Smak Umysłu. Emocje, percepcje i myśli.

„Gdybyśmy zgromadzili wszystko co napisano o umyśle to zapełnilibyśmy zapewne spory budynek. Ale czy to wystarcza? Można napisać o bigosie wiele dysertacji doktorskich, a nawet rozprawę habilitacyjną, ale czy dzięki temu możemy go posmakować?
Tak samo jest z umysłem – żeby go poznać, trzeba go doświadczyć bezpośrednio, nie tylko przez opis. Ten warsztat będzie poświęcony właśnie temu: bezpośredniemu odkrywaniu naszego umysłu.
Stosując techniki medytacji i kontemplacji będziemy odkrywać różne, bardzo ukryte, sekrety umysłu: co wyłania się gdy budzimy się z ciągu myśli, jak doświadczać świeżości i intensywności naszych percepcji i czystej energii, która jest źródłem naszych emocji rządzących naszymi relacjami nie tylko ze światem, ale i z samym sobą. A co chyba najważniejsze, zapoznamy się z metodami, jak wykorzystać doświadczenia z tego warsztatu w naszym życiu codziennym, by nadać mu świeżość, kolor i intensywność.”
Warsztat jest otwarty dla wszystkich chętnych, również dla osób, które do tej pory nie miały do czynienia z medytacją.
Pierwszy dzień to ogólne wprowadzenie, ćwiczenia z przestrzenią i percepcją. Drugi dzień będzie poświęcony emocjom, integracji i ukazaniu ścieżki (Trening Szambali), dzięki której uczestnicy będą mogli kontynuować i pogłębiać doświadczenia z warsztatu.

Tomasz Pietrzykowski jest emerytowanym profesorem informatyki i matematyki Uniwersytetu w Halifaxie. W swoim życiu zdążył być naukowcem, wykładowcą, przedsiębiorcą, wizjonerem, wiceministrem, uczniem wybitnego lamy i nauczycielem Szambali. Prawdziwy człowiek renesansu, dociekliwy naukowiec, dżentelmen, erudyta, ścisły umysł i wielkie serce. Praktykuje medytację i kontemplację od ponad 30 lat. Był uczniem Chogiama Trungpy Rinpocze, a obecnie kontynuuje swoją buddyjską i szambalijną ścieżkę pod kierunkiem Dzigara Kongtrula Rinpocze i Sakjonga Miphama Rinpocze. W Szambali posiada tytuł senior teacher (wysoki rangą nauczyciel).
Profesor Pietrzykowski jest przyjacielem i mentorem grup Szambali w Polsce. To właśnie dzięki jego zaangażowaniu i pomocy powstał Ośrodek w Szczecinie.
Obecnie, mieszkając na obczyźnie (we Francji), profesor wspiera wielu praktykujących na ścieżce Szambali w Polsce jako nauczyciel, instruktor medytacji i przyjaciel, co pewien czas odwiedzając ojczyznę.

Zapraszamy na spotkanie z tym wyjątkowym nauczycielem.

Koszt - 150 zł
Zgłoszenia:
WARSZAWA@SHAMBHALA.INFO
tel. 666-322-408
warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie przedpłaty 50 zł

Strona profesora z jego felietonami i wykładami:
http://tomasz-pietrzykowski.com/

Strona wydarzenia:
http://www.szambala.pl/details_program.php?id=64677

O Szambali można się więcej dowiedzieć na strie:
http://szambala.pl/

Wybrane strony zagraniczne:
http://www.shambhala.org/
http://www.shambhala-europe.org/
http://www.shambhalainstitute.org/
http://www.naropa.edu/
http://www.shambhalaart.org/

Typ:
Spotkanie publiczne
Adres:
Warszawa
Czas:
od 19 marca 2011, 08:00 do 20 marca 2011, 09:00
Kontakt
WARSZAWA@SHAMBHALA.INFO, 666-322-408
Założyciel:
Piotr Krupa - menadżer i trener otwarty na propozycje
Grupy:
trenerzy biznesu
Rozwój osobisty
...więcej
Członków:
1
Tagi:
medytacja, rozwój

Wybierają się (1)

menadżer i trener otwarty na propozycje

Nie ma jeszcze komentarzy na temat spotkania. Rozpocznij dyskusję!Wyślij zaproszenie do