w tym zakresie, robiliśmy podobne rzeczy w Europie i na świecie – powiedział Kerry Person. Informacje o rekrutacji na niespotykaną dotąd skalę obiegły już większość mediów. W komentarzach pod artykułami na ten temat widać, że budzi on ogromne emocje – głównie z powodu proponowanych przez Amazon zarobków.

Do korpo od razu po maturze. Za granicą staje się to normą, a w Polsce?

– Nasz rynek nie wygląda jeszcze tak, jak w Wielkiej Brytanii, ale rzeczywiście zdarza się, że pojawiamy się w liceach, żeby opowiedzieć o pracy i możliwościach kariery w PwC – mówi Ewa Zmysłowska z działu HR tej firmy. W Polsce to zjawisko dopiero raczkuje, ale pracodawcy cały czas borykają się z problemem pozyskania najlepszych pracowników, więc z czasem będzie ono przybierało na sile (szczególnie w dobie niżu demograficznego).

Myślenie wizualne w HR

Klaudia Tolman (którą serdecznie pozdrawiam!) opisuje możliwości, jakie stwarza myślenie wizualne w rekrutacji oraz zwiększaniu zaangażowania pracowników. Jak się okazuje, zastosowań jest sporo: począwszy od nietypowej oferty pracy wzbogaconej komiksem a skończywszy na manualu dla nowego pracownika w formie rysunku. HR-owcy mają więc naprawdę spore pole do popisu – warto pochylić się nad tymi ciekawymi pomysłami i spróbować wdrożyć je w swojej codziennej pracy.

Five Rising Social Networking Sites — and How to Recruit on Them

Matthew Kosinski opisuje pięć stosunkowo nowych, ale zdobywających coraz większą popularność serwisów społecznościowych. Podpowiada, jak można je wykorzystać do rekrutacji pracowników.

Wymień 10 sposobów wykorzystania ołówka

Mariusz Bzdęga na swoim blogu krótko, zwięźle i na temat… absurdalnych pytań na rozmowach kwalifikacyjnych.

Polecamy również:

Dynamicznie zmieniający się rynek pracy wymaga od każdego HR-owca nieustannego rozwoju. Jednym z jego elementów jest poszerzanie swojej wiedzy branżowej. Dlatego na blogu rekrutacyjnym pojawia się cykliczny przegląd informacji z branży human resources i employer brandingu.  Publikujemy w nim i komentujemy wybrane przez nas newsy z rodzimego rynku, ale również z zagranicy.