"Wiosna, Radość, Muzyka i Rytm" - Wielka Majówka w Nowym Kawkowie

STOWARZYSZENIE „U ŹRODŁA” oraz OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „TU I TERAZ” W NOWYM KAWKOWIE
http://u-zrodla.pl http://tuiteraz.eu

29 KWIECIEŃ – 3 MAJ 2011

WIELKA MAJÓWKA W NOWYM KAWKOWIE „WIOSNA, RADOŚĆ, MUZYKA I RYTM”
PROWADZĄ: BOGDAN HALICKI,
ZOSIA I DAWID RZEPECCY


Zapraszamy na 5 dni wspaniałej zabawy, radosnego tańca, gry na bębnach, relaksu, odpoczynku, możliwości wiosennego doładowania energii i wzmocnienia wszelkich sił życiowych. W atmosferze rozluźnienia i przyjemności, w przepięknym miejscu, w otoczeniu dzikiej natury, będziemy bawić się w rytmach muzyki etnicznej z różnych stron świata. Pozwolimy aby rozkwitła w nas energia i radość życia! Przywołamy Wiosnę!
Proponujemy dwa razy dziennie różne ciekawe zajęcia i warsztaty oraz możliwość skorzystania z masaży, sauny, kąpieli i tego wszystkiego co oferują okoliczne lasy, łąki i jeziora.
W programie:
- trzy 3 godz. warsztaty Bogdana Halickiego: „Co ci w duszy gra” – warsztat oparty o taniec spontaniczny i happening malarsko-muzyczny, „Połączy nas rytm” – warsztat gry na bębnach etnicznych, „Synestezja muzyki” – czyli jak odbierać muzykę wszystkimi zmysłami ( w oparciu o rytmy Ta Ke Ti Na);
- 3 częściowy warsztat „Niech zakwitnie we mnie Wiosna” Dawida i Zosi Rzepeckich (którego celem jest zwiększenie świadomości swojego ciała i jego naturalnego połączenia z Ziemią i Kosmosem; w radosny i spontaniczny sposób spotkamy się sami ze sobą oraz z innymi; wspólnie celebrować będziemy przebudzenie wiosennej energii w każdym z nas).Data: 29.IV-3.V.2011
Miejsce: Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo
Cena: 450 zł (cena obejmuje wszystkie warsztaty) + koszty zakwaterowania i
wyżywienia
Kontakt: http://tuiteraz.eu, kawkowo@tuiteraz.eu ,
Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 0606994366,
biuro: 0662759576 http://u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl,
Uwaga: konieczna wpłata 200 zł na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i
Teraz” do 15 kwietnia z opisem „majówka 2011”:
Alior Bank 3724 90000 50000 4500 5695 0255OPIS ZAJĘĆ:
CO CI W DUSZY GRA, prowadzi Bogdan Halicki (3 godz.)
Poprzez spontaniczną twórczość artystyczną warsztat regeneruje Ciało, doskonali Umysł, relaksuje Duszę. Ma charakter towarzysko-zabawowy. Proponuje relaksację przy pomocy muzyki, wizualizacji medytacyjnych, pobudzania zmysłowych energii i twórczych działań artystycznych. Warsztat obejmuje:
• TANIEC SPONTANICZNY - swobodny taneczny ruch, przy muzyce granej „na żywo”,
bez ograniczeń, bez kroków, bez przymusu, z elementami jogi, psychodramy, choreoterapii,
z medytacją w ruchu; pozwala dostrzec bogactwo odcieni własnej osobowości, umożliwia pozbycie się blokad w ciele i barier psychicznych, pomaga odrzucić ograniczające role, złe nawyki i zmienić wzorce, stymulować energię, poprawić ogólny stan zdrowia, krążenie krwi, pozbyć się kompleksów, lęków i depresji. Poprzez walory spontanicznego tanecznego ruchu zaczynamy żyćpełniej, bardziej świadomie i radośnie. Warsztaty przeznaczone są dla każdego, niezależnieod wieku, płci, doświadczenia w tańcu a szczególnie dla tych, którzy myślą, że nie umieją tańczyć także dla tych, którzy chcą poczuć lepszy kontakt ze swoim ciałem i dla tych, którzy chcą się po prostu dobrze bawić.
• OBRAZY DŹWIĘKOWE - happening malarsko - muzyczny, w czasie którego maluje się
obrazy, inspirowane muzyką medytacyjną, graną „na żywo” przez prowadzącego na instrumentach etnicznych. Instrumenty te pochodzą z różnych rejonów świata i mają mistyczne brzmienia. Dzięki swej budowie emitują wielotony nieharmoniczne, dzięki którym tworzą się dźwiękowe dudnienia różnicowe, które pomagają synchronizować półkule i w naturalny sposób stymulują pracę mózgu. Happening adresowany jest do wszystkich tych, którzy nigdy nie trzymali pędzla w ręce i tych, którzy uczyli się malowania.
• MUZYKA DO FILMU - fascynująca multimedialna przygoda z filmem i muzyką, w czasie
której uczestnicy intuicyjnie improwizując, na zestrojonych ze sobą instrumentach
perkusyjnych, tworząc nową - własną - ilustrację muzyczną, do fragmentów filmów
emitowanych bez fonii.


POŁĄCZY NAS RYTM, prowadzi Bogdan Halicki (3 godz.)
Trzygodzinne warsztaty gry na bębnach etnicznych obejmują relaksujące psychikę zabawy z głosem i rytmem, poznanie zasad intuicyjnej improwizacji, oraz elementarną naukę gry na bębnach. Metoda nauczania jest prosta i zrozumiała a ekspresja rytmu dostępna jest dla wszystkich. Gra na bębnach korzystnie wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne. Poprawia krążenie krwi i usuwa stres. Rozwija kreatywność i koncentrację. Tworzenie muzyki może służyć budowaniu większej świadomości. Dzięki pracy z instrumentem poznamy możliwości samodoskonalenia w innych obszarach takich jak koordynacja ruchowa, komunikacja niewerbalna, praca w zespole, umiejętność słuchania. Bębny to instrumenty kontaktowe. Szukają się w sferze dźwięków, słuchają nawzajem i rozmawiają ze sobą. Uczą empatii i wyczulenia na głos innych.
Zapraszam więc wszystkich, którzy chcą grać na bębnach etnicznych, poczuć pulsującą energię rytmu, spędzać swój wolny czas aktywnie i pożytecznie a przy tym robić coś bardzo oryginalnego. Stworzymy zharmonizowany zespół, który pozwoli nam poprzez muzykę i rytmiczne wibracje wprowadzić się w stan przyjemnego relaksu i transu. (180')


SYNESTEZJA MUZYKI – W POSZUKIWANIU NATURALNEJ RADOŚCI, prowadzi Bogdan Halicki (3 godz.)
Synestezja - percepcja muzyki wszystkimi zmysłami.
Trzygodzinne warsztaty, w czasie których odpowiednie ćwiczenia i zabawy pomogą zrozumieć w jaki sposób muzyka wpływa na ludzkie ciało, duszę i wyobraźnię. Ponad to uczestnicy nawiążą głęboki kontakt z własnym ciałem i duszą przy pomocy tworzonej przez siebie muzyki - poprzez rytm, dźwięk, ruch i głos. Warsztat obejmuje:
• W POSZUKIWANIU NATURALNEJ RADOŚCI - uczestnicy warsztatów nauczą się
„widzieć ciszę”, metody odbioru muzyki wszystkimi zmysłami, „zobaczą” różnicę między słuchaniem i słyszeniem, poczują fizycznie energię dźwięków.
• Ti Ka Ti Ka Tum - to bezpośrednie, intensywne i pozostające na długo doświadczenie i tak
jak w metodzie TaKeTiNa tworzymy muzykę, korzystając z kroków, klaśnięć i głosu przy
dźwięku bębna. Prowadzący warsztat przekazuje rytm tak, żeby uczestnicy mogli
zrozumieć, uczyć się i poznawać go w najbardziej naturalny sposób. Początkujący uczestnicy i zaawansowani znajdują się w tym samym kręgu, gdyż w procesie Ti Ka Ti Ka Tum nie chodzi o to, aby osiągnąć idealnie zadany wzorzec, lecz żeby odnaleźć własną miarę. Jest to możliwe jedynie wówczas, gdy jesteśmy w pełnym kontakcie z tym co robimy. Doświadczamy zarówno wspólnoty z innymi ludźmi, jak i bycia ze sobą. Ti Ka Ti Ka Tum uczy doświadczania głębokiego rozluźnienia, koncentracji i pozostania skupionym w długim okresie czasu, uczy improwizować, rozwija poczucie rytmu, uczy podzielności uwagi i koordynacji ruchów, ujawnia twórczy potencjał.

„NIECH ZAKWITNIE WE MNIE WIOSNA”, prowadzą Dawid i Zosia Rzepeccy (3 części po 3 godz. oraz wstęp i zakończenie)
Warsztat którego celem jest powiększenie świadomości swojego ciała, jego naturalnego połączenia z Ziemią i Kosmosem. W radosny i spontaniczny sposób spotkamy się sami ze sobą oraz z innymi. Wspólnie celebrować będziemy przebudzenie wiosennej energii w każdym z nas. Odkryjemy nieznane dotąd możliwości energetyczne naszych ciał i damy sobie odrobinę przyjemności. Każda cześć będzie osobną całością łączącą się jednak w jeden proces przebudzenia świadomości ciała.

Wstęp do zajęć (29.IV)
Poprzez taniec i ruch poznamy się wzajemnie i osadzimy w przestrzeni "tu i teraz". Uczestnicy zapoznają się wstępnie z podstawami radosnej pracy z ciałem, którą natychmiast będą mogli wcielić w życie.

Cześć 1 (30.IV) - Przedwiośnie
Zajęcia rozpoczniemy od dynamicznych relaksacji pozwalających otrząsnąć się z zimowych napięć. Otworzymy swoje ciała na swobodną ekspresje, pozwalającą odreagować zblokowane emocje, uruchamiając bardziej swobodny przepływ energii życia. Osoby uczestniczące w tej części będą miały okazję doświadczyć podniesienia poziomu energii, uwolnienia z napięć oraz poczucia większej swobody.

Część 2 (1.V) - Kiełkowanie
W drugiej części wzmacniać będziemy wewnętrzne wibracje ciała. Otworzymy nasze gardła w celu swobodniejszego wyrażania siebie. Będziemy pracować z dźwiękami, śpiewem i mantrami. Rozwibrowani ruszymy ku odkrywaniu tajemnic energetycznych naszego ciała. Poznamy ćwiczenia otwierające naszą energię życiową doświadczając głębokiego połączenia z samym sobą.

Część 3 (2.V) - Rozkwit
W trakcie tej części, po wcześniejszym rozbudzeniu ciał, w formie dynamicznej medytacji w ruchu uczestnicy będą mogli doświadczyć wewnętrznej podróży "szamańskiej". Celem medytacji będzie otwarcie się na głębsze nieświadome komunikaty płynące do nas z przestrzeni ruchu i tańca. Sesja ta będzie dawała możliwość podsumowania całych naszych doświadczeń warsztatowych, przygotowując uczestników na nadchodzący sezon kwitnienia i owocowania naszej duchowości.

Zakończenie (3.V)
Stworzymy przestrzeń dla chwili refleksji. Poszukamy jak przenieść doświadczenia warsztatowe do codziennego życia. Damy sobie czas na odrobinę bliskości i poczucia wspólnoty pomiędzy uczestnikami. Wykonamy kilka otwierających serce ćwiczeń. Zamkniemy warsztat wspólnym rytuałem.


PLAN ZAJĘĆ WIELKIEJ MAJÓWKI:
28.IV. czwartek
przyjazd i zakwaterowanie,
godz. 19.00 – kolacja
29.IV piątek
rano: masaże, czas wolny;
po południu: wstęp do zajęć z Dawidem i Zosią Rzepeckimi, wieczorem koncert gongów;
30.V. sobota
10-13 zajęcia z z Dawidem i Zosią Rzepeckimi cz.I „Przedwiośnie”
16-19 zajęcia z Bogdanem Halickim ( „Co ci w duszy gra..”)
1.V. niedziela
10-13 zajęcia z z Dawidem i Zosią Rzepeckimi cz.II „Kiełkowanie”
16-19 zajęcia z Bogdanem Halickim ( „Połączy nas rytm – warsztat gry na bębnach”)
2.V poniedziałek
10-13 zajęcia z z Dawidem i Zosią Rzepeckimi cz.III „Rozkwit”
16-19 zajęcia z Bogdanem Halickim ( „W poszukiwaniu naturalnej radości” )
3.V wtorek
10-12 zajęcia z Dawidem i Zosią Rzepeckimi (zakończenie)
godz. 14 – obiad i wyjazd
PROWADZĄCY:


Obrazek


BOGDAN HALICKI
Wszechstronny muzyk jazzowy o bogatym dorobku artystycznym, doświadczony muzykoterapeuta, improwizujący kompozytor i dziennikarz muzyczny, twórca BIO MUSIC. Jako muzyk występuje w Polsce i za granicą od roku 1965. Nagrywał wszystkie gatunki muzyki w studiach nagraniowych, radiowych, filmowych i telewizyjnych. Grał również w klubach jazzowych, salach koncertowych, filharmoniach, teatrach i na festiwalach.
Jest autorem m.in. pięćdziesięciu scenariuszy programów muzycznych wyemitowanych w TVP, scenariusza edukacyjnego programu radiowego p.t. Energia Muzyki, muzyki do spektakli teatralnych, filmów lub programów telewizyjnych; muzyki relaksacyjnej, medytacyjnej i terapeutycznej nagranej na płytach CD; scenariusza happeningu multimedialnego p.t. Muzyka z duszy płynąca; programów warsztatów o charakterze relaksacyjno-terapeutycznym.


Obrazek


DAWID I ZOSIA RZEPECCY
To praktykujące pracę z ciałem i tantrę małżeństwo trenerów rozwoju osobistego. On po filozofii, od 10 lat prowadzi wykłady i warsztaty z zakresu rozwoju osobistego w oparciu o filozofię Wschodu i nowe kierunki w psychologii, a na płaszczyźnie praktycznej w oparciu o pracę z ciałem i intencją. Jego zajęcia promują holistyczne, przytomne podejście do świata. Ona - psycholog, od sześciu lat współprowadzi z mężem warsztaty rozwojowe. Razem ukończyli także Dwuletnie Studium Psychoterapii metodą Psychologii Zorientowanej na Proces, Klasę „Wzajemnego pomagania” Reevaluation Counseling metodą Harveya Jackinsa, staż zawodowo szkoleniowy z Terapii Krótkoterminowej „Brief Solution Focus Therapy” oraz Dwuletnią Zaawansowaną Formację Tantryczną.
Data: 29.IV-3.V.2011
Miejsce: Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo
Cena: 450 zł (cena obejmuje wszystkie warsztaty) + koszty zakwaterowania i
wyżywienia
Kontakt: http://tuiteraz.eu, kawkowo@tuiteraz.eu ,
Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 0606994366,
biuro: 0662759576 http://u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl,
Uwaga: konieczna wpłata 200 zł na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i
Teraz” do 15 kwietnia z opisem „majówka 2011”:
Alior Bank 3724 90000 50000 4500 5695 0255

Typ:
Spotkanie publiczne
Adres:
Nowe Kawkowo, Nowe Kawkowo 52A
Czas:
od 29 kwietnia 2011, 12:00 do 3 maja 2011, 13:00
Kontakt
602219382
Założyciel:
Maja Wołosiewicz - Towalska - Warsztaty Rozwoju Osobistego - Warszawa/Nowe Kawkowo
Grupy:
Wegetarianie :-)
Relaks
...więcej
Członków:
1
Tagi:
majowka, taniec, rytm, muzyka

Wybierają się (1)

Warsztaty Rozwoju Osobistego - Warszawa/Nowe Kawkowo

Nie ma jeszcze komentarzy na temat spotkania. Rozpocznij dyskusję!Wyślij zaproszenie do