Dariusz

Dariusz S. Dyrektor
zarządzający
INSTYTUT NOWYCH
MOŻLIWOŚCI

Temat: Kurator sądowy w kontaktach z dziećmi

Może macie takie doswiadczenie jak działaja kuratorzy sadowi w kontaktach z dziećmi.
Jestem swieżo po rozwodzie . Była żona utrudnia i ogranicza kontakty moje z synami.
W wyroku sądowym mam je odbierać z domu.
Dzieciaki ( 16 i 8 lat) nie chcą opuszczać domu w którym mieszkają z matką.
Kontakty mije z nimi odbywaja sie przy otwarych drzwiach, młodszy jest totalnie rozdwojony. Zachowują się dziwnie.
Chcę zgłosic sprawę do sądu rodzinnego i poprosić o wyznaczenie kuratora.
Jakie macie w tym temecie (...) Zobacz więcej
31.08.2010, 19:10
Adam

Adam K. Kierownik Sekcji
Zakupów - produkty i
usługi
non-manufact...

Temat: Kurator sądowy w kontaktach z dziećmi

Darek,
jeśli się krew nie leje to o pomocy kuratora zapomnij.
Idź ze świadkiem, najlepiej niech świadek z ukrycia nagra jak wyglądają Twoje kontakty, nagraj na dyktafon i składaj do Sądu wniosek o ukaranie grzywną za utrudnianie kontaktów. Zgłoś Dzielnicowemu, poproś o interwencję, niech pójdzie do ex, niech porozmawia, niech przyjdzie z Tobą (chociaż może odmówić przyjścia w Twój czas kontaktów). Wniosek o ukaranie grzywną kosztuje 40 zł, musisz mieć dowody (nagrania, zeznania świadka/świadków).
Moja ex dostała trzy takie kary, teraz jest przede mną czwarte spotkanie w Sądzie w tej sprawie i nic się nie zmienia. Więc nie licz na to, że Twoją ex taki wniosek poruszy, a kurator to ewentualnie przeprowadzi z (...) Zobacz więcej
2.09.2010, 08:11

Temat: Kurator sądowy w kontaktach z dziećmi

Kurator nic nie pomorze .W dalszej perspektywie wręcz (...) Zobacz więcej
2.09.2010, 11:46

konto usunięte

Temat: Kurator sądowy w kontaktach z dziećmi

2.09.2010, 13:08

Temat: Kurator sądowy w kontaktach z dziećmi

Od lat obserwujemy dramaty rodzin, a zwłaszcza dzieci, które w sytuacjach kryzysu w rodzinie są traktowane przedmiotowo przez matki .
Sędziowie , biegli ,kuratorzy mlaskają z zadowolenia i zacierają ręce .Przez kolejne lata znowu jest robota i uzasadnienie mieszania się w rodzinę .Służby sądowe robią wszystko by współwychowanie, opieka wspólna przez obojga rodziców nie stała się normą w naszym społeczeństwie .Sądy rodzinne w całej Polsce odmawiają rodzicowi jego podstawowego prawa do wychowania własnego potomstwa.Jeśli ktoś ma wątpliwości czy sądy odbierają dzieciom rodziców niechaj zaczeka,kwestia czasuWaldemar Kalinowski edytował(a) ten post dnia 02.09.10 o godzinie 17:07
2.09.2010, 17:05
Andrzej

Andrzej C. “ WAŻNIEJSZE OD
ROBIENIA WSZYSTKIEGO
TAK JAK TRZEBA JEST
...

Temat: Kurator sądowy w kontaktach z dziećmi

Kurator przychodzi do mnie raz w miesiącu - mieszkamy razem .

Pyta co się dzieje od ostatniej wizyty (...) Zobacz więcej
9.10.2010, 10:10

Temat: Kurator sądowy w kontaktach z dziećmi

Sądy rodzinne - strażnicy dobra naszych dzieci ?
Mops .sąd rodzinny ,wszystkie służby sadowe,( kuratorzy )tak ,,pomagali ''że doprowadzili do bestialskiego znęcania się nad dziećmi . W efekcie ukazanej sytuacji okazuje się że prawo stanowi niedojrzała emocjonalnie matka , sadysta znęcający się nad dziećmi i wyznaczający przestrzeń życiową i prawną biologicznemu ojcu. Grożą ,lżą i zakazują kontaktu z dzieckiem. Matka i konkubent biją ojca i znęcają się nad dziećmi przy asyście wszystkich instytucji ( kuratorów ) które przez 1.5 roku miast pomagać w sposób właściwy szkodzą,czyniąc wręcz odwrotnie i doprowadzają do eskalacji bestialstwa,sadyzmu i zwyrodnienia. Trzeba jasno odpowiedzieć na pytanie czy instytucje które objęły dozorem rodzinę nie są odpowiedzialne za tak ukazane efekty tej kurateli .Sędzia rodzinny wiedział co się dzieje w tej rodzinie i powinien ponieść odpowiedzialność za popełnioną zbrodnię na dzieciach i ojcu .Chłopcy i ojciec byli pomiatani przez wszystkich .
Widać tu wyraźnie że działanie sądu rodzinnego i instytucji wokół sadowych - kuratorzy ,całkowicie zaburzają relacje między osobowe i powodują powiększenie się przestrzeni bezprawia .
Zaś ta sprawa demaskuje fikcję instytucji które w nazwie mają pomagać rodzinie .
Przez 1.5 roku zarabiali izolując od ojca i przerzucając papiery w sprawie tych chłopców -sędziowie rodzinni ,kuratorzy ,psycholodzy przysądowi, pomocowcy z różnych instytucji .Najważniejsza była pomoc dla samotnej matki i alimenty a nie dobro dziecka .Jakie konsekwencje służbowe poniosą ci wszyscy którzy teoretycznie odpowiadali za dobro tych dzieci ,bo ojcu ograniczono prawa. Mógł być tylko odwiedzającym gościem- osobą niepożądaną u boku swych dzieci .Ojciec mógł jedynie wnosić do sądu rodzinnego nowe wnioski ,odwoływać się czy zaskarżać a wynik był z góry przesądzony .Trzeba pamiętać że czas grał na niekorzyść ojca a przede wszystkim na niekorzyść dzieci .O tym w audycji nikt nie mówi .Przerażające jest to jak oni ze spokojem opowiadają tą historię .Jak by takich przypadków mieli setki w swej karierze zawodowej. Jak gdyby się nie wyrabiali .Sąd zadbał o dobro samotnej matki nie rodziny. Idę o zakład że sędzią była kobieta .
Dziwne że ss nie odróżniały miłości matki do pieniędzy od braku miłości do jej dzieci .Potrzebowała tylko pieniędzy od biologicznego ojca .
Sędziowie ,kuratorzy parapsycholodzy z RODK ŻYLI Z TYCH DZIECI PRZEZ 1.5 i żyją i szkodzą im nadal a teraz za żadną cenę nie przyznają się do popełnionych błędów .Będą bronić jedni drugich jak Częstochowy ,by ratować za wszelką cenę swą reputację zawodową żyć w przekonaniu że zrobili wszystko co mogli zrobić i ze spokojem serca oglądać w TVN inne podobne sytuacje tym razem już nie ze swym udziałem .
....Dwuletni Kacper i czteroletni Rafał byli bici i maltretowani psychicznie przez swoich opiekunów. Od półtora roku różne instytucje walczyły o odebranie dzieci .Oprócz dzieci, straciłaby alimenty w wysokości około 1000 zł, które dostawała od ojca chłopców.Sąd aresztował ją wraz z konkubentem na trzy miesiące. Ojciec dzieci chciałby się nimi teraz zaopiekować i wziąć je do domu, sąd jednak może mu na to nie pozwolić....
http://uwaga.onet.pl/37802,wideo,203086,oprawcy_dzieci...
http://tata.bydgoszcz.pl/smf/index.php
9.10.2010, 10:26
Andrzej

Andrzej C. “ WAŻNIEJSZE OD
ROBIENIA WSZYSTKIEGO
TAK JAK TRZEBA JEST
...

Temat: Kurator sądowy w kontaktach z dziećmi

Powiem ,że nawet ciężko jest to komentować .

Jak patrzyłem na te Panie wypowiadające się to tylko żenada .

Jest to dobre przesłanie (...) Zobacz więcej
9.10.2010, 11:03

Następna dyskusja:

Kurator i grzywna jednoczasowo
Przeglądaj dyskusje w tej grupie

Setki wypowiedzi

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Pytania i odpowiedzi

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Wyślij zaproszenie do