Kamil

Kamil Olszewski Mechanical Engineer

Temat: Inventor - parametryzacja zlozenia

Witam,
mam takie pytanko a mianowicie czy w Inventorze jest możliwość sparametryzowania całego złożenia tj. projektuje bramę jako złożenie sparametryzowane a następnie w nowym złożeniu mogę ja dodać i wybrać jej wysokość i szerokość. Wraz ze zwiększeniem wymiarów musiałby rosnąc przekrój każdego profilu z którego taka brama by była zespawana.
Dodatkowo brama miała by 2 różne wersje w zależności od tych wymiarów (inna brama w przypadku gdy wys>szer i inna w przypadku gdy wys<szer).
Najbardziej idealna opcją była by możliwość otwarcia głównego złożenia, wpisania wymiarów i wygenerowania rys. złożeniowych i wykonawczych.
Jeżeli jest to możliwe to czego mam (...) Zobacz więcej
18.08.2010, 17:18
Maciej

Maciej Karlic I'm gonna make
You an offer You
can't refuse!

Temat: Inventor - parametryzacja zlozenia

Witam,

w SolidWorks takie zależności mają nazwę po prostu "równania" a wersje można towrzyć za pomocą "konfiguracji". Takie równania można dodawać w częściach oraz zespołach na różnych poziomach i później generować np. dokumentację.

Sugeruję zatem szukać pod tymi samymi nazwami bądź ich (...) Zobacz więcej
18.08.2010, 18:16

Temat: Inventor - parametryzacja zlozenia

Witam
Z tego co wiem można to wykonać w INVENTORZE, tylko parametryzację należałoby zacząć na poziomie części, a nie złożenia. polecam użycie inteligentnych wiązań iMATE i przy tworzeniu poszczególnych części stosować adaptacyjność części względem siebie.Bardzo pomocne też będą tu funkcje iPart i i (...) Zobacz więcej
7.09.2010, 13:37
Maciej

Maciej Wojciechowski Inżynier Mechanik

Temat: Inventor - parametryzacja zlozenia

Nie wiem czy to jeszcze aktualne, ale zawsze można wejść do zakładki Zarządzanie -> Parametry i później na danym parametrze prawym klawiszem myszy - ustaw jako wielowartosciowe, a następnie dodajemy wartości. Jeśli chcemy zmienić wymiary modelu (np. inny wariant), to wystarczy jak w parametrach, wybierzemy inny wymiar... To co jest fajne, to że parametryzację można przeprowadzić właściwie w każdym momencie modelowania części. Można na początku i potem sukcesywnie, ale można też na końcu...Maciej Wojciechowski edytował(a) ten post dnia 11.08.11 o godzinie 08:48
11.08.2011, 08:46

Następna dyskusja:

Solid vs Catia vs Inventor ...
Zobacz dyskusje w grupie CAD (Computer Aided Design)

Aktualne tematy

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Problemy i porady

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania

Wyślij zaproszenie do