Kamila

Kamila K. Pompidou //
www.pompidou.pl

Temat: Recital Patrycji Piekutowskiej i Beaty Bilińskiej / 28...

Patrycja Piekutowska wraz z Beatą Bilińską wystąpią 28 września br., o godz. 19.00 w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny w Warszawie. Będzie to pierwszy koncert artystek po otrzymaniu prestiżowej nagrody Midem Classic Award w Cannes.

Patrycja Piekutowska, uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich skrzypaczek oraz Beata Bilińska, należąca do czołówki polskich pianistów, blisko od piętnastu lat występują z koncertami symfonicznymi, recitalami solowymi i kameralnymi w Polsce oraz za granicą, zdobywając przy tym liczne nagrody, a przede wszystkim wyśmienite recenzje krytyków i uznanie publiczności.

Dzięki wspólnym koncertom, na których wykonują repertuar z nagranych razem płyt, tworzą jeden z nielicznych duetów w Polsce, w którym występują dwie solistki.
W styczniu tego roku, jako pierwsze polskie artystki sceny klasycznej, otrzymały jedną z najbardziej prestiżowych nagród muzycznych na świecie, Midem Classical Award w kategorii ‘Muzyka współczesna”. Album został także wyróżniony w Belgii, otrzymując nagrodę Les Crescendo Joker Award, Pizzicato Supersonic Award w Luksemburgu, Exelentia Scherzo Award w Hiszpanii oraz La Musica Award we Włoszech.

Podczas recitalu, który odbędzie się 28 września br., o godz. 19.00, w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny przy ul. Otwockiej 14 w Warszawie, artystki wykonają następujące utwory:

Ernest Bloch- Suita Baal Shem - cz.II „Nigun”
Krzysztof Penderecki - I Sonata na skrzypce i fortepian (1953)
Krzysztof Penderecki - Miniatury (1959)
Karol Szymanowski - Romans op.17
Grazyna Bacewicz - IV Sonata na skrzypce i fortepian
Witold Lutosławski - Partita na skrzypce i fortepian (1984)
Astor Piazzolla - Adios Nonino
Karol Szymanowski - Sonata d-moll op. 9 na skrzypce i fortepian


Rezarwacja i sprzedaż biletów na koncert odbywa się  w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny pod numerem telefonu 022.818.60.39.

Cena biletów: 35 (...) Zobacz więcej
2.09.2008, 18:56Zobacz dyskusje w grupie Muzyka klasyczna i opera

Aktualne tematy

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Problemy i porady

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania

Wyślij zaproszenie do