Tomasz Sikora

Tomasz Sikora

prezes zarządu, Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o.

Słupsk, pomorskie

Podsumowanie

  Moim mottem w życiu zawodowym są zmiany dla lepszej efektywności i skuteczności w osiąganiu rezultatów będących celem właściciela procesu za który odpowiadam. Moja pierwsza poważna praca to objęcie stanowiska działu inwestycji w jednej z największych Garbarni w Polsce. Jako młody inżynier budownictwa kierowałem pracą 17 firm budowlanych. Po zdobyciu uprawnień budowlanych w latach przełomu zostałem najmłodszym w Polsce wójtem gminy. Proces komunalizacji mienia i pierwsza w Polsce prywatyzacja mienia spółdzielczego spowodowała, że zostałem wybrany przewodniczącym Konwentu Burmistrzów i Wójtów dawnego województwa słupskiego. Następnie zostałem powołany na dyrektora departamentu rozwoju regionalnego na szczeblu województwa. W 1994 roku powołałem jedną z pierwszych Agencji Rozwoju Regionalnego, która z mojej inicjatywy powołała do życia Słupską Specjalną Strefę Ekonomiczną i Wyższą Hanzeatycką Szkołę Zarządzania, której byłem członkiem senatu. Na początku nowego wieku utworzyłem na terenie Polski spółkę córkę jednej z większych firm konsultingowych w Belgii – Business Mobility International Sp. z o.o. którą kierowałem przez prawie 10 lat nawiązując relacje gospodarcze z ponad 400 samorządami w Polsce. W 2010 roku podjąłem się restrukturyzacji jednej z większych na Pomorzu firm zarządzających nieruchomościami. Między czasie, głownie w latach 90-tych uczestniczyłem w pracach Społecznej Rady Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów pracując jako sekretarz Krajowego Stowarzyszenia Agencji i Fundacji Rozwoju Regionalnego na ul. Polnej w Warszawie.
  prezes zarządu

  Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. zo.o.

  od kwietnia 2010 (od 4 lat i 1 miesiąca)
  Kierowanie zespołem 106 pracowników w tym 33 administratorami. Zarządzanie nieruchomościami w tym 830 wspólnotami, 330 budynkami gminnymi, 400 lokalami użytkowymi. Pełnienie funkcji pełnomocnika prezydenta miasta ds. gospodarki mieszkaniowymi zasobami komunalnymi. Windykacja należności. Prowadzenie inwestycji rewitalizacyjnych wybranych obszarów miasta.
  wiceprezes zarządu Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

  Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

  maj 2002 - marzec 2004 (przez 1 rok i 11 miesięcy)
  Zarządzanie specjalną strefą ekonomiczną. Negocjacje z inwestorami, nadzór nad iwestycjami infrastrukturalnym w strefie.
  Prezes Zarządu

  Business Mobility International Sp. z o.o.

  maj 2001 - kwiecień 2010 (przez 9 lat)
  Kierowanie zespołem kosnultantów i doradców operujących w zakresie budowy strategii rozwoju lokalnego, powiatów i województw oraz strategii turystyki. Projektowanie inwestycji głównie realizowanych w samorządach terytorialnych takich jak parki wodne, hale sportowe, obiekty użyteczności publicznej. Kierowanie zespołami ds. rewitalizacji miast. Wspólpraca z współwłaścicielem spólki - Business Mobility International NV SA z Brukseli w zakresie lokalizacji inwestycji z terenu BENELUXU na terenie Polski. Kierownie projektami finansowanymi przez UE w zakresie tworzenia Centrów Doradztwa Biznesowego. Tworzenie projektów inwestycyjnych na rzecz samorządów lokalnych min. Studia Wykonalności, Biznes Plany. Podtrzymywanie kontaktów z ponad 400 gminami i powiatami na terenie Polski w zakresie stałego doradztwa w przygotowaniu inwestycji pod finansowanie z udziałem środków UE.
  konsultant

  Kanadyjsko – Polska Fundacja Przedsiębiorczości

  czerwiec 1999 - sierpień 2000 (przez 1 rok i 3 miesiące)
  ocena zdolności kredytowej MSP, udzielanie pożyczek z Funduszu Poręczeń Kredytowych dla Małej i Średniej Przedsiębiorczości,organizowanie szkoleń z zakresów funduszy na rozwój przedsiębiorczości.
  członek rady nadzorczej

  Fundusz Inwestycyjny „Pomerania” S.A.

  maj 1999 - czerwiec 2000 (przez 1 rok i 2 miesiące)
  udzielanie pożyczek na zasadzie Venture Capital, bezpośredni nadzór nad zarządem spółki w ramach Ksh
  właściciel

  Business Development Options Tomasz Sikora

  maj 1997 - kwiecień 2010 (przez 13 lat)
  Doradztwo dla samorzadów terytorialnych w zakresie budowy, wdrazania i realizowania strategii rozwoju. Umowa kontraktowa na zarzadzanie Słupską Specjaną Strefą Ekonomiczną 20002-2004
  członek senatu

  Wyższa Hanzeatycka Szkoła Zarządzania w Słupsku

  październik 1995 - czerwiec 1997 (przez 1 rok i 9 miesięcy)
  Współudział w kierowaniu uczelnią niepubliczną
  prezes zarządu

  Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

  wrzesień 1994 - czerwiec 1997 (przez 2 lata i 10 miesięcy)
  Kierowanie programami przedakcesyjnymi do UE, współpraca zagraniczna w ramach zadań powierzonych przez Urząd Wojewódzki, doradztwo dla MSP, tworzenie projektów inwestycyjnych, kierownie projektem uruchomienia pierwszej niepublicznej szkoły wyższej w Słuspku, kierowanie projektem utworzenia Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
  Dyrektor Wydziału Polityki Regionalnej

  Urząd Wojewódzki w Słupsk

  czerwiec 1993 - sierpień 1994 (przez 1 rok i 3 miesiące)
  Kreowanie polityki regionalnej na poziomie województwa. Budowa pierwszej strategii rozwoju społeczno - gospodarczego dla regionu. Negocjacje z inwestorami. Nadzór nad Wojewódzkim Biurem Planowana Przestrzennego.
  Wójt Gminy Dębnica Kaszubska

  Urząd Gminy Dębnica Kaszubska

  czerwiec 1990 - maj 1993 (przez 3 lata)
  Zarządzanie obszarem administracyjnym Gminy Dębnica Kaszubska ( obecnie powiat słupski) , radny Rady Gminy Dębnica Kaszubska. Przewodniczący Konwentu Burmistrzów i Wójtów Województwa Słupskiego 1991 -1993.
  Kierownik Działu Inwestycji

  Północne Zakłady Przemysłu Skórzanego "Alka" w Słupsku , Garbarnia w Dębnicy Kaszubskiej

  marzec 1988 - czerwiec 1990 (przez 2 lata i 4 miesiące)
  Prowadzenie rozbudowy garbarni w Dębnicy Kaszubskiej w ramach projektu rządowego. Kierowanie 14 firmami budowlanymi w zakresie rozbudowy i modernizacji hal produkcyjnych, budowy jazu na rzece Skotawie , budowy oczyszczalni ścieków w systemie "biooxyblok", budowy dróg wewnętrznych.

  Edukacja

  Zarządzanie Nieruchomościami, studia podyplomowe

  Wyższa Szkoła Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie

  październik 2010 - lipiec 2011 (przez 10 miesięcy)
  prawo gospodarcze, studia podyplomowe

  Wyższa Szkoła Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie

  wrzesień 2001 - lipiec 2002 (przez 11 miesięcy)
  Budownictwo Lądowe, magisterskie

  Politechnika Gdańska

  październik 1979 - wrzesień 1986 (przez 7 lat)

  Informacje dodatkowe