administrator sieci komputerowych i serwerów, Gdańsk \(wszystkie\) - oferta pracy - GoldenLine.plInstytut Morski w Gdańsku - administrator sieci komputerowych i serwerów

Oferta archiwalna

Instytut Morski w Gdańsku

Instytut Morski jest jednostką naukowo-badawczą, od ponad 50 lat ściśle związaną w zakresie swoich kompetencji z gospodarką morską.

administrator sieci komputerowych i serwerów

Miasto: Gdańsk \(wszystkie\)

Region: pomorskie

Numer ref.: admin/2017

Opis stanowiska

Zakres obowiązków będzie obejmował administrowanie i rozwiązywanie problemów związanych z:
  •   siecią komputerową Instytutu Morskiego w Gdańsku (w tym domenami Windows i Linux) w 4 lokalizacjach;
  •   około 20 fizycznymi serwerami;
  •   około 15 wirtualnymi serwerami;
  •   instalacją hierarchicznego systemu zarządzania danymi opartą o macierz dyskową i bibliotekę taśmową.

Wymagania

  • dobra znajomość zagadnień sieciowych – zasady działania sprzętu i oprogramowania sieciowego TCP/IP, w tym obsługa routerów (sprzętowych i programowych) i switchów, zarządzanie sieciami wewnętrznymi i publicznymi itd.;
  • dobra znajomość, obsługa i administracja serwerów opartych na systemach Linux;
  • umiejętność aktywnego monitorowania serwerów pod kątem bezpieczeństwa danych i ich dostępności (monitorowanie zużycia zasobów i stanu sprzętu);
  • umiejętność aktywnego monitorowania systemów serwerowych pod kątem zapobiegania włamaniom;
Dodatkowym atutem będą:
  • umiejętność administracji usługami takimi jak
               ◦   usługi VPN;
               ◦   usługi katalogowe w kontekście autoryzacji użytkowników;
               ◦   serwery DNS;
               ◦   serwery WWW;
               ◦   usługi zdalnego dostępu do stacji roboczych;
               ◦  serwery pocztowe – SMTP, IMAP, w tym administracja dostępu do poczty przez usługi typu
                   web-mail;
  • znajomość systemów Solaris;
  • dobrze widziana przynajmniej podstawowa znajomość serwerów i stacji roboczych z rodziny Windows.

Oferujemy

  • umowę o pracę,
  • przyjazną i niekorporacyjną atmosferę pracy,
  • możliwość realizowania odpowiedzialnych zadań na potrzeby projektów.

Prosimy o zamieszczenie klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).”

Uprzejmie informujemy, iż zastrzegamy sobie prawo kontaktu jedynie z wybranymi osobami.