Grzegorz Skalmowski

Grzegorz Skalmowski

Właściciel Firmy Snails Garden

Pasłęk, warmińsko-mazurskie

Podsumowanie

Grzegorz Skalmowski (ur. 16 czerwca 1970 r. w Elblągu) gastronomik z wykształcenia, pierwszą swoją firmę utworzył w 1994r. (Catering, usługi komplementarne). Członek stowarzyszenia Slow Food, międzynarodowej organizacji, która zajmuje się wspieraniem producentów zdrowej i tradycyjnej żywności. W 2009 roku został laureatem konkursu "Mikroprzedsiębiorca roku 2009", jeszcze w tym samym roku została wydana pierwsza w Polsce publikacja pt. "Hodowla i Chów Ślimaków", której jest autorem. Twórca i pasjonat firmy Snails Garden, produkującej ślimaki na potrzeby gastronomi. W 2012 r. zdobył I miejscem w konkursie "Przedsiębiorca społecznie zaangażowany". Jest to dowód uznania działania w obszarze Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, prospołecznej i proekologicznej postawy oraz zaangażowania na rzecz rozwoju społeczności lokalnej. Szczególną nagrodą jest wyróżnienie w konkursie ;Szansa na Sukces 2013" pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisława Kalemby. Producent pierwszych polskich kremów kosmetycznych na bazie czystego śluzu ślimaka. Do sukcesów zalicza również zorganizowanie pierwszego w Polsce Dnia Ślimaka, podczas którego degustowano potrawy ze ślimaków z różnych zakątków świata. Największy w Polsce...
EFNI Europejskie Forum Nowych Idei to międzynarodowe spotkanie dyskusyjne środowisk biznesowych.

PANELLISTS AND GUESTS

od listopada 2014 (od 2 miesięcy)
Each year, approximately 150 panellists and guests from all over Europe and other continents take part in plenary sessions, discussion panels and all sorts of debates organised during the European Forum for New Ideas. To date we have hosted representatives of more than 30 countries. They were outstanding managers and entrepreneurs, experts boasting significant business, scientific or political achievements, leaders in the fields of culture, media and NGOs. Each year, during the 3 days and nearly 60 hours of discussions they brainstorm new ideas for Europe. After the event, the outcom of their work, namely the Recommendations, are forwarded to political and economic decision-makers in Poland and the EU.

Grzegorz Skalmowski - http://efni.pl/en/panelisci/skalmowski-2/
Wizjonerzy gwarantują sukces swoim przedsięwzięciom.

Grzegorz Skalmowski lauratem Dziennika Gazety Prawnej – „Wizjonerzy 2014"

od października 2014 (od 3 miesięcy)
Wizjonerzy"wizjonerzy to nagroda przyznawana przez Dziennik Gazetę Prawną dla menedżerów, których nieszablonowe myślenie oraz trafne prognozy wniosły na rynek zupełnie nową jakość. Ludzi, którzy podążają zupełnie nowymi ścieżkami i w ten sposób gwarantują sukces swoim przedsięwzięciom.

Kilka słów od siebie - Grzegorz Skalmowski

Nagroda Wizjoner 2014 jest uwieńczeniem naszej 10 letniej pracy przy ślimakach. Cytując to co napisałem w strefie hodowcy na naszym czacie, uważam że to jedyna słuszna droga do sukcesu – „ Przeczytana książka, kilka godzin na fermie nie dadzą absolutnie gwarancji SUKCESU! Sukces to wyrzeczenie, sukces to pasja, sukces to dążenie do doskonałości i ciężka praca. „

Jak widać także firmy rodzinne moją Wizję przyszłości, tę wizje tworzę wraz ze swoją partnerką biznesową i życiową. Czy tak jest łatwiej? Oczywiście że tak, tworzymy na wczasach, wieczorem i w pracy. Dziękuje Pani Prezes firmy Snails Garden, Marioli Piłat – dodał Wizjoner.
Rekomendacja potwierdzona znakiem "Certyfikatu Dobry Produkt"

CERTYFIKAT DOBRY PRODUKT - ŚLIMAKI W PUSZCE

od października 2014 (od 3 miesięcy)
Celem przyznania Certyfikatów Dobry Produkt jest promocja doskonałej polskiej żywności i popularyzacja najlepszych produktów spożywczych, które wyróżniają się jakością, innowacyjnością, ale także tradycyjną i regionalną recepturą.

"DOBRY PRODUKT" Ślimaki w bulionie warzywnym - konkurencje zostaw w tyle!

Certyfikaty Dobry Produkt , a także Nagrody Rynku Spożywczego 2014, prestiżowe wyróżnienia dla najlepszych produktów spożywczych oraz liderów branży i wydarzeń wspierających pozytywne zmiany zachodzące w polskim przemyśle i handlu spożywczym zostały wręczone podczas pierwszego dnia największej w Polsce debaty sektora spożywczego i handlu - VII Forum Rynku Spożywczego i Handlu.

Certyfikaty Dobry Produkt to prestiżowe nagrody przyznawane przez redakcje magazynu Rynek Spożywczy, serwisów portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl wspólnie
z Polską Organizacją Handlu i Dystrybucji oraz gronem ekspertów.
ORGANIZATOR Fusion Night. Europejska Noc Naukowców

Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk

od września 2014 (od 4 miesięcy)
SKOSZTUJ NAUKI W NAJSMACZNIEJSZYM WYDANIU - Ślimak, ślimak pokaż rogi!
Współpraca z naukowcami, pozwala hodowcom wykorzystywać ślimaki m.in. w przemyśle spożywczym czy kosmetycznym.

Fusion Night. Europejska Noc Naukowców Olsztyn 2014 razem z Snails Garden
Snails Garden Zdobyło najwięcej głosów internautów!

"Przedsiębiorca Aktywny Lokalnie"

od lipca 2014 (od 6 miesięcy)
Warszawa, 14 lipca 2014 r.: Grzegorz Skalmowski, właściciel Eko Snails Garden, jest laureatem wojewódzkiego etapu konkursu "Przedsiębiorca Aktywny Lokalnie". Zdobył najwięcej głosów internautów i pokonał innych przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego. Nagrodę finansową zwycięzca przeznaczy na edukację społeczną w swojej wsi. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu przedsiębiorców z całej Polski. Inicjatywa stanowiła element globalnego konkursu realizowanego przez spółki METRO Cash & Carry w 16 krajach na całym świecie z okazji 50. rocznicy powstania firmy. W Polsce jubileuszowy projekt firmy MAKRO miał formę ogólnopolskiego konkursu.
Członek Założyciel Ogólnopolskiego Stowarzyszenia "Żywność dla przyszłości"

Polska żywność - Food4Future

od czerwca 2014 (od 7 miesięcy)
Już ponad rok trwały działania w zakresie utworzenia polskiego konsorcjum/stowarzyszenia „Żywność dla Przyszłości" jako odpowiednika europejskiej platformy „FoodBest". Wszystkie te działania zmierzają do zajęcia właściwej pozycji w procesie kreowania do 2016 roku Wspólnoty Wiedzy i Innowacji (KIC = Knowledge Innovation Communities) pod nazwą „Food4Future".

Utworzenie w Polsce jednego z centrów w ramach KIC Food4Future to cel stowarzyszenia "Żywność dla przyszłości", powołanego w czwartek z inicjatywy naukowców wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego.

Członkami założycielami stowarzyszenia są wybrani naukowcy i producenci z branży żywnościowej.
ZAŁOŻYCIEL - WŁAŚCICIEL

SPÓŁKA SNAILS GARDEN SRL PRODUZIONE DELLE LUMACHE WŁOCH

od marca 2014 (od 10 miesięcy)
Snails Garden srl. – Produznione delle lumache to nowa spółka, która w swoim jest hurtownią towarową na terenie największych giełd spożywczych Włoch z własną siecią sklepów detalicznych i produktami ze ślimaków pochodzenia polskiego.

http://lumache-produzione.it/
Autoryzowany Partner Snails Garden Gospodarstwo Rolne BPSG - Mariola Piłat

Pierwszy w Polsce BIO PARTNERS SNAILS GARDEN

od lutego 2014 (od 11 miesięcy)
Cykl biologiczny

Metoda : pełny cykl biologiczny zakłada hodowlę i chów ślimaków gatunku Muller na wolnym powietrzem w specjalnych obudowach (parkach hodowlanych) z wcześniej wysianymi warzywami dający ślimakowi naturalny biologiczny cykl hodowli towarowej z poszanowaniem czasu naturalnego wzrostu i zastoju sezonowej przerwy zimowej w spoczynku tzw. zwanej " Hibernacji " ze względu na okres zimowy nie sprzyjający hodowli w miesiącu od października do marca . Z tego systemu hodowli biologicznej można uzyskać najlepsze wyniki w smaku i zapachu mięsa mięczaków i wyższą wydajnością w gastronomi i co za tym idzie lepszą cenę w sprzedaży.

Moc ekologii : W przeciwieństwie do ślimaków, które mieszkają na wolności w przyrodzie bez możliwości kontroli smaku mięsa jadalnego, paszą w przypadku tego typu hodowli w rolnictwie są wysiane rośliny przystosowane do nadawania przyjemnego smaku mięsa.
Gatunki hodowane (wysiene) w specjalnych obudowach są głównie różne rodzaje kapusty i buraki, słonecznik i rzepak zawsze uprawiane w gospodarstwie hodowlanym ślimaków.
Wybór odmian warzyw należy dokonać po kilku testach porównawczych oraz biorąc pod uwagę klimat i typ gleby .

,,Jeżeli ktoś ma pasję, w jakimkolwiek kierunku, powinien tej pasji używać. Jeżeli będzie konsekwentny w swoich działaniach to bez wątpienia ta pasja będzie się rozwijać i na pewno poprowadzi w dobrym kierunku.
Tak już jest. Trzeba dać jej upust.''
Mariola Piłat

www.biopartners.snailsgarden.com
Snails Garden EM PROBIOTYK DLA ŚLIMAKÓW - wyłączność cała Europa

Nowość! - Technologia Efektywnych Mikroorganizmów

od stycznia 2014 (od 1 roku)
Technologia Efektywnych Mikroorganizmów™ została opracowana ponad 20 lat temu. Jej tajemnica polega na odpowiednim zestawieniu mieszaniny żywych kultur bakterii: kwasu mlekowego, drożdży i innych pożytecznych mikroorganizmów występujących powszechnie w naturalnym środowisku, które, razem koegzystując, korzystnie wpływają na otoczenie naturalne. Technologia EM™ początkowo znalazła zastosowanie w rolnictwie i ogrodnictwie, stopniowo przenosząc się na hodowlę zwierząt, higienę pomieszczeń gospodarskich, i produkcyjnych. Od dziś mamy do dyspozycji EM PROBIOTYK ™ DLA ŚLIMAKÓW.

W chwili obecnej EM ™ dla ślimaków stosujemy w naszym gospodarstwie rolnym SNAILS GARDEN i BIO PARTNERS SNAILS GARDEN, produkt może być stosowany w gospodarstwach o statusie ekologicznym, posiada świadectwo kwalifikacji dla rolnictwa ekologicznego.

Z sukcesem stosuje się Technologię EM™ dla ślimaków przy towarowej hodowli mięczaków gatunku Helix aspersa.
Oryginalne produkty Technologii EM™ zawsze posiadają hologram z logo EM™

Szukaj w naszym sklepie online
Wykładowca dla grona naukowego Polskiej Akademii NAUK

Polska Akademia Nauk - "Hodowla ślimaków w kraju i na świece. Potencjał ślimak

od stycznia 2014 (od 1 roku)
W Olsztynie, odbyło się I Seminarium dla grona naukowego z POLSKIEJ AKADEMII NAUK, które poświęcone było - Hodowli ślimaków w kraju i na świece. Potencjał ślimaka.

W trakcie Seminarium zostały szeroko zaprezentowane możliwości hodowli ślimaków w krajowych warunkach i potencjał jaki niesie ślimak, dla przyszłego świata nauki i biznesu.

Ogromną zaletą organizowanego Seminarium był udział samych naukowców, którzy zapoznali się z warunkami panujący na fermie ślimaków i gatunkach hodowlanych konsumpcyjnych z przeznaczeniem dla eksportu do Francji i Hiszpanii. Właściciel i pasjonat firmy EKO SNAILS GARDEN Grzegorz Skalmowski podzielił się swoimi doświadczeniami, opowiadając o drodze, którą trzeba przejść aby stworzyć produkty ze ślimaków i jak zająć się zawodowo hodowlą w sposób praktyczny. Panel pierwszy dotyczył prezentacji, natomiast panel drugi poświęcony był dyskusji i pytaniom naukowców, którzy otrzymali bardzo szczegółowe i jasne wyjaśnienia.
Magazyn Hodowcy WIPASZ

Hurtownia ślimaków SG w Hiszpanii

od grudnia 2013 (od 1 roku i 1 miesiąca)
HiszpaniaFragment z gazetki branżowej Wipasz producenta oryginalnych pasz dla ślimaków.

WIPASZ: Plany na przyszłość? Czy znowu przeprowadzka?

GRZEGORZ SKALMOWSKI (SNAILS GARDEN): Ciepło… ciepło. wipasz magazynMamy pewne plany. Myśleliśmy o własnym hotelu z ośrodkiem SPA i wyjątkową restauracją serwującą między innymi ślimaki. Rozważamy również uruchomienie ubojni, aby móc przetwarzać żywiec u siebie i przekazywać Klientom „czyste” mięso. Jeśli chodzi o ubojnię ślimaków należy zaznaczyć, że trzeba mieć szeroki wachlarz produktów aby móc wykorzystać wszystkie elementy ślimaka. 200 ton mięsa ślimaka = 800 ton ślimaka (nie do pozyskania w Polsce – nie ma jeszcze tylu hodowli).

Z tym ciepło… ciepło… – planujemy otwarcie hurtowni w Hiszpanii aby móc prowadzić sprzedaż na miejscu pomniejszając koszty wielu drobnych transportów. Poza tym możemy wtedy na miejscu rozwijać sprzedaż zarówno hurtową jak i detaliczną. Należy również zaznaczyć aspekt „ciepłolubności”. Na okres zimowy można przenieść się w inny klimat nie pozostawiając biznesu bez opieki. - czytaj http://www.snailsgarden.com/images/pdf/gazeta_wipasz.pdf
Innowacje w inteligentnych specjalizacjach 2014 Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego

Ślimaki Snails Garden - żywność wysokiej jakości

od grudnia 2013 (od 1 roku i 1 miesiąca)
Większość polskich regionów wybrała już tzw. inteligentne specjalizacje, na których oprze swój rozwój. Inteligentne specjalizacje to dziedziny, na które regiony postawią w okresie 2014–2020 w gospodarce i współpracującej z nią nauce. To ważny element strategii rozwoju województw. Dzięki specjalizacjom regiony chcą zwiększyć dochody i podnieść poziom życia, wykorzystując przy tym pieniądze unijne, bo określenie inteligentnych specjalizacji jest jednym z warunków uruchomienia nowych programów operacyjnych.


Specjalizacje są filarami, na których opieramy rozwój gospodarczy w Polsce. Wystawa „Innowacje w inteligentnych specjalizacjach regionu Warmii i Mazur" zaprezentowała postawy innowacyjnych przedsiębiorstw reprezentujących inteligentne specjalizacji regionu tj: żywność wysokiej jakości, ekonomię wody oraz drewno i meblarstwo. Ważnym celem w tych przedsiębiorstwach stało się ukazanie najlepszych praktyk, propagowanie nowoczesnych produktów i procesów, rozwiązań organizacyjnych.

Podczas wydarzenia swoje osiągnięcia i możliwości w zakresie rozwiązać innowacyjnych zaprezentowało nasze Gospodarstwo Rolne SNAILS GARDEN Grzegorz Skalmowski które zaopatruje Polskę i Europę w ślimaki w celach spożywczych i siostrzana firma P.P.H.U Eko Snails Garden wykorzystująca potencjał własnego gospodarstwa, tworząc kremy kosmetyczne na bazie czystego śluzu ze ślimaków, kawior biały PEARLS OF NATURE i puszki z mięsem ślimaka.
Naukowe Koło Żywienia Zwierząt – Wydział Bioinżynierii Zwierząt

Firma Snails Garden jest otwarta na Świat Nauki

od grudnia 2013 (od 1 roku i 1 miesiąca)
Studenci specjalności Żywienia Zwierząt z Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego z Olsztyna wraz z opiekunami odbyli wieczorną wizytę w przedsiębiorstwie gospodarki żywnościowej.
Odwiedzonym miejscem był nasz Zakład Produkcji Mięczaków EKO SNAILS GARDEN, gdzie w towarzystwie Prezesa firmy Pani Marioli Piłat studenci zapoznali się z zasadami funkcjonowania przedsiębiorstwa, technologią produkcji, a także systemem zapewnienia jakości w przedsiębiorstwie. Dyskutowali także na temat ekonomicznych czynników rozwoju oraz strategii konkurencyjnej Eko Snails Garden w nadchodzących latach.


Po tak owocnym dniu przyszła pora na część towarzysko – podsumowującą. Przy degustacji sztandarowych wyrobów firmy jakimi są ślimaki w sosie warzywnym po Burgundzku i biały kawior, wymieniano spostrzeżenia ze spotkania do późnych godzin wieczornych.
Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olsztynie.

Społecznie Odpowiedzialny Biznes na Warmii i Mazurach

od listopada 2013 (od 1 roku i 2 miesięcy)
We wtorek (26.11) w Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji przy ul. Jagiellońskiej w Olsztynie odbyła się konferencja pod hasłem „Społecznie odpowiedzialny biznes na Warmii i Mazurach". Konferencję zorganizował samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Spotkanie otworzył Radosław Zawadzki, dyrektor Departamentu Koordynacji Promocji Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

W pierwszej części konferencji wzięli udział doświadczeni eksperci, natomiast w drugiej części (w panelu dyskusyjnym) uczestniczyła Pani Prezes Eko Snails Garden Mariola Piłat, która podzieliła się doświadczeniami w dziedzinie wdrażania zasad społecznej odpowiedzialności biznesu w swojej firmie.
Jak podkreśliła Prezes Eko Snails Garden Mariola Piłat, biorąca udział w dyskusji, inwestowanie w ludzi poprzez dostarczanie wiedzy, edukowanie i rozwój jest obowiązkiem przedsiębiorców. Dzięki temu osoby prowadzące biznes mogą odnieść sukces i osiągać większe zyski. W naszej firmie jest to standard bez którego nie wyobrażamy sobie prowadzenie tak wszechstronnych zagadnień i innowacyjnych wyzwań jakich podejmuje się Eko Snails Garden. Na każdym etapie produkcji dbamy o wysoki aspekt CSR który płynie z nawyków wypracowanych latami. Inna perspektywa skazuje przedsiębiorstwo prędzej czy później na kapitulacje. Etyka w BIZNESIE jest na pierwszym miejscu.
DOTACJA HODOWLA ŚLIMAKÓW odwiedziła nas delegacja z Ministerstwa Rolnictwa

HODOWLA ŚLIMAKÓW - MINISTERSTWO ROLNICTWA - perspektywy finansowe na lata 2014-2020 rozwój obszarów

od listopada 2013 (od 1 roku i 2 miesięcy)
Fermę Snails Garden odwiedziła delegacja z Wydziału Pomocy Inwestycyjnej Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w celu zapoznania pracowników Ministerstwa ze specyfiką produkcji ślimaków. W związku z tym już teraz uruchomiliśmy produkcję rozmnażania ślimaków (normalny cykl zaczyna się od lutego). Delegacja zapoznała się z opisem produkcji, nowoczesnymi elementami technologicznymi hodowli, zwiedzając jej infrastrukturę, chłodnię pełną ślimaków, będące w stanie hibernacji, a także parki hodowlane. Ponieważ pracownicy Ministerstwa byli szczególnie zainteresowani racjonalnością prowadzenia produkcji ślimaków w małych gospodarstwach, przedstawiliśmy biznesplan z analizą finansową i rynkową.

A na koniec odbyła się degustacja ślimaków z naszej fermy.

Cieszymy się, że ślimaki, które przyrządziliśmy po burgundzku, bardzo posmakowały naszym gościom.

Pragniemy podziękować za odwiedziny oraz pozytywne reakcje ze strony delegacji.
SNAILS GARDEN - DOTACJE NA ŚLIMAKI

Wystawa Innowacyjności "Innowacyjność na Warmii i Mazurach

od października 2013 (od 1 roku i 3 miesięcy)
02 października 2013 r. odbyła się wystawa innowacyjności w Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olsztynie zorganizowana przez Warmińsko-Mazurską Agencję Rozwoju Regionalnego.

Głównym celem Wystawy było zaprezentowanie nowatorskich rozwiązań, produktów oraz procesów wdrożonych w przedsiębiorstwach, a także podsumowanie ich dotychczasowych doświadczeń.

W wystawie wzięli również udział samorządowcy, wspierający innowacyjną gospodarkę, z którymi podjęliśmy rozmowę w sprawie dotacji na nasze ślimaki. Na miejscu zjawili się m.in. Julian Osiecki, Przewodniczący Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Jarosław Słoma, Wicemarszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

RELACJA Z WYDARZENIA NEWS WWW.SNAILSGARDEN.COM
Rydzówka - pierwsza ferma SNAILS GARDEN

W sobotę 7 września odbyło się otwarcie nowego boiska w miejscowości Rydzówka

od września 2013 (od 1 roku i 4 miesięcy)
Odbyło się otwarcie nowego boiska w miejscowości Rydzówka - pierwsza ferma SNAILS GARDEN

Z tej okazji odbył się festyn, który był jednocześnie wspaniałą okazją do wypróbowania naszych ślimaków ;)
11:15 – 13:00 zaplanowane zostały gry i zabawy dla dzieci i młodzieży (jazda na rolkach,
strzelanie z wiatrówki,
biegi w workach,
przeciąganie liny
oraz przejażdżki na kucach.
Będzie też okazja do wypróbowania i zakupu potraw przyrządzonych ze ślimaków oraz innych produktów, w których użyto ślimaki.
13:00 swoje umiejętności zaprezentują strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Pasłęku,
14:15 do 18:15 trwały będą mecze siatkówki i piłki nożnej,
18:30 zaplanowano ognisko,
20:00 dyskoteka.
Organizację imprezy wspiera firma Snails Garden
Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski wraz z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Wizyta Burmistrza i Marszałka na naszej fermie

od września 2013 (od 1 roku i 4 miesięcy)
10 września 2013 r. Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski wraz z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jackiem Protasem odwiedzili naszą hodowlę ślimaków Snails Garden, podczas którego zaprezentowaliśmy Gościom naszą ofertę
P.P.H.U EKO SNAILS GARDEN

PRZETWÓRSTWO ŚLIMAKÓW

od lipca 2013 (od 1 roku i 6 miesięcy)
SNAILS GARDEN HORECA JEST LIDEREM W HODOWLI ŚLIMAKÓW NA POLSKIM RYNKU. POSIADAMY NOWOCZESNY SPRZĘT, ODPOWIADAJĄCY POTRZEBOM PIERWSZEJ KLASY, GDZIE STOSOWANE SĄ ODPOWIEDNIE PRAKTYKI PRODUKCYJNE. HODOWLA ORAZ PRZETWARZANIE ŚLIMAKÓW W GOTOWE WYROBY ODBYWA SIĘ W TYM SAMYM MIEJSCU, CO PRZEKŁADA SIĘ NA GWARANCJĘ ICH ŚWIEŻOŚCI.

Nasze ślimaki mają zapewnione najlepsze warunki dla ich rozwoju. Hodujemy je w idealnym środowisku, w którym występuje bujna roślinność i naturalna poranna rosa. Dodatkowo mieszanki paszowe sporządzamy z wyselekcjonowanych i ekologicznych ziaren zbóż z domieszką specjalnych ziół. Każdego dnia je kontrolujemy i doglądamy osobiście, a podczas selekcji poddawane są rygorystycznej ocenie jakościowej.

Już od czasów starożytnych Rzymian przypisuje się ślimakom właściwości afrodyzjaku. Ich mięso jest bardzo delikatne, chude i zdrowe, zawierają bowiem wiele cennych wartości odżywczych takich jak: białko, wapń, magnez, cynk, miedź czy jod. Mogą być przyrządzone poprzez gotowanie, pieczenie lub duszenie w sosie.

NASZE PRODUKTY
Nie zawierają konserwantów, polepszaczy i sztucznych środków barwiących żywność
Pochodzą z własnego gospodarstwa
Mogą być pakowane w różnej wielkości i ilości
Występują w postaci mrożonej i chłodzonej
Posiadają najwyższą jakość Smaku!

ŚLIMAKI, KAWIOR, RAKI, KASZTANY JADALNE, SZPARAGI ZIMOWE, JESIOTR WĘDZONY.
ORGANIZATOR

PIERWSZY W POLSCE DZIEŃ ŚLIMAKA HODOWLANEGO

od czerwca 2013 (od 1 roku i 7 miesięcy)
Odwiedziło nas ok. pól tysiąca osób. Zabawa swoim zasięgiem objęła fermę SNAILS GARDEN aż po całą wieś KRASIN z FAMILIADĄ ZE ŚLIMAKIEM.

Przyrządziliśmy potrawy z czterech regionów świata:

Polska - pierogi po polsku ze ślimakami;
Włochy - zupa i gulasz ze ślimakami;
Hiszpania - ślimaki po katalońsku w całości z muszla;
Francja - ślimaki po burgundzku, ślimaki w cieście francuskim,
oraz kawior z jaj ŚLIMAKA.


Przygotowaliśmy:

- 1500 pierogów po polsku ze ślimakami
- 60 litrów zupy i 60 litrów gulaszu
- 60 litrów ślimaków w pomidorach po katalońsku
- 3000 sztuk ślimaków po burgundzku – z masłem czosnkowo-pietruszkowym
- 500 sztuk ślimaków w cieście francuskim
- 40 słoiczków białego kawioru – czyli 2 kg

Nad obsługą i wydawaniem potraw czuwała 20-sto osobowa grupa SNAILS GARDEN
PASJONAT FIRMY - GRZEGORZ SKALMOWSKI

LEAURAT KONKURSU "SPOSÓB NA SUKCES PATRONAT PREZYDENTA RP

od czerwca 2013 (od 1 roku i 7 miesięcy)
WYGRANA - NAJLEPSZE DZIAŁANIA KREUJĄCE PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ.
LIST GRATULACYJNY:
- PREZYDENT RP - BRONISŁAW KOMOROWSKI
- BURMISTRZ PASŁĘKA
- WOJEWODA WARMIŃSKO MAZURKI
- MINISTER ROLNICTWA I ROZWOJU WSI

Jednak naszym największym sukcesem są zadowoleni Klienci, którzy wspierają nas w codziennych naszych działaniach. Wszystko co robimy, robimy z myślą o Was, dlatego JAKOŚĆ stawiamy na pierwszym miejscu.
DILER CAŁA EUROPA

SNAILS GARDEN WYŁĄCZNY DILER

od kwietnia 2013 (od 1 roku i 9 miesięcy)
Firma Snails Garden rekomenduje Państwu najlepszą paszę dla ślimaków w Polsce, której producentem jest firma WIPASZ - lider w produkcji paszy dla trzody, drobiu i bydła oraz świeżego mięsa z kurczaka.
MIKROPRZEDSIĘBIORCA

Przedsiębiorca Społecznie Zaangażowany 2012

od grudnia 2012 (od 2 lat i 1 miesiąca)
Miło nam poinformować, że nasza firma wygrała po raz kolejny w kategorii „MIKROPRZEDSIĘBIORCA" w konkursie „Przedsiębiorca Społecznie Zaangażowany 2012 „ zorganizowany przez Warmińsko – Mazurską Agencje Rozwoju Regionalnego
Tytuł przyznany przez Kapitułę Konkursu w kategorii

MIKROPRZEDSIĘBIORCA

W dowód uznania działania w obszarze Społecznej Odpowiedzialności Biznesu,
prospołecznej i proekologicznej postawy
Oraz zaangażowania na rzecz rozwoju społeczności lokalne
SIOSTRZANA FIRMA SNAILS GARDEN

SNAILS GARDEN HORECA

od sierpnia 2012 (od 2 lat i 5 miesięcy)
ŚLIMAKI I KAWIOR
W MENU WESELNYM

Serdecznie zapraszamy do współpracy restauracje, hotele, pałace, zamki, dworki oraz inne lokale, które zechciałaby wzbogacić swoje menu weselne o KAWIOR lub ŚLIMAKI. Potrawy te na pewno wyróżnią Państwa spośród konkurencji, umożliwiając swoim Parom Młodym zróżnicowane dania na weselu. Można je potraktować jako przystawkę zaserwowaną na początku uroczystego obiadu lub jako prawdziwą atrakcją na weselu na szwedzkim stole, która zaskoczy niejednego gościa.Oferujemy Państwu:

-Ślimaki oraz kawior w atrakcyjnych cenach

-Odpowiedni sprzęt gastronomiczny, ( możliwość
wypożyczenia na potrzeby konkretnych wesel)

- Sprawdzone i pyszne przepisy kulinarne
SIOSTRZANA FIRMA SNAILS GARDEN

SNAILS GARDEN COSMETICS

od lipca 2012 (od 2 lat i 6 miesięcy)
Snails Garden Cosmetics pragnie Państwu zaoferować serię polskich kremów pielęgnacyjnych o niezwykłej i przełomowej formule. Wspólnie z laboratorium stworzyliśmy receptury pięciu kremów, bazujących na śluzie ślimaka, pozyskiwanym w naszej hodowli w Pasłęku. Jest to składnik najwyższej jakości, 100% naturalny, czysty, bez żadnych konserwantów, a tym samym bardzo skuteczny w walce z różnymi problemami skórnymi. Jest to efekt naszych wieloletnich prac, dzięki którym uzyskaliśmy jedyne takie produkty na EUROPEJSKIM RYNKU!
pochodzenie ferma Snails Garden

Pierwsza w Polsce próbka kremu ze śluzu ślimaków

od sierpnia 2011 (od 3 lat i 5 miesięcy)
Próbka została wykonana przez laboratorium, zgodnie z zasadami GMP,
Systemem Zarządzania Jakością PN-EN ISO 9001:2001 w zakresie produkcji preparatów kosmetycznych i przy certyfikacie AQAP 2110:2006
Systemy te dają Kontrahentowi pewność, że proces obsługi jest tworzony tak, aby jak najlepiej zaspakajał ich potrzeby, a także że podlega regularnej kontroli przez niezależny, zewnętrzny podmiot – firmę certyfikującą.

Odżywczo – naturalny krem z wyciągu ŚLUZU ŚLIMAKA:

Działanie kremu:

- ujędrnia, wygładza i uelastycznia skórę, poprzez stymulowanie produkcji włókien kolagenowych w skórze,
- łagodzi podrażnienia skóry, zmniejsza widoczność blizn potrądzikowych, blizn po ospie,
- wzmacnia strukturę skory, wspomaga jej funkcjonowanie naprawcze,
- silnie wygładza i nawilża skórę,
- likwiduje stany zapalne
- ma dzianie antyseptyczne.
Jedyna rzeźba na ŚWIECIE - w samym centrum fermy ślimaków jadalnych...

SNAILS GARDEN - rzeźba - ŚLIMAK

od sierpnia 2011 (od 3 lat i 5 miesięcy)
Rzeźba wykonana jest z gliny pochodzącej z fermy SNAILS GARDEN, dach natomiast ręcznie bity z gontu dębowego. W środku ślimaka znajduje się salonik z kominkiem, łazienką i sauną, na górze dwa pokoje usytuowane w samym centrum muszli. Na zewnątrz taras z grillem do pieczenia mięczaków.

Ślimak sunący nieśpiesznie jest zarazem niedostępny, nieprzenikniony,wszędzie właściwie pozostaje u siebie. Kosmopolita i myśliciel, przedkłada naturę nad cywilizację. Posiada łatwość adaptacji i umiejętność osiedlenia się w jakimkolwiek miejscu. Symbol przeciwko prędkości świata, oznacza pragnienie odwrócenia czasu, jest pochwałą odpoczynku i relaksu. Niespieszny, daleki gwałtownym zrywom, ale rozważny i wytrwały w dążeniach do celu.
PRAWO OCHRONNE NR 249816

ZNAK TOWAROWY SNAILS GARDEN

od kwietnia 2011 (od 3 lat i 9 miesięcy)
Firma Snails Garden posiada nadane przez Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej prawa ochronne do znaków towarowych produktów do których prawo na wykorzystywanie posiada wyłącznie nasza firma.
W tym między innymi:
potrawy ze ślimaków, raków i żab
ślimaki żywe i nieżywe, konserwowane i mrożone
tuszki ze ślimaków
jajeczka ślimaków
śluz ze ślimaków
muszle ślimaków
suszone mięczaki
ryby, owoce morza, skorupiaki, kalmary, homary
kawior
właściciel - http://agro.snailsgarden.com/

Agroturystyka Snails Garden

od marca 2011 (od 3 lat i 10 miesięcy)
DOMKI Z MAZURSKIM KRAJOBRAZEM
Jedyne takie w Pasłęku!

WITAMY!
Serdecznie zapraszamy Państwa do korzystania z naszych domków turystycznych, które położone są na malowniczym terenie w miejscowości Krasin koło Pasłęka. Jest to niezwykłe miejsce w którym możecie Państwo znaleźć chwilę głębokiego wytchnienia, spokoju i zapomnienia od męczącego zgiełku codzienności! Jeśli ktoś, choć raz wypoczywał wśród urzekających pagórków porośniętych lasem, kwitnących łąk, przejrzystych jezior, tajemniczych borów, oddychał powietrzem nasączonym aromatem rzepakowych pól i wonią ukwieconych koniczyną łąk, ten z pewnością będzie tęsknił za powrotem w nasze strony.
Zapraszamy, więc - urzeczonych pięknem mazurskiego krajobrazu - do naszych domków turystycznych SNAILS GARDEN AGRO
„Hodowla i Chów Ślimaków"

Snails Garden

od października 2010 (od 4 lat i 3 miesięcy)
Opracowanie i wydanie pierwszej w Polsce publikacji o tematyce Chowu Ślimaków. Opis praktyka.
"HODOWLA I CHÓW ŚLIMAKÓW"
W pomieszczeniu i na użytkach zielonych.
SNAILS GARDEN - I WYRÓŻNIENIE W KATEGORII MIKRO

Mikroprzedsiębiorca Roku 2009

od czerwca 2009 (od 5 lat i 7 miesięcy)
Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy. Mikroprzedsiębiorcom kryzys niestraszny!

Zaledwie 3 % mikroprzedsiębiorców uważa, że panujący obecnie kryzys może zagrozić funkcjonowaniu ich firmy – wynika z raportu Mikroprzedsiębiorczość w Polsce.
Analiza barier rozwoju i dostępu do finansowania, który opublikowała Fundacja Kronenberga.
Raport powstał przy merytorycznej współpracy z Microfinance Centre.
Właściciel - produkcja

Snails Garden

od stycznia 2009 (od 6 lat)
Pierwsza w Polsce, druga na świece współpraca przy produkcji kawioru z jajeczek ślimaków - Snail Caviar!

Poświęcone 5 lat badań, udoskonalanie sztuki przetwarzania i techniki chowu, przyczyniło się do stworzenia wyselekcjonowanych jaj ślimaczego kawioru.
Każdy ślimak znosi raz w roku średnio około 100 jaj, co stanowi około 4 gramów.
Z wielką cierpliwością jesteśmy zobowiązani do zebrania jajeczek jedno po drugim, a następnie, po skrupulatnym czyszczeniu, sortowaniu, myjemy je ręcznie, tak aby zachować tylko jaja dobrej jakości. Dlatego, w celu wyprodukowania kilograma kawioru z jaj ślimaków, potrzeba około 26000 sztuk starannie wybranych lśniący białych perłowych jajeczek.
Certyfikat - wpis do encyklopedii

WHO IS WHO Polska

od stycznia 2009 (od 6 lat)
Encyklopedia biograficzna znanych Polek i Polaków.
Leksykon zawiera zbiór biografii osobistości wszystkich dziedzin życia publicznego:
- gospodarki
- polityki
- nauki
- kultury
- sztuki.
Członkostwo w stowarzyszeniu

Slow Food Polska

od maja 2008 (od 6 lat i 8 miesięcy)
Slow Food jest międzynarodową organizacją typu non-profit, która w manifeście określa swój cel jako: "ochrona prawa do smaku".
Powstała w 1986 roku we Włoszech i od początku zajęła się szeroko rozumianą ochroną oraz wspieraniem niewielkich regionalnych producentów żywności - szczególnie żywności oryginalnej, produkowanej w sposób niespotykany w innych miejscach na świecie, żywności tradycyjnej, zdrowej i niestety zagrożonej zniknięciem w wyniku coraz bardziej natarczywej ekspansji tego, co na całym świecie znane jest jako fast food.

Obecnie organizacja skupia ponad 100 000 ludzi z 45 krajów, w tym blisko 150 osób z Polski.
Właściciel

Snails Garden - fermowa hodowla lądowych ślimaków jadalnych

od czerwca 2003 (od 11 lat i 7 miesięcy)
Ferma zajmuje chowem i reprodukcją lądowych ślimaków przeznaczonych do spożycia. Oferowanym produktem jest zarówno mięso i kawior dla smakoszy, ale także śluz wykorzystywany w kosmetyce. Wykorzystanie ślimaków z rodzaju afrykańskich przyczynia się zarazem do zachowania populacji ślimaka winniczka.
Właściciel

Własna działalność - gastronomia

od czerwca 1994 (od 20 lat i 7 miesięcy)
Przedsiębiorstwo Produkcyjne Handlowo Usługowe - Grzegorz Skalmowski

Gastronomia, katering, usługi komplementarne.
Fundator

Z wielką przyjemnością pragnę przedstawić kolejne dzieło mojego przyjaciela Adama Szatkowskiego.

czerwiec 2010 - czerwiec 2011 (przez 1 rok i 1 miesiąc)
Dołgie parafia p.w. Świętej Trójcy w Chwarstnicy 25.06.2011

http://youtu.be/RI4FcmulZAE
Wykładowca - Organizator

Restauracja/Statek - "Admirał"- Elbląg

luty 2008 - luty 2008 (przez 1 miesiąc)
Pierwsza w mieście - Elbląg degustacja potraw ze ślimaków jadalnych, serwowanych przez naszą firmę - Snails Garden
Prezentacja kremu ze śluzu ślimaków- Elicina.
Wykładowca

Fundacja „Krzyżowa”- Grodziszcze/Świdnica - Dolny Śląsk

listopad 2007 - listopad 2007 (przez 1 miesiąc)
Opracowanie i wykład na temat:
Hodowla ślimaków w Polsce, zbyt na ślimaki, sposoby przygotowania - połączony z degustacją !!!
organizator

ODR Stare Pole/warmińsko-mazurskie

luty 2007 - luty 2007 (przez 1 miesiąc)
Dnia 24 lutego 2007 roku w Starym Polu w w budynku ODR (warmińsko-mazurskie) odbyło się zorganizowane przez Snails Garden spotkanie poświęcone hodowli ślimaków i jego skupie.
Obecnych było ponad 70 osób z całej Polski.
Wykładowca

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

listopad 2006 - listopad 2006 (przez 1 miesiąc)
Autorski wyklad na temat ,,Specyfikacja i uwarunkowania hodowli ślimaka w Polsce i napotykane problemy".
Wiceprezes

Spółdzielnia Producentów Ślimaków EKO Helix

październik 2005 - czerwiec 2006 (przez 9 miesięcy)
Grupy producentów rolnych
Chów i hodowla ślimaków lądowych, przetwórstwo.

Informacje dodatkowe

Organizacje

- Slow Food Polska - Włochy
WHO IS WHO Polska
Polskie Towarzystwo Promocji Zdrowego Życia i Żywności
- STOWARZYSZENIE POPRAWNYCH OPTYMISTÓW KRASINA

Grupy