Ewa

Ewa Śmietańska Key Account Manager

Temat: Centrum Filmowe ATV Film

Witam,

Co o tej agencji myślicie?
Wczoraj zaczepiłam nas Pani (jesteśmy na wakacjach w Jastrzębiej Górze) i zrobiła mojemu synkowi zdjęcia. Dziś mieliśmy się odezwać czy zakwalifikował się (powiedziano nam że reżyser szuka dzieci do reklamy i do filmu). Okazało się że zakwalifikował się i dziś powiedziano nam że mamy podejść aby podpisać kontrakt na 12 miesięcy. Pojechaliśmy na spotkanie i co się okazało ? Opłata roczna za tą umowę to 69 zł ( w umowie m.in. nieodpłatnie mogą wykorzystywać wizerunek synka do celów marketingowo-promocyjnych!!! ) i 190 zł za portfolio (zdjęcia robią na miejscu).

Olek jest fotogeniczny i da się podobać. Ale podobno nie pobiera się opłaty za portfolio?

Dla mnie to trochę naciąganie, a Pani która z nami rozmawiała (Pani Sonia) wyglądała mi bardziej na akwizytora niż na przedstawiciela (właściciela-jak się przedstawiła) firmy.

Macie jakieś doświadczenia z tą agencją?Ewa Ś. edytował(a) ten post dnia 05.07.11 o godzinie 20:43
5.07.2011, 20:38
Marcin

Marcin Dabulis independent producer
/ creative &
event director /
cr...

Temat: Centrum Filmowe ATV Film

Dobra agencja portfolio robi bezplatnie a z prowizji ze zlecen sobie za to portfolio odbierze...Jesli kaza sobie placic na poczatku znaczy ze zlecen (...) Zobacz więcej
6.07.2011, 11:27
Ewa

Ewa Śmietańska Key Account Manager

Temat: Centrum Filmowe ATV Film

Bardzo dziękuję :) Tak myślałam i dlatego dałam sobie spokój, chociaż Olek był trochę zawiedziony, bo lubi zdjęcia i cieszył się bardzo.

Jeszcze raz bardzo dziękuję (...) Zobacz więcej
6.07.2011, 18:13
Blanka

Blanka Czekalska główny grafik,
techbaza sp.z o.o.

Temat: Centrum Filmowe ATV Film

Mój synek wygrał castingi w 2 róznych agencjach i zagrał w filmie i reklamie. Nie zapłaciłam ani złotówki. Agencje, które nie pobierają opłat sa bardziej wiarygodne - zalezy im na zleceniach, bo dostają prowizje od kazdego kontraktu z osoba, która oni znaleźli :-)
polecam 2 agencje krakowskie: Outside (...) Zobacz więcej
9.07.2011, 08:50
Ewa

Ewa Śmietańska Key Account Manager

Temat: Centrum Filmowe ATV Film

Dziękuje :)
14.07.2011, 11:50
Mateusz

Mateusz Dąbkowski Event Manager,
przedsiębiorca,
pilot wycieczek

Temat: Centrum Filmowe ATV Film

Są owszem firmy które nic nie pobierają od amatorów zgłaszających się do ich bazy, nie mam pojęcia jak to wygląda w przypadku agencji modelek, jak również nie posiadam uprawnień aktora - więc jedyne zgłoszenia jakich dokonywałem to na aktora nieprofesjonalnego, statyste, epizodyste. I jedyną firmą gdzie nie pobierano ode mnie opłaty był Stars Impresariat Filmowy. Studio ABM, Edwin Film czy ATV Film pobierają opłatę (za wpis do bazy/nagranie).

I nie można powiedzieć też że któraś z firm (przynajmniej tych wymienionych) nie proponuje castingów czy nagrań.

Napewno trzeba mieć zdrowy rozsądek i nie wierzyć w to że za jakąkolwiek opłatę zrobią z kogoś gwiazdę i to przy nic nie robieniu.

Marketing na pewno mają najbardziej rozwinięty w ATV ;)

P.S. zdjęcie w moim profilu jest z sesji ATV ;).
W cenie tej sesji też nie można wymagać nie wiadomo jakiego artyzmu - bo profesjonalna sesja z dobrym fotografem samemu organizowana kosztuje troszeczkę więcej.Mateusz Dąbkowski edytował(a) ten post dnia 24.07.11 o godzinie 18:05
24.07.2011, 18:03

konto usunięte

Temat: Centrum Filmowe ATV Film

grubo przesadzacie i rzucacie puste słowa! oskarżacie agencję ATV o naciąganie, kiedy to w ogóle nie prawda. mam dwie znajome, które są bezpośrednio związane z firmą. jedna tam pracowała, a druga była na okładce pisma popularnego i zagrała małą rolę w filmie "bitwa warszawska" oraz parę epizodów w serialach, dzięki umowie z ów agencją. owszem, zdarzają się osoby, które nie mają za grosz talentu, czy wyglądu a liczą na obłędną karierę ale nie da się z każdego zrobić gwiazdy. agencja jest otwarta, tzn daje szanse ludziom chętnym do obcowania z branżą, odwiedzania castingów, natomiast to ich wolny wybór. agencji tej zależy na kontraktach, ponieważ jak każdy pośrednik pobierają jakąś prowizję od zlecenia. za to szukają odpowiednich mediów, łączników i zleceń. 60 zł z tego co wiem to opłata roczna, za opiekę, między innymi prawniczą. każdy decyduje się dobrowolnie na podpisanie umowy, a potem zawiedziony, że nie udało się i szału nie ma, wylewa frustracje w internecie. fakt jest taki, że Ci którzy mają prawdziwe warunki, są zadowoleni z kontraktu, zarabiają pieniądze, zdobywają doświadczenie. wystarczy zajrzeć na ich stronę i przeglądnąć firmy i produkcje z jakimi są związani.
Karina, WrocławKarina Trzydzieścicztery edytował(a) ten post dnia 21.03.12 o godzinie 19:28
21.03.2012, 19:27

Temat: Centrum Filmowe ATV Film

Zachęcamy serdecznie do kontaktu i rozwiewanie wszelkich wątpliwości bezpośrednio z nami.
Chętnie odpowiemy na każde pytanie i jasno przedstawimy możliwości współpracy. Nasi podopieczni praktycznie codziennie biorą udział w castingach reklamowych, serialowych, filmowych. O szczegółach możecie przeczytać na naszej stronie.

Pamiętajcie też, o tym że sami możecie zgłaszać się na castingi, służy do tego „przycisk – dodaj się do listy castingowej” przy każdej ofercie castingowej. Na sukces składają się nie tylko nasze oferty, ale i Wasze zaangażowanie. Przeczytajcie jakie osiągnięcia na swoim koncie mają współpracujące z nami osoby. http://www.galeriatwarzy.pl/komentuj/
28.08.2013, 19:17

konto usunięte

Temat: Centrum Filmowe ATV Film

atv, galeriatwarzy, hollymodellook... ilez to juz przebieranek miala ta jedna firma?
schemat jest prosty - casting darmowy, potem informacja ze modelka zostala wybrana do dziesiatki/piatki/trojki przez klienta i trzeba zrobic "profesjonalne" portoflio za jedyne 400pln. ktory rodzic nie zaplaci marnych 400pln dla kariery swojej corki? potem okazuje sie ze "klient wybral inna modelke" ale "umiescimy dane w bazie". i tak ile razy sie da doimy naiwnych.

slowo "profesjonalne" jest celowo w cudzyslowie bo z profesjoanlizmem ta firma ma tyle wspolnego co krokodyl z hodowla kurczakow. w internecie mozna sobie poczytac o ich naciagactwie ktore stosuja od wielu lat.
wystarczy zreszta spojrzec na "gwiazdy" tej agencji - powinno to dac do myslenia. Podobnie jak "profesjonalne" sesje zdjeciowe (...) Zobacz więcej
2.09.2013, 14:43
Rafał

Rafał T. Aktor/Ochroniarz

Temat: Centrum Filmowe ATV Film

Pamiętajcie o jednym cokolwiek robicie w szoł biznesie do wszystkiego żądajcie umów i jak gracie role czy epizody żądajcie wpisanie do bazy Filmu Polskiego bo z tego są potem tantiemy :), co do ATV to nie miałem z nimi problemów,ale żądajcie od nich umów bo się się z (...) Zobacz więcej
5.09.2013, 16:04
Wieslaw

Wieslaw Pietrasz aktor
amator,epizodysta,st
atysta

Temat: Centrum Filmowe ATV Film

ano tacy oni są tzn.ta firma co prawda nie należy się zrażać i (...) Zobacz więcej
11.09.2013, 12:21

Temat: Centrum Filmowe ATV Film

Zachęcamy serdecznie do kontaktu i rozwiewanie wszelkich wątpliwości bezpośrednio z nami. Chętnie odpowiemy na każde pytanie i jasno przedstawimy możliwości współpracy. Nasi podopieczni praktycznie codziennie biorą udział w castingach reklamowych, serialowych, filmowych. Przeczytajcie ich komentarze na http://www.galeriatwarzy.pl/komentuj/ np. opinia z planu "Komisarz Alex" Magdy Słomińskiej
„Dzięki Centrum Filmowemu ATV Group pobyt na planie filmowym wspominam bardzo milo. W ekipie serialu panuje rodzinna atmosfera. Jest zawsze wesoło, brak stresu i presji. Ludzie tworzący serial z pasja podchodzą do swojej pracy, bo robią to co kochają. Z wielka chęcią wrócę na plan jeszcze nie jeden raz.”
28.12.2013, 16:02
Agata

Agata Turewicz Farmaceuta, Puławy
Apteka ul.Kołłątaja
22

Temat: Centrum Filmowe ATV Film

pare dni temu w galeri w Puławach zaczepiła nas pani na casting ATV oczywiście przeszliśmy dalej następnego dnia pani zadzwoniła abyśmy przyjeczali podpisać umowę itp.Ja oczywiście weszłam na strone ATVfilm przeczytałam tzw warunki castingi lokalne gdzie jest zamieszczona informacja cytuje Uwaga !!! koszt podpisania umowy na rok wynosi 60zł. Wzakres działań dotyczących współpracy wykonywanych przezCentrumFilmowe ATVfilm wchodzi:
- prawa graficzna zdjęć
-zamieszczenie 4 zdjęć na stronie na okres 1roku
- obsługę prawna
- promowanie wizerunku w branży medialna
Pani która proponowała nam tę umowe była strasznie zdiwiona wręcz obruszona, co ja za głupoty opowiadam i że w cenie 60zł to jest tylko podpisanie umowy a za zrobienie zdjęć miałyśmy zapłacić kolejne 250zł. grzecznie podziękowałam za taką współprace, ale było tam sporo ludzi którzy wykładali tą kase, chciałam przestrzec bo to są oszuści i (...) Zobacz więcej
8.01.2014, 17:40
Lena

Lena Głowacka Student, Uniwersytet
Warszawski

Temat: Centrum Filmowe ATV Film

Ja tak samo jak Rafał nie miałam z nimi kłopotów, przecież nie trzeba płacić im za zrobienie zdjęć, można przynieść swoje portfolio i oni za 60zł umieszczają je na stronie z której do szukania twarzy do swoich projektów korzystają reżyserzy i inne osoby z branży. Wiem, bo dostałam jakiś czas temu propozycje statystowania w nagraniu czołówki serialu, może miałam po prostu więcej szczęścia, ale też znam inne osoby z atv, które tak samo jak ja brały udział w (...) Zobacz więcej
10.04.2014, 08:35
Luiza

Luiza Bolek Specjalista ds.
Marketingu

Temat: Centrum Filmowe ATV Film

Jest wiele agencji aktorskich dla aktorów nieprofesjonalnych i statystów, które nie pobierają opłat za ich reprezentowanie - agencje, które od kilkunastu lat istnieją na rynku.
Dopiero od kilku lat, nowo założone agencje aktorskie próbują sobie dorobić, poprzez pobieranie opłat za podpisanie kontraktu lub wymagają zrobienia kosztownego profesjonalnego portfolio, przez fotografów agencji..

Nie ukrywam, że dobrej jakości zdjęcia są podstawą, ponieważ agencja musi mieć odpowiednie materiały, aby móc ma dobrze reprezentować daną osobę. W przypadku dzieci, najważniejsze są AKTUALNE zdjęcia, natomiasy kwoty za obowiązkowe sesje zdjęciowe wymienione wcześniej to dużo.Ten post został edytowany przez Autora dnia 10.04.14 o godzinie 13:59
10.04.2014, 10:28
Alicja

Alicja N. Student, Uniwersytet
Łódzki

Temat: Centrum Filmowe ATV Film

Każda firma ma jakąś politykę i strategię na rozwój i zarobek, przecież te agencje wymieniane jako przeciwieństwo atv też nie działają jako wolontariat, tylko pobierają na przykład wysokie prowizje od wygranych castingów czy za jakieś obowiązkowe szkolenia. W atv fajne jest to, że jak już wygrasz casting to kasa za rolę jest praktycznie dla ciebie i że to firma otwarta, nie zamyka przed nikim drzwi bo chyba nie można przewidzieć, jakie będzie (...) Zobacz więcej
18.04.2014, 15:20
Monika

Monika Nowak menager, Tesco
Polska

Temat: Centrum Filmowe ATV Film

Ja właściwie nie mam większych zastrzeżeń do atv, mnie osobiście opłacało się zainwestować 60 zł, bo kilka malutkich ról zwróciło mi to z nawiązką. Natomiast dostałam je, bo sama zapisałam się przez internet na casting, oni mnie niestety o nim nie poinformowali, albo ja nie odbierałam telefonu bo nie łatwo złapać mnie w ten sposób, a mówili właśnie, że najczęściej dzwonią albo wysyłają smsa (...) Zobacz więcej
22.04.2014, 14:56

konto usunięte

Temat: Centrum Filmowe ATV Film

Pani Agato Centrum Filmowe – Galeria Twarzy za umieszczenie wizerunku na okres 1 roku pobiera kwotę 60 zł tak jak Pani przeczytała na naszej stronie. Obowiązkową rzeczą przy współpracy z naszą firmą jest dostarczenie zdjęć na szarym tle – tzw. profesjonalnego portfolio. Jeżeli Osoby takich fotek nie posiadają, to proponujemy wykonanie portfolio u różnych fotografów z którymi współpracujemy, a te Firmy Fotograficzne pobierają opłaty od osób jak każdy fotograf na całym świecie. Chyba nie uważa Pani, że każdy fotograf, który pobiera pieniądze za sesje zdjęciowe jest oszustem podobnie jak fryzjerzy wizażyści, styliści i każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą i pobiera za swoją usługę pieniądze. Wyjątki robimy tylko dla Aktorów Epizodystów i Osobowości gdzie inwestujemy własne pieniądze w prezentacje wizerunku tych osób i umieszczamy ich za darmo w Galerii Twarzy.
Centrum Filmowe (...) Zobacz więcej
12.05.2014, 15:22

konto usunięte

Temat: Centrum Filmowe ATV Film

Ewa Ś.:
Witam,

Co o tej agencji myślicie?
Wczoraj zaczepiłam nas Pani (jesteśmy na wakacjach w Jastrzębiej Górze) i zrobiła mojemu synkowi zdjęcia. Dziś mieliśmy się odezwać czy zakwalifikował się (powiedziano nam że reżyser szuka dzieci do reklamy i do filmu). Okazało się że zakwalifikował się i dziś powiedziano nam że mamy podejść aby podpisać kontrakt na 12 miesięcy. Pojechaliśmy na spotkanie i co się okazało ? Opłata roczna za tą umowę to 69 zł ( w umowie m.in. nieodpłatnie mogą wykorzystywać wizerunek synka do celów marketingowo-promocyjnych!!! ) i 190 zł za portfolio (zdjęcia robią na miejscu).

Olek jest fotogeniczny i da się podobać. Ale podobno nie pobiera się opłaty za portfolio?

Dla mnie to trochę naciąganie, a Pani która z nami rozmawiała (Pani Sonia) wyglądała mi bardziej na akwizytora niż na przedstawiciela (właściciela-jak się przedstawiła) firmy.

Macie jakieś doświadczenia z tą agencją?


Pani Ewo Ś. zapisy do naszej Galerii Twarzy przyjmujemy cały czas. Potrzebujemy do naszego katalogu świeżych wizerunków. Zawsze selekcjonujemy osoby pod względem typu urody, wieku i województwa, dopiero na tej podstawie proponujemy współpracę z naszą firmą. Koszt takiej współpracy na rok wynosi 60 zł. Portfolio Klient nam dostarcza – a jeżeli takowego nie ma, jest możliwość w ciągu 14 dni wykonania go u jakiegokolwiek fotografa i dostarczenia do nas. Nie słyszeliśmy jeszcze o tym, by fotografowie robili sesje osobom i nie pobierali za to opłaty. Przecież jest to usługa za którą wszyscy płacą. Prosimy pamiętać , że my jako firma tylko i wyłącznie proponujemy zapis do naszego katalogu – nikogo nie zmuszamy , każdy sam podejmuje decyzje czy chce do niego przystąpić czy też nie.
Centrum Filmowe ATV Film
15.05.2014, 13:00

Następna dyskusja:

Foto modelka- reklamy, kale...
Zobacz dyskusje w grupie CASTING

Aktualne tematy

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Problemy i porady

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania

Wyślij zaproszenie do