Michał

Michał Błażejewski Events & Meetings
Management, HRG
Polska

Temat: Bolimowski Park Krajobrazowy

Witam,

Chciałbym wszystkich zachęcić do odwiedzenia oczywiście na rowerze Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, co z pewnością będzie znakomitą alternatywą do mocno popularnego i lubianego przez rowerzystów Kampinosu. Wczoraj wraz z grupą znajomych przejechaliśmy trasę ok. 65 km z Arkadii przez Nieborów, Bolimowskie PK i skończyliśmy w Sochaczewie. Dla chętnych z Warszawy najlepiej udać się tam pociągiem i wysiąść stację przed Łowiczem lub wybrać inną trasę od stacji PKP Skierniewice Rawka. My wybraliśmy pierwszą opcję ze względu na dodatkowy walory turystyczne w postaci Arkadii i Nieborowa. Szlaki rowerowe w tym parku można policzyć na palcach jednej ręki niemniej jednak są bardzo malownicze i prowadzą wzdłuż Rezerwatu rzeki Rawka (pierwsza klasa czystości w Polsce).
Co mnie bardzo zmartwiło to fakt, iż tuż za Pałacem w Nieborowie w otulinie Bolimowksiego PK będzie przebiegać autostrada A2 łącząca Stryków z Warszawą. Ogromne tereny wyciętych drzew przerażają więc śpieszcie się oglądać park bo niedługo nie będzie to już takie przyjemne miejsce. POLECAM !!!

(...) Zobacz więcej
16.05.2010, 14:12
Adrian

Adrian Liszewski Tłumaczenia
techniczne.

Temat: Bolimowski Park Krajobrazowy

Byliście na miejscu i nie jechaliście trasą powstającej A2? Sugeruję szybko to zrobić bo niedługo będzie tam autostrada. Na razie można obejrzeć wiadukty i takie tam zbudowane prawie 30 lat temu (w ramach planowanej wtedy (...) Zobacz więcej
16.05.2010, 19:15Zobacz dyskusje w grupie Rowerem po Warszawie i okolicach

Aktualne tematy

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Problemy i porady

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania

Wyślij zaproszenie do