Mariusz

Mariusz W. Jako doświadczony
manager, chcący się
rozwijać szukam
now...

Temat: Jak edytować tekst w pdf

Słyszałem, że istnieje możliwość napisania makra, które pozwoli na wyeksportowanie testu z pdf, późniejszej zmiany go (tłumaczenie) i ponowne "wrzucenie w plik pdf bez utraty formatowania.
Czy ktoś wie coś na ten temat ?
A może są łatwiejsze sposoby na edycję tekstu w (...) Zobacz więcej
2.09.2009, 23:36
Monika

Monika Turłay grafik komputerowy

Temat: Jak edytować tekst w pdf

Nie słyszałam o takim sposobie edycji pdf. Jeżeli posiadamy pliki źródłowe to lepiej na nich nanosić poprawki. W zależności od metody zapisu pliku pdf istnieje lub nie możliwość edycji w innych programach. Jeżeli tekst w trakcie zapisu do pliku pdf został zamieniony na grafikę to nie będzie możliwości edycji i poprawienia tekstu. O ile przy tworzeniu pdf'a była włączona opcja dołączania czcionek to pdf można otworzyć w Illustratorze 10 i wyżej i edytować tekst. Problemem na pewno będzie fakt, że tekst w illustratorze będzie pocięty. Ten sposób zdaje egzamin w przypadku pdf zawierającego grafiki. Jeżeli pdf przypomina dokument to można się pokusić o otworzenie go za pomocą np. programu abby fine reader (program OCR) i zapisanie go jako dokument doc. Jeżeli posiadamy Open Office to super bo w przeciwieństwie do MS Office Open Office ma w budowane narzędzie eksportu do pdf. Otwieramy w Open Office dokument utworzony przez abby fine reader poprawiamy co trzeba, zapisujemy zmiany i eksportujemy ponownie (...) Zobacz więcej
28.12.2009, 10:49
Renata

Renata P. grafik DTP

Temat: Jak edytować tekst w pdf

Edycja tekstu PDF jest możliwa jeśli posiada się Acrobat Professional - ale też nie zawsze - zależy czy były dołączone fonty no i jak był zapisany dokument.
Można też spróbować wrzucić dokument do illustratora, ale wtedy musimy mieć dany font i edycja jest dozwolona w obrębie danej linijki - można kombinować.
Ale prościej jest w Illustratorze skopiować dany tekst tak jak jest wywalić go i to co zostało zapisać jako tło. Tło otworzyć w InDesignie i złożyć tekst od nowa i zapisać jako pdf.

Co do takiego makra o którym piszesz to nie mam pojęcia - szczerze mówiąc wątpie nawet jeśli by coś takiego istniało to czy by nie (...) Zobacz więcej
1.06.2010, 19:40
Mateusz

Mateusz K. Politechnika
poznańska, grafik
komputerowy, DTP,
ilustrator

Temat: Jak edytować tekst w pdf

1)W programie Adobe Acrobat można np. odzyskać tekst z zeskonawego dokumentu (funkcją ocr). Potem wrzucasz sobie go do worda lub writera i edytujesz. Jak skończysz edycje to możesz z powrotem zapisać go jako pdf.
2) W acrobacie jest funkcja edycji tekstu ale jest bardzo biedna i nie polecam jej.

3)jeśli w pliku pdf tekst jest zapisany jako font (tzn możesz sobie go bez problemu zaznaczyć i kopiować), to sprawa jest łatwiejsza. możesz go skopiować do worda lub writera jak i postępować jak w punkcie 1, lub wrzucić plik do ilustratora(jeśli masz font który był użyty do napisania pdf-a) i go (...) Zobacz więcej
12.07.2010, 01:42

Następna dyskusja:

Jak zachowac formatownie z ...
Przeglądaj dyskusje w tej grupie

Setki wypowiedzi

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Pytania i odpowiedzi

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Wyślij zaproszenie do