Skuteczna rekrutacja

Dyrektor Biura Metodyki Zarządzania Ryzykiem Operacyjnym

Miasto: Warszawa

Praca » Stanowiska » Finanse/Ekonomia » Dyrektor Biura Metodyki Zarządzania Ryzykiem Operacyjnym Citi Handlowy
Jesteśmy bankiem, który łączy doświadczenie i najlepsze tradycje polskiej bankowości z nowoczesnym modelem prowadzenia finansów.

Wyznaczamy standardy światowej bankowości dzięki długofalowej strategii wzmacniając naszą obecność na świecie i nieustannie ulepszając relacje z Klientami. Kładziemy nacisk nie tylko na bankowość, ale też na technologie i analitykę.

Nasze podejście do rozwoju jest proste – stwarzamy możliwości i udostępniamy narzędzia rozwojowe, z których pracownicy mogą korzystać w odpowiednim dla siebie czasie, popierając jednocześnie postawę odpowiedzialności za kształtowanie własnej drogi zawodowej.

W Citi Handlowy nie ma sztywno wyznaczonych ścieżek kariery, którymi trzeba podążać – dzięki mobilności zawodowej można startować w procesach rekrutacyjnych w Citi na całym świecie.

Miejsce pracy: Warszawa

mazowieckie

Numer ref.: 17056026

Opis Stanowiska:

• Nadzór nad działalnością Biura i jego pracownikami;

• Wspieranie Dyrektora Departamentu oraz Kierownictwa Wyższego szczebla w zarządzaniu istotnymi aspektami ryzyka operacyjnego poprzez przygotowywanie szczegółowej, aktualnej i spójnej informacji zarządczej prezentowanej na właściwych Komisjach i Komitetach BHW;

• Tworzenie, implementowanie oraz udoskonalanie stosowanych w Banku narzędzi zarządzania ryzykiem operacyjnym;

• Udoskonalanie technik zarządzania ryzykiem operacyjnym celem szybszej identyfikacji i ograniczania ryzyk istotnych;

• Implementacja wymogów regulacyjnych z zakresu zarządzania ryzykiem operacyjnym;

• Całościowa poprawa jakości procesu samooceny ryzyka i kontroli (MCA);

• Nadzór nad systemem kontroli wewnętrznej w Banku, za elementy w kompetencjach Sektora Zarządzania Ryzykiem i wytyczne dla 1-szej linii obrony.

• Ścisła współpraca z pozostałymi pracownikami Departamentu w procesie identyfikacji ryzyka i sporządzania informacji zarządczej;

• Podejmowanie inicjatyw mających na celu stałe podnoszenie świadomości ryzyka operacyjnego wśród pracowników Banku.

Wymagania:

• Min. 5-letnie doświadczenie w wykonywaniu niezależnych funkcji kontrolnych,

• Bardzo dobra znajomość regulacji związanych z wykonywanymi  zadaniami,

• Bardzo dobra znajomość struktury organizacyjnej Banku oraz produktów Banków.

• Bardzo dobra znajomość nt. procesów i narzędzi zarządzania ryzykiem operacyjnym oraz zarządzania kapitałowego w zakresie ryzyka operacyjnego

• Dobra znajomość systemów informatycznych używanych do wykonywania zleconych zadań, w tym dobra umiejętność obsługi pakietu MS Office, w tym Power Point / Visio

• Biegła znajomość języka angielskiego,

• Preferowana certyfikacja w Zarządzaniu Projektami.

• Wykształcenie wyższe,

• Doświadczenie w pracy w instytucji finansowej, w szczególności w jednostkach odpowiedzialnych za zarządzanie ryzykiem i/lub jednostkach kontrolnych

Oferujemy:

• Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

• Bogaty pakiet socjalny (m.in. opieka medyczna, karta fitness, ubezpieczenie na życie)

• Możliwość zdobycia doświadczenia w nowoczesnej organizacji o ugruntowanej pozycji na rynku

• Możliwość rozwoju w strukturach firmy

• Możliwość uczestnictwa w ciekawych projektach

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.
Prosimy o zawarcie w aplikacji klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182, 1662)."

Znaki Citi oraz Citi Handlowy stanowią zarejestrowane znaki towarowe Citigroup Inc., używane na podstawie licencji.
Spółce Citigroup Inc. oraz jej spółkom zależnym przysługują również prawa do niektórych innych znaków towarowych tu użytych.
www.citibankeurope.pl
Bank Handlowy w Warszawie S.A.

Opinie pracowników o Citibank Handlowy S.A.

Wynagrodzenie

4.0

Możliwości rozwoju

3.6

Socjal / benefity

4.1

Ludzie / zespół

3.8

Atmosfera

3.6
Zależy nam na wiarygodności i Twoim zaufaniu, dlatego nie pozwalamy pracodawcom moderować ani usuwać opinii
Anonimowy użytkownik

dla samotnych, bezdzietnych, bez skrupułów anonimowo, pracował(a) w Citibank Handlowy S.A. ponad 3 lata temu 11.07.2017, 00:24

  • 2.8
  • 5.0
  • 1.0
  • 4.0
  • 3.0
  • 1.0
    Atmosfera

Plusy

  • zarobki,
  • system premiowy (nie mylić z motywacyjnym),
  • socjal

Minusy

  • stres,
  • presja czasu
  • pracownik jako komórka w excel
  • brak mozliwosci rozwoju

Wskazówki dla pracodawcy:

Poprawić system szkolen, nie zwalniac ludków tylko ich tam zatrudniac, GLMS to nie wszystko, wiekszosc szkolen webinarowych to fikcja, bo szef nad toba stoi i klikacie wszyscy razem testa by szybko wrocic do obdzwonki.
Szanować pracownika, traktowac podmiotowo a nie przedmiotowo.