Justyna Wardyńska

Justyna Wardyńska

redaktor, Wydawnictwo - szukam nowych wyzwań

Gliwice, śląskie

Podsumowanie

  Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dotychczas pracowałam Na Uniwersytecie Śląskim, jako lektor języka poslkiego, jako obcego ( oprócz 5-letnich magisterskich studiów ukończyłam studia podyplomowe w Szkole Języka Polskiego na UŚ - nauczyciel języka polskiego, jako obcego). Prowadziłam zajęcia zarówno na Uniwersytecie, jak i na Letniej Szkole Języka Literatury i Kultury Polskiej w Cieszynie. Przez 1,5 roku pracowałam na ww. stanowisku w Belgii, na Uniwersytecie w Gandawie. Posiadam nie tylko odpowiednie wykształcenie, ale i doświadczenie w pracy z obcokrajowcami, którzy chca sie uczyć języka polskiego. Jestem osobą ambitną, sumienną, koleżeńską, zajęcia zawsze były merytorycznie przygotowane, a studenci chętnie ze mną współprcowali. Oprócz ww. zawodu pracowałam także jako redaktor w Wydawnictwie Politechniki Śląskiej, w Gliwicach. W trakcie pracy ukończyłam posyplomowe studie - Edytorstwo, na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jako redaktor, a wcześniej korektor tekstów (szczególnie tekstów pisanych językiem technicznym) poznałam znaki korektorskie, a także nieusannie zgłębiałam swoją polonistyczną wiedzę. Zajmowałam się redakcją tekstu, a także całym procesem wydawniczym. Obecnie poszukuję pracy. Interesują mnie przede wszystkiem ww. zawody, w których sie doskonale sprawdzam.
  Lektor języka polskiego

  Uniwersytet w Gandawie, Belgia

  luty 2008 - czerwiec 2009 (przez 1 rok i 5 miesięcy)
  Lektor języka polskiego na Wydziale Slawistyki, zajęcia prowadzone w grupach o różnym stopniu zaawansowania: początkujacy, średniozaawansowany, zaawansowany. Grupy mieszane narodowościowo, z przewagą Belgów, 10-, 12-osobowe.
  Organizacja tradycyjnych polskich świąt:, np: andrzejki, Wielkanoc, Boże Narodzenie.
  Redaktor języka polskiego

  Wydawnictwo Politechniki Śląskiej w Gliwicach

  styczeń 2006 - styczeń 2009 (przez 3 lata i 1 miesiąc)
  Redakcja, a następnie korekta tekstów. Dobra znajomość znaków korektorskich. Samodzielne prowadzenie projektów wydawniczych, które kończyły się wydrukowaniem książek. Współpraca z grafikiem, praca nad okładkami.
  Lektor języka polskiego, praca w sekretariacie

  Centrum Edukacji „Europejczyk”

  październik 2005 - czerwiec 2006 (przez 9 miesięcy)
  Zajęcia indywiidualne, nacisk położony na komunikację. ; kraj pochodzenia studentów: Szwecja, Indie, Japonia.
  Praca biurowa, przechowywanie dokumentów, współpraca z klientem.
  Lektor języka polskiego

  Warsaw Study Centre

  październik 2005 - czerwiec 2006 (przez 9 miesięcy)
  Nauka języka polskiego. Zajęcia indywidualne, prowadzone w Katowicach. Stopień zaawansowania studenta – początkujący. Szczególny nacisk położony na komunikację; kraj pochodzenia studenta: Anglia.
  Lektor języka polskiego

  Uniwersytet Śląski w Katowicach

  wrzesień 2005 - październik 2005 (przez 2 miesiące)
  Zajęcia prowadzone w grupie początkującej, w ramach programów Sokrates, Erasmus. Studenci pochodzili z różnych krajów, grupa 12-osobowa. Oprócz tego, organizacja dodatkowych zajęć, np: wieczór poetycki, dzięki któremu studenci mieli możliwość poznać współczesną polską poezję.
  Zajęcia wyjazdowe, prowadzone ze studentami w ramach roku polsko-niemieckiego. Odbywały się one w Niemczech, w Altenbergu. Oprócz lektoratu, organizowałam również zajęcia dodatkowe, dzięki którym studenci mogli bliżej poznać tradycje, obyczaje i kulturę polską.

  Edukacja

  Edytorstwo, studia podyplomowe

  Uniwersytet Jagielloński

  październik 2006 - marzec 2008 (przez 1 rok i 6 miesięcy)
  Nauka języka polskiego jako obcego, studia podyplomowe

  Uniwersytet Śląski w Katowicach

  wrzesień 2005 - luty 2007 (przez 1 rok i 6 miesięcy)

  Języki

  Angielski

  podstawowy

  Informacje dodatkowe

  Przebyte kursy

  Prawo jazdy kat. B.
  Kurs wychowawcy kolonijnego.
  Kurs języka angielskiego w Szkole językowej Britam w Gliwicach.

  Hobby

  podróże, literatura, sport

  Grupy

  Zobacz szczegóły »