Marcin Nowak

offline

Marcin Nowak

Rynki zagraniczne

Wypowiedzi

 • Marcin Nowak
  Wpis na grupie Floating w temacie Floating relaks w ciemności
  4.05.2009, 11:26

  Floating
  relaks w ciemności

  Deprywacja sensoryczna to stan, w którym organizm pozbawiony jest bodźców albo są one zredukowane do minimum. Idealnym miejscem do wprowadzania w ten stan są specjalnie skonstruowane kabiny (floating tanks), w których panuje neutralna temperatura, nie dociera światło ani dźwięki. Na Zachodzie służą one osobom pragnącym zrelaksować się, zneutralizować skutki codziennego stresu i przeżyć spotkanie z samym sobą. W Polsce wykorzystanie relaksujących właściwości deprywacji sensorycznej nie jest jeszcze rozpowszechnione.


  Metodę wymyślił amerykański psycholog John Lilly w latach 60. XX wieku. Interesowały go powiązania między medytacją a fizjologią i psychologią. Odkrył, że dzięki deprywacji sensorycznej możliwe jest wejście w stan relaksacji tak głębokiej, jaką osiąga się zwykle dzięki długotrwałej medytacji. A wszystko to w zaledwie kilka minut. Naukowcy z NASA za pomocą deprywacji sensorycznej sprawdzają predyspozycje przyszłych astronautów do przebywania w stanie nieważkości i w izolacji.
  Jak, gdzie i po co

  Kabiny do deprywacji istnieją od późnych lat XX wieku m.in. w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, z pewnością znajdą też zwolenników w naszym kraju – nurt spa i wellness ma się u nas całkiem dobrze, dlatego wszelkie nowinki ułatwiające relaksację powinny zainteresować właścicieli ośrodków oraz potencjalnych klientów. Kabina do deprywacji może mieć postać sporego pomieszczenia o powierzchni nawet 25 m2 albo mniejszej kapsuły o wymiarach odpowiadających wielkości dorosłego człowieka. W środku znajduje się basen wypełniony na około 25-30 cm wysokości wodą z solą Epsom (siarczan magnezu). Sól Epsom podnosi gęstość wody, ułatwiając unoszenie się na niej, i czyni ją przyjemną w dotyku. Za sprawą zawartych w niej minerałów dodatkowo korzystnie wpływa na skórę - podobnie jak woda z Morza Martwego. Woda ma temperaturę ludzkiego ciała, dzięki czemu nie odczuwa się silnych wrażeń termicznych. W kabinie jest ciemno (światło jest stłumione) i cicho. Ciało unoszące się na wodzie nie odczuwa swojego ciężaru, znikają napięcia i mięśnie rozluźniają się. To prawdziwa ulga. Zmysły również odpoczywają, ponieważ nie docierają do nich niemal żadne bodźce.

  Pobyt w takich warunkach ma bardzo pozytywny wpływ na ciało i psychikę:

  * usuwa stres fizyczny i psychiczny
  * łagodzi ból
  * stymuluje krążenie krwi
  * stymuluje krążenie krwi
  * pobudza produkcję endorfin i stymuluje usuwanie hormonów stresu
  * wprowadza w stan głębokiej relaksacji
  * odpręża mięśnie
  * przyspiesza leczenie kontuzji
  * przywraca energię.

  Badania przeprowadzona na studentach wykazały, że po sesji deprywacji sensorycznej byli oni bardziej kreatywni, łatwiej się koncentrowali i szybciej przyswajali oraz zapamiętywali informacje. Również sportowcy osiągają lepsze wyniki po sesji we floating tank, to znakomita firma wypoczynku po zawodach – wycisza, redukuje bóle stawów i mięśni. Poleca się je także ludziom zestresowanym, nękanym bezsennością, odczuwającym lęk i cierpiącym z powodu objawów „jet- -lag” (nieprzyjemne odczucia związane ze zmianą stref czasowych). Robi się także sesje z nagraniami motywującymi, dzięki którym ludzie łatwiej rzucają palenie, stają się bardziej pewni siebie, uczą się języków obcych itp.

  Sesje trwają zwykle około godziny. Po 15 minutach wchodzi się w stan głębokiej relaksacji. Stan odprężenia i uczucie świeżości utrzymują się jeszcze przez następny dzień.

  http://www.cabines.pl/artykuly/index.php/31/floating  Zgłoś | Cytuj

 • Marcin Nowak
  Wpis na grupie Transhumanizm w temacie List do Matki Natury
  4.05.2009, 10:57

  List do Matki Natury
  Autor tekstu: Max More

  Tłumaczenie: Marcin Sieńko

  Droga Matko Naturo,

  Przepraszam, że przeszkadzamy, ale my -- ludzie, twoi potomkowie -- mamy Ci kilka rzeczy do zakomunikowania. (Być może mogłabyś przekazać je Ojcu, bo my jakoś nigdy go nie widzieliśmy w pobliżu) Pragniemy podziękować za wiele wspaniałych cech, które zawdzięczamy twojej powolnej, lecz potężnej, rozproszonej inteligencji. Wychowałaś nas, od prostych, samoreplikujących się chemikaliów do złożonych z trylionów komórek ssaków. Dałaś nam we władanie całą planetę. Obdarowałaś nas czasem życia dłuższym, niż u większości innych zwierząt. Wyposażyłaś nas w złożony mózg, dzięki któremu jesteśmy zdolni do posługiwania się językiem, rozumem, przewidywania, ciekawości i twórczości. Dałaś nam zdolność samozrozumienia, ale i empatię względem innych.

  Matko Naturo, jesteśmy naprawdę wdzięczni za to jakimi nas stworzyłaś. Niewątpliwie dokonałaś wszystkiego, co było w twojej mocy. Jednak, z całym szacunkiem, musimy zauważyć, że pod wieloma względami efekty pozostawiają wiele do życzenia. Uczyniłaś nas wrażliwymi na choroby i uszkodzenia. Poddałaś nas starzeniu i śmierci -- właśnie wtedy, gdy zaczynamy osiągać mądrość. Raczej skąpo obdarzyłaś nas świadomością własnych cielesnych, poznawczych i emocjonalnych procesów. Zawiodłaś nas, dając innym zwierzętom ostrzejsze zmysły. Uczyniłaś nas zdolnymi do przetrwania tylko w wąsko określonych warunkach środowiskowych. Dałaś nam ograniczoną pamięć, słabą kontrolę nad impulsami, a także plemienne, ksenofobiczne popędy. No i zapomniałaś dołączyć instrukcji obsługi.

  To jakimi nas uczyniłaś jest cudowne, ale i głęboko wadliwe. A przy tym wydaje się, że straciłaś zainteresowanie naszą dalszą ewolucją jakieś 100 tysięcy lat temu. A może po prostu czekasz, aż my sami zrobimy następny krok. Tak czy owak doszliśmy do kresu naszego dzieciństwa.

  Zdecydowaliśmy, że nadszedł czas, byśmy wnieśli pewne poprawki w konstrukcji człowieka.

  Nie czynimy tego lekko, nierozważnie czy bez szacunku -- raczej ostrożnie, inteligentnie, dążąc do doskonałości. Chcemy byś była z nas dumna. W nadchodzących latach dokonamy serii zmian w naszej budowie, korzystając z narzędzi biotechnologii, prowadzonych krytyczną i twórczą myślą. W szczególności, chcemy wnieść siedem następujących poprawek do naszej budowy:

  Poprawka 1: Nie będziemy dłużej tolerować tyranii starzenia się i śmierci. Zmieniając geny, manipulując komórkami, używając syntetycznych organów i wszelkich niezbędnych środków, obdarzymy siebie większą żywotnością i wymażemy datę śmierci.

  Poprawka 2: Rozszerzymy zasięg naszych zmysłów przy użyciu biotechnologicznych i obliczeniowych środków. Postaramy się przekroczyć zdolności percepcyjne wszelkich innych stworzeń, a także postaramy się rozwinąć nowe zmysły, by w jeszcze większym stopniu docenić i zrozumieć otaczający nas świat.

  Poprawka 3: Udoskonalimy organizację i pojemność neuronową, rozbudowując pamięć roboczą i ulepszając inteligencję.

  Poprawka 4: Uzupełnimy korę nową ,,metamózgiem''. Ta rozproszona sieć czujników, przetworników informacji i inteligencji zwiększy naszą samoświadomość i pozwoli przestrajać emocje.

  Poprawka 5: Nie będziemy już dłużej niewolnikami genów. Sami zajmiemy się własnym programowaniem genetycznym i osiągniemy mistrzowskie panowanie nad naszymi biologicznymi i neurologicznymi procesami. Naprawimy wszystkie indywidualne i gatunkowe wady, będące pozostałościami ewolucji stymulowanej selekcją naturalną. Nie usatysfakcjonowani tym, będziemy wciąż szukać sposobów, by dowolnie wybierać swoją cielesną formę i funkcjonalność, rafinując i pomnażając fizyczne i intelektualne zdolności. Wykroczymy ponad wszystkich ludzi w historii.

  Poprawka 6: Ostrożnie, ale gruntownie przebudujemy nasze wzorce motywacyjne oraz emocjonalne reakcje w sposób, który my -- jako jednostki -- uznamy za zdrowy. Spróbujemy zapanować nad typową dla ludzi nadpobudliwością, czyniąc nasze emocje bardziej subtelnymi. Wzmocnimy samych siebie tak, że pozbędziemy się wreszcie niezdrowej potrzeby dogmatycznej pewności. Usuniemy emocjonalne bariery stojące na drodze racjonalnego samodoskonalenia.

  Poprawka 7: Dostrzegamy twój geniusz widoczny w użyciu do naszej konstrukcji składników opartych na węglu. Ale nie będziemy ograniczać swych fizycznych, intelektualnych i emocjonalnych możliwości, pozostajac czysto biologicznymi organizmami. Stale rozwijając naszą biochemiczną doskonałość, będziemy zarazem dążyć do większej integracji naszej zaawansowanej technologii z nami samymi.

  Te poprawki w naszej budowie przeprowadzą nas od stanu ludzkiego do ultraludzkiego. Wierzymy, że taki indywidualny rozwój, pozwoli nam tworzyć związki, kultury i wspólnoty przepełnione bezprecedensową innowacyjnością, różnorodnością, wolnością i odpowiedzialnością.

  Zastrzegamy sobie prawo do zgłaszania dalszych poprawek, zbiorowo lub indywidualnie. Zamiast poszukiwać stanu ostatecznej doskonałosci, będziemy raczej nieustannie dążyć do wymyślania nowych form doskonałości, zgodnych z naszymi wartościami i możliwościami technicznymi.

  Twoje ambitne ludzkie potomstwo.

  http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,4003/q,List.do.Mat...  Zgłoś | Cytuj

 • Marcin Nowak
  Wpis na grupie Transhumanizm w temacie Pozytronowy łeb
  4.05.2009, 10:54

  Pozytronowy łeb
  Autor tekstu: Sebastian Hetman

  Za każdym razem, zanim jeszcze coś napiszę staram się odpowiedzieć sobie na pytanie, po co właściwie chcę zanotować kilka słów na dany temat. Najczęściej robię to by nie zapomnieć, podręczny notatnik służy mi za zewnętrzną pamięć, szufladę, w której przechowuję swoje pomysły, które niepielęgnowane pokryłyby się kurzem, a potem odeszły w zapomnienie. Dzięki niemu po kilku miesiącach mogę wrócić do myśli, ułożyć ją z powrotem w głowie i kontynuować pracę, jakby właśnie wpadła mi do głowy. Niestety, taki kajecik ma pewną doskwierającą wadę – nie mogę go wziąć ze sobą na egzaminy, odnoszę wrażenie, że wykładowcy nie byliby z tym faktem szczególnie szczęśliwi.

  Myślę wszak, że taki notes zastąpiony chipem i zamontowany gdzieś w pustej studenckiej głowie nie budziłby sprzeciwu. Dlaczego? Przecież oprócz pewnych technicznych detali sprawa sprowadza się do tego samego – dodatkowego nośnika pamięci, który możemy modyfikować zgodnie z naszą wolą. Różnica jest organoleptyczna, student kartkujący niewielki zeszyt podczas egzaminu budzi niepokój i generalnie robi złe wrażenie, natomiast gdy obrazek ten zastąpimy studentem wpatrującym się w kartkę, fakt że oszukuje równie mocno jak ten z pierwszego przykładu, staje się drugoplanowy.

  Czego właściwie pragnę? Notesu w głowie, odpowiem. No i guzik, przecież capie, masz już w głowie notes, a wręcz wielgachną księgę, którą możesz zapisać… Co...? Nie umiesz.

  Najpewniej nie potrzebuję żadnych chipów w głowie, żeby móc tam coś zapisać, potrzebuję natomiast łatwo i w sposób kontrolowany świadomością zapisać coś na stałe, wypalić w sieci neuronów pewien wzór, tam wszystko się pomieści. Bo ile dysków twardych potrzebowałbym na zapisanie najprostszego wspomnienia z dzieciństwa w postaci zer i jedynek? Ile gigabajtów zajmowałoby oddanie wrażenia rosy przyjemnie chłodzącej bose stopy? Powiedziałbym, że mnóstwo, o ile w ogóle udałoby się tego dokonać. A przecież to wszystko już jest, siedzi w mojej głowie. Pamiętam przecież ten gorący dzień, poranne promienie słoneczne na mojej skórze i cudownie wilgotną trawę w cieniu drzewa. Mój mózg nie ma najmniejszych problemów z odtworzeniem tamtego wspomnienia, a komputer by miał. Zatem skoro dysponuję już narzędziem wystarczająco potężnym, by zapamiętywać takie wielokontekstowe doznania, dlaczego pragnę czegoś prostszego, mniejszego i z mniejszym potencjałem? Bo wbrew pozorom nie jestem panem własnych wspomnień, nie mogę robić fotografii okiem a potem zapamiętać jej w niezmienionej formie. To właśnie nadmiar informacji sprawia, że zwyczajnie nie potrafię zapamiętywać prostych rzeczy – linijek tekstu, niewielkich obrazów, wzorów matematycznych – wszystko staje się częścią machiny kontekstów. Ja nie jestem w stanie widzieć obrazu. Komputer widzi obraz, ale nie jest niego świadomym. Może go wyświetlić na ekran, może usunąć kolory, może domalować wąsy. Ale w „mniemaniu" komputera obraz nie stanie się lepszy, ani smutniejszy, ani bardziej zabawny, bo ciotka została ozdobiona wąsami, jakich nie powstydziłby się średniowieczny sarmata. Przez co komputer nie zmienia danych na talerzach swojego dysku twardego.

  Jako człowiek nie dostrzegam obrazu, tylko obiekty właśnie. Dla mnie to nie jest zbiór plam kolorów w mojej głowie. Tylko ciotka stryjeczna chwaląca barszcz mamy nad wigilijnym stołem, a obok mój padre razem z wujem zaśmiewają się z jakiegoś rubasznego żartu. Faktycznie, zupa była dobra, unoszący się w powietrzu aromat można niemal dostrzec, ale nie dosłyszałem puenty wujaszkowego żartu. Jak dobrze mi i ciepło z pełnym żołądkiem, chociaż cały czas doskwiera mi pęcherz na poparzonym opuszku palca po tym jak wczoraj z bratem wygłupialiśmy się i gasiliśmy świeczki mamy...

  Tak postrzegam obrazy. Gdzie każda rzecz na nich ma własną sieć powiązań. Nawet ściany, bo przecież pamiętam jak je malowałem. A te wszystkie powiązania mają kolejne n-te stopnie powiązań, bo przecież nie pamiętam wyłącznie malowania ściany, ale również jak pojechaliśmy do sklepu po farbę, a potem jeszcze na obiad do pizzerii, tam z kolei...

  Pamięć jest jak jeden olbrzymi fraktal, gdziekolwiek nie zwrócę oczu, tam czają się kolejne wspomnienia, a w nich następne, wszystko sięgające coraz bardziej rozmazanych wspomnień dzieciństwa, aż do narodzin i może nawet jeszcze dalej w przeszłość, niestety tak głęboko nie potrafię już spoglądać, chociaż nie oznacza to wcale ani że tamtych wspomnień nie ma, ani że nie przypomniały mi się ani razu. Nawet gdybym przypomniał sobie moment moich narodzin, a raczej doznania z nim związane, nie wiedziałbym co to za widmo, gdyż nie jestem jego świadomy.

  Zatem w mojej głowie kryje się fraktal wspomnień i kontekstów, dodam jeszcze że fraktal co najmniej czterowymiarowy, gdy dwa dowolne jego punkty, nawet najbardziej od siebie oddalone, potrafią leżeć we własnym sąsiedztwie i dzielić własne następstwa. Wzór tak skomplikowany, że niepewne jest, czy w ogóle i kiedykolwiek będzie można odwzorować go w postaci surowych danych. A mimo wszystko zdesperowany chciałbym posiąść choćby 1 megabajt wspomnień leżących poza tym groteskowym galimatiasem. To przecież nie dużo. Po co mi słoik piasku, skoro posiadam na własność całą pustynną planetę? Dlatego, że pustyni nie można zamknąć w słoiku i oddzielić od wszystkiego. Chcę słoika wspomnień, który nie stanie się częścią wzoru wymykającego się mojej świadomości.

  Myślę, że przy obecnym trendzie w świecie naukowym obracającym się wokół lepszego zrozumienia istoty ludzkiej, a także naprawienia tego, co zegarmistrz zostawił w nieporządku, już wkrótce doczekamy się podobnych implantów pamięciowych. Wszystko jest kwestią czasu, a nie możliwości. Już teraz można sterować komputerem za pomocą myśli, co prawda przyjmuje to formę bardzo prymitywną i daleką od futurystycznych wizji cyborgizacji gatunku ludzkiego, ale nie sądzę, żeby zastanawiały się nad tym osoby sparaliżowane, dla których taka forma asymilacji z komputerem stanowi jedyny sposób kontaktu ze światem, pozwalając na coś więcej niż wegetację.

  Komputer można nauczyć rozumieć nasze myśli. Podłączona do czujników mierzących fale mózgowe małpa grająca w grę polegającą na ruszaniu punktem po ekranie za pomocą drążka pozwala komputerowi znaleźć wzorce i powiązania pomiędzy ruchem krążka na ekranie, a aktywnością fal mózgowych. Wreszcie małpa staje się świadoma tego, że tak naprawdę krążkiem steruje nie drążek, ale jej myśli, po czym kontynuuje grę już bez użycia ręki. Muszę przyznać, że przeszedł mnie dreszcz, gdy zobaczyłem taśmy z tamtego eksperymentu.

  Sterując kursorem za pomocą myśli można wpisywać znaki z wirtualnej klawiatury. Zatem po pewnym czasie maszyna interpretująca byłaby już w stanie powiązać znak z myślą o znaku przez co wprowadzenie tekstu nie byłoby już tak problematyczne. Myślę, że prawdziwa przeszkoda pojawi się nie przy odczytywaniu myśli, ale przy ich odtwarzaniu, ponieważ zapisany na pendrive tekst jest dla nas kompletnie bezużyteczny bez narzędzia, które byłoby w stanie go dla nas odtworzyć. Będzie to wymagało w pewnym sensie zaprogramowania mózgu na rozumienie, albo przynajmniej interpretację danych znajdujących się na nośniku. Czy nasza tkanka neuronalna sama nabierze takich zdolności, czy wewnątrz nośnika będzie musiał znajdować się nadajnik emitujący promieniowanie odtwarzające fale mózgowe? Drugie rozwiązanie byłoby bardzo niebezpieczne. Sprowadzałoby się do sterowania myślami w mojej głowie. Zawładnij myślami, a zawładniesz ludźmi. Ile czasu zajęłoby zanim pojawiłby się pierwszy wirus na chip w głowie? Ludzkość może i ma pewne granice moralne, jednak wynikają bardziej ze strachu przed konsekwencjami, a nie z mądrości, czy dobroci serca, dodatkowo zawsze znajdzie się ułamek procenta, społeczna mutacja pozbawiona zahamowań, zdolna do wszystkiego, co właściwie stanowi dla nich cel sam w sobie.

  Mam jednak powody sądzić, że mózg samoistnie jest w stanie nauczyć się interpretować sygnały elektryczne wysyłane z takiej jednostki pamięciowej. Dlaczego? Przecież już teraz najróżniejsze sygnały docierające do niego przez zmysły są dla nas interpretowane i przedstawiane w zrozumiałej formie. Nałożenie się fal świetlnych, przekształcone w formę sygnału elektrycznego odczuwamy jako obraz. Do tego dźwięk… przecież to drgania powietrza. Coś zupełnie abstrakcyjne dla organu zamkniętego wewnątrz czaszki. Mózg sam z siebie nie słyszy ani nie widzi. A także nie doznaje dotyku, dla organu jako takiego są to wrażenia abstrakcyjne, a jednak odbiera je i interpretuje. Dlaczego zatem nie miałby sobie przyswoić możliwości obsługi 1 megabajta pamięci stałej? Wydaje się to błahym wyzwaniem w perspektywie innych jego dokonań.

  Żyjemy w świecie przekonań, zupełnie błędnie rozumując świat naokoło, zakładając, że posiadamy jedyny właściwy sposób jego postrzegania. Stoi przede mną czerwony kubek herbaty miętowo-miodowej, a z głośników dobiegają dźwięki staroświeckiej muzyki. Co pozwala mi myśleć, że kubek naprawdę jest czerwony? Muzyka gra, a herbata w istocie niesie aromat mięty i miodu? To, co odbieram w tej chwili to tak naprawdę zbiór interpretacji sygnałów zupełnie obcych dla organu je interpretującego. Przecież równie dobrze moglibyśmy widzieć dźwięki w sensie kontekstu rozumienia sygnału drgań. Moglibyśmy spoglądać na świat przez nasze uszy, widząc drgania i ich źródła, za to obraz mógłby jawić się nam w formie melodii, spokojnej i stonowanej, a za chwilę uderzającej w chaotyczne rytmy muzyki plemiennej. Albo choćby w postaci zapachu – jak pachnie obraz biurka ze stojącym na nim laptopem, figurką Vaultboya z gry Fallout i świecącą lampką nocną? Wydaje się, że to abstrakcja, a przecież wystarczy przepiąć wtyczki, przesterować sygnał elektryczny wysyłany przez oko do interpretera sygnałów normalnie dochodzących z ucha, a te z uszu do nosa i vice versa.

  Dlaczego wydaje nam się w naszej nieomylności, że postrzegamy świat takim jaki jest? Przecież to nonsens, postrzegamy świat takim jakim widzi go nasz mózg. Obraz, dźwięk, zapach, dotyk, to wszystko abstrakcyjne pojęcia i doznania, żadne z nich nie może posiadać definicji, choćby dlatego, że żadne z nich nie istnieje w formie ścisłej.

  Zatem mózg mojego dziecka nauczył się korzystać z zaimplantowanej kości pamięci. Tak samo jak mózgi wszystkich jego rówieśników, od najmłodszych lat nauczone symbiozy z kością pamięci tkwiącą w ich głowach.

  Rozważmy społeczne konsekwencje takiego przekształcenia. Oczywiście w pierwszej chwili ingerencja w naszą pamięć przeraziłaby sporą część opinii publicznej, ale z czasem przyjęłaby się równie dobrze jak telefony komórkowe. Z pewnością długo jeszcze pobrzmiewałyby głosy o negatywnym wpływie implantów na potencję, potem wywoływanie migren, aż wreszcie na plomby cynkowe, ale kiedy już stare pokolenie postarzałe i zbyt zmęczone, by aktywnie uczestniczyć w apokaliptycznej propagandzie, zastąpiłoby pokolenie młodsze, dla którego wszczepy nie są niczym przerażającym, implanty stałyby się częścią szarej codzienności.

  Naturalną konsekwencją na pierwszym miejscu byłyby reformy systemu szkolnictwa. Jeśli każde dziecko miałoby dostęp do megabajta danych, straciłoby sens uczenie się rzeczy na pamięć. Nareszcie kadra nauczycielska musiałaby zacząć myśleć i wymagać myślenia, zamiast iść na wygodne rozwiązanie i robić sprawdziany wymagające nauki pamięciowej.

  Myślę, że jeśli odpowiednio pokierowane, wyrosłoby z tego pokolenie ludzi inteligentnych i myślących na zupełnie innym poziomie niż my teraz.

  Śmiem twierdzić, że podobne przemiany możemy obserwować już obecnie, wraz ze wzrostem dostępności wiedzy spada jej wartość. W czasach gdy wiedza jest słabo dostępna, bardzo ceni się ludzi ją posiadających, jednak wraz z rozwojem Internetu, co spowodowało niekontrolowany wzrost dostępu do wszelkiej wiedzy, ludzie ją posiadający stali się już niepotrzebni. Po co mi matematyk pamiętający wszystkie twierdzenia i formuły, skoro średnio minuta czasu wystarczy na znalezienie wszystkiego na stronach internetowych.

  Dla mnie taki matematyk nadal jest człowiekiem niesłychanie wartościowym, obawiam się jednak, że społeczeństwo bardziej człowieka takiego postrzegałoby jako zabytek historyczny i ciekawostkę, aniżeli źródło mądrości.

  Jeśli pamięć przestałaby dla nas stanowić naturalną barierę poznawczą i rozwojową, z pewnością wzrósłby nacisk na umiejętności praktyczne, to co dla mnie zawsze było ważne. Cała teoria świata na nic się nie zdaje, gdy stajemy w obliczu praktyki w niekontrolowanych warunkach. Może przemądrzałe gadające głowy wreszcie zrozumiałyby bezużyteczność tego co robią.

  Nie lubię pompatycznych zakończeń, po co rozpisywać się o epickim rozwoju rasy ludzkiej i pogoni za doskonałością, skoro smutna prawda jest taka, że jesteśmy bandą rozszalałych zwierząt nawet trochę nie potrafiących kontrolować swoich impulsów i odruchów. W tym co robimy nie ma niczego chwalebnego, nasza przyszłość wcale nie jawi się w świetlanych barwach, zatem nie ma powodów, by popadać w euforię.

  http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,6217/q,Pozytronowy...  Zgłoś | Cytuj

 • Marcin Nowak
  Wpis na grupie Transhumanizm w temacie The Singularity of Ray Kurzweil
  4.05.2009, 10:38

  The Singularity of Ray Kurzweil  Zgłoś | Cytuj

 • Marcin Nowak
  Wpis na grupie Biznes Azja Korea Południowa w temacie AzjaPacyfik.pl - Republika Korei - poradnik inwestycyjny
  25.04.2009, 19:34

  AzjaPacyfik.pl - Republika Korei - poradnik inwestycyjny

  1. Rejestracja działalności gospodarczej w Republice Korei.
  Formy prowadzenia działalności gospodarczej.
  Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej przez firmy zagraniczne i zagranicznych przedsiębiorców regulowane jest przez 2 akty prawne aplikowane w zależności od wyboru opcji wejścia na lokalny rynek. Prawo koreańskie przewiduje działalność jako firma lokalna (np. spółka-córka firmy zagranicznej) lub firma zagraniczna.

  Dokumenty regulujące sposoby wejścia na lokalny rynek są następujące:
  - Foreign Investment Promotion Act
  - Foreign Transaction Exchange Act
  Skrócony opis regulacji przedstawiamy wraz z koreańskimi formami prawnymi, które zazwyczaj są stosowane w przypadku otwierania przez podmioty zagraniczne działalności gospodarczej
  w Republice Korei.

  Foreign Investment Promotion Act (FIPA)odnoszący się do sytuacji, w których firma bądź przedsiębiorca zamierza otworzyć działalność jako odrębny podmiot koreański. Zagraniczny przedsiębiorca może otworzyć działalność w Republice Korei jako spółka (corporation) lub osoba fizyczna (sole proprietor).
  Firmy zagraniczne, posiadające osobowość prawną w kraju pochodzenia mogą dokonać rejestracji w Korei tylko jako spółki. Zarówno w przypadku spółek jak i osób fizycznych warunkiem uznania podmiotu za lokalny jest inwestycja o wartości min. 50.000.000 wonów (ok. 50 tys. USD) i min. 10% udziału w formowanym przedsiębiorstwie. Przy spełnieniu tych warunków nowo uformowany podmiot gospodarczy uzyskuje status FDI (Foreign Direct Inwestor) i ma prawo ubiegać się o zachęty inwestycyjne przewidziane w prawie koreańskim.
  Prawo koreańskie przewiduje 4 typy spółek posiadające osobowość prawną. Ich rejestracja i działalność regulowane są przez FIPA oraz koreańskie prawo handlowe (Commercial Act).

  Wśród spółek wyróżnia się:
  - Joint Stock Company („Dzusik hłesa”) – odpowiednik spółki akcyjnej w Polsce.
  - Limited Liability Company („Yuhan hłesa) – odpowiednik spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
  - General Partnership Company („Hap-mjung hłesa”)
  - Limited Partnership Company („Hapdza hłesa”)
  Foreign Exchange Transaction Act (FETA), w ramach którego podmiot założony przez zagraniczną firmę nie nabywa statusu podmiotu lokalnego. Według przepisów prawa handlowego jest to podmiot zagraniczny działający na terenie Republiki Korei. FETA wyróżnia 2 rodzaje działalności tj. oddział (branch office) oraz Liaison Office (Representative Office). Podstawowa różnica dotyczy możliwości osiągania zysków z prowadzonej działalności gospodarczej. Oddział w rozumieniu koreańskiego prawa, może prowadzić działalność nastawioną na osiąganie zysku, natomiast Liaison Office powołany może być wyłącznie do działalności reprezentacyjnej.

  2. Podatek dochodowy od działalności gospodarczej w Republice Korei
  (Corporate Income Tax)
  Przedstawione informacje odnośnie systemu opodatkowania działalności gospodarczej stanowią podsumowanie zasad prawnych Republiki Korei w tej kwestii. Dla potrzeb opracowania dokonano celowego zawężenia zakresu informacji do kwestii podstawowych, niezbędnych do wstępnej analizy rynku.
  System prawny Republiki Korei przewiduje 3 typy podatku dochodowego. Należą do nich:
  - Podatek od dochodu (income tax) osiąganego w danym roku rachunkowym
  - Podatek od likwidowanego majątku (CIT on liquidated income – dotyczy sytuacji kiedy firma ulega zamknięciu a kapitał/majątek wycofaniu)
  - Podatek od dochodów kapitałowych przedsiębiorstwa
  Z punktu widzenia działalności gospodarczej najważniejszą grupę stanowi podatek dochodowy. Podobnie jak we wszystkich gospodarkach rynkowych podstawą opodatkowania jest zysk brutto przedsiębiorstwa pomniejszony o straty z lat poprzednich (carried over loss) oraz zwolnienia podatkowe (omówione oddzielnie).
  Kalkulacja podatku dochodowego obejmuje 2 stawki tj.:
  - 13% zysku brutto o wartości do 100.000.000 wonów (ok. 100.000 USD)
  - 25% zysku brutto od wartości powyżej 100.000.000 wonów.
  Zakładając, że zysk brutto firmy wyniósł w danym roku 250.000.000 wonów, przykładowa kalkulacja przedstawia się następująco:
  Podatek = 13%*100.000.000 25%*(250.000.000 – 100.000.000) = 13.000.000 37.500.000 = 50.500.000 wonów.
  W tym konkretnym przypadku ostateczna stawka podatku dochodowego (na podstawie średniej ważonej) wyniosłaby więc 20,2%.
  Przedstawiony system wskazuje więc na progresywny charakter podatku dochodowego od firm.
  3. Pozostałe podatki i opłaty
  Wśród pozostałych podatków i opłat istotnych z punktu widzenia prowadzenia działalności gospodarczej będą z pewności podatki pośrednie czyli VAT i podatek akcyzowy.

  VAT
  Płatnikami podatku VAT są osoby będące dostawcami towarów i usług, niezależnie od prowadzonej działalności. Do grupy płatników VAT zaliczane są osoby indywidualne, prawne, organy rządowe i zarządy lokalne, stowarzyszenia władz lokalnych, fundacje, etc. Stawka podatku VAT w Republice Korei wynosi 10%. Podobnie jak w Unii Europejskiej i w Polsce możliwe jest zwolnienie z podatku lub zawieszenie jego poboru. Zerowa stawka VAT dotyczy głównie towarów eksportowych (komponentów do produkcji towarów na eksport), usług świadczonych poza granicami Korei, międzynarodowych usług transportowych oraz innych towarów i usług zwiększających wartość wymiany walutowej.

  Podatek akcyzowy
  Podatek akcyzowy nakładany jest w celu ograniczenia konsumpcji niektórych towarów lub redystrybucji dochodu.
  Stawki podatku akcyzowego wahają się w granicach 5 – 72%.

  Podatek od przewartościowania majątku
  Obowiązkowi opodatkowania podlegają osoby indywidualne i prawne w przypadku, gdy ich majątek zostanie przewartościowany. Stawka podatku wynosi 3% od podstawy stanowiącej różnicę pomiędzy szacowanym zyskiem a wysokością strat przeniesionych z dnia przewartościowania majątku.

  Innymi podatkami, których płatnikami są zarówno osoby fizyczne jak i przedsiębiorstwa są podatki od obrotu papierami wartościowymi, podatki transportowe, podatki edukacyjne, podatek telefoniczny.

  Oddzielną grupą podatków pozostają podatki od nieruchomości, których stawki wielokrotnie określane są indywidualnie przez władze lokalne. Stawki podatkowe wahają się w przedziale 0,3 – 5% wartości nieruchomości w zależności od przeznaczenia nieruchomości i jej wartości.
  Jednocześnie przedsiębiorcy dokonujący zakupu nieruchomości zobowiązani są do opłacenia podatku rejestracyjnego (registration tax) w wysokości 3% wartości nieruchomości oraz podatku od nabycia (acquisition tax) stanowiącego 2% wartości nieruchomości.

  4. System zachęt dla inwestorów zagranicznych
  System zachęt inwestycyjnych w Republice Korei jest w założeniu zbliżony do funkcjonującego
  w Polsce systemu specjalnych stref ekonomicznych i opiera się głównie na zwolnieniach oraz ulgach podatkowych w zależności od typu prowadzonej działalności gospodarczej oraz wysokości nakładów inwestycyjnych. Zwolnienia podatkowe obejmują:
  - zwolnienia i ulgi w podatku dochodowym przedsiębiorstwa
  - zwolnienia i ulgi w podatkach lokalnych
  - zwolnienia z podatku rejestracyjnego i podatku od nabycia nieruchomości
  Firma ubiegająca się o zachęty inwestycyjne musi posiadać status inwestora zagranicznego (Foreign Direct Investment company). Zgodnie z definicją FDI przedstawioną w punkcie 1 niniejszego rozdziału zagraniczny kapitał powinien stanowić minimum 10% udziału w tym przedsiębiorstwie
  a minimalna kwota inwestycji to 50.000.000 wonów (ok. 50 tys. USD).

  Prawo koreańskie przewiduje możliwość przyznania zachęt inwestycyjnych dla typów działalności wyszczególnionych poniżej. Czytelnik z pewnością odniesie wrażenie, iż przedstawione informacje mogą być ogólne lub niekompletne, jednak dostępne dokumenty prezentują przedmiotową tematykę jedynie w prezentowanym zakresie. Wielokrotnie zakwalifikowanie projektu inwestycyjnego do jednej z wymienionych grup odbywa się na zasadzie jego oceny przez komisję ds. inwestycji składającą się z przedstawicieli poszczególnych ministerstw oraz Agencji Promocji Handlu i Inwestycji Republiki Korei.
  Działalność usługowa o wysokiej wartości dodanej o charakterze wspierającym przemysł
  (np. centra naukowo – badawcze) mająca znaczący wpływ na wzrost konkurencyjności koreańskiego przemysłu.
  Działalność gospodarcza stanowiąca technologiczną nowość w Republice Korei lub będąca nierozwiniętą gałęzią gospodarki. Istotnym jest aby rozwój danego przemysłu był niezbędny dla poprawy międzynarodowej konkurencyjności gospodarki koreańskiej.
  Działalność gospodarcza tworząca tzw. obszar inwestycji zagranicznej (foreign investment area) tj.
  · Inwestycja o wartości minimum 30 milionów USD, niezależnie o profilu działalności oraz lokalizacji na terenie Republiki Korei.
  · Inwestycja o wartości minimum 20 milionów USD, przy założeniu, że przedmiotem inwestycji będzie działalność hotelarska, przemysł rozrywkowy (parki rozrywki i parki wodne) lub budowa centrów konferencyjnych.
  · Inwestycja o wartości minimum 10 milionów USD przy założeniu, że przedmiotem działalności będzie działalność logistyczna (transport międzynarodowy) z wykorzystaniem zaplecza infrastrukturalnego portu lotniczego lub morskiego.
  · Inwestycja o wartości minimum 5 milionów USD przy założeniu, że profil firmy to działalność badawczo – rozwojowa a wielkość zatrudnienia to minimum 10 osób
  z dyplomem inżynieryjnym oraz udokumentowanym 3 letnim doświadczeniem.
  Działalność gospodarcza ulokowana w wolnej strefie ekonomicznej (Free Economic Zone – odpowiednik specjalnych stref ekonomicznych) pod warunkiem, że wartość inwestycji przekroczy 10 milionów USD niezależnie od profilu działalności przedsiębiorstwa.
  Działalność gospodarcza ulokowana w wolnej strefie ekonomicznej o wartości inwestycji powyżej 5 milionów USD pod warunkiem spełnienia wymogów profilu działalności jak
  w punkcie 3.

  W odniesieniu do punktu 4 i 5 aktualnie istnieją 3 wolne strefy ekonomiczne tj. Incheon, Butan/Jinhae, Gwangyang Bay Area. W 2008 r. planowane jest jednak otwarcie kolejnych 3 stref na terytorium Republiki Korei.
  System zwolnień podatkowych w odniesieniu do typów inwestycji opisanych w punktach 1-5 przewiduje zwolnienia z podatku dochodowego od działalności gospodarczej w okresie do 7 lat od momentu osiągnięcia progu zyskowności (break even point). De facto okres 7 lat liczony jest od zakończenia roku księgowego, w którym firma osiągnęła pierwszy zysk po dokonaniu inwestycji.
  W odniesieniu do przedstawionych punktów system koreański przewiduje 100% zwolnienie z podatku dochodowego przez okres 5 lat oraz 50% zwolnienie z należnego podatku przez kolejne 2 lata.
  Ulgi inwestycyjne obejmują również podatki od nieruchomości oraz zwolnienia z podatku rejestracyjnego i podatku od nabycia nieruchomości.
  W przypadku inwestycji spełniającej wymogi przedstawione w punktach 1-2 zwolnienia dotyczą okresu 7 letniego. Oznacza to, iż przedsiębiorcy przysługuje 100% zwolnienie z przedmiotowych podatków w okresie 5 lat od rozpoczęcia działalności gospodarczej oraz 50% zwolnienie w trakcie kolejnych 2 lat.
  W przypadku pozostałych inwestycji opisanych w rozdziale okres zwolnienia obejmuje łącznie 5 lat. W tym przypadku 100% zwolnienia obejmuje okres 3 letni, a w ciągu kolejnych 2 lat przedsiębiorca może otrzymać 50% zwolnienie.
  5. Inwestycje zagraniczne w Republice Korei
  Według informacji statystycznych Koreańskiej Agencji Promocji Handlu i Inwestycji KOTRA roczny napływ inwestycji zagranicznych do Republiki Korei utrzymuje się na poziomie powyżej 10 miliardów dolarów od 2004 r. Jednakże corocznie odnotowywany jest niewielki spadek napływu zagranicznego kapitału, co ilustruje poniższa tabela.
  Lata:
  2004
  2005
  2006
  2007

  Napływ BIZ
  (w mln USD)

  12.792

  11.565

  11.240

  10.590

  Liczba nowych inwestycji

  3077

  3668

  3107

  3559

  Wśród inwestycji zagranicznych w Korei dominują projekty usługowe, które stanowią 72,4% wartości BIZ. Do grupy tej zaliczono m.in. sektor bankowy, inwestycje w centra badawczo – rozwojowe, usługi typu „off-shore”, a także inwestycje infrastrukturalne (m.in. centra handlowo – wystawiennicze).
  Do regionów świata i krajów będących największymi inwestorami w Korei będącymi największymi inwestorami w Korei należą od 2003 r. nieprzerwanie państwa Unii Europejskiej, Japonia oraz Stany Zjednoczone. W 2007 r. udział w inwestycjach zagranicznych wyniósł odpowiednio:
  - Unia Europejska – 41,2%
  - USA – 22,3%
  - Japonia – 9,4%
  - Pozostałe – 27,1%
  Wśród zrealizowanych projektów inwestycyjnych znaczny udział miały inwestycje o wartości powyżej 100 milionów USD, stanowiące wartościowo 40,2% całkowitego napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

  http://www.azjapacyfik.pl/index_2501.php?a_2501=532&b_...  Zgłoś | Cytuj

 • Marcin Nowak
  Wpis na grupie Wietnam w temacie AzjaPacyfik.pl: Seminarium nt. społeczności wietnamskiej...
  25.04.2009, 19:17

  AzjaPacyfik.pl: Seminarium nt. społeczności wietnamskiej w Europie Środkowej zorganizowane przez Wietnamską Akademię Nauk

  12.03.2009 w Hanoi odbyło się seminarium nt. społeczności wietnamskiej w Europie Środkowej zorganizowane przez Wietnamską Akademię Nauk, przy współpracy z Polską Akademią Nauk. Inauguracji seminarium dokonał dr Do Hoai Nam, prezydent WAN i członek KC KPW oraz charge d’affaires Ambasady RP w Hanoi. W seminarium, oprócz ponad 100 uczestników ze strony wietnamskiej, wziął udział również ambasador Węgier, szef sekcji konsularnej Amb. Czech, przedstawiciel PAN – prof. R. Sławiński i przedstawicielka UAM – prof. T. Halik. Informacja nt. seminarium ukazała się w wietnamskich śmp.

  Paneliści podkreślali niski stopień asymilacji społeczności wietnamskiej w poszczególnych państwach EŚW stwierdzając, iż często stanowi to przeszkodę w pełnym korzystaniu z praw i przywilejów przysługujących w danym kraju. Omówiono sytuację społeczności wietnamskiej w Europie Środkowo-Wschodniej po rozszerzeniu strefy Schengen na nowe państwa w grudniu 2007 r. jak również unijne propozycje stworzenia konkurencyjnego dla amerykańskiej zielonej karty, systemu niebieskiej karty. Odnotowano, iż większość Wietnamczyków udających się do Europy to ludzie bez kwalifikacji, w przeciwieństwie do Wietnamczyków udających się do USA. Problemem jest również fakt, iż wietnamskie dzieci urodzone zagranicą bardzo często nie znają języka wietnamskiego (chodzą do miejscowych szkół) ani nie posiadają żadnych informacji nt. kultury ani historii Wietnamu. Stwierdzono, iż istnieje konieczność wykorzystania wietnamskiej inteligencji w poszczególnych krajach Europy do stworzenia efektywnego lobby wietnamskiego.

  http://www.azjapacyfik.pl/index_2501.php?a_2501=590&b_...  Zgłoś | Cytuj

 • Marcin Nowak
  Wpis na grupie e-biznes w temacie Wykup stronę dla Siebie: Twój Biznes Handel
  25.04.2009, 12:21

  Nieaktualne :)Marcin Nowak edytował(a) ten post dnia 28.09.09 o godzinie 08:48  Zgłoś | Cytuj

 • Marcin Nowak
  Wpis na grupie Guangdong w temacie Wszystko o Guangdong ( Kanton ) w Chinach
  24.04.2009, 20:16

  Wszystko o Guangdong ( Kanton ) w Chinach

  http://Guangdong.com.pl  Zgłoś | Cytuj

 • Marcin Nowak
  Wpis na grupie Guangzhou Biznes Handel w temacie Wszystko o Guangzhou ( Kanton ) w Chinach
  24.04.2009, 20:13

  Wszystko o Guangzhou ( Kanton ) w Chinach

  http://Guangzhou.com.pl  Zgłoś | Cytuj

 • Marcin Nowak
  Wpis na grupie Shenzhen w temacie Wszystko o Shenzhen w Chinach
  24.04.2009, 20:09

  Wszystko o Shenzhen w Chinach

  http://Shenzhen.com.pl  Zgłoś | Cytuj

 • Marcin Nowak
  Wpis na grupie Rynki zagraniczne w temacie Tajlandia Expo 2009 w Warszawie 28-31.05.2009
  23.04.2009, 09:56

  Tajlandia Expo 2009 w Warszawie 28-31.05.2009

  Miejsce : Pałac Kultury i Nauki - Warszawa
  Termin : 28 - 31 maja 2009 r.
  Godziny : Dni handlowe: 28-29 maja: 10.00 - 17.00
  Dni publiczne: 30-31 maja: 10.00 - 18.00
  Temat : "Biznes i inwestycje z Tajlandią"
  Organizatorzy:

  Thai Trade Center Warsaw
  Biuro Radcy Handlowego Ambasady Królestwa Tajlandii
  Warszawskie Centrum Finansowe, IX p.
  ul. E. Plater 53, 00-113 Warszawa
  Tel.: +48 22 540 70 98
  Fax: +48 22 540 70 95
  expo@ttcwarsaw.pl
  http://ttcwarsaw.pl

  Ambasada Królestwa Tajlandii w Warszawie
  Urząd ds. Turystyki Tajlandii (TAT)
  Rada ds. Inwestycji Tajlandii (BoI)
  Linie Lotnicze Thai International Airways
  Linie Lotnicze Bangkok Airways
  Targi : Wyroby z Tajlandii: artykuły spożywcze, upominki, artykuły dekoracyjne, rękodzieło, artykuły wyposażenia wnętrz, biżuteria, ubiory, zdrowie i uroda...
  i wiele więcej!

  Ok. 100 wystawców z Tajlandii i Polski, podzielonych na 4 kategorie produktowe:
  1. Artykuły spożywcze
  2. Moda
  3. Zdrowie i uroda
  4. Wyroby użytkowe i biurowe

  Seminarium :

  " Tajlandia - kraj nieograniczonych możliwości"
  - Biznes i inwestycje w Tajlandii
  - Turystyka i podróże
  - Mieszkanie w Tajlandii
  - Leki i kosmetyki ziołowe
  - Kosmetyki naturalne i spa

  Bezpłatne atrakcje dla zwiedzających:
  - Degustacja tajskich potraw (w formie szwedzkiego stołu)
  - Pokaz tajskiej sztuki kulinarnej
  - Masaż tajski
  - Występy artystyczne
  - Pokazy tajskiej sztuki walki
  - Seminarium pt. "Tajlandia - kraj nieograniczonych możliwości"
  - Informacja turystyczna
  - Pokazy filmowe i muzyczne
  ... i nie tylko!

  Koniecznie odwiedź "Tajlandia Expo 2009", jeśli chcesz: prowadzić biznes z Tajlandią, dowiedzieć się więcej o Tajlandii, delektować się tajskimi potrawami i nacieszyć oczy egzotycznymi występami artystycznymi - BEZPŁATNIE!
  http://tajlandiaexpo.pl  Zgłoś | Cytuj

 • Marcin Nowak
  Wpis na grupie Biznes Azja w temacie Tajlandia Expo 2009 w Warszawie 28-31.05.2009
  23.04.2009, 09:55

  Tajlandia Expo 2009 w Warszawie 28-31.05.2009

  Miejsce : Pałac Kultury i Nauki - Warszawa
  Termin : 28 - 31 maja 2009 r.
  Godziny : Dni handlowe: 28-29 maja: 10.00 - 17.00
  Dni publiczne: 30-31 maja: 10.00 - 18.00
  Temat : "Biznes i inwestycje z Tajlandią"
  Organizatorzy:

  Thai Trade Center Warsaw
  Biuro Radcy Handlowego Ambasady Królestwa Tajlandii
  Warszawskie Centrum Finansowe, IX p.
  ul. E. Plater 53, 00-113 Warszawa
  Tel.: +48 22 540 70 98
  Fax: +48 22 540 70 95
  expo@ttcwarsaw.pl
  http://ttcwarsaw.pl

  Ambasada Królestwa Tajlandii w Warszawie
  Urząd ds. Turystyki Tajlandii (TAT)
  Rada ds. Inwestycji Tajlandii (BoI)
  Linie Lotnicze Thai International Airways
  Linie Lotnicze Bangkok Airways
  Targi : Wyroby z Tajlandii: artykuły spożywcze, upominki, artykuły dekoracyjne, rękodzieło, artykuły wyposażenia wnętrz, biżuteria, ubiory, zdrowie i uroda...
  i wiele więcej!

  Ok. 100 wystawców z Tajlandii i Polski, podzielonych na 4 kategorie produktowe:
  1. Artykuły spożywcze
  2. Moda
  3. Zdrowie i uroda
  4. Wyroby użytkowe i biurowe

  Seminarium :

  " Tajlandia - kraj nieograniczonych możliwości"
  - Biznes i inwestycje w Tajlandii
  - Turystyka i podróże
  - Mieszkanie w Tajlandii
  - Leki i kosmetyki ziołowe
  - Kosmetyki naturalne i spa

  Bezpłatne atrakcje dla zwiedzających:
  - Degustacja tajskich potraw (w formie szwedzkiego stołu)
  - Pokaz tajskiej sztuki kulinarnej
  - Masaż tajski
  - Występy artystyczne
  - Pokazy tajskiej sztuki walki
  - Seminarium pt. "Tajlandia - kraj nieograniczonych możliwości"
  - Informacja turystyczna
  - Pokazy filmowe i muzyczne
  ... i nie tylko!

  Koniecznie odwiedź "Tajlandia Expo 2009", jeśli chcesz: prowadzić biznes z Tajlandią, dowiedzieć się więcej o Tajlandii, delektować się tajskimi potrawami i nacieszyć oczy egzotycznymi występami artystycznymi - BEZPŁATNIE!
  http://tajlandiaexpo.pl  Zgłoś | Cytuj

 • Marcin Nowak
  Wpis na grupie Rynki zagraniczne w temacie Nowy serwis informacyjny AzjaPacyfik.pl
  19.04.2009, 10:18

  Nowy serwis informacyjny AzjaPacyfik.pl

  Informacja pochodzi z serwisu http://AzjaPacyfik.pl

  O nas

  Portal AzjaPacyfik.pl powstał z inspiracji osób związanych pracą
  lub sympatią z Departamentem Azji i Pacyfiku Ministerstwa Spraw
  Zagranicznych. Podczas różnych spotkań i dyskusji organizowanych
  przez departament w gronie osób związanych pracą lub
  zainteresowaniami z Azją i Pacyfikiem pojawiały się głosy o
  braku narzędzia, które ułatwiałoby codzienny kontakt z
  problematyką regionu i innymi zainteresowanymi regionem osobami
  rozrzuconymi po całej Polsce, a często mieszkającymi poza jej
  granicami. W odpowiedzi na to wyzwanie pracownicy departamentu, przy
  wsparciu grona sympatyków i macierzystego ministerstwa, stworzyło
  to narzędzie pracując często po godzinach i w weekendy.
  W zamyśle twórców, portal AzjaPacyfik.pl to przestrzeń, gdzie
  niezależnie od miejsca zamieszkania, profesji czy innych
  uwarunkowań spotkać się mogą wszyscy zainteresowani
  przeszłością, teraźniejszością i przyszłością regionu Azji
  i Pacyfiku, a także jego relacjami z Polską. Mamy nadzieję, że
  portal AzjaPacyfik.pl przyczyni się do integracji szerszych
  kręgów osób, które łączy zainteresowanie regionem, że wzbudzi
  chęć dzielenia się poglądami na tematy z regionem związane oraz
  że stanie się istotnym instrumentem budowy środowiska
  działającego dla wzmocnienia więzi Polski z Azją i Pacyfikiem.
  Są wśród nas osoby związane z Azja i Pacyfikiem poprzez zawód
  lub poprzez pasję. Są tacy, którzy od lat regionem tym się
  fascynują i tacy, którzy dopiero rozbudzają swe azjatyckie
  zainteresowania. Są tutaj przedstawiciele instytucji rządowych,
  samorządowych, kręgów biznesu, świata nauki i kultury, wielu
  różnych zawodów, podróżnicy, artyści, profesorowie i studenci,
  młodzież i emeryci. Wszystkich nas łączy zainteresowanie Azja i
  Pacyfikiem oraz relacjami Polski z tym regionem.
  Trzeba też podkreślić, że choć portal AzjaPacyfik.pl powstał z
  inicjatywy i pod patronatem MSZ, to nie jest jego organem i nie
  wyraża oficjalnego stanowiska ministerstwa w żadnych z
  przedstawianych tematów. Od początku zamysłem twórców było
  stworzenie portalu społecznościowego i oddanie go w ręce
  prywatnych osób zainteresowanych rozwojem kontaktów Polski z Azją
  i Pacyfikiem w najróżniejszych obszarach. Dlatego też wszelkie
  treści pojawiające się na portalu wyrażają prywatne poglądy
  ich autorów, a odpowiedzialność za nie ponoszą osoby treści te
  zamieszczające. Przyszłe losy portalu zależą od szerokiego grona
  jego użytkowników, którzy poprzez swą aktywność zdecydują o
  rozwoju lub zmierzchu tej inicjatywy, którą oddajemy w Państwa
  ręce.

  Nasz misja

  Rola Azji i Pacyfiku w najbliższych latach będzie systematycznie
  rosnąć. Środek ciężkości świata przesuwa się znad Atlantyku
  nad Pacyfik. Warto zastanowić się jakie konsekwencje będzie to
  miało dla innych kontynentów i regionów, w tym przede wszystkim
  dla Polski. Jakie miejsce może i powinna Polska zająć w Azji, a
  jak nasi azjatyccy partnerzy mogą odnaleźć się w naszym kraju?
  Jak określić najważniejsze cele, jakie zasoby i instrumenty
  niezbędne są, aby je osiągać? Jak wykorzystać nasze
  członkostwo w Unii Europejskiej dla wzmocnienia relacji z Azją i
  Pacyfikiem? Dla odpowiedzi na te pytania ważne jest niezwykle
  stworzenie sieci współpracy pomiędzy przedstawicielami środowisk
  naukowo-akademickich, kół gospodarczych, administracji państwowej
  i samorządowej, świata kultury i organizacji pozarządowych.
  Istotną częścią tych działań jest zainspirowanie powstania
  internetowego portalu społecznościowego AzjaPacyfik.pl. Chcemy
  stworzyć przestrzeń, gdzie niezależnie od miejsca zamieszkania,
  profesji czy innych uwarunkowań spotkać się mogą wszyscy
  zainteresowani przeszłością, teraźniejszością i
  przyszłością regionu Azji i Pacyfiku, a także jego relacjami z
  Polską. Mamy nadzieję, że portal AzjaPacyfik.pl przyczyni się do
  integracji szerszych kręgów osób, które łączy zainteresowanie
  regionem, że wzbudzi chęć dzielenia się poglądami na tematy z
  regionem związane oraz że stanie się istotnym instrumentem budowy
  środowiska działającego dla wzmocnienia więzi Polski z Azją i
  Pacyfikiem.

  Co na stronie

  AzjaPacyfik.pl to portal o bardzo szerokim zakresie tematycznym.
  Azja to nie tylko gospodarka i polityka, dlatego też nie
  ograniczamy się jedynie do dyskusji na tematy polityczne i
  gospodarcze. Azja to również bogata kultura, sztuka,
  różnorodność społeczna, fascynująca przyroda i egzotyczna
  kuchnia. Azja to cały inny świat, czekający wciąż na szersze
  odkrycie dla Polski i Polaków. Na naszej stronie znajdziecie więc
  Państwo także serwisy informacyjne, ciekawostki, zapowiedzi
  wydarzeń związanych z regionem, porady praktyczne dla
  podróżnych, czy galerie multimedialne. Tablica ogłoszeń pomoże
  znaleźć partnerów w biznesie, osoby dzielące te same azjatyckie
  pasje czy poszukujące chętnych do wspólnego podróżowania.

  AzjaPacyfik.pl daje też swoim zarejestrowanym użytkownikom
  możliwość wypowiedzenia się na naszym Forum. W dziale "Polecamy"
  pokazujemy co według nas warto przeczytać, zobaczyć, poznać,
  odwiedzić. W dziale "wydarzenia i wiadomości" użytkownicy mogą
  umieszczać wszelkie informacje na temat imprez, spotkań i innych
  wydarzeń, zarówno w Polsce jak i za granicą, a związanych z
  Azją i Pacyfikiem. Na naszej stronie znajdują się zakładki
  krajów stanowiące źródło informacji o nich, począwszy od
  informacji podstawowych, poprzez wiadomości, analizy, poradniki, a
  skończywszy na aktualnych kursach walut i pogodzie. Podobną rolę
  spełniają zakładki organizacji regionalnych.

  Informacja pochodzi z serwisu http://AzjaPacyfik.pl

  Źródło: http://China.Info.pl  Zgłoś | Cytuj

 • Marcin Nowak
  Wpis na grupie Biznes Azja Wietnam w temacie Nowy serwis informacyjny AzjaPacyfik.pl
  19.04.2009, 10:17

  Nowy serwis informacyjny AzjaPacyfik.pl

  Informacja pochodzi z serwisu http://AzjaPacyfik.pl

  O nas

  Portal AzjaPacyfik.pl powstał z inspiracji osób związanych pracą
  lub sympatią z Departamentem Azji i Pacyfiku Ministerstwa Spraw
  Zagranicznych. Podczas różnych spotkań i dyskusji organizowanych
  przez departament w gronie osób związanych pracą lub
  zainteresowaniami z Azją i Pacyfikiem pojawiały się głosy o
  braku narzędzia, które ułatwiałoby codzienny kontakt z
  problematyką regionu i innymi zainteresowanymi regionem osobami
  rozrzuconymi po całej Polsce, a często mieszkającymi poza jej
  granicami. W odpowiedzi na to wyzwanie pracownicy departamentu, przy
  wsparciu grona sympatyków i macierzystego ministerstwa, stworzyło
  to narzędzie pracując często po godzinach i w weekendy.
  W zamyśle twórców, portal AzjaPacyfik.pl to przestrzeń, gdzie
  niezależnie od miejsca zamieszkania, profesji czy innych
  uwarunkowań spotkać się mogą wszyscy zainteresowani
  przeszłością, teraźniejszością i przyszłością regionu Azji
  i Pacyfiku, a także jego relacjami z Polską. Mamy nadzieję, że
  portal AzjaPacyfik.pl przyczyni się do integracji szerszych
  kręgów osób, które łączy zainteresowanie regionem, że wzbudzi
  chęć dzielenia się poglądami na tematy z regionem związane oraz
  że stanie się istotnym instrumentem budowy środowiska
  działającego dla wzmocnienia więzi Polski z Azją i Pacyfikiem.
  Są wśród nas osoby związane z Azja i Pacyfikiem poprzez zawód
  lub poprzez pasję. Są tacy, którzy od lat regionem tym się
  fascynują i tacy, którzy dopiero rozbudzają swe azjatyckie
  zainteresowania. Są tutaj przedstawiciele instytucji rządowych,
  samorządowych, kręgów biznesu, świata nauki i kultury, wielu
  różnych zawodów, podróżnicy, artyści, profesorowie i studenci,
  młodzież i emeryci. Wszystkich nas łączy zainteresowanie Azja i
  Pacyfikiem oraz relacjami Polski z tym regionem.
  Trzeba też podkreślić, że choć portal AzjaPacyfik.pl powstał z
  inicjatywy i pod patronatem MSZ, to nie jest jego organem i nie
  wyraża oficjalnego stanowiska ministerstwa w żadnych z
  przedstawianych tematów. Od początku zamysłem twórców było
  stworzenie portalu społecznościowego i oddanie go w ręce
  prywatnych osób zainteresowanych rozwojem kontaktów Polski z Azją
  i Pacyfikiem w najróżniejszych obszarach. Dlatego też wszelkie
  treści pojawiające się na portalu wyrażają prywatne poglądy
  ich autorów, a odpowiedzialność za nie ponoszą osoby treści te
  zamieszczające. Przyszłe losy portalu zależą od szerokiego grona
  jego użytkowników, którzy poprzez swą aktywność zdecydują o
  rozwoju lub zmierzchu tej inicjatywy, którą oddajemy w Państwa
  ręce.

  Nasz misja

  Rola Azji i Pacyfiku w najbliższych latach będzie systematycznie
  rosnąć. Środek ciężkości świata przesuwa się znad Atlantyku
  nad Pacyfik. Warto zastanowić się jakie konsekwencje będzie to
  miało dla innych kontynentów i regionów, w tym przede wszystkim
  dla Polski. Jakie miejsce może i powinna Polska zająć w Azji, a
  jak nasi azjatyccy partnerzy mogą odnaleźć się w naszym kraju?
  Jak określić najważniejsze cele, jakie zasoby i instrumenty
  niezbędne są, aby je osiągać? Jak wykorzystać nasze
  członkostwo w Unii Europejskiej dla wzmocnienia relacji z Azją i
  Pacyfikiem? Dla odpowiedzi na te pytania ważne jest niezwykle
  stworzenie sieci współpracy pomiędzy przedstawicielami środowisk
  naukowo-akademickich, kół gospodarczych, administracji państwowej
  i samorządowej, świata kultury i organizacji pozarządowych.
  Istotną częścią tych działań jest zainspirowanie powstania
  internetowego portalu społecznościowego AzjaPacyfik.pl. Chcemy
  stworzyć przestrzeń, gdzie niezależnie od miejsca zamieszkania,
  profesji czy innych uwarunkowań spotkać się mogą wszyscy
  zainteresowani przeszłością, teraźniejszością i
  przyszłością regionu Azji i Pacyfiku, a także jego relacjami z
  Polską. Mamy nadzieję, że portal AzjaPacyfik.pl przyczyni się do
  integracji szerszych kręgów osób, które łączy zainteresowanie
  regionem, że wzbudzi chęć dzielenia się poglądami na tematy z
  regionem związane oraz że stanie się istotnym instrumentem budowy
  środowiska działającego dla wzmocnienia więzi Polski z Azją i
  Pacyfikiem.

  Co na stronie

  AzjaPacyfik.pl to portal o bardzo szerokim zakresie tematycznym.
  Azja to nie tylko gospodarka i polityka, dlatego też nie
  ograniczamy się jedynie do dyskusji na tematy polityczne i
  gospodarcze. Azja to również bogata kultura, sztuka,
  różnorodność społeczna, fascynująca przyroda i egzotyczna
  kuchnia. Azja to cały inny świat, czekający wciąż na szersze
  odkrycie dla Polski i Polaków. Na naszej stronie znajdziecie więc
  Państwo także serwisy informacyjne, ciekawostki, zapowiedzi
  wydarzeń związanych z regionem, porady praktyczne dla
  podróżnych, czy galerie multimedialne. Tablica ogłoszeń pomoże
  znaleźć partnerów w biznesie, osoby dzielące te same azjatyckie
  pasje czy poszukujące chętnych do wspólnego podróżowania.

  AzjaPacyfik.pl daje też swoim zarejestrowanym użytkownikom
  możliwość wypowiedzenia się na naszym Forum. W dziale "Polecamy"
  pokazujemy co według nas warto przeczytać, zobaczyć, poznać,
  odwiedzić. W dziale "wydarzenia i wiadomości" użytkownicy mogą
  umieszczać wszelkie informacje na temat imprez, spotkań i innych
  wydarzeń, zarówno w Polsce jak i za granicą, a związanych z
  Azją i Pacyfikiem. Na naszej stronie znajdują się zakładki
  krajów stanowiące źródło informacji o nich, począwszy od
  informacji podstawowych, poprzez wiadomości, analizy, poradniki, a
  skończywszy na aktualnych kursach walut i pogodzie. Podobną rolę
  spełniają zakładki organizacji regionalnych.

  Informacja pochodzi z serwisu http://AzjaPacyfik.pl

  Źródło: http://China.Info.pl  Zgłoś | Cytuj

 • Marcin Nowak
  Wpis na grupie Biznes Azja Hong Kong w temacie Nowy serwis informacyjny AzjaPacyfik.pl
  19.04.2009, 10:14

  Nowy serwis informacyjny AzjaPacyfik.pl

  Informacja pochodzi z serwisu http://AzjaPacyfik.pl

  O nas

  Portal AzjaPacyfik.pl powstał z inspiracji osób związanych pracą lub sympatią z Departamentem Azji i Pacyfiku Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Podczas różnych spotkań i dyskusji organizowanych przez departament w gronie osób związanych pracą lub zainteresowaniami z Azją i Pacyfikiem pojawiały się głosy o braku narzędzia, które ułatwiałoby codzienny kontakt z problematyką regionu i innymi zainteresowanymi regionem osobami rozrzuconymi po całej Polsce, a często mieszkającymi poza jej granicami. W odpowiedzi na to wyzwanie pracownicy departamentu, przy wsparciu grona sympatyków i macierzystego ministerstwa, stworzyło to narzędzie pracując często po godzinach i w weekendy.
  W zamyśle twórców, portal AzjaPacyfik.pl to przestrzeń, gdzie niezależnie od miejsca zamieszkania, profesji czy innych uwarunkowań spotkać się mogą wszyscy zainteresowani przeszłością, teraźniejszością i przyszłością regionu Azji i Pacyfiku, a także jego relacjami z Polską. Mamy nadzieję, że portal AzjaPacyfik.pl przyczyni się do integracji szerszych kręgów osób, które łączy zainteresowanie regionem, że wzbudzi chęć dzielenia się poglądami na tematy z regionem związane oraz że stanie się istotnym instrumentem budowy środowiska działającego dla wzmocnienia więzi Polski z Azją i Pacyfikiem.
  Są wśród nas osoby związane z Azja i Pacyfikiem poprzez zawód lub poprzez pasję. Są tacy, którzy od lat regionem tym się fascynują i tacy, którzy dopiero rozbudzają swe azjatyckie zainteresowania. Są tutaj przedstawiciele instytucji rządowych, samorządowych, kręgów biznesu, świata nauki i kultury, wielu różnych zawodów, podróżnicy, artyści, profesorowie i studenci, młodzież i emeryci. Wszystkich nas łączy zainteresowanie Azja i Pacyfikiem oraz relacjami Polski z tym regionem.
  Trzeba też podkreślić, że choć portal AzjaPacyfik.pl powstał z inicjatywy i pod patronatem MSZ, to nie jest jego organem i nie wyraża oficjalnego stanowiska ministerstwa w żadnych z przedstawianych tematów. Od początku zamysłem twórców było stworzenie portalu społecznościowego i oddanie go w ręce prywatnych osób zainteresowanych rozwojem kontaktów Polski z Azją i Pacyfikiem w najróżniejszych obszarach. Dlatego też wszelkie treści pojawiające się na portalu wyrażają prywatne poglądy ich autorów, a odpowiedzialność za nie ponoszą osoby treści te zamieszczające. Przyszłe losy portalu zależą od szerokiego grona jego użytkowników, którzy poprzez swą aktywność zdecydują o rozwoju lub zmierzchu tej inicjatywy, którą oddajemy w Państwa ręce.

  Nasz misja

  Rola Azji i Pacyfiku w najbliższych latach będzie systematycznie rosnąć. Środek ciężkości świata przesuwa się znad Atlantyku nad Pacyfik. Warto zastanowić się jakie konsekwencje będzie to miało dla innych kontynentów i regionów, w tym przede wszystkim dla Polski. Jakie miejsce może i powinna Polska zająć w Azji, a jak nasi azjatyccy partnerzy mogą odnaleźć się w naszym kraju? Jak określić najważniejsze cele, jakie zasoby i instrumenty niezbędne są, aby je osiągać? Jak wykorzystać nasze członkostwo w Unii Europejskiej dla wzmocnienia relacji z Azją i Pacyfikiem? Dla odpowiedzi na te pytania ważne jest niezwykle stworzenie sieci współpracy pomiędzy przedstawicielami środowisk naukowo-akademickich, kół gospodarczych, administracji państwowej i samorządowej, świata kultury i organizacji pozarządowych. Istotną częścią tych działań jest zainspirowanie powstania internetowego portalu społecznościowego AzjaPacyfik.pl. Chcemy stworzyć przestrzeń, gdzie niezależnie od miejsca zamieszkania, profesji czy innych uwarunkowań spotkać się mogą wszyscy zainteresowani przeszłością, teraźniejszością i przyszłością regionu Azji i Pacyfiku, a także jego relacjami z Polską. Mamy nadzieję, że portal AzjaPacyfik.pl przyczyni się do integracji szerszych kręgów osób, które łączy zainteresowanie regionem, że wzbudzi chęć dzielenia się poglądami na tematy z regionem związane oraz że stanie się istotnym instrumentem budowy środowiska działającego dla wzmocnienia więzi Polski z Azją i Pacyfikiem.

  Co na stronie

  AzjaPacyfik.pl to portal o bardzo szerokim zakresie tematycznym. Azja to nie tylko gospodarka i polityka, dlatego też nie ograniczamy się jedynie do dyskusji na tematy polityczne i gospodarcze. Azja to również bogata kultura, sztuka, różnorodność społeczna, fascynująca przyroda i egzotyczna kuchnia. Azja to cały inny świat, czekający wciąż na szersze odkrycie dla Polski i Polaków. Na naszej stronie znajdziecie więc Państwo także serwisy informacyjne, ciekawostki, zapowiedzi wydarzeń związanych z regionem, porady praktyczne dla podróżnych, czy galerie multimedialne. Tablica ogłoszeń pomoże znaleźć partnerów w biznesie, osoby dzielące te same azjatyckie pasje czy poszukujące chętnych do wspólnego podróżowania.

  AzjaPacyfik.pl daje też swoim zarejestrowanym użytkownikom możliwość wypowiedzenia się na naszym Forum. W dziale "Polecamy" pokazujemy co według nas warto przeczytać, zobaczyć, poznać, odwiedzić. W dziale "wydarzenia i wiadomości" użytkownicy mogą umieszczać wszelkie informacje na temat imprez, spotkań i innych wydarzeń, zarówno w Polsce jak i za granicą, a związanych z Azją i Pacyfikiem. Na naszej stronie znajdują się zakładki krajów stanowiące źródło informacji o nich, począwszy od informacji podstawowych, poprzez wiadomości, analizy, poradniki, a skończywszy na aktualnych kursach walut i pogodzie. Podobną rolę spełniają zakładki organizacji regionalnych.

  Informacja pochodzi z serwisu http://AzjaPacyfik.pl

  Źródło: http://Chiny.Info.plMarcin Nowak edytował(a) ten post dnia 19.04.09 o godzinie 10:16  Zgłoś | Cytuj

 • Marcin Nowak
  Wpis na grupie Biznes Azja Chiny w temacie Nowy serwis informacyjny AzjaPacyfik.pl
  19.04.2009, 10:14

  Nowy serwis informacyjny AzjaPacyfik.pl

  Informacja pochodzi z serwisu http://AzjaPacyfik.pl

  O nas

  Portal AzjaPacyfik.pl powstał z inspiracji osób związanych pracą lub sympatią z Departamentem Azji i Pacyfiku Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Podczas różnych spotkań i dyskusji organizowanych przez departament w gronie osób związanych pracą lub zainteresowaniami z Azją i Pacyfikiem pojawiały się głosy o braku narzędzia, które ułatwiałoby codzienny kontakt z problematyką regionu i innymi zainteresowanymi regionem osobami rozrzuconymi po całej Polsce, a często mieszkającymi poza jej granicami. W odpowiedzi na to wyzwanie pracownicy departamentu, przy wsparciu grona sympatyków i macierzystego ministerstwa, stworzyło to narzędzie pracując często po godzinach i w weekendy.
  W zamyśle twórców, portal AzjaPacyfik.pl to przestrzeń, gdzie niezależnie od miejsca zamieszkania, profesji czy innych uwarunkowań spotkać się mogą wszyscy zainteresowani przeszłością, teraźniejszością i przyszłością regionu Azji i Pacyfiku, a także jego relacjami z Polską. Mamy nadzieję, że portal AzjaPacyfik.pl przyczyni się do integracji szerszych kręgów osób, które łączy zainteresowanie regionem, że wzbudzi chęć dzielenia się poglądami na tematy z regionem związane oraz że stanie się istotnym instrumentem budowy środowiska działającego dla wzmocnienia więzi Polski z Azją i Pacyfikiem.
  Są wśród nas osoby związane z Azja i Pacyfikiem poprzez zawód lub poprzez pasję. Są tacy, którzy od lat regionem tym się fascynują i tacy, którzy dopiero rozbudzają swe azjatyckie zainteresowania. Są tutaj przedstawiciele instytucji rządowych, samorządowych, kręgów biznesu, świata nauki i kultury, wielu różnych zawodów, podróżnicy, artyści, profesorowie i studenci, młodzież i emeryci. Wszystkich nas łączy zainteresowanie Azja i Pacyfikiem oraz relacjami Polski z tym regionem.
  Trzeba też podkreślić, że choć portal AzjaPacyfik.pl powstał z inicjatywy i pod patronatem MSZ, to nie jest jego organem i nie wyraża oficjalnego stanowiska ministerstwa w żadnych z przedstawianych tematów. Od początku zamysłem twórców było stworzenie portalu społecznościowego i oddanie go w ręce prywatnych osób zainteresowanych rozwojem kontaktów Polski z Azją i Pacyfikiem w najróżniejszych obszarach. Dlatego też wszelkie treści pojawiające się na portalu wyrażają prywatne poglądy ich autorów, a odpowiedzialność za nie ponoszą osoby treści te zamieszczające. Przyszłe losy portalu zależą od szerokiego grona jego użytkowników, którzy poprzez swą aktywność zdecydują o rozwoju lub zmierzchu tej inicjatywy, którą oddajemy w Państwa ręce.

  Nasz misja

  Rola Azji i Pacyfiku w najbliższych latach będzie systematycznie rosnąć. Środek ciężkości świata przesuwa się znad Atlantyku nad Pacyfik. Warto zastanowić się jakie konsekwencje będzie to miało dla innych kontynentów i regionów, w tym przede wszystkim dla Polski. Jakie miejsce może i powinna Polska zająć w Azji, a jak nasi azjatyccy partnerzy mogą odnaleźć się w naszym kraju? Jak określić najważniejsze cele, jakie zasoby i instrumenty niezbędne są, aby je osiągać? Jak wykorzystać nasze członkostwo w Unii Europejskiej dla wzmocnienia relacji z Azją i Pacyfikiem? Dla odpowiedzi na te pytania ważne jest niezwykle stworzenie sieci współpracy pomiędzy przedstawicielami środowisk naukowo-akademickich, kół gospodarczych, administracji państwowej i samorządowej, świata kultury i organizacji pozarządowych. Istotną częścią tych działań jest zainspirowanie powstania internetowego portalu społecznościowego AzjaPacyfik.pl. Chcemy stworzyć przestrzeń, gdzie niezależnie od miejsca zamieszkania, profesji czy innych uwarunkowań spotkać się mogą wszyscy zainteresowani przeszłością, teraźniejszością i przyszłością regionu Azji i Pacyfiku, a także jego relacjami z Polską. Mamy nadzieję, że portal AzjaPacyfik.pl przyczyni się do integracji szerszych kręgów osób, które łączy zainteresowanie regionem, że wzbudzi chęć dzielenia się poglądami na tematy z regionem związane oraz że stanie się istotnym instrumentem budowy środowiska działającego dla wzmocnienia więzi Polski z Azją i Pacyfikiem.

  Co na stronie

  AzjaPacyfik.pl to portal o bardzo szerokim zakresie tematycznym. Azja to nie tylko gospodarka i polityka, dlatego też nie ograniczamy się jedynie do dyskusji na tematy polityczne i gospodarcze. Azja to również bogata kultura, sztuka, różnorodność społeczna, fascynująca przyroda i egzotyczna kuchnia. Azja to cały inny świat, czekający wciąż na szersze odkrycie dla Polski i Polaków. Na naszej stronie znajdziecie więc Państwo także serwisy informacyjne, ciekawostki, zapowiedzi wydarzeń związanych z regionem, porady praktyczne dla podróżnych, czy galerie multimedialne. Tablica ogłoszeń pomoże znaleźć partnerów w biznesie, osoby dzielące te same azjatyckie pasje czy poszukujące chętnych do wspólnego podróżowania.

  AzjaPacyfik.pl daje też swoim zarejestrowanym użytkownikom możliwość wypowiedzenia się na naszym Forum. W dziale "Polecamy" pokazujemy co według nas warto przeczytać, zobaczyć, poznać, odwiedzić. W dziale "wydarzenia i wiadomości" użytkownicy mogą umieszczać wszelkie informacje na temat imprez, spotkań i innych wydarzeń, zarówno w Polsce jak i za granicą, a związanych z Azją i Pacyfikiem. Na naszej stronie znajdują się zakładki krajów stanowiące źródło informacji o nich, począwszy od informacji podstawowych, poprzez wiadomości, analizy, poradniki, a skończywszy na aktualnych kursach walut i pogodzie. Podobną rolę spełniają zakładki organizacji regionalnych.

  Informacja pochodzi z serwisu http://AzjaPacyfik.pl

  Źródło: http://China.Info.plMarcin Nowak edytował(a) ten post dnia 19.04.09 o godzinie 10:16  Zgłoś | Cytuj

 • Marcin Nowak
  Wpis na grupie Biznes Azja w temacie Nowa strona www.azjapacyfik.pl
  19.04.2009, 10:13

  Nowy serwis informacyjny AzjaPacyfik.pl

  Informacja pochodzi z serwisu http://AzjaPacyfik.pl

  O nas

  Portal AzjaPacyfik.pl powstał z inspiracji osób związanych pracą lub sympatią z Departamentem Azji i Pacyfiku Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Podczas różnych spotkań i dyskusji organizowanych przez departament w gronie osób związanych pracą lub zainteresowaniami z Azją i Pacyfikiem pojawiały się głosy o braku narzędzia, które ułatwiałoby codzienny kontakt z problematyką regionu i innymi zainteresowanymi regionem osobami rozrzuconymi po całej Polsce, a często mieszkającymi poza jej granicami. W odpowiedzi na to wyzwanie pracownicy departamentu, przy wsparciu grona sympatyków i macierzystego ministerstwa, stworzyło to narzędzie pracując często po godzinach i w weekendy.
  W zamyśle twórców, portal AzjaPacyfik.pl to przestrzeń, gdzie niezależnie od miejsca zamieszkania, profesji czy innych uwarunkowań spotkać się mogą wszyscy zainteresowani przeszłością, teraźniejszością i przyszłością regionu Azji i Pacyfiku, a także jego relacjami z Polską. Mamy nadzieję, że portal AzjaPacyfik.pl przyczyni się do integracji szerszych kręgów osób, które łączy zainteresowanie regionem, że wzbudzi chęć dzielenia się poglądami na tematy z regionem związane oraz że stanie się istotnym instrumentem budowy środowiska działającego dla wzmocnienia więzi Polski z Azją i Pacyfikiem.
  Są wśród nas osoby związane z Azja i Pacyfikiem poprzez zawód lub poprzez pasję. Są tacy, którzy od lat regionem tym się fascynują i tacy, którzy dopiero rozbudzają swe azjatyckie zainteresowania. Są tutaj przedstawiciele instytucji rządowych, samorządowych, kręgów biznesu, świata nauki i kultury, wielu różnych zawodów, podróżnicy, artyści, profesorowie i studenci, młodzież i emeryci. Wszystkich nas łączy zainteresowanie Azja i Pacyfikiem oraz relacjami Polski z tym regionem.
  Trzeba też podkreślić, że choć portal AzjaPacyfik.pl powstał z inicjatywy i pod patronatem MSZ, to nie jest jego organem i nie wyraża oficjalnego stanowiska ministerstwa w żadnych z przedstawianych tematów. Od początku zamysłem twórców było stworzenie portalu społecznościowego i oddanie go w ręce prywatnych osób zainteresowanych rozwojem kontaktów Polski z Azją i Pacyfikiem w najróżniejszych obszarach. Dlatego też wszelkie treści pojawiające się na portalu wyrażają prywatne poglądy ich autorów, a odpowiedzialność za nie ponoszą osoby treści te zamieszczające. Przyszłe losy portalu zależą od szerokiego grona jego użytkowników, którzy poprzez swą aktywność zdecydują o rozwoju lub zmierzchu tej inicjatywy, którą oddajemy w Państwa ręce.

  Nasz misja

  Rola Azji i Pacyfiku w najbliższych latach będzie systematycznie rosnąć. Środek ciężkości świata przesuwa się znad Atlantyku nad Pacyfik. Warto zastanowić się jakie konsekwencje będzie to miało dla innych kontynentów i regionów, w tym przede wszystkim dla Polski. Jakie miejsce może i powinna Polska zająć w Azji, a jak nasi azjatyccy partnerzy mogą odnaleźć się w naszym kraju? Jak określić najważniejsze cele, jakie zasoby i instrumenty niezbędne są, aby je osiągać? Jak wykorzystać nasze członkostwo w Unii Europejskiej dla wzmocnienia relacji z Azją i Pacyfikiem? Dla odpowiedzi na te pytania ważne jest niezwykle stworzenie sieci współpracy pomiędzy przedstawicielami środowisk naukowo-akademickich, kół gospodarczych, administracji państwowej i samorządowej, świata kultury i organizacji pozarządowych. Istotną częścią tych działań jest zainspirowanie powstania internetowego portalu społecznościowego AzjaPacyfik.pl. Chcemy stworzyć przestrzeń, gdzie niezależnie od miejsca zamieszkania, profesji czy innych uwarunkowań spotkać się mogą wszyscy zainteresowani przeszłością, teraźniejszością i przyszłością regionu Azji i Pacyfiku, a także jego relacjami z Polską. Mamy nadzieję, że portal AzjaPacyfik.pl przyczyni się do integracji szerszych kręgów osób, które łączy zainteresowanie regionem, że wzbudzi chęć dzielenia się poglądami na tematy z regionem związane oraz że stanie się istotnym instrumentem budowy środowiska działającego dla wzmocnienia więzi Polski z Azją i Pacyfikiem.

  Co na stronie

  AzjaPacyfik.pl to portal o bardzo szerokim zakresie tematycznym. Azja to nie tylko gospodarka i polityka, dlatego też nie ograniczamy się jedynie do dyskusji na tematy polityczne i gospodarcze. Azja to również bogata kultura, sztuka, różnorodność społeczna, fascynująca przyroda i egzotyczna kuchnia. Azja to cały inny świat, czekający wciąż na szersze odkrycie dla Polski i Polaków. Na naszej stronie znajdziecie więc Państwo także serwisy informacyjne, ciekawostki, zapowiedzi wydarzeń związanych z regionem, porady praktyczne dla podróżnych, czy galerie multimedialne. Tablica ogłoszeń pomoże znaleźć partnerów w biznesie, osoby dzielące te same azjatyckie pasje czy poszukujące chętnych do wspólnego podróżowania.

  AzjaPacyfik.pl daje też swoim zarejestrowanym użytkownikom możliwość wypowiedzenia się na naszym Forum. W dziale "Polecamy" pokazujemy co według nas warto przeczytać, zobaczyć, poznać, odwiedzić. W dziale "wydarzenia i wiadomości" użytkownicy mogą umieszczać wszelkie informacje na temat imprez, spotkań i innych wydarzeń, zarówno w Polsce jak i za granicą, a związanych z Azją i Pacyfikiem. Na naszej stronie znajdują się zakładki krajów stanowiące źródło informacji o nich, począwszy od informacji podstawowych, poprzez wiadomości, analizy, poradniki, a skończywszy na aktualnych kursach walut i pogodzie. Podobną rolę spełniają zakładki organizacji regionalnych.

  Informacja pochodzi z serwisu http://AzjaPacyfik.pl

  Źródło: http://China.Info.plMarcin Nowak edytował(a) ten post dnia 19.04.09 o godzinie 10:15  Zgłoś | Cytuj

 • Marcin Nowak
  Wpis na grupie Chiny Biznes 中波商务 w temacie Nowy serwis informacyjny AzjaPacyfik.pl
  19.04.2009, 10:13

  Nowy serwis informacyjny AzjaPacyfik.pl

  Informacja pochodzi z serwisu http://AzjaPacyfik.pl

  O nas

  Portal AzjaPacyfik.pl powstał z inspiracji osób związanych pracą lub sympatią z Departamentem Azji i Pacyfiku Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Podczas różnych spotkań i dyskusji organizowanych przez departament w gronie osób związanych pracą lub zainteresowaniami z Azją i Pacyfikiem pojawiały się głosy o braku narzędzia, które ułatwiałoby codzienny kontakt z problematyką regionu i innymi zainteresowanymi regionem osobami rozrzuconymi po całej Polsce, a często mieszkającymi poza jej granicami. W odpowiedzi na to wyzwanie pracownicy departamentu, przy wsparciu grona sympatyków i macierzystego ministerstwa, stworzyło to narzędzie pracując często po godzinach i w weekendy.
  W zamyśle twórców, portal AzjaPacyfik.pl to przestrzeń, gdzie niezależnie od miejsca zamieszkania, profesji czy innych uwarunkowań spotkać się mogą wszyscy zainteresowani przeszłością, teraźniejszością i przyszłością regionu Azji i Pacyfiku, a także jego relacjami z Polską. Mamy nadzieję, że portal AzjaPacyfik.pl przyczyni się do integracji szerszych kręgów osób, które łączy zainteresowanie regionem, że wzbudzi chęć dzielenia się poglądami na tematy z regionem związane oraz że stanie się istotnym instrumentem budowy środowiska działającego dla wzmocnienia więzi Polski z Azją i Pacyfikiem.
  Są wśród nas osoby związane z Azja i Pacyfikiem poprzez zawód lub poprzez pasję. Są tacy, którzy od lat regionem tym się fascynują i tacy, którzy dopiero rozbudzają swe azjatyckie zainteresowania. Są tutaj przedstawiciele instytucji rządowych, samorządowych, kręgów biznesu, świata nauki i kultury, wielu różnych zawodów, podróżnicy, artyści, profesorowie i studenci, młodzież i emeryci. Wszystkich nas łączy zainteresowanie Azja i Pacyfikiem oraz relacjami Polski z tym regionem.
  Trzeba też podkreślić, że choć portal AzjaPacyfik.pl powstał z inicjatywy i pod patronatem MSZ, to nie jest jego organem i nie wyraża oficjalnego stanowiska ministerstwa w żadnych z przedstawianych tematów. Od początku zamysłem twórców było stworzenie portalu społecznościowego i oddanie go w ręce prywatnych osób zainteresowanych rozwojem kontaktów Polski z Azją i Pacyfikiem w najróżniejszych obszarach. Dlatego też wszelkie treści pojawiające się na portalu wyrażają prywatne poglądy ich autorów, a odpowiedzialność za nie ponoszą osoby treści te zamieszczające. Przyszłe losy portalu zależą od szerokiego grona jego użytkowników, którzy poprzez swą aktywność zdecydują o rozwoju lub zmierzchu tej inicjatywy, którą oddajemy w Państwa ręce.

  Nasz misja

  Rola Azji i Pacyfiku w najbliższych latach będzie systematycznie rosnąć. Środek ciężkości świata przesuwa się znad Atlantyku nad Pacyfik. Warto zastanowić się jakie konsekwencje będzie to miało dla innych kontynentów i regionów, w tym przede wszystkim dla Polski. Jakie miejsce może i powinna Polska zająć w Azji, a jak nasi azjatyccy partnerzy mogą odnaleźć się w naszym kraju? Jak określić najważniejsze cele, jakie zasoby i instrumenty niezbędne są, aby je osiągać? Jak wykorzystać nasze członkostwo w Unii Europejskiej dla wzmocnienia relacji z Azją i Pacyfikiem? Dla odpowiedzi na te pytania ważne jest niezwykle stworzenie sieci współpracy pomiędzy przedstawicielami środowisk naukowo-akademickich, kół gospodarczych, administracji państwowej i samorządowej, świata kultury i organizacji pozarządowych. Istotną częścią tych działań jest zainspirowanie powstania internetowego portalu społecznościowego AzjaPacyfik.pl. Chcemy stworzyć przestrzeń, gdzie niezależnie od miejsca zamieszkania, profesji czy innych uwarunkowań spotkać się mogą wszyscy zainteresowani przeszłością, teraźniejszością i przyszłością regionu Azji i Pacyfiku, a także jego relacjami z Polską. Mamy nadzieję, że portal AzjaPacyfik.pl przyczyni się do integracji szerszych kręgów osób, które łączy zainteresowanie regionem, że wzbudzi chęć dzielenia się poglądami na tematy z regionem związane oraz że stanie się istotnym instrumentem budowy środowiska działającego dla wzmocnienia więzi Polski z Azją i Pacyfikiem.

  Co na stronie

  AzjaPacyfik.pl to portal o bardzo szerokim zakresie tematycznym. Azja to nie tylko gospodarka i polityka, dlatego też nie ograniczamy się jedynie do dyskusji na tematy polityczne i gospodarcze. Azja to również bogata kultura, sztuka, różnorodność społeczna, fascynująca przyroda i egzotyczna kuchnia. Azja to cały inny świat, czekający wciąż na szersze odkrycie dla Polski i Polaków. Na naszej stronie znajdziecie więc Państwo także serwisy informacyjne, ciekawostki, zapowiedzi wydarzeń związanych z regionem, porady praktyczne dla podróżnych, czy galerie multimedialne. Tablica ogłoszeń pomoże znaleźć partnerów w biznesie, osoby dzielące te same azjatyckie pasje czy poszukujące chętnych do wspólnego podróżowania.

  AzjaPacyfik.pl daje też swoim zarejestrowanym użytkownikom możliwość wypowiedzenia się na naszym Forum. W dziale "Polecamy" pokazujemy co według nas warto przeczytać, zobaczyć, poznać, odwiedzić. W dziale "wydarzenia i wiadomości" użytkownicy mogą umieszczać wszelkie informacje na temat imprez, spotkań i innych wydarzeń, zarówno w Polsce jak i za granicą, a związanych z Azją i Pacyfikiem. Na naszej stronie znajdują się zakładki krajów stanowiące źródło informacji o nich, począwszy od informacji podstawowych, poprzez wiadomości, analizy, poradniki, a skończywszy na aktualnych kursach walut i pogodzie. Podobną rolę spełniają zakładki organizacji regionalnych.

  Informacja pochodzi z serwisu http://AzjaPacyfik.pl

  Źródło: http://Chiny.Info.plMarcin Nowak edytował(a) ten post dnia 19.04.09 o godzinie 10:17  Zgłoś | Cytuj

 • Marcin Nowak
  Wpis na grupie b2b HURT Sprzedam w temacie Wykup stronę dla Siebie: Twój Biznes Handel

  Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy b2b HURT Sprzedam

 • Marcin Nowak
  Wpis na grupie Sprzedaż w temacie Wykup stronę dla Siebie: Twój Biznes Handel

  Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Sprzedaż

Wyślij zaproszenie do