konto usunięte

Temat: koniec świadczenia rehabilitacyjnego ... i co dalej?

Witam,

mam pytanie odnośnie końca świadczenia rehabilitacyjnego.
Jestem w następującej sytuacji:
1. na skutek wypadku mam uszkodzoną prawą rękęi orzeczony stopień niepełnosprawności
2. ręka się nie zrasta i czekam na III operację
3. 3 sierpnia kończy mi się drugie pół roku świadczenia rehabilitacyjnego (wczesniej byłam pół roku na zwolnieniu lekarskim, teraz kończy mi się rok świadczenia)
4. nie mam prawa do renty (o którą i tak nie chcę się starać, bo chcę wrócić do pracy i normalnie żyć, a przynajmniej na tyle normalnie na ile dam radę)
2. w pracy mam do wykorzystania 3 miesiące urlopu
3. nie jestem dopuszczona do pracy (w zasadzie mogę spróbować się o to postarać, ale też w sierpniu zakładam, że będę miała operację).

Jak rozumiem lekarz ortopeda powinien mnie dopuścić do pracy, lekarz medycyny pracy to potwierdzić. Czy tak? Nie wiem również czego powinnam dokonać w jakim terminie, oraz co się może wydarzyć, jeśli 3 sierpnia nie będę dopuszczona do pracy i nie stawię się w miejscu pracy.

Proszę o pomoc.Agnieszka Bartnik edytował(a) ten post dnia 13.07.09 o godzinie 14:17
13.07.2009, 14:17
Mira

Mira K. PRACA PILNIE
POSZUKIWANA

Temat: koniec świadczenia rehabilitacyjnego ... i co dalej?

moim zdaniem kolejny wniosek od lekarza prowadzącego o komisje i przedłużenie świadczenia rehabilitacyjnego a zakład pracy prosze poinformowac na piśmie(!) o tym jak przedstawia się sytuacja - jeszcze przed 3 sierpnia. Mtyślę,że nikt rozsądny nie dopuści Pani w tej sytuacji do pracy bo brałby na siebie odpowiedzialność za (...) Zobacz więcej
13.07.2009, 14:19

konto usunięte

Temat: koniec świadczenia rehabilitacyjnego ... i co dalej?

no tak ... ale "ZUS mówi", że "Świadczenie rehabilitacyjne przysługuje ubezpieczonemu, który po okresie pobierania zasiłku chorobowego jest nadal niezdolny do pracy, a dalsze leczenie lub rehabilitacja rokują odzyskanie zdolności do pracy. Przysługuje przez okres niezbędny do przywrócenia zdolności do pracy, nie dłużej niż przez 12 miesięcy".
http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=435

I co z tym?
13.07.2009, 14:30
Mira

Mira K. PRACA PILNIE
POSZUKIWANA

Temat: koniec świadczenia rehabilitacyjnego ... i co dalej?

nie znam obecnych przepisów, powiniem wypowiedziec sie expert - może sa jakies warunki szczególne - zwłaszcza,że PAni nie chce ubiegac sie o rente o to dla zusu plus.. tak czy inaczej może dobrze zapytac własnego kadrowca jak to widzi- (...) Zobacz więcej
13.07.2009, 14:35
Elwira

Elwira Tulibacka właściciel,
\"ARIVLE\" Elwira
Tulibacka

Temat: koniec świadczenia rehabilitacyjnego ... i co dalej?

Proponuję telefon do Pani Krystyny Tymorek - specjalista ds. ubespieczeń, zasiłków itp.z Ministerstwa pracy ... Zawsze chętnie pomaga. Tylko trzeba dokładnie przedstawić sytuację. Naprawdę się na tym zna .
022 66 (...) Zobacz więcej
13.07.2009, 17:00Przeglądaj dyskusje w tej grupie

Setki wypowiedzi

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Pytania i odpowiedzi

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Wyślij zaproszenie do