Bartłomiej

Bartłomiej Juszczyk dyrektor
zarządzający Grupa
Adweb; inwestor,
wykładowca, ...

Temat: Jak i gdzie "szukacie punktów", czyli o publikacjach...

No właśnie - jak w temacie. W jaki sposób szukacie konferencji nauko9wych, w których można wziąć udział, tudzież jedynie publikować w materiałach pokonferencyjnych, by móc zbierać punkty niezbędne do otwarcia przewodu?

Jestem ciekaw waszych spostrzeżeń i (...) Zobacz więcej
11.07.2013, 20:51
Katarzyna

Katarzyna Filutowska filozof, wykładowca

Temat: Jak i gdzie "szukacie punktów", czyli o publikacjach...

A czy do otwarcia przewodu są potrzebne jakieś punkty?
Jeśli mogę coś doradzić, spróbuj poszukać odpowiedzi tutaj:
http://www.ekulczycki.pl
http://ekulczycki.pl/warsztat_badacza/punkty-za-publik...
http://ekulczycki.pl/warsztat_badacza/ile-punktow-do-n...

Za moich czasów (a otwierałam przewód w 2003) w ogóle nikt o żadnych punktach nie wspominał, ale nie wiem, bo może to się teraz zmieniło, a poza tym są różne dziedziny, więc możliwe, że w niektórych stawiają takie wymogi. Chociaż przyznam, że spotkałam się z opinią, że te punkty to mit i że one są potrzebne nie tyle doktorantom czy habilitantom, ile placówkom, które ich zatrudniają.Ten post został edytowany przez Autora dnia 13.07.13 o godzinie 19:37
13.07.2013, 19:34
Helena Anna

Helena Anna Jędrzejczak Socjolożka i
badaczka - myśli,
idei i różnych
bardziej ko...

Temat: Jak i gdzie "szukacie punktów", czyli o publikacjach...

Punkty są potrzebne dopiero do habilitacji wg nowych zasad. Do doktoratu raczej nie, od najbliższego roku akademickiego (2013/2014) do otwarcia przewodu niezbędna jest jedna publikacja w czasopiśmie "z listy" lub recenzowana publikacja książkowa. Uwaga - tekst w tzw.zbiorówce czy monografii, nawet recenzowany, ponoć (wg UW) tych kryteriów nie spełnia.

A jak "szukać punktów"? Mieć dużo cierpliwości. Wybierać publikacje w czasopismach "z listy", a nie tych, które ktokolwiek czyta. Starać się zabić w sobie świadomość, że "wchodząc" w system punktowo-publikacyjny zabija się naukę i potrafić mimo tego spojrzeć w lustro.

Niektórzy publikują też ten sam tekst (z niewielkimi zmianami) pod różnymi tytułami, ale to działania żenujące.

Z lepszych pomysłów - namówić dyrekcję instytutu albo redakcję wychodzącego "w okolicy" czasopisma z listy na wydanie numeru specjalnego, najlepiej internetowego (niższe koszty, większy zasięg) zawierającego teksty doktorantów. Wymaga sporo wysiłku, ale ma chyba (...) Zobacz więcej
11.08.2013, 01:25
Roman

Roman Zawadza Właściciel,
Freelancer, Broker
informacji naukowej

Temat: Jak i gdzie "szukacie punktów", czyli o publikacjach...

Internet to wartościowe narzędzie wyszukiwania informacji o konferencjach naukowych. Obok portalu nauka-polska.pl (utrzymywanego przez OPI) istnieje kilka mniejszych, nieinstytucjonalnych projektów, które prezentują dane o zbliżających się wydarzeniach tego typu. Dane o konferencjach znaleźć można także na stronach poszczególnych uczelni, co jednak wymaga często żmudnego przeszukiwania ich zawartości.

Opublikowana poniżej lista zawiera odnośniki do stron, na których znaleźć można informacje o planowanych konferencjach naukowych

Portal Nauka Polska
Informacje o krajowych i międzynarodowych imprezach organizowanych przez krajowe placówki naukowe, badawczo-rozwojowe oraz inne polskie jednostki związane z nauką, takie jak komitety naukowe PAN, towarzystwa i stowarzyszenia naukowe. Baza zawiera informacje zarówno o konferencjach zakończonych, jak i planowanych (ponad 4800 wpisów)
http://nauka-polska.pl/shtml/raporty/raporty_konferenc...

Edufrog
Wyszukiwarka konferencji naukowych: Serwis eduFrog.pl powstał z myślą o tych, którzy poszukują informacji na temat konferencji naukowych. W bazie danych wyszukiwarki chcemy zgromadzić informacje na temat wszystkich konferencji naukowych w Polsce. Cel ten możliwy jest do osiągnięcia tylko we współpracy z chętnymi osobami, które posiadają informacje na temat dowolnej konferencji w Polsce. Można dodać do wyszukiwarki własną konferencję.
http://www.edufrog.pl

Oppi.pl
Projekt Dariusza Tryby: Znajdziesz tu informacje o organizowanych w Twoim mieście bezpłatnych konferencjach, wykładach, warsztatach i innych ciekawych wydarzeniach, podczas których zdobędziesz nową wiedzę i poznasz interesujących ludzi. Istnieje możliwość zgłoszenia własnej konferencji.
http://oppi.pl/index.html

Forum Akademickie
Forum Akademickie to ogólnopolski miesięcznik informacyjno-publicystyczny poświęcony sprawom polskiej nauki. W jego serwisie internetowym znaleźć można również zapowiedzi konferencji naukowych.
http://forumakad.pl/zapowiedzi_konferencji.html

Konferencje24h.pl
Konferencje24h.pl jest serwisem internetowym promującym wydarzenia jakim są konferencje, sympozja, wykłady. Istnieje możliwość zgłoszenia własnej konferencji.
http://www.konferencje24h.pl/naukowe.phpTen post został edytowany przez Autora dnia 12.08.13 o godzinie 11:16
12.08.2013, 11:16

konto usunięte

Temat: Jak i gdzie "szukacie punktów", czyli o publikacjach...

Na stronach internetowych wydziałów uczelnianych, organizacjach studentów i doktorantów, itp.
Ciekawe oferty są tez na skrzydlatestudia.pl, ale to juz raczej w kierunku (...) Zobacz więcej
12.08.2013, 11:42

konto usunięte

Temat: Jak i gdzie "szukacie punktów", czyli o publikacjach...

Najlepiej uznać język za przewodnika - najpierw zapytać promotora o możliwość publikacji, będąc na konferencji zapytać jej uczestników gdzie publikują, proponuję zapytać czy ich uczelnia organizuje konferencje, kiedy i jaką? i punktami proponuję się nie przejmować do doktoratu i tak po osiągnięciu tytułu można powiedzieć, że dotychczasowy dorobek się "zeruje" i z tego co mi wiadomo do habilitacji zaczyna się zbierać dorobek (...) Zobacz więcej
20.08.2013, 19:31
Anna

Anna Adamczyk Student, US

Temat: Jak i gdzie "szukacie punktów", czyli o publikacjach...

Bezpłatne publikacje z ekonomii, zarządzania, informatyki - Zeszyty Naukowe FIRMA i RYNEK
Adres redakcji:
http://fir.zpsb.pl
fir@zpsb.pl

Polecam!

Publikacje za 3 pkt
29.09.2013, 15:39
Anna

Anna Adamczyk Student, US

Temat: Jak i gdzie "szukacie punktów", czyli o publikacjach...

Bezpłatne publikacje z ekonomii, zarządzania, informatyki - Zeszyty Naukowe FIRMA i RYNEK
Adres redakcji:
http://fir.zpsb.pl
fir@zpsb.pl

Polecam!

Publikacje za 3 pkt
29.09.2013, 15:39Przeglądaj dyskusje w tej grupie

Setki wypowiedzi

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Pytania i odpowiedzi

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Wyślij zaproszenie do