Adam

Adam Bulandra dr open-minded :)

Temat: wyjasnienia w zakresie zlozonej oferty (art. 87.1 pzp)

w ramach wyjasnien zlozonych do oferty zamawiajacy zazadal przeprowadzenia pokazu dzialania przedmiotu zamowienia(warunek okreslony w SIWZ). pokaz przeprowadzili wszyscy wykonawcy. Po pokazie kazdemu wykonawcy przydzielono punktacje (obejmujaca funkcjonalnosc, stopien spelniania parametrow technicznych, etc.). Pokaz urzadzenia zamyka sie w kosztach kilkudziesieciu tysiecy zlotych

W wyniku postepowania odwolawczego uniewazniono wybor oferty najkorzystniejszej i nakazano powtorna ocene ofert.

Zamawiajacy obecnie zazadal przeprowadzenia ponownego pokazu? Czy jest to dopuszczalne biorac pod uwage ile to kosztuje.

czy Zamawiajacy moze dokonywac ponownych ocen ofert w zakresie, ktory nie byl przedmiotem odwolania, a wiec (...) Zobacz więcej
17.08.2010, 14:09

konto usunięte

Temat: wyjasnienia w zakresie zlozonej oferty (art. 87.1 pzp)

Pokaz w mojej ocenie nie jest wyjaśnieniem treści oferty. Została tu złamana podstawowa zasada PZP- zasada pisemności. Zamawiający może jedynie żądać pisemnych wyjaśnień.
czy Zamawiajacy moze dokonywac ponownych ocen ofert w zakresie, ktory nie byl przedmiotem odwolania, a wiec pozostaje wazny? - wydaje mi się , że nie chyba że wpłynie informacja o której mowa w 181
PozdrawiamArkadiusz Panecki edytował(a) ten post dnia 17.08.10 o godzinie 14:35
17.08.2010, 14:28

konto usunięte

Temat: wyjasnienia w zakresie zlozonej oferty (art. 87.1 pzp)

Zamamwiający nie ma prawa żądać robienia żadnych prezentacji! Prezentacja nie jest treścią oferty.Tomasz Tomasz edytował(a) ten post dnia 17.08.10 o godzinie 14:31
17.08.2010, 14:30
Jan

Jan Cofała ślusarz mechanik

Temat: wyjasnienia w zakresie zlozonej oferty (art. 87.1 pzp)

Nie wiem w jakim trybie toczy się postępowanie i z jakich środków ochrony prawnej mogą korzystać wykonawcy, ale jeśli to możliwe składałbym odwołanie na takie wezwanie zamawiającego.
Szkoda, że nie kwestionowano zapisów SIWZ, skoro takie uprawnienie zamawiający przyznał sobie w (...) Zobacz więcej
17.08.2010, 17:26
Adam

Adam Bulandra dr open-minded :)

Temat: wyjasnienia w zakresie zlozonej oferty (art. 87.1 pzp)

Jan Cofała:
Nie wiem w jakim trybie toczy się postępowanie i z jakich środków ochrony prawnej mogą korzystać wykonawcy, ale jeśli to możliwe składałbym odwołanie na takie wezwanie zamawiającego.
Szkoda, że nie kwestionowano zapisów SIWZ, skoro takie uprawnienie zamawiający przyznał sobie w tym dokumencie.


Ale wykonawcy zgodzili sie na pokaz, ale jeden. Jeden pokaz byl rowniez zapisany w SIWZ. Po jego dokonaniu oferty wykonawcow zostaly ocenione i czesc nie zostala odrzucona a czesc zostala odrzucona. Te co nie zostaly odrzucone jak rozumiem pozostaja wazne i nakaz powtornej oceny, ktory dotyczyl jedynie koniecznosci odrzucenia oferty wykonawcy wybranego uprzednio nie upowaznia IMO zamawiajacego do powtornego badania ofert innych wykonawcow i zadania kolejnego pokazu, czy tak?
18.08.2010, 11:27
Jan

Jan Cofała ślusarz mechanik

Temat: wyjasnienia w zakresie zlozonej oferty (art. 87.1 pzp)

Adam Bulandra:

Ale wykonawcy zgodzili sie na pokaz, ale jeden. Jeden pokaz byl rowniez zapisany w SIWZ. Po jego dokonaniu oferty wykonawcow zostaly ocenione i czesc nie zostala odrzucona a czesc zostala odrzucona. Te co nie zostaly odrzucone jak rozumiem pozostaja wazne i nakaz powtornej oceny, ktory dotyczyl jedynie koniecznosci odrzucenia oferty wykonawcy wybranego uprzednio nie upowaznia IMO zamawiajacego do powtornego badania ofert innych wykonawcow i zadania kolejnego pokazu, czy tak?

To co zrobić powinien zamawiający wynika z treści wyroku KIO. Nie wiemy co powodem powtórzenia czynności oceny ofert. jeśli byłoby nią skuteczne odwołanie wykonawcy wykluczonego (albo tego którego oferta została odrzucona)to powtórna ocena powinna dotyczyć również jego.

Zupełnie innym problemem wydaje się ów nieszczęsny pokaz. Wg mnie jest on niepotrzebny, bo wykonawcy chyba nie mogą pokazać innego produktu niż ten który zaproponowali w ofercie. Tak więc wyniki pokazu będą takie jak za pierwszym razem.
18.08.2010, 16:46
Adam

Adam Bulandra dr open-minded :)

Temat: wyjasnienia w zakresie zlozonej oferty (art. 87.1 pzp)

Jan Cofała:
Adam Bulandra:

Ale wykonawcy zgodzili sie na pokaz, ale jeden. Jeden pokaz byl rowniez zapisany w SIWZ. Po jego dokonaniu oferty wykonawcow zostaly ocenione i czesc nie zostala odrzucona a czesc zostala odrzucona. Te co nie zostaly odrzucone jak rozumiem pozostaja wazne i nakaz powtornej oceny, ktory dotyczyl jedynie koniecznosci odrzucenia oferty wykonawcy wybranego uprzednio nie upowaznia IMO zamawiajacego do powtornego badania ofert innych wykonawcow i zadania kolejnego pokazu, czy tak?

To co zrobić powinien zamawiający wynika z treści wyroku KIO. Nie wiemy co powodem powtórzenia czynności oceny ofert. jeśli byłoby nią skuteczne odwołanie wykonawcy wykluczonego (albo tego którego oferta została odrzucona)to powtórna ocena powinna dotyczyć również jego.

skuteczne odwolanie wykonawcy, ktorego oferta byla wazna, ale znalazla sie na drugim miejscu.
Zupełnie innym problemem wydaje się ów nieszczęsny pokaz. Wg mnie jest on niepotrzebny, bo wykonawcy chyba nie mogą pokazać innego produktu niż ten który zaproponowali w ofercie. Tak więc wyniki pokazu będą takie jak za pierwszym razem.

ze wzgledu na charakter urzadzenia wyniki moga byc troche inne, bo urzadzenie moze wypasc raz lepiej raz gorzej.
18.08.2010, 20:54
Marcin

Marcin Ludziejewski Zamówienia publiczne
- praktyk,
szkoleniowiec i
hobbysta zp

Temat: wyjasnienia w zakresie zlozonej oferty (art. 87.1 pzp)

1. IMO Zamawiający może żądać powtórnego badania (pokazu) tylko i wyłącznie, gdy rezultaty tego pokazu były przedmiotem odwołania.
2. Jeśli badanie może dać inny wynik a na podstawie tego badania przyznaje się punkty w kryterium, to moim zdaniem postępowanie należy unieważnić. (...) Zobacz więcej
19.08.2010, 00:46
Adam

Adam Bulandra dr open-minded :)

Temat: wyjasnienia w zakresie zlozonej oferty (art. 87.1 pzp)

Marcin Ludziejewski:
1. IMO Zamawiający może żądać powtórnego badania (pokazu) tylko i wyłącznie, gdy rezultaty tego pokazu były przedmiotem odwołania.
2. Jeśli badanie może dać inny wynik a na podstawie tego badania przyznaje się punkty w kryterium, to moim zdaniem postępowanie należy unieważnić. Pzdr. ML

przedmiotem odowlania byl wybor oferty wykonawcy niespelniajacej wymogow SIWZ - 1. wykonawca zaprezentowal urzadzenie, ktore nie bylo przemiotem dostawy (inne urzadzenie, wyjasniajac, iz posiada technologie umozliwiajaca mu budowe urzadzenia bedacego przedmiotem dostawy. Zamawiajacy bronil wyboru, twierdzac, iz pokaz mial byc jedynie wyjasnieniem do oferty, a wiec wlasnie pokazem technologii - KIO odrzucila ta argumentacje)
2. wykonawca wybrany nie podpisal specyfikacji techniczej urzadzenia (zalacznik do oferty)- tu jest obowiazek odrzucenia oferty (brak pisemnosci).

Natomiast tresc oferty i parametry urzadzenia innych wykonawcow nie byly przedmiotem odwolania.
19.08.2010, 11:57
Krzysztof

Krzysztof W. profesjonalne cięcie
kosztów - zarabiamy
dla Ciebie

Temat: wyjasnienia w zakresie zlozonej oferty (art. 87.1 pzp)

Adam Bulandra:
parametry urzadzenia innych wykonawcow nie byly przedmiotem odwolania.
W takim razie Zamawiający powinien przyjąć, że oceny punktowe z poprzedniego pokazu zachowują ważność, ponieważ jeżeli będzie to kontynuacja tego samego postępowania - jedno postępowanie zakładało jeden pokaz, a wymaganie drugiego byłoby niezgodne ze Specyfikacją. Trochę gorzej w przypadku rozgrywania przetargu ponownie, gdzie uznanie takich ocen byłoby wyłącznie dobrą wolą Zamawiającego (i musiałoby być regulowane stosownym zapisem w nowej SIWZ).
19.08.2010, 12:20



Zobacz dyskusje w grupie Zamówienia publiczne

Aktualne tematy

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Problemy i porady

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania

Wyślij zaproszenie do