Jak znaleźć pracowników z branży FMCG?

Wraz z rozwojem branży FMCG w korporacjach z tej branży stale rośnie zapotrzebowanie na pracowników w ich centralach. Ze względu na specyfikę ich pracy – ogromne wolumeny, praca z liczbami, znajomość SAP oraz międzynarodowe środowisko – preferowane są osoby, które już mają doświadczenie z dobrami szybko zbywalnymi. Jak je odnaleźć na GoldenLine? Podczas poszukiwań doświadczonych pracowników z branży FMCG najłatwiej jest skorzystać ze słów kluczowych. Wielu Kandydatów na swoim profilu w podsumowaniu zawodowym wpisze informacje o doświadczeniu w FMCG. Część spośród nich wybierze jednak pełną formę tego skrótowca – Fast Moving Consumer Goods. Ponieważ mają one oficjalną polską nazwę, to także ją warto uwzględnić w swoich poszukiwaniach. Zatem, pamiętając o deklinacji, w Wyszukiwarce Kandydatów w rubryce dowolne z tych słów wpisz np.:

FMCG, fast moving consumer goods, dobra szybko zbywalne, dóbr szybko zbywalnych, dobrami szybko zbywalnymi

Kolejnym sposobem jest wybranie branż z dostępnej listy. Na chwilę obecną nie jest na niej jeszcze wyróżniona branża FMCG – Kandydaci najczęściej wybierają branże Produkcja oraz Logistyka/Transport/Dystrybucja. W przypadku niektórych stanowisk pojawiają się również Analiza i Sprzedaż. Aby przyspieszyć pracę, zaznacz kilka naraz – przytrzymaj lewy klawisz Ctrl podczas zaznaczania. Wystarczy wtedy, że którakolwiek z tych branż została wybrana przez Kandydata, aby pojawił się na liście wyników. Aby zwiększyć swoje szanse na odszukanie Kandydatów z FMCG, możesz dodatkowo nałożyć też kryterium minimum dobrej znajomości angielskiego oraz lokalizacji w większych miastach Polski.

W swoich poszukiwaniach posłuż się także specyficzną dla tej branży terminologią, m.in. nazwami stanowisk czy systemów. Najczęściej osoby na stanowiskach demand planner czy supply planner pracują właśnie w FMCG. W takiej sytuacji wystarczy posłużyć się rubryką Stanowisko w Wyszukiwarce, aby zawęzić listę wyników, już bez konieczności wskazywania branż czy słów kluczowych. Możesz także skorzystać z rubryk na słowa kluczowe, aby przeszukiwać cały profil Kandydata. Niezależnie od wybranej opcji, pamiętaj o uwzględnieniu innych możliwych form zapisu, np. planer, planista.

Najskuteczniejszą jednak metodą jest szukanie po konkretnych nazwach firm. Można je potraktować albo jako słowa kluczowe, albo wpisać w rubrykę Firma. Podczas jednego wyszukiwania podaj od razu więcej firm, aby usprawnić swoją pracę. Dodatkowo, dzięki możliwości zapisywania kryteriów wystarczy, że wpiszesz je raz, by utworzyć szablon, z którego będziesz mógł korzystać przy następnych wyszukiwaniach.

LISTA FIRM Z BRANŻY FMCG

Dla czytelników naszego bloga przygotowaliśmy do pobrania listę firm, które zajmują się produkcją dóbr szybko zbywalnych.

Publikację można pobrać bezpłatnie – wystarczy uzupełnić poniższy formularz. Mamy nadzieję, że będzie pomocna. Udanych rekrutacji!