Adam Arczewski

Prezes Zarządu
Chybie, śląskie

Skills

Retail Marketing Mission Negotiation Commercial Marketing strategy Sales management Team building recruiting employees

Languages

English
beginner
Russian
beginner

Experience

Logo
Prezes zarządu
Spóldzielnia Samopomoc
Zarządzanie pracą Spółdzielni handlowo - produkcyjnej
www.gschybie.pl
Logo
Dyrektor Handlowy
Zakłady Mięsne ,, Berger" (Rydułtowy)
Zarządzanie sprzedażą firmy w kanale tradycyjnym : sklepy firmowe sieci franczyzowe i nowoczesnym.; sieci handlowe Auchan, Carrefour, Tesco Prowadzenie negocjacji handlowych podpisywanie Umów.Przeprowadzanie prezentacji, akcji promocyjnych i reklamowych.Prowadzenie działu handlowego.Reprezentowanie firmy.
Logo
Manager Sprzedaży i Marketingu
Zakład Przetwórstwa Mięsnego. ,,Jan Bielesz " Sp. z o.o.
Reprezentowanie firmy. Realizacja targetów sprzedażowych i marketingowych.Odpowiedzialność za wprowadzanie strategii sprzedaży w podległym rejonie.Negocjowanie umów handlowych.Rozwój portfolio klientów i dystrybucji na rynku hurtowym w kanale sieci handlowych. Monitorowanie poziomu sprzedaży, realizacji płatności, oraz akcji promocyjnych we współpracy z klientami; Organizacja konferencji, targów, imprez handlowych. Prowadzenie dokumentacji i korespondencji. Przeprowadzanie analiz i oceny sytuacji rynkowej. Tworzenie strategii rozwoju. Dbałość o wdrażanie i egzekwowanie standardów i procedur dotyczących współpracy z klientami zgodnie z polityką firmy.
Jarosław Żeliński
Jarosław Żeliński · provider
added
Adam to charyzmatyczny menedżer, który przede wszystkim rozwiązuje problemy a nie wyszukuje je. Szybko nawiązuje nowe kontakty i robi to z klasą, która cechuje ludzi doświadczonych i skutecznych.
Logo
Dyrektor Handlowy
BASCO” WRÓBEL I WSPÓLNICY
„BASCO” WRÓBEL I WSPÓLNICY Spółka Jawna Przetwórstwo i handel mięsem i wyrobami mięsnymi (Bielsko-Biała)
Odpowiedzialność za planowanie oraz nadzór nad realizacją produkcji i sprzedaży. Prowadzenie negocjacji, zawieranie umów. Kontrolowanie kosztów i obsługa administracyjna firmy.Nadzór nad zespołem pracowników obsługi sprzedaży w firmie produkcyjno- handlowej rozbioru mięsa.Sprzedaż hurtowa mięsa i wyrobów mięsnych.Zarządzanie zespołem Przedstawicieli handlowych Odpowiedzialność za planowanie i nadzór nad realizacją Zamówień. Prowadzenie działalności reklamowej i marketingowej.Pozyskiwanie nowych klientów na rynku detalicznym i wśród producentów.Kontrolowanie płatności, oraz akcji marketingowych.
Logo
Dyrektor ds. handlu i marketingu
SZERWAL 2000 Sp. z o.o. Centrum Dystrybucji wędlin i drobiu (Bielsko-Biała)
SZERWAL 2000 Sp. z o.o. Centrum Dystrybucji wędlin i drobiu (Bielsko-Biała)
Zorganizowanie i prowadzenie działu handlowego w hurtowni. Odpowiedzialność za wyniki sprzedaży i koszty. Zarządzanie zespołem Przedstawicieli handlowych i pracowników telemarketingu..Pozyskiwanie nowych klientów. Negocjowanie warunków i podpisywanie umów handlowych, kontraktów,przetargów. Ustalanie i dobór produktów do sprzedaży. Nadzór nad zamówieniami i sprzedażą.Kontrola płatności.Ustalanie strategii rozwoju i reklamy. Redagowanie gazetek i plakatów. Kreowanie akcji marketingowych.Coaching, szkolenie pracowników w zakresie obsługi klienta.
Logo
District Manager
AHOLD POLSKA Sp.z o.o. sieć handlu detalicznego (Kraków)
Nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem podległych placówek handlu detalicznego- sklepy discontowe i supermarkety. Realizacja strategii firmy w tym zakresie.Realizacja założonych celów i poziomu sprzedaży, odpowiedzialność za wyniki sklepów.Analiza wyników sprzedaży w podległym rejonie i podejmowanie działań umożliwiających poprawę tych wyników.Nadzór nad prawidłowymi zamówieniami towarów.Zapewnienie wysokiego poziomu obsługi klienta. Zarządzanie zespołem pracowników pracujących w 10 - 20 sklepach. Odpowiedzialność za sprawy pracownicze.Rekrutacja i selekcja. Przeprowadzanie oceny okresowej pracowników. Coaching, szkolenie pracowników. Tworzenie procedur i nadzór nad ich przestrzeganiem. Podpisywanie umów z firmami zewnętrznymi i wykonawcami. Nadzór nad realizacją prac w zakresie inwestycji i remontów. Koordynacja działań promocyjnych i reklamowych. Uruchamianie nowych placówek handlowych.

Trainings and courses

Zarządzanie ludźmi - efektywność interpersonalna.*
Budowanie zespołów i organizacji.*
Zarządzanie czasem.*
Systemy oceny pracowników.*
Szkolenia dla liderów organizacji - techniki organizowania grup, zarządzania, rozwiązywania problemów.*

Szkolenia i kursy potwierdzone certyfikatami

Education

Logo
Biznes i zarządzanie , studia podyplomowe
Wyższa Szkoła Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie
Logo
PEDAGOGIKA , magisterskie
Uniwerstytet Śląski

Specialities

Marketing
Marketing management
Sales
Sales management
Sales - Retail chains
Sales management - Retail chains

Hobby

jazda konna, turystyka ,sztuka