Skuteczna rekrutacja

Chodzenie po ogniu - Warsztat hipnozy - Przekrocz swoje granice

Od wieków w różnych kulturach praktykowano rytuały związane z ogniem, na Hawajach było to chodzenie po zastygłej lawie, w innych kulturach chodzenie po rozżarzonych węglach, towarzyszyły temu rozliczne rytuały, oczyszczenie ciała i umysłu, post. W dzisiejszych czasach na Bałkanach chodzenie po ogniu jest praktyką religijną w dużym stopniu zaadaptowaną przez prawosławie, a święta które temu towarzyszą noszą nazwę Anastenariów. Doświadczenie mówi że przejście przez ogień nie wymaga długiego czasu przygotowań, natomiast oczywistym jest fakt że wymaga ono odpowiedniego stanu umysłu.

Podczas warsztatu po wspólnym przygotowaniu ogniska zostaniesz przeprowadzony przez ścieżkę przez doświadczonego trenera, co jest dla Ciebie gwarancją bezpieczeństwa.

Uwaga: Chodzenie po ogniu nie jest polecane dla osób będących pod wpływem alkoholu. Białko ludzkie ścina się w temperaturze ok. 45 stopni, a temperatura żaru bywa 12 razy większa – dbając o własne bezpieczeństwo należy zachować skupienie.

Dlaczego warto przejść przez ogień?

Wyobraź sobie ognisko, przy którym siedzisz i rozmawiasz w miłej atmosferze. Od czasu do czasu spoglądasz w stronę ogniska, które pali się płomieniem 4-5 metrów wysokości, przy którym każdy człowiek o zdrowym rozsądku musi zachować dużą odległość, żeby samo ciepło go nie poparzyło. W tle słychać grę na szamańskich bębnach. Mija czas i w pewnym momencie, kiedy drewno zaczyna się dopalać żar zostaje rozgarnięty – stajesz przed ścieżką i widzisz przed sobą dywan z rozżarzonych węgli, wchodzisz w stan skupienia, zdajesz sobie sprawę z tego że coś co za chwilę zrobisz to wyczyn, który niewątpliwie można nazwać cudem i wiesz że zostałeś przygotowany do tego, aby to zrobić.

Przechodząc przez ścieżkę zostawiasz za sobą swoje dotychczasowe słabości, po chwili jesteś po drugiej stronie i nie dowierzasz temu co zrobiłeś przed chwilą,

Dosyć często ludzie poszukują logicznego wytłumaczenia fenomenów, z którymi mają styczność na co dzień.
Jak tłumaczyć chodzenie po ogniu?

Przed tysiącami lat, w rejonach dużej aktywności wulkanów ludzie musieli zdobywać pożywienie we wszystkich możliwych warunkach, dlatego też czasem musieli przebiec po żarze w celu zdobycia upieczonego już mięsa. W dzisiejszych czasach dosyć często chodzenie po ogniu tłumaczy się jako atawistyczne przystosowanie człowieka. Niektórzy wierzą w cudowne właściwości potu, który miał by chronić przed poparzeniem.
A jak jest naprawdę?

Koszt uczestnictwa w warsztacie: 40 zł (płatne na miejscu)

Konkretne miejsce warsztatu:
O 16:30 wyruszamy z miejsca zbiórki - przed metrem Centrum (na patelni) - bądź punktualnie, ponieważ miejsce warsztatu zostanie podane na zbiórce, a osoby spóźnione nie będą miały możliwości wzięcia w nim udziału.

Zgłoszenia przez zapis na stronie spotkania lub przez mail: rafal@projektgeniusz.pl
Chcesz zobaczyć czym jeszcze się zajmuję?
Zapraszam Cię także na Kurs szybkiego czytania, technik pamięciowych i kreatywnych notatek - Projekt: Geniusz


Rozwój jest po to by się nim dzielić :)

Zobacz najlepszej jakości nagrania z różnych dziedzin rozwoju osobistego! Dostępne już dziś!

Obrazek

Typ:
Spotkanie publiczne
Adres:
Warszawa
Czas:
od 28 sierpnia 2009, 16:30 do 28 sierpnia 2009, 23:55
Kontakt
696 925 369
Założyciel:
Rafał Wieszczycki - Trener Szybkiego Czytania i Efektywnej Nauki - Instruktor obsługi mózgu - Tajemnice Umysłu. Kursy szybkiego czytania i efektywnej nauki.
Grupy:
Rozwój osobisty z NLP
Hipnoza
...więcej
Członków:
25
Tagi:
motywacja, siebie, chodzenie, szamanizm, po, pewność, ogniu, firewalking

Wybierają się (23)

Jedyne co Cię ogranicza to Ty sam...

Zajmuję się promowaniem produktów z branży FMCG.

Komunikacja międzywymiarowa, gonglady, improwizacje muzyczne ,taniec i śpiew spontaniczny , kreowanie rzeczywistości,organizacja warsztatów, terapia dźwiękiem, refleksologia twarzy

Główny Architekt, ASSECO POLAND S.A.

Wyślij zaproszenie do