Poznaj 6 kroków do skutecznej rekrutacji w społeczności biznesowej

Chcesz, żeby Twoje projekty rekrutacyjne były bardziej efektywne? Szukasz najlepszych kandydatów? Zastanawiasz się, jak dotrzeć do wykwalifikowanych osób, które nie przeglądają ofert pracy?

Poznaj 6 kroków do skutecznej rekrutacji w społeczności biznesowej na przykładzie serwisu GoldenLine.pl.

1. Zaprezentuj się profesjonalnie i otrzymuj więcej odpowiedzi.
Jeżeli rekrutujesz w społeczności biznesowej, odpowiednie zaprezentowanie się jest niezwykle ważne. Kandydat, któremu wysyłasz zaproszenie do rozmowy, ocenia atrakcyjność oferty także po profilu rekrutera. Rekrutujący, którzy posiadają profil ze zdjęciem, a dodatkowo uzupełnili swój profil, otrzymują o 53% więcej odpowiedzi na wysłane wiadomości od pozostałych. O tym, jak profesjonalnie zaprezentować się kandydatom przeczytasz tutaj.

Rekrutujący, którzy posiadają profil ze zdjęciem, a dodatkowo uzupełnili swój profil, otrzymują o 53% więcej odpowiedzi na wysłane wiadomości od pozostałych.

2. Samodzielnie wybieraj kandydatów spełniających Twoje kryteria.
Dzięki wyszukiwarce dotrzesz do potencjalnych kandydatów według różnorodnych kryteriów: stanowiska, firmy, lokalizacji, ukończonej szkoły, wieku, a także dowolnej frazy, która znajduje się w profilu kandydata. Bardzo ważne jest, aby właściwie dobierać kryteria, bo to od nich zależy, czy znajdziemy odpowiednią osobę.

3. Zapisuj szybko i wygodnie najważniejsze informacje o kandydatach.
Funkcja Notatki, pozwala Ci zapisywać ważne informacje o kandydacie bezpośrednio na jego profilu. Twoje notatki będą widoczne, wyłącznie dla Ciebie, na liście wyników wyszukiwania i w schowkach. Dzięki tej funkcji nie zapomnisz najistotniejszych informacji o kandydatach!

4. Zarządzaj efektywnie kilkoma projektami rekrutacyjnymi równocześnie
Prowadzisz kilka projektów rekrutacyjnych? Stwórz schowki i zapisuj w nich profile wybranych kandydatów. Zrobisz to zarówno z poziomu listy wyszukiwania, jak i klikając przycisk Dodaj do schowka bezpośrednio na wybranym profilu.

5. Oszczędzaj czas kontaktując się wygodnie z wybranymi kandydatami.
Masz zapisane profile kilku kandydatów w schowku i chcesz do każdego z nich napisać taką samą wiadomość? Nie ma problemu. Dzięki schowkom  jednym kliknięciem wyślesz wiadomość nawet do 20 osób równocześnie.

6. Bądź na bieżąco
Chcesz sprawdzić, czy za jakiś czas nie pojawią się nowi kandydaci spełniający Twoje wymagania? Zapamiętaj swoje wyszukiwanie i wróć do niego w dowolnym momencie. Dzięki temu zawsze będziesz na bieżąco – bez powtórnego przeglądania profili tych samych kandydatów.

Sprawdź teraz jak działa Wyszukiwarka i zapisz się na bezpłatny test.

Zobacz wyszukiwarkę kandydatów w akcji – zapraszamy na bezpłatne szkolenie online – zapisz się tutaj.

Dodaj komentarz