konto usunięte

Temat: INTRA czy Profesjonalna Szkoła Psychoterapii

Witam, czy ktoś ma opinie na temat tych dwóch szkół ?
W PSP jest taniej, jednak ciekawią mnie ZA i PRZECIW tych dwóch szkół, bądź (...) Zobacz więcej
14.09.2012, 13:51

Temat: INTRA czy Profesjonalna Szkoła Psychoterapii

Jestem w Intrze, więc moja opinia będzie pewnie mocno nieobiektywna, ale że przez jakiś czas byłam niedaleko PSP to odważę się wypowiedzieć. Obie szkoły są 4-letnie, zapewniają szkolenie zgodnie z wytycznymi PTP i są przez PTP akredytowane - to pewnie oczywiste i tak już wiesz.

Jeśli chodzi o podejście do terapii, to obydwie szkoły są w okolicach psychoterapii humanistycznej i Gestaltu, co odróżnia je od innych szkół warszawskich - przede wszystkim psychodynamiczno-systemowych. PSP kładzie nacisk na integrowanie różnych kierunków, a Intra mówi po prostu, że jest humanistyczna.

Szkoła psychoterapii Intry jest większa. Na każdym roku jest kilka grup szkoleniowych po 12-13 osób (na moim roku są trzy takie grupy). PSP z tego co wiem ma jedną wspólną grupę szkoleniową na każdym roku. Nie wiem, ile tam jest osób, pewnie jednak znacznie mniej niż w sumie w Intrze. To, co uwielbiam w Intrze, to możliwość kontaktu z wieloma fantastycznymi osobami prowadzącymi zajęcia. Mamy co prawda opiekuna grupy, z którym tych zajęć jest więcej, ale mamy też kontakt w wieloma wykładowcami/ prowadzącymi warsztaty/ treningi etc. Z tego co słyszałam o PSP, tam prowadzących jest tylko kilkoro - też fantastycznych, ale jednak wydaje się to trochę ograniczające. Dodatkowo w Intrze organizowanych jest też sporo innych szkoleń i warsztatów z ludźmi z Intry lub z zaproszonymi gośćmi, w których można brać udział (dodatkowo to kosztuje). W PSP chyba tego nie ma. Generalnie ten paragraf podsumowałabym - Intra daje szersze horyzonty i kontakt z wieloma profesjonalistami, PSP ma bardziej kameralny klimat, ale chyba jednak nieco ogranicza.

Bezsprzeczną zaletą PSP są wyraźnie niższe koszty.

Jeszcze sprawy dodatkowe, może nie tak ważne ale niebagatelne: Dojazd. Jeśli korzystasz z komunikacji miejskiej, PSP jest na końcu świata. Samochodem jest znacznie lepiej. Intra ma przyzwoity dojazd. Warunki lokalowe. W PSP trochę smutno, szaro, jakby zakurzona rzeczywistość z epoki temu. Wystrój Intry jasny, czysty, nowoczesny. Noclegi. W PSP jest tzw. "hotel" - małe pokoje, łóżka, nie wiem, czy i ile płatne. W Intrze śpi się na materacach w salach, które w dzień są (...) Zobacz więcej
24.10.2012, 22:54

konto usunięte

Temat: INTRA czy Profesjonalna Szkoła Psychoterapii

dzięki (...) Zobacz więcej
25.10.2012, 10:01Zobacz dyskusje w grupie PSYCHOLOGIA, PSYCHOTERAPIA

Aktualne tematy

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Problemy i porady

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania

Wyślij zaproszenie do