Jarek

Jarek Borg administrator

Temat: Studium psychologii - co myślicie?

Witajcie!

Mam pytanie i zarazem prośbę o opinię. Jestem po 30-ce, wykształcenie wyższe (mgr, ale nie związane z psychologią) i mam zamiar kształcić się nadal, ale w kierunku psychologicznym. Chciałbym przede wszystkim zostać instruktorem terapii uzależnień. Natrafiłem w sieci na taką szkołę:
http://www.studiumpsychologiijunga.edu.pl/index.htm

To jest studium. Co myślicie o tej szkole?
Jest tam taki zapis:
"Po dwóch latach nauki słuchacz otrzymuje dyplom ukończenia szkoły oraz dyplom zawodowy z przyznaniem kwalifikacji zawodowych z wybranego kierunku.
Dodatkowym atutem dla wszystkich słuchaczy, po zrealizowanych blokach tematycznych, jest otrzymanie zaświadczeń podnoszących kwalifikacje zawodowe na państwowym druku MEN - 2 (zgodnie z & 6 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2003 roku Dz U nr 31 , poz. 216)."

Nie wiem jak to wygląda pod względem profesjonalnym. Natomiast propozycja kształcenia wydaje mi się ciekawa. Nie wiem też, czy jest to szkoła, która działa w zgodności z Polskim Towarzystwem Psycholgicznym, czy certyfikaty tej szkoły są uznawane przez PTP (choć nie znam zależności odnośnie patronatu PTP, czy i kiedy jest on wymagany).
Czy jest gdzieś dostępna lista wiarygodnych szkół kształcenia w zakresie psychologii ?
Prosiłbym bardzo Was o opinię, albo jeśli można o wskazanie innych wiarygodnych szkół, które kształcą w tym właśnie kierunku.
Z góry dziękuje.
23.10.2012, 19:30
Marzena

Marzena J. psycholog

Temat: Studium psychologii - co myślicie?

1) żeby zostać instruktorem uzależnień trzeba ukończyć szkołę, która posiada akredytację PARPA
2) żeby być psychologiem trzeba ukończyć studia magisterskie, czyli uzyskać dyplom ukończenia studiów psychologicznych.
3) żeby zostać psychoterapeutą trzeba mieć wykształcenie wyższe i zostać przyjętym na całościowe, 4-letnie szkolenie w jednej ze szkół psychoterapii. Aby zostać przyjętym na takie szkolenie musisz mieć kontakt z pacjentem, najczęściej przyjmują na takie szkolenia psychologów, pedagogów, lekarzy, choć są szkoły, które podchodzą mniej restrykcyjnie do wykształcenia wyjściowego.

Na stronie szkoły, którą podałeś nie widzę ani akredytacji PARPA, ani PKA, natomiast widzę jakieś dziwne nazwy zawodów - terapeuta pomocy emocjonalnej???? Nie wiem co to jest. Nie sądzę, aby po takiej szkole absolwent został przyjęty do poradni, czy jakiejkolwiek instytucji związanej z NFZ. Ustawa o zawodzie psychologa jest martwa wiec na ten moment teoretycznie każdy może otworzyć gabinet terapii i nazywać siebie terapeutą, pomagaczem, i tak dalej. Pytanie czy to etyczne i jak długo taki gabinet utrzyma się (...) Zobacz więcej
23.10.2012, 20:12
Marzena

Marzena J. psycholog

Temat: Studium psychologii - co myślicie?

dubelMarzena J. edytował(a) ten post dnia 23.10.12 o godzinie 20:24
23.10.2012, 20:21
Anna

Anna S. doradca zawodowy /
pedagog / trener
met.
"Spadochron...

Temat: Studium psychologii - co myślicie?

to juz lepiej sie wykształcić własnie przy studium (...) Zobacz więcej
23.10.2012, 20:26
Iwona

Iwona Macuk psychoterapeutka

Temat: Studium psychologii - co myślicie?

Witaj Jarek,
Polecam szkolenia w Instytucie Psychologii Zdrowia:
http://www.psychologia.edu.pl/

Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia
"posiada akredytację Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i przygotowuje do ubiegania się o certyfikaty Instruktora terapii uzależnień oraz Specjalisty psychoterapii uzależnień."
26.10.2012, 15:20
Joanna

Joanna Ratajczak Psycholog dziecięcy/
Psychoterapeuta
Trener

Temat: Studium psychologii - co myślicie?

Zapraszamy do Studium Terapii Uzależnień w Poznaniu!

Instytut Edukacji i Terapii w Poznaniu zaprasza na I edycje szkolenia w dziedzinie terapii i rehabilitacji uzależnienia od narkotyków. Prowadzone przez nas szkolenie w sposób kompleksowy kształci w zakresie Specjalisty Terapii Uzależnień od Narkotyków oraz Instruktora Terapii Uzależnień od Narkotyków. Posiadamy rekomendacje Krajowego Biura do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii, co umożliwia zdobycie certyfikatu równorzędnego z PARPA'owskim.

więcej na http://ipe.edu.pl
20.10.2013, 15:03

Następna dyskusja:

psycholog to frajer? / co m...
Zobacz dyskusje w grupie PSYCHOLOGIA, PSYCHOTERAPIA

Aktualne tematy

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Problemy i porady

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania

Wyślij zaproszenie do