konto usunięte

Temat: łupież u psa

Jak najskuteczniej pozbyć się łupieżu u psa? Niestety nie znalazłam odpowiednich szamponów dla psów a z "ludzkimi" lepiej być ostrożnym aby (...) Zobacz więcej
1.01.2008, 15:50

Temat: łupież u psa

Ludzkie szampony - nawet te najdelikatniejsze dla niemowlat - maja inne PH niz psie. Ludzkim mydlem i szamponem mozna psu tylko podraznic skore. Nie polecam.

Lupiez u psa najczesciej jest objawem schorzen skory lub uczulen, takze pokarmowych. Sprobowalabym wyeliminowac przyczyne, a lagodzenie skutkow zostawic jako dodatek. Ja ze schroniskowcami, w takich sytuacjach zaczynam od:
odpchlenia kroplami na kark, odrobaczenia lub zrobienia badan kalu na obecnosc pasozytow, zmiany karmy na Lamb&Rice lub inna "dla wrazliwych" z przyzwoitej firmy.
Skorne podraznienia/uczulenia bardzo czesto wystepuja przy ubogiej w oleje (oliwe z oliwek) diecie domowej opartej na kurczaku oraz przy karmach supermarketowych typu Pedigree.

Czesto zmiana diety likwiduje problem w ciagu (...) Zobacz więcej
2.01.2008, 12:02

konto usunięte

Temat: łupież u psa

dzięki za radę, to chyba dieta... odrobaczana jest regularnie i pchełek też nie ma... ale Chappi jadła ostatnio a jak piszesz widze, ze te karmy nie (...) Zobacz więcej
2.01.2008, 14:08

Temat: łupież u psa

Nie sa. To w glownej mierze smieci i odpady. Bark w nich mikroelementow itd. A wiele karm z przyzwoitej polki wychodzi niewiele drozej. Roznica maks rzedu 50 gr dziennie - 15 pln miesiecznie.
A mozna wrecz taniej. 15 kg worki Britta, czy Puriny czesto kosztuja po 80 pln. Po prostu nie oplaca sie oszczedzac. Szczegolnie, ze odkad funkcjonuja psie sklepy w necie to jest (...) Zobacz więcej
2.01.2008, 14:40
Joanna

Joanna P. Dorywczo

Temat: łupież u psa

A co jeśli pies nie chce jeść suchej karmy..?? bo mój kubuś też ma łupież i szampony jakieś Włoskie mu kupuje ale jednak to nie to.. jadłby tylko gotowane a resztę jak sucha karma owszem mogę w miskę mu dać ale potrafi nie zjeść nawet 5 dni aż nie dostanie czegoś gotowanego zbyt dużo białka jest w mięsie gotowanym co też doprowadza do łupieżu u niego nie widać ale wystarczy go pod włos przejechać i śnieg (...) Zobacz więcej
2.01.2008, 21:24

Temat: łupież u psa

Ja, szczerze mowiac, nie znam jeszcze zdrowego psa, ktory konsekwentnie przestwawiany na sucha karme by sie nie przestawil. Z takimi przypadkami spotkalam sie u zwierzat starych, z problemami z uzebieniem itd. Ale u nich to oczywiste.
Jesli jednak nie daje sie psa przestawic, to trzeba pojsc do sensownego weta, ktory pod wielkosc/wage/aktywnosc psa ustawi rodzaj, proporcje i ilosci zarcia gotowanego. Nie jest to wcale takie proste, ale sie da.
A przyczyna lupiezu moga byc zarowno nadmiary jak i braki (...) Zobacz więcej
2.01.2008, 21:32
Wojtek

Wojtek P. Przedstawiciel
Farmaceutyczny

Temat: łupież u psa

Lupiez u psa to nie tylko zle karmienie, choroby, pasozyty itp...

Lupiez moze sie pojawic przez zle splukanie szamponu...jak (...) Zobacz więcej
5.01.2008, 09:29

Następna dyskusja:

1 lipca - Dzien PSA!!!
Zobacz dyskusje w grupie Psy

Aktualne tematy

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Problemy i porady

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania

Wyślij zaproszenie do