Andrzej Chabierski

Freelancer - Administrator systemowy Linux/FreeBSD
Warszawa, mazowieckie

Join GoldenLine and view full profile of this user

View full profile

Skills

Amazon Web Services (AWS) Awk Bacula CentOS Debian DNS DRBD FreeBSD Git GlusterFS Jenkins JIRA LDAP Linux LVM Memcached Munin NFS OpenVZ Parallels Perl Script PostgreSQL Puppet Redis Redmine Sed Squid Subversion Virtuozzo VMware Infrastructure Web Hosting Zabbix OCFS2 virtualization Troubleshooting Database Systems administration scripts Shell Haproxy opscode Chef monitoring systems Ansible PostgreSQL HA docker lsyncd Kubernetes

Languages

English
intermediate

Experience

Ośrodek Przetwarzania Informacji
Lider Zespołu Wdrożeń i Utrzymania Systemów
- zarządzanie zespołem administratorów systemów i baz danych
- tworzenie infrastruktury sprzętowej dla projektów
- pomoc w przygotowywaniu specyfikacji technicznych dla zakupów sprzętu serwerowego
- administrowanie platformą wirtualizacji VMware vSphere (VMware vSphere: Fast Track [v6.0])
- administrowanie serwerami: Apache, Nginx, Tomcat, JBoss
- administrowanie repozytoriami kodu i narzędziami zarządzania pracą zespołu programistów i projektantów (Git, LDAP, Jenkins, Nexus, Sonar, Openfire, Jira/Fisheye, wiki)
- monitorowanie i tuningowanie serwerów www, aplikacji, wirtualnej maszyny Java
Logo
Administrator
Cedra
Praca w formie freelancer - wykonywanie prac na podstawie wystawionych zadan w systemie redmine - m.in:
---
- serwer na potrzeby developerow na potrzeby systemu Dukat1 - jako instancja w cloud (VPS, Git Server & autodeploy, LAMP, chroot FTP/SSH) - stala opieka nad serwerem,
- konfiguracja nowego serwera i przeniesienie glownej bazy klientow firmy Zpav (http://zpav.pl) wraz z przystosowaniem srodowiska do mechanizmow wewnetrznych,
- przygotowanie srodowiska developerskiego i produkcyjnego w ramach projektu "Kokpit" dla firmy Zpav (http://zpav.pl),
- drugi serwer na potrzeby developerow na potrzeby systemu Dukat2 - rowniez jako instancja w cloud - stala opieka nad serwerem
---
Logo
Administrator
Księgarnia Iuris Prudentia
Praca zdalna jako freelancer. Wykonywanie zadan zleconych w systemie Mantis.
Administracja i utrzymanie serwerow (FreeBSD) na potrzeby stron http://naukowa.pl i innych.
Logo
Architekt Systemowy (AWS/Linux)
Tidio
- praca w formie telepracy,
- administracja, utrzymanie i monitoring serwerów dedykowanych,
- wielopoziomowy monitoring infrastruktury z wykorzystaniem zabbix, pingdom,
- zaprojektowanie nowego modelu działania na amazon aws a następnie migracja całej infrastruktury z serwerów dedykowanych do amazon cloud,
- administracja i utrzymanie łącznie 5 load-balancerów (haproxy) rozłożonych geo-lokacyjnie,
- administracja i utrzymanie środowiska nodów aplikacyjnych (node.js),
- automatyzacja proces deploymentu oprogramowania z zastosowaniem SSHFS / amazon EFS, ansible i amazon api (boto EC2),
- współudział w procesie projektowania i wdrożenia systemu autoskalowania infrastruktury na podstawie amazon ASG, ALB
Ośrodek Przetwarzania Informacji
Administrator systemowy
Wdrażanie i utrzymanie systemów informatycznych
Squiz Poland
Administrator systemowy
Praca kontraktowa w siedzibie firmy i zdalnie.
Administracja i utrzymanie serwerow firmy oraz wsparcie techniczne dla zespolu Squiz Poland.
Serwery oparte na systemach Linux/FreeBSD (LAMP (Apache/Nginx), SQUID, DNS, DHCP, VPN, Jabber, LDAP, Squiz Matrix).
W ramach utrzymywanych serwerow hostowane sa m.in. serwisy takie jak:
--
- www.mz.gov.pl
- www.nbportal.pl
- www.bankbps.pl
- www.zamek-krolewski.pl
--
Logo
Starszy administrator
CodeProject
Zrealizowane zlecone zadania:
---
- postawiony od podstaw caly system monitoringu systemowo/aplikacyjny (na podstawie Zabbixa), wraz z napisaniem receptur do Chef-a automatyzujacy proces instalacji na serwerach,
- przeorganizowanie struktury instancji w Amazon Cloud (ograniczenie kosztow/logiczy uklad w secure group/hostname i auto CNAME w Route53),
- stworzenie zestawu receptur (Chef) do automatycznego instalowania i konfiguracji base systemu plus zaimplementowanie tego do nowo stworzonego AMI,
- przeorganizowanie sieci firmowej (rozwiazanie problemow z zasiegiem AP),
- zoptymalizowanie procedur backupu (zredukowanie obciazenia na wszystkich instancjach do minimum)
---
discipline.
Administrator systemowy
Telepraca - projekt, instalacja, konfiguracja i administracja platformy pod hosting stron z bardzo duza oglądalnością (real.pl, mamhakanaraka.pl).
Referencje na życzenie
Logo
Administrator systemowy/sieci
Astermedia
Administracja serwerami (router/www/poczta/system bilingowy) i siecią dla przeszło 800 klientów.
Referencje na życzenie.
home.pl
Starszy Administrator Systemowy
Projektowanie, administracja i rozwój systemów backupu jak również usług serwerów dedykowanych, instalacja, konfiguracja, obsługa, monitoring i optymalizacja farmy serwerów (1000 fizycznych maszyn w 3 serwerowniach), analiza pod kątem wysokiej dostępności i wydajności. Wieloletnia praca w formie telepracy - od 2012r ponownie w siedzibie firmy.
Łukasz C.
Łukasz C. · cooperator
added
Dobry kolega, zaangażowany pracownik, zawsze uśmiechnięty i skory do pomocy.
Usunięty Użytkownik
cooperator
added
Andrzej jest osobą którą słychać dużo wcześniej niż widać z racji jego charakterystycznego głosu, co może na początku zniechęcić tych bardziej wrażliwych na wysokie tony. Należy jednak pozbyć się wszelkich uprzedzeń, gdyż jest to jedna z niewielu osób określających siebie mianem 'profesjonalnego administratora' które w pełni zasługują na to określenie i mogę polecić bez jakichkolwiek zastrzeżeń.

Zdecydowanie jest Specjalistą przez duże 'S', posiada praktyczne, wieloletnie doświadczenie w administrowaniu systemów pracujących pod wysokim obciążeniem oraz posiada umiejętności analityczne pozwalające mu na optymalizację pracy systemów.

Dodatkowo Andrzej należy do osób z którymi dobrze się pracuje, chętnie dzieli się posiadaną wiedzą, potrafi sprawnie przyswoić nowe zagadnienia potrzebne do realizacji powierzonych mu zadań ... oraz co moim zdaniem najważniejsze, można na niego liczyć w sytuacjach krytycznych kiedy wymagana jest praca w niestandardowych godzinach.


Poza aspektami zawodowymi jest to bardzo sympatyczny człowiek o dużym poczuciu humoru i cieszę się, że pozostał w gronie moich prywatnych znajomych po moim odejściu z home.pl - gdzie po raz pierwszy miałem okazję współpracować z nim zawodowo.
Michał Zapalski
Michał Zapalski · client
added
Andrzej dał się poznać jako wysokiej klasy specjalista w zakresie administracji systemów UNIX, oraz osoba o wysokich zdolnościach analitycznych. Andrzej jest osobą otwartą i zorientowaną na rozwiązywanie zagadnień zgłaszanych przez klientów. Jeśli potrzebujecie Państwo naprawdę dobrego administratora, z czystym sumieniem mogę polecić Andrzeja.
Usunięty Użytkownik
cooperator
added
SPECJALISTA w pełni tego słowa znaczenie, świetny i sumienny współpracownik z masą ciekawych pomysłów. Dodatkowo bardzo pomocny, chętnie dzieli się wiedzą ale i ją przyswaja. Człowiek godny polecenia i współpracy.
Marcin S.
Marcin S. · cooperator
added
Andrzej jest doskonałym fachowcem od systemów UNIXowych. Jego wiedza i doświadczenie pozwalają na szybkie i sprawne rozwiązywanie wszystkich problemów związanych z tym środowiskiem. Sprawnie i rzetelnie podchodzi do zlecanych mu zadań.
Jacek Wojtkun
Jacek Wojtkun · provider
added
Znam Andrzeja już troche czasu i to dzięki niemu wybrałem home.pl jako posrednika w domenach oraz poczcie. Zawodowo jest jednym z najlepszych specjalistów od systemów rodziny Linux jakiego znam. Jest też osobą bardzo otwartą i chętną do współpracy, podejmuje się zadań które inni określiliby jako niemożliwe do wykonania udowadniając tym samym, że jednak dało się je zakończyć z sukcesem.

Szkoda tylko, ze zakończył współpracę z home.pl - myślę, ze firma straciła w pelni godnego zaufania i oddania pracownika, który pracujac przez wiele lat nie jednokrotnie udowodnil swoją rzetelność i fachowość.
Zbigniew Chodacki
Zbigniew Chodacki · cooperator
added
Pomimo, że pracowaliśmy w innych działach, to miałem okazję go poznać. Posiada poczucie humoru, jest cierpliwy i wyrozumiały dla rozmówcy. Widać było, że pasjonuje go to, co robi w swoim zawodzie jako administratora systemu.
Usunięty Użytkownik
cooperator
added
Andrzej dał się poznać z jak najlepszej strony. To osoboa bardzo sumienna i w pełni poświęcająca się obowiązkom służbowym. Przez prawie 7 lat współpracy wielokrotnie wspierał mnie swoją wiedzą oraz zawsze, jeżeli tego potrzebowałem, służył doświadczeniem. Pracownik bardzo sumienny, oddany w pełni temu co robi.
Grzegorz Stankiewicz
Grzegorz Stankiewicz · cooperator
added
Współpracowaliśmy z Andrzejem przez 5 lat. Przez cały ten okres czasu dał się poznać jako doskonały fachowiec, ale też i mentor dla młodszych, mniej doświadczonych współpracowników. Jego dociekliwość w dążeniu do rozwiązania napotykanych przeszkód jak i dążenie do perfekcji w wykonywanych zadaniach to tylko kilka z jego cech.
Usunięty Użytkownik
cooperator
added
Bez chwili wahania mogę zarekomendować Andrzeja każdemu, kto poszukuje rzetelnego i doświadczonego specjalisty. Duży profesjonalizm i wiedza ekspercka, po za tym bardzo dobra współpraca.
Wojciech Kubik
Wojciech Kubik · client
added
Współpracowałem z Andrzejem przy okazji kilku projektów. Jest świetnie zorganizowanym, dokładnym i doświadczonym profesjonalistą, posiadającym ogromne zasoby wiedzy. Praca z nim to czysta przyjemność.
Michał K.
Michał K. · cooperator
added
Andrzej jest specjalistą z olbrzymim bagażem doświadczenia. Bardzo dobrze zna budowę i działanie systemów operacyjnych, baz danych i wielu aplikacji używanych w codziennej jak i niecodziennej pracy administratora/inżyniera systemowego. Analiza obciążenia, optymalizacja wydajności, praca na dużą skalę, jest tym z czym Andrzej doskonale radzi sobie na co dzień. Jego doskonała znajomość języków skryptowych, wielokrotnie okazała się kluczowa w automatyzacji i optymalizacji wykonywanych zadań. Andrzej jest osobą chętnie dzieląca się swoją wiedzą od której przez 3 lata współpracy sam wiele się nauczyłem.
Marcin S.
Marcin S. · chief
added
Dokładny, zaangażowany i przygotowany merytorycznie, oto opinia w 3 słowach. W naszej wieloletniej współpracy Andrzej zawsze reprezentował poziom specjalisty w tym co robi oraz dał poznać się jako porządny pracownik.
Krzysztof Kaczanowski
Krzysztof Kaczanowski · cooperator
added
Specjalista w swojej dziedzinie. Pracuje się z nim miło i konkretnie. Zawsze gotowy pomóc i doradzić. Z czystym sumieniem mogę polecić jego osobę nawet najbardziej wymagającym klientom.
Usunięty Użytkownik
cooperator
added
Współpraca z Andrzejem układała się zawsze bardzo dobrze. Jego doświadczenie bardzo często było nieocenione, na dodatek chętnie się nim dzieli i można liczyć na jego wsparcie. Zna bash'a jak mało kto.
Usunięty Użytkownik
cooperator
added
Współpracowaliśmy z Andrzejem przez ponad 5 lat. Posiada duże doświadczenie zawodowe. Cechuje go dokładność i wnikliwość w dążeniu do celu. Jest osobą na której można polegać, zawsze służy pomocą.
Sandra Winnicka
Sandra Winnicka · cooperator
added
Znakomity specjalista, świetnie się z nim współpracuje. Konkretny, zorientowany na cel i godny polecenia, a przy tym koleżeński i otwarty na innych.
Anna J.
Anna J. · cooperator
added
Andrzej jest bardzo kompetentną osobą, posiada duże doświadczenie zawodowe. Bardzo zaangażowany w swoje obowiązki. Zawsze pomocny, można liczyć na jego wsparcie.
Paulina Ciesielska
Paulina Ciesielska · cooperator
added
Andrzej jest osobą konkretną, która dany problem potrafi rozwiązać do końca. Umiejętnie przekazuje wiedzę niezbędną do dalszej współpracy. Miałam przyjemność pracować z nim przez 4 lata.
Marta Boguszko-Skrylec
Marta Boguszko-Skrylec · cooperator
added
Współpracowałam z Andrzejem ponad 5 lat. Jest osobą godną zaufania, można liczyć na jego wsparcie i zrozumienie. W pracy w home.pl był człowiekiem cenionym przez szefostwo. Dobry specjalista.
Rafał Figas
Rafał Figas · client
added
Jeden z najlepszych w swoim fachu. Współpracujemy od wielu lat i mam nadzieję, że będzie to trwało jak najdłużej. Zdecydowanie polecam Jego usługi.
Jacek Przybylak
Jacek Przybylak · client
added
Wysokiej klasy specjalista.
Jeden z niewielu, jakim powierzyłbym swoje dane
Marek M.
Marek M. · cooperator
added
Andrzej jest jednym z najbardziej oddanych pracowników firmy Home.pl jakich znam, a do tego jednym z najbardziej doświadczonych. Wiedza i zaangażowanie i umiejętności czynia go przykładem dla pozostałych pracowników. Z czystym sumieniem mogę polecić Andrzeja jako wysokiej klasy specjalisty z branży IT.
Marek W.
Marek W. · client
added
Andrzej był naszym opiekunem technicznym ze strony home.pl w czasie, gdy mieliśmy tam kilkanaście serwerów dedykowanych. Bardzo dobrze wspominam naszą współpracę, a szczególnie w sytuacjach wymagających szybkich i konkretnych działań.
Logo
Administrator systemowy
Panstwowy Instytut Geologiczny Oddział Pomorski
Zapewnienia ciągłej pracy serwera, sieci i stanowisk roboczych.
Referencje na życzenie.
Logo
Administrator sieci/systemowy
Biblioteka Główna Politechniki Szczecińskiej
Szeroko pojęta administracja systemami Novel, Linux i Aleph (aleph.pl) opartego na silniku Oracle umożliwiający automatyzacje obsługi i integrację sieci katalogów bibliotecznych.
Pomysłodawca i współtwórca wtyczki do systemu Aleph umożliwiającej wydruk kodów kreskowych.
Referencje na życzenie
Łukasz Jarosław M.
added
Dzięki Andrzejowi, moi klienci nie mieli żadnych problemów!
Logo
Współzałożyciel, administrator sieci/systemowy
Stowarzyszenie użytkowników internetu "Langusta"
Projektowanie, wdrożenia, administracja siecią/serwerami, skarbnik, członek rady
Tomasz Janiczek
Tomasz Janiczek · cooperator
added
Współpracę z Andrzejem wspominam niezwykle sympatycznie, bowiem zaczęła się bardzo niecodziennie. A potem było już tylko lepiej. Andrzej jest doskonałym administratorem od którego bardzo wiele się nauczyłem. Swoje doświadczenie zdobywał nie poprzez teoretyczne wykłady i książkową wiedzę, ale ciężką, żmudną pracę praktyczną z setkami użytkowników, kilometrami niesfornych kabli, serwerów oraz systemów. Wie jak zarządzać sieciami ponieważ sam przeżył wiele sytuacji krytycznych i wyszedł z nich obronną ręką. Jego wiedza i umiejętności techniczne uzupełniane są przez otwartość, zdrowy samokrytycyzm i fantastyczne podejście do ludzi z którymi zawsze wyśmienicie się dogaduje. Polecam go bez wahania jako specjalistę najwyższej klasy i świetnego kolegę wnoszącego do zespołu coś więcej niż tylko inżynierię.
Marcin Łochin
Marcin Łochin · cooperator
added
Andrzej wykazał się swoją wiedzą oraz profesjonalnym podejściem do klienta również na polu działalności społecznej. To dzięki niemu członkowie stowarzyszenia mieli zapewniony dostęp do internetu. Administracja i utrzymanie serwera sieciowego w całości leżały w gestii Andrzeja. Dobrze wspominam współpracę z Andrzejem.
INNE
Prace na zlecenia / telepraca
Inne
• Kancelaria Doradztwa Finansowego Sp. z o.o.
• 3P Inwestycje Internetowe Sp. z o.o.
• Posterus Sp. z o. o. (posterus.pl)
• Nokaut.pl (nokaut.pl)
• Logos odzial w Stargardzie (logos.pl)

Specialities

IT-Administration
Administration of databases and storage
IT-Administration
Systems administration
IT-Administration
Managing services

Hobby

* Dobra muzyka
* Akwarystyka morska
* Dobre kino

Other

* Brak nałogów
* Prawo jazdy kat. B
* Uregulowany stosunek do służby wojskowej

Groups

Administratorzy
Administratorzy
administratorzy linux/unix
Bazy Danych
Bazy Danych
Zagadnienia bazodanowe: SQL99 i jego implementacje w popularnych systemach RDBMS: Oracle, MySQL, PostgreSQL, MSSQL, IBM DB2 i inne.
Bezpieczeństwo IT -- IHACK.pl
Bezpieczeństwo IT -- IHACK.pl
Bezpieczeństwo danych w Internecie spędza sen z powiek specjalistom i przeciętnym użytkownikom. Każdy z nas może niespodziewanie stać się ofiarą ataku hakera. A tu mamy wielu hakerów wśr&oac
Data Recovery
Data Recovery
Odzyskiwanie i kasowanie danych, problematyka computer forensics
Debian
Debian
Debian GNU/*
IT World
IT World
Wszystko co chciałbyś wiedzieć o IT oraz Telco
Jabłuszko
Jabłuszko
Grupa ludzi pracujących na komputerach Apple.
Języki Skryptowe
Języki Skryptowe
Grupa dla pasjonatów Języków Skryptowych takich jak Perl, Python, Ruby,SH, no i może jeszcze PHP, ale to tak na końcu :).
LINUX i OPEN SOURCE
LINUX i OPEN SOURCE
grupa dla uzytkownikow fanow maniakow i fanatykow linuksa :)
Linux w firmie
Linux w firmie
Zastosowanie, oprogramowanie, wykorzystanie Linuksa w firmie
Monitoring Sieci Komputerowych (LAN/WAN)
Monitoring Sieci Komputerowych (LAN/WAN)
Jak są sposoby Monitorowania Sieci Komputerowych i usług w niej działających.
Perl
Perl
Grupa programistów Perla