Jonatan

Jonatan B. Psycholog
Kliniczny,
psychoterapeuta

Temat: OLZN w Komorowie k. Pruszkowa

Jeżeli ktoś ma Pacjentów do intensywnej terapii psychodynamicznej w ramach NFZ to zapraszamy:

Oddział Leczenia Zaburzeń Nerwicowych w Komorowie jest oddziałem szpitalnym w strukturach Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia zlokalizowanym w zabytkowym ,14-hektarowym komleksie pałacowo-parkowym nad rzeką Utratą w Komorowie.

Na terenie ośrodka znajduje się las, rozlewiska i starorzecza, zabytkowy park i zmodernizowany w latach sześćdziesiątych XX wieku budynek.
Teren ten był zabudowywany od XIX wieku, jednak główny rozwój dokonał się na początku XX wieku, kiedy grupa psychiatrów z pobliskiego Szpitala Tworkowskiego założyła spółkę i utworzyła ośrodek terapeutyczny o charakterze sanatoryjnym. Wiązało się to z okresem powstawania modnych, podwarszawskich osiedli, pełniących także funkcje terapeutyczne.

Oddział Leczenia Zaburzeń Nerwicowych w Komorowie specjalizuje się w leczeniu osób dorosłych z rozpoznaniami zaburzeń nerwicowych (fobii, lęku panicznego, lęku uogólnionego, zaburzeń lękowo-depresyjnych, nerwicy natręctw, zaburzeń adaptacyjnych, somatyzacyjnych), zaburzeń odżywiania (bulimii) oraz niektórych zaburzeń osobowości.
Podstawową formą leczenia w oddziale jest intensywna psychoterapia osadzona w warunkach społeczności terapeutycznej. Koncepcja terapeutyczna oddziału opiera się na podejściu integrującym pracę w nurcie psychodynamicznym, psychodramatycznym, z elementami zajęć arteterapeutycznych i innych. Oddział pracuje wyłącznie w trybie stacjonarnym. W zależności od nasilenia problemów i rozpoznania pacjenci kwalifikowani są do określonego programu terapeutycznego obejmującego 12- lub 24-tygodniową hospitalizację.
Oferta kierowana jest do pacjentów z całej Polski, w ramach kontraktu z NFZ zapewniony jest bezpłatny pobyt, wyżywienie i program psychoterapeutyczny.

Więcej informacji : http://psych.edu.pl/szpital
24.01.2012, 10:07Zobacz dyskusje w grupie Psychoanaliza

Aktualne tematy

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Problemy i porady

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania

Wyślij zaproszenie do