konto usunięte

Temat: NAJLEPSZE STRONY INTERNETOWE Z OFERTAMI NIERUCHOMOŚCI...

Witam,
obecnie w internecie można znaleźć nieskończoną liczbę darmowych oraz płatnych stron, w których można ogłaszać nieruchomości na sprzedaż...
Które strony są waszym zdaniem najskuteczniejsze? Mam na myśli konkretne przykłady. Gdzie szukacie nieruchomości? Gdzie zamieszczacie ogłoszenia?

Hm?

Pozdrawiam i mam nadzieję na (...) Zobacz więcej
10.02.2011, 11:58
Janusz

Janusz Krupiński GEO- &
E-marketing,
Pro-advert.pl

Temat: NAJLEPSZE STRONY INTERNETOWE Z OFERTAMI NIERUCHOMOŚCI...

Ja akurat nie szukam, ale gdybym szukał czegoś konkretnego to pewnie wpisałbym w Google i w ciągu sekundy miałbym przynajmniej kilkanaście ofert adekwatnych do mojego zapytania.
(...) Zobacz więcej
3.03.2011, 13:56
Tomasz

Tomasz Adamus inwestycje w
nieruchomości

Temat: NAJLEPSZE STRONY INTERNETOWE Z OFERTAMI NIERUCHOMOŚCI...

najciekawsze nieruchomości znajduje się poprzez:
- znajomych ("wiesz to mój dobry znajomy, więc daj mu rozsądną cenę" :)
- ulotki (najczęściej trafia się na tzw.zmotywowanych sprzedających, albo takich, którzy jeszcze nie wystawili nieruchomości w serwisach ogłoszeniowych- ma to zasadnicze znaczenie w negocjacjach, gdy jesteśmy pierwsi)
- ogłoszenia w gazetach (wśród tysięcy ofert z biur nieruchomości, można znaleźć "rodzynki", czyli mieszkania od osób starszych)
- chodzenie i pytanie (od ludzi, których spotykamy na ulicy w okolicy,która nas interesuje, po sklep spożywczy znajdujący się w sąsiedztwie. Warto też poszukać po tablicach ogłoszeń lub na słupach, czy ktoś nie wywiesił ulotki)

Portale ogłoszeniowe w internecie mają sporo wad:
- pojawiają się tam nieruchomości z cenami nie adekwatnymi do sytuacji rynkowej - albo przez samych właścicieli, lub przez pośredników (po jak tłumaczyć fakt, że mieszkanie, które znajduje się w 10 biurach ma 10 różnych cen?!)
- często pojawiają się nieaktualne, lub wręcz nieprawdziwe ogłoszenia, jako tzw. wabiki !!
- do internetu trafiają często nieruchomości, których nie udało się sprzedać w tradycyjny sposób ( zbyt wysoka cena, wady techniczne budynku, wady prawne nieruchomości lub po prostu nie jasna sytuacja prawna)
- często też trafiają się oferty ludzi, którzy internetu używają nawet do robienia zakupów spożywczych i są święcie przekonani, że ich mieszkanie jest tyle, a tyle warte. W końcu w innych ofertach cena jest jeszcze wyższa.
Z takimi ludźmi ciężko negocjować i oferta taka wisi przez rok albo dłużej na portalach.

Ogłoszenia miałby większy sens, gdyby panował ład i porządek:
- brak fałszywych ofert
- brak ofert nieaktualnych
- oferty tylko ze zdjęciami, mapami i rzutami (mieszkań,budynków)
- faktycznie podawane ceny, a nie np. 200zł zamiast 200.000zł (służące tylko po to, że w czasie wyszukiwania ktoś poszereguje je wg.ceny rosnąco, to oferta taka pojawi się na 1 stronie- bezsens)

To chyba wszystko z mojej (...) Zobacz więcej
19.03.2011, 10:43
Małgorzata

Małgorzata Korólczyk-Rabek GKR CONSULTING - PR,
marketing, reklama

Temat: NAJLEPSZE STRONY INTERNETOWE Z OFERTAMI NIERUCHOMOŚCI...

Witam wszystkich serdecznie.

Nie do końca mogę się zgodzić z tym, co napisał Pan Tomek.

Nie twierdzę, że nie ma racji w sugestiach dotyczących tego, jak znaleźć najciekawsze oferty – rzeczywiście najpewniej i czasem również najtaniej jest przez znajomych. Wydaje się jednak, że w tej torii zabrakło jednej ważne rzeczy – odniesienia do czasu. Wiele osób zwyczajnie nie ma kiedy wertować ogłoszeń w gazetach (najczęściej te pisane drobnym drukiem), wypytywać o oferty mieszkańców okolicy, jaką są zainteresowani, itp. Czy się to komuś podoba, czy nie, Internet stał się obecnie podstawowym narzędziem w poszukiwaniu ofert. Wolimy spokojnie w wolnej chwili wrzucić swoje preferencje w popularne Google i szybko dotrzeć do tego, o co nam chodzi. W odległości jednego kliknięcia mamy dostęp do tysięcy ofert, w których (przynajmniej teoretycznie) możemy przebierać. Nie znaczy to jednak, że portale internetowe nie mają wad, chociażby tych, o których wspomniał Pan Tomek.

Różne ceny na poszczególnych portalach? Oczywiście, że tak. Sama tego doświadczyłam – rozpiętość cenowa ofert mieszkania, którym swego czasu byłam zainteresowana, wynosiła niemal 100 tys.!!!

Nieaktualne oferty? Też się zdarzają i to wcale nie rzadko. Tyle tylko, że tutaj sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Portale często ze sobą współpracują i po prostu eksportują swoje oferty jedne do drugich. Problem, choć nie wiem dlaczego, zaczyna się wtedy, kiedy ofertę trzeba usunąć lub aktualizować. Może zwyczajnie specjaliści-programiści/informatycy jednego czy drugiego portalu powinni poświęcić temu tematowi nieco więcej czasu i znaleźć efektywne rozwiązanie, a może właściciele ofert/pośrednicy po sprzedaniu nieruchomości przestają się już takim ogłoszeniem interesować?

Oczywiście, że byłoby najlepiej, gdyby wszystko działało jak w zegarku: tylko aktualne ogłoszenia, tylko prawdziwe ceny, tylko uczciwi pośrednicy, itp. Niestety tak nie jest  Nie wylewajmy jednak dziecka z kąpielą – korzystajmy z portali, ale krytycznie przyglądajmy się temu, co oferują, jak konstruują oferty, jakie informacje przekazują, kiedy była ostatnia aktualizacja serwisu, itp. Jestem zdania, że z czasem rynek zweryfikuje, które portale ofertowe są rzeczywiście warte przeglądania i które agencje rzetelnie monitorują swoje oferty (dot. ofert (...) Zobacz więcej
31.03.2011, 12:04
Alex

Alex P. kierowca medialnego
bombowca

Temat: NAJLEPSZE STRONY INTERNETOWE Z OFERTAMI NIERUCHOMOŚCI...

Nie ma się co oszukiwać..im cięższe czasy tym częściej sprzedajacy szukają oszczędnosci i zamieszczają darmowe ogłoszenia w internecie.

Przykładowo rynek real estate w Północnej ameryce (US + Kanada) opiera sie w ponad 75% na ofertach internetowych, bo takie sąnajskuteczniejsze. Z badań wynika że pierwszym krokiem w procesie szukania mieszkanie jest internet a dokładniej własnie serwisy ogłoszeniowe, MLS (dla agentów) lub po prostu google.

W Polsce, moim zdaniem proces szukania /zamieszczania ofert rozpoczynają ogłoszenia nieruchomości, a gazety są dopełnieniem majacym wiekszą penetracjetargety w starszej grupie wiekowej.
4.05.2011, 06:18
Grzegorz

Grzegorz Kurowski
http://www.rynekpier
wotny.com/

Temat: NAJLEPSZE STRONY INTERNETOWE Z OFERTAMI NIERUCHOMOŚCI...

Zgodzę się z Panią Małgorzatą - dziś najszybszą i chyba najprostszą metodą wyszukania mieszkania lub domu odpowiadającego naszym wymaganiom są internetowe wyszukiwarki nieruchomości. Fakt - często wkradają się tam błędy (np. wspomniane "brakujące zera"), deweloperzy lub osoby odpowiedzialne za treść merytoryczną takich stron nie zawsze na bieżąco aktualizują dane. Jednak pamiętajmy o tym, że ogłoszenia w prasie też mogą mijać się z prawdą, a nasz znajomy, polecający nam daną nieruchomość, mógł paść ofiarą marketingu szeptanego. Kto szuka, nie błądzi :)

Pozdrawiam serdecznie,
Grzegorz KurowskiGrzegorz Kurowski edytował(a) ten post dnia 22.11.11 o godzinie 16:20
18.11.2011, 12:18
Michał

Michał Kwinta Starszy analityk ds.
zgodności procesów
inwestycyjncyh ( ...

Temat: NAJLEPSZE STRONY INTERNETOWE Z OFERTAMI NIERUCHOMOŚCI...

:DMichał Kwinta edytował(a) ten post dnia 22.01.12 o godzinie 13:43
22.01.2012, 13:42

Temat: NAJLEPSZE STRONY INTERNETOWE Z OFERTAMI NIERUCHOMOŚCI...

Witam wszystkich:)
Zgadzam się z przedmówcami, stron internetowych z nieruchomościami jest masa... Internetowych wyszukiwarek również...
Najlepiej chyba dzialają te, do których automatycznie eksportowane są oferty prosto ze strony biura. Oczywiście mam na myśli te bezpłatne. Wtedy jest wszystko i żadna nieruchomość nie umknie.
W tej chwili przychodzi mi do głowy tylko nieruchomosci.net.pl
Pozdrawiam życząc (...) Zobacz więcej
6.05.2012, 21:24
Robert

Robert Kowalski poszukujący

Temat: NAJLEPSZE STRONY INTERNETOWE Z OFERTAMI NIERUCHOMOŚCI...

Jak nie chcesz się bawić, to możesz dodać jednym kliknięciem ogłoszenie do wielu portali. Są strony typu http://40za40.pl i jest ich zatrzęsienie. Szukaj takich, które umieszczają oferty bezpośrednio.
14.01.2013, 09:34
Łukasz

Łukasz Mróz Twórca Portalu,
Projekt Dodajgo.pl

Temat: NAJLEPSZE STRONY INTERNETOWE Z OFERTAMI NIERUCHOMOŚCI...

http://dodajgo.pl
zapraszam do zamieszczania ofert.
9.09.2013, 18:21

Temat: NAJLEPSZE STRONY INTERNETOWE Z OFERTAMI NIERUCHOMOŚCI...

Polecam biuro ogłoszeń http://odwlasciciela.pl/
pomogą ci znaleźć kupca promując twoje ogłoszenie
28.01.2014, 18:04
Joanna

Joanna Niemiec 11, Go Sport Polska
Sp. z o.o.

Temat: NAJLEPSZE STRONY INTERNETOWE Z OFERTAMI NIERUCHOMOŚCI...

ja również mogę polecić http://odwlasciciela.pl/ to strona sprawdzona przeze mnie
5.02.2014, 20:56
Paweł

Paweł Więcek Uczeń, Warszawska
Grupa Psychologiczna

Temat: NAJLEPSZE STRONY INTERNETOWE Z OFERTAMI NIERUCHOMOŚCI...

Ja znalazłem dzięki mieszkanie dzięki serwisowi wynajmuje.net

Polecam, szybko można wynająć płacąc niedużą prowizję.
Można również tam dodawać oferty za darmo. ale wtedy są one weryfikowane przez agentów pod kontem zdjęć aktualności i opisów.Ten post został edytowany przez Autora dnia 16.06.14 o godzinie 20:31
6.03.2014, 15:02
Jarosław

Jarosław Kantor właściciel, Doradca
Rynku Nieruchomości
Jarosław Kantor

Temat: NAJLEPSZE STRONY INTERNETOWE Z OFERTAMI NIERUCHOMOŚCI...

Pracuję jako pośrednik nieruchomości w Poznaniu od 1999. To oczywiste i nie trzeba tego udowadniać, że dzisiaj obrót nieruchomościami praktycznie odbywa się przez Internet. Z portali nieruchomościowych polecam Gratka.pl, OtoDom.pl oraz Oferty.net.

Dodatkowo warto korzystać z Gumtree.pl oraz Tablica.pl, które póki co są bezpłatne, kosztują natomiast wyróżnienia ofert. W Poznaniu korzystam jeszcze z epoznan.pl

Niemniej prawdą jest, że na portalach jest za dużo ofert fałszywych, zamieszczanych jako wabiki, ofert dawno nieaktualnych i zapomnianych, w tym także tych wystawianych przez samych właścicieli. Dlatego warto szukać mieszkania mieszkania, domu współpracując z polecanym przez znajomych lub kogoś z rodziny pośrednikiem do którego można mieć zaufanie.
8.04.2014, 08:23
Paweł

Paweł Więcek Uczeń, Warszawska
Grupa Psychologiczna

Temat: NAJLEPSZE STRONY INTERNETOWE Z OFERTAMI NIERUCHOMOŚCI...

Dlatego polecam wynajmuje.net. ich agenci są rzetelni i pełni profesjonalizmu. Byłem zielony gdy szukałem mieszkania. Dowiedziałem się dużo dzięki ich radą wiedziałem jak bezpiecznie wynająć, negocjować ceny z właścicielami, jakie umowy podpisać co sprawdzić. Prócz tego wybierałem oferty z samych rodzynków. Gdzie na innych portalach były już przebrane. Tu codziennie miałem nowe. I wziąłem mieszkanie które spełniało moje oczekiwania a nie aby było jak mój kolega z uczelni. Wynajmuje.net jest jak dla mnie najlepsza stroną z profesjonalnym (...) Zobacz więcej
16.06.2014, 20:34
Maciej

Maciej Walczak Student,
Politechnika
Lubelska

Temat: NAJLEPSZE STRONY INTERNETOWE Z OFERTAMI NIERUCHOMOŚCI...

Widziałem taką wyszukiwarkę buku.pl i czytałem całkiem ciekawe rzeczy (chyba na bankier.pl, albo jakimś innym portalu o finansach itp.) Próbowałem szukać po prostu przez gogle, ale z tą wyszukiwarką nieruchomości o wiele lepiej się pracuje. To właściwie takie google tylko własnie dla nieruchomości. Jak tylko znajdę kupca na stare mieszkanie to wybieram jedną z upatrzonych ofert, biorę kredyt i (...) Zobacz więcej
12.07.2014, 12:24
Justyna

Justyna Malinowska Manager, e-commerce

Temat: NAJLEPSZE STRONY INTERNETOWE Z OFERTAMI NIERUCHOMOŚCI...

Gdy szukałam nieruchomości często wchodziłam też na http://www.okolica.pl/
W związku z tym, że można tam za free umieścić ogłoszenie, sporo ludzi je tam wrzuca.
Poza tym tam wymagają podania dokładnej lokalizacji (a w wielu portalach ogłoszeniowych nie jest to wymagane), dzięki czemu można szybko zbadać okolicę.
25.07.2014, 11:18
Aleksandra

Aleksandra W. Specjalista ds.
nieruchomości

Temat: NAJLEPSZE STRONY INTERNETOWE Z OFERTAMI NIERUCHOMOŚCI...

Polecam portal ogłoszeń bezpośrednich (...) Zobacz więcej
15.12.2014, 09:59

Następna dyskusja:

estatemarketing.pl - nowe m...
Przeglądaj dyskusje w tej grupie

Setki wypowiedzi

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Pytania i odpowiedzi

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Wyślij zaproszenie do