konto usunięte

Temat: pół etatu, a dni wolne

Witam wszystkich kadrowców,

Mam pytanie od mojej znajomej, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi, więc postanowiłem zwrócić się z nim do Państwa. Po krótce postaram się przedstawić sytuację:

Pracownik zatrudniony będzie od kwietnia na pół etatu, pracować ma w poniedziałek (7 godzin), środę (7 godzin) i piątek (6 godzin). Jak wygląda sytuacja z dniami wolnymi? Należy je w jakiś sposób odpracować? Chodzi mi na przykład o dzień 5 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny). Jeśli są jakieś rzeczy (prawa, obowiązki) o których powinien wiedzieć pracownik zatrudniony na takiej zasadzie, to również proszę o informację.

Z góry dziękuję za odpowiedź
(...) Zobacz więcej
15.03.2010, 11:35

konto usunięte

Temat: pół etatu, a dni wolne

najlepiej ułożyć tak harmonogram pracy aby w danym miesiącu było do przepracowania połowę, czyli np. w marcu - 184 godziny, pół etatu - 92 godziny. Jeżeli w którymś z dni pracujących według harmonogramu przypada święto, to należy to odpracować.
Mogę jeszcze dodać - w przypadku pracy na 1/2 etatu, nie każda godzina pracy ponad harmonogramową oznacza nadgodziny. W umowie powninna mieć zapis, który mówi o dopuszczalnej liczbie godzin pracy ponad ustalony w umowie wymiar czasu, których przekroczenie uprawnia oprócz normalnego wynagrodzenia do dodatku za pracę w godzinach nadliczbowych (maksymalnie to może być 39 (...) Zobacz więcej
15.03.2010, 12:12

konto usunięte

Temat: pół etatu, a dni wolne

Dziękuję za szybką odpowiedź i dodatkową poradę. Czy mógłbym prosić o jakieś potwierdzenie tego co Pani napisała na przykład w kodeksie pracy? Chodzi o to, że z innego źródła dostałem sprzeczną odpowiedź.Łukasz M. edytował(a) ten post dnia 15.03.10 o godzinie 13:09
15.03.2010, 12:50

konto usunięte

Temat: pół etatu, a dni wolne

po prostu trzeba wyliczyć ile jest godzin pracy w danym miesiącu (jeśli jest mniej o dzień wolny z tytułu święta - to jest mniej dla wszystkich pracowników - pełno i niepełnoetatowców) i podzielić na pól - będzie to czas pracy osoby pracującej na 1/2 etatu.
Art. 130 KP i Art. 147 KP, Art. 151 paragraf 5. KPKasia Studzińska edytował(a) ten post dnia 15.03.10 o godzinie 13:55
15.03.2010, 13:48Przeglądaj dyskusje w tej grupie

Setki wypowiedzi

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Pytania i odpowiedzi

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Wyślij zaproszenie do