Temat: Ulga 51% na przejazdy kolejowe dla doktorantów

Przemysław M.:
Witam,
mi Pani w kasie PKP po sprawdzeniu mojej legitymacji sprzedała bilet z 50% ulgą dla studentów, bo nie ukończyłem jeszcze 26 roku życia. Konduktor w pociągu nie sprawdził jednak tego biletu, więc mam jeszcze pewne wątpliwości. Zwłaszcza, że kolega kupił również taki bilet (jednak bez konsultacji w kasie), a konduktor zażądał od niego dopłaty twierdząc, że taki wzór legitymacji nie występuje w jego wykazie dokumentów uprawniających do skorzystania z ulgi 50%. Czekam więc również na konfrontacje z konduktorem, w końcu jestem studentem (trzeciego stopnia). :)

Ja ostatnio kupowałem bilet na EIC przez Internet i do wyboru w ulgach jest "51% - dla doktorantów", w pociągu w obie strony pokazywałem legitymację doktorancką i żadnych problemów nie było :)
13.01.2012, 20:21

Temat: Ulga 51% na przejazdy kolejowe dla doktorantów

Karolina R.:
Ulgi na przejazdy MZK owszem są, ale pod warunkiem, ze dany samorząd (Rada Miasta) uchwali w tej sprawie odpowiednią uchwałę (taki jest zapis w ustawie). W moim mieście tak się nie stało. Tak więc w Opolu zniżek nie ma i nie będzie :(

W Krakowie zniżki dla doktorantów są w komunikacji miejskiej (wiem, że też są w Warszawie czy Łodzi), ale na Śląsku (KZK GOP) nie ma i pewnie nie będzie.
13.01.2012, 20:31

konto usunięte

Temat: Ulga 51% na przejazdy kolejowe dla doktorantów

mam pytanie czy takie zniżki obowiązują również u przewoźników prywatnych, typu http://arriva.pl/ ??
4.03.2014, 21:33Przeglądaj dyskusje w tej grupie

Setki wypowiedzi

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Pytania i odpowiedzi

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Wyślij zaproszenie do