Jak stworzyć bazę kandydatów?

Baza kandydatów to tak naprawdę podstawa pracy rekrutera. Dobrze stworzona oszczędza czas, pomaga zakończyć rekrutację sukcesem i jest fantastycznym narzędziem w kryzysowych sytuacjach, kiedy musimy zatrudnić kogoś „na wczoraj”.

Jak taką bazę tworzyć, żeby aplikacje kandydatów nie gubiły się w setkach folderów w naszych skrzynkach mailowych, w komputerze lub w segregatorach?

Jak stworzyć bazę kandydatów?

Rozwiązanie jakie proponuje GoldenLine to Wyszukiwarka Kandydatów. Narzędzie to umożliwia nie tylko przeszukiwanie profili, ale również stworzenie swojej własnej bazy kandydatów.

Jak to działa? Dzięki Wyszukiwarce możemy zapisywać schematy naszych wyszukiwań – czyli kryteria, po których przeszukujemy bazę. Zapamiętany schemat to:

  • oszczędność czasu – nie musimy za każdym razem wpisywać kryteriów wyszukiwania, żeby dotrzeć do listy kandydatów.
  • samoaktualizująca się lista kandydatów – wyniki wyszukiwania same aktualizują się o osoby, które zarejestrowały się na GoldenLine lub zaktualizowały swój profil o nasze kryteria. Otrzymujemy w ten sposób szybkie dotarcie do kolejnych, nowych Kandydatów – są oni umieszczani na samej górze znalezionej listy wyników z dodatkowym oznaczeniem (NEW). Ponadto możemy w ten sposób obserwować rynek – kto i jakich Kandydatów obecnie zatrudnia.
  • szybkie notatki – na pełnych profilach Kandydatów, którzy nas interesują możemy dodać dowolną notatkę, która jest widoczna tylko dla nas. Możemy zatem zapisać każdą informację – ocenę Kandydata, to na jakim jest etapie w procesie rekrutacyjnym, albo czemu nie chcemy się z nim kontaktować. Możemy też udostępnić notatki wybranym przez nas osobom np. współpracownikom i stworzyć sobie tym samym system rezerwacji Kandydatów. Notatki będą widoczne tam, gdzie je dodaliśmy, czyli na pełnym profilu danej osoby, jak i w osobnej zakładce, gdzie znajdziemy zbiór wszystkich dodanych przez nas notatek.
    Wyszukiwarka Kandydatów GoldenLine

Co więcej, wybranych Kandydatów możemy katalogować, przenosić ich do schowków tak, by nie mieszały się z listą wszystkich znalezionych Kandydatów. Tworzymy więc za pomocą schowka shortlistę, do której mamy szybki i łatwy dostęp.

Istotne jest to, że stworzona przez nas baza Kandydatów nie zniknie. Nawet jeśli przestaliśmy korzystać z zaawansowanej Wyszukiwarki przez rok, zapamiętane schematy wyszukiwań, notatki i schowki, wrócą do nas przy kolejnym odnowieniu licencji.

Jeśli chcesz sprawdzić, jakie możliwości daje Wyszukiwarka Kandydatów, wypróbuj ją już dziś: Wyszukiwarka Kandydatów GoldenLine.

Dodaj komentarz