konto usunięte

Temat: Jakie panele do mebli?

Witam,
Mam do urządzenia mały pokoik 2,40 x 2,80.
Upatrzyłam sobie mebelki z BRW zestaw SEVILLA z biurkiem w kolorze klon ontario. Podobają mi się: kolor zielony, brązowy, brzoskwiniowy.
Nie mam pojęcia jaki kolor paneli dobrze wyglądałby z tymi meblami, i jakie ściany, jaka kanapa. Uczepiłam się tych mebli bo są funkcjonalne pod ten pokój. Okno jest naprzeciwko drzwi.
Podobają mi się panele ciemne, jednakże czy ciemne panele w małym pokoiku nie zrobią go zbyt ponurego? Może wiśnia?
Jakie dodatki moge zastosowac zeby nie bylo tam przesadnie ciepło i mulasto...?

Prosze o (...) Zobacz więcej
10.07.2011, 13:04
Emilia

Emilia Markowicz Marketing
Coordinator :::
Architekt Wnętrz

Temat: Jakie panele do mebli?

Witam,
ja bym sugerowała jednak jasną podłogę, bo pokoik jest dosyć mały, a ciemne kolory optycznie pomniejszą pomieszczenie. Czyli jakiś naturalny dąb, lub jesion. Na jednej ścianie można zastosować mocniejszy kolor, np. zielony, a na innych stonowane, znowu żeby nie pomniejszyć pokoju. Może jakaś kolorowa tapeta w ulubionych kolorach. Groszkowy z brzoskwinią może dać ciekawy efekt.
Dla kontrastu dałabym ciemną kanapę np. brązową i (...) Zobacz więcej
12.07.2011, 16:05
Małgorzata

Małgorzata K. Architekt Wnętrz

Temat: Jakie panele do mebli?

ewentualnie ciemniejszą podłoge (ale zupełnie ciemną też bym odradzała) można "rozjaśnić" przykrywając jasnym dywanem. A jeżeli chodzi o ściany, to prosze pamiętać, że meble jedną ściane praktycznie zupełnie zasłonią, na jednej ścianie jest okno, no i drzwi. Niewiele tej powierzchni zostanie do zabawy kolorami. Myśle, że kolorowa tapeta będzie fajnym rozwiązaniem :) Tak jak pisała Emilia, może dębowe panele, do tego miękki dywanik np. zielony, jasna kanapa i poduszki- będzie przytulnie ale nie nudno :) Charakter można tez nadać pomieszczeniu dodatkami- zasłony, półki, obrazy czy lampy- tych warto też poszukać po sklepach i nie kupować (...) Zobacz więcej
12.07.2011, 18:07

Następna dyskusja:

Projekt mebli kuchennych + ...
Przeglądaj dyskusje w tej grupie

Setki wypowiedzi

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Pytania i odpowiedzi

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Wyślij zaproszenie do