Jacek

Jacek Danaj właściciel, JD
Marketing, AEGON -
Manager

Temat: Leroy Merlin

Kiedys kupiłem trochę mat. budowlanych, ale głównie dotknęła mnie sprawa ICI rozprowadzającego farby Dulux.
Farbami Dulux Kolory Świata pomalowałem mieszkanie i wychodzą na nich przewody elektryczne - ewidentna wina farb. ICI odwrócił się tyłem i udaje, że to wina przewodów, bo za blisko powierzchni..
natomiast wkurzyła mnie postawa Leroy Merlin - nie odpowiadają na dalsze monity. Nabrali wody w usta i czekają aż zrezygnuję..
Nie polecam LM!!
Nie polecam ICI i Duluxa - jest WADLIWY!!
Ktoś ma (...) Zobacz więcej
13.02.2007, 00:39
Przemysław

Przemysław Pilaszek live your life !

Temat: Leroy Merlin

LM omijam od czasu jak w Gdansku im sie dach zawalil ;) no jak moze w markecie budowlanym dach sie zawalic ? :)

Dulux to farba dla leniwych - ani dobra ani tania - wiele obiecuja ale jak to w zyciu bywa - nie mozna byc pieknym, mlodym, zdrowym i bogatym. Do malowania w trybie ekonomicznym zawsze uzywamy Dekoral akrylit-w ale ostatnio tak sie opuscilo "krycie" tej farby, ze na pierwsza warstwe stosujemy jeszcze tansza "Jedynke" a dopiero na wierzch niezolknacy akrylit-w. W trybie "dla siebie" czyli nieekonomicznie ale tak, zebym i zmywakiem mogl poszalec bez wyswiecenia i biel, zeby byla biala i powierzchnia tak jednolicie pokryta, ze mozna zderzyc sie z nia nosem nie ogniskujac wzroku na niczym nim sie w nia pacnie uzywa sie farb innych - postaram sie jutro sprawdzic, czy nadal sa dostepne bo po co o nich pisac jak juz ich nie ma ?

A co do tlumaczenia ICI ciekawe jak sie odnosza do laczen PKG ? :) To dopiero musi byc ciekawa mozaika jak sie to to polozy na (...) Zobacz więcej
13.02.2007, 01:01

konto usunięte

Temat: Leroy Merlin

.Beata B. edytował(a) ten post dnia 17.12.09 o godzinie 16:20
10.03.2007, 13:34
Krzysztof

Krzysztof B. Let it bleed...

Temat: Leroy Merlin

Niestety dołączam do "fanclubu" Duluxa.
Farba "Kuchnia I łazienka" ma poważne problemy by pokryć szpachlowaną ścianę - wyraźnie widać gdzie było łatane.
Pomimo (...) Zobacz więcej
10.03.2007, 13:58
Piotr J

Piotr J О. kierownik projektu

Temat: Leroy Merlin

Kurde, to ja używam chyba jakichś innych farb. Od lat używam Duluxa, wymalowałem całe mieszkanie, na podłożach: karton-gips, karton-gips wodoodporny, rauhfaza, przedwojenny tynk i poza dwoma małymi plackami na suficie (polepa, po "jedynce", pewnie tłusto było), nic mi nigdzie (...) Zobacz więcej
10.03.2007, 15:11
Jacek

Jacek Danaj właściciel, JD
Marketing, AEGON -
Manager

Temat: Leroy Merlin

nikt nie twierdzi, że nie zdarzają się 'dobre' duluxy.. problem w tym, że nie trzyma jakości.. pewnie sporo osób nie miało problemów, bo albo trafili na dobrą partię, albo nie mają czynników problemotwórczych typu przew. elektr. lub zacieki..
ale generalnie widać, że Duluxa i prod. ICI trzeba omijać z daleka.. ktoś zna dobrych (...) Zobacz więcej
7.04.2007, 13:41
Mariusz

Mariusz Lipinski Szukający Pracy :(

Temat: Leroy Merlin

Jacek Danaj:
nikt nie twierdzi, że nie zdarzają się 'dobre' duluxy.. problem w tym, że nie trzyma jakości.. pewnie sporo osób nie miało problemów, bo albo trafili na dobrą partię, albo nie mają czynników problemotwórczych typu przew. elektr. lub zacieki..
ale generalnie widać, że Duluxa i prod. ICI trzeba omijać z daleka.. ktoś zna dobrych prod. farb?!
Jacku a jak byś tą samą farbę Duluxa kupił w Obi, Castorama, Praktiker to czy też byś tych Firm Nie-Polecał??? Niemożna konkretnego produktu kojarzyć ze "złą" marką z siecią firm gdzie się ją KUPIŁO!!! Czyli nie Polecam-Duluxa:-(((.
8.12.2009, 09:15
Szymon

Szymon B. EKSPERT ds.
PLANOWANIA FINANSÓW
OSOBISTYCH, PARTNER
Aegon...

Temat: Leroy Merlin

Spokojnie wróć do wypowiedzi Jacka i popatrz na drugą (...) Zobacz więcej
8.12.2009, 11:34
Krzysztof

Krzysztof B. Let it bleed...

Temat: Leroy Merlin

Ktoś wspomniał Dekorala... sorry winetu, ale ta farba "zasycha w locie", co raczej nie jest pożądaną cechą.
Machnę wałkiem a jak wracam to on już zdejmuje przyschniętą powłokę.
A rozrzedzenie akrylu powoduje spadek krycia. Mam na myśli farby akrylowe (...) Zobacz więcej
8.12.2009, 18:34

konto usunięte

Temat: Leroy Merlin

Hmmm, ja też nie miałem żadnych problemów z Duluxem więc jestem nieco zaskoczony opiniami... Dodam, że blok, w którym mieszkam jest (mówiąc bardzo delikatnie) bublem budowlanym - ściany nie trzymają pionów, elektryka jest (choć właściwie bardziej jej nie ma) schrzaniona maksymalnie itp. Próbowałem kilka różnych farb:
Dekoral - Krzysztof napisał słusznie - zasycha w locie
Magnat - dwa kubełki jakiejśtam czerwieni a każdy inny odcień
Sporo jakichś wynalazków w stylu Śnieżka, Jedynka itp... Dopiero Dulux zdał egzamin więc Wasze posty sa dla mnie zaskoczeniem! Dodam, że baaardzo dobrze sprawdza się Beckers ale to już sporo wyższy pułap cenowy...

Co do "malowania i odłażenia " farby: cóż, jeśli nie usunie się poprzedniego czegoś co było (farby, tłuszczu na ścianach/suficie, oparów z petów itp) to nie ma w tym nic dziwnego, że farba odłazi - może zamiast robić cos samemu (próbując oszczędzić na fachowcach?) warto najpierw zapoznać się z techniką malowania? Akurat w LM sprzedawcy dokładnie się wypytają na jakie ściany ma byc farba i podpowiedzą co robić, aby było dobrze. Oczywiście rozumiem, że każdy facet jest nieomylny i sam wie wszystko najlepiej, ale czy aby napewno? Mocno wątpie - jeszcze nie urodził się taki co będzie Alfą i Omegą :)

Dodam też, że dziwi mnie nieco tytuł "LM - nie polecam" - co LM ma wspólnego z produkcją owej farby? Oczywiście, w świetle prawa, sprzedając dany towar jest gwarantem i to jestem w stanie zrozumieć w razie W, ale samo nie polecanie LM ze względu na Duluxa jest co najmniej śmieszne... To tak samo jakbym kupił np. wiertarkę Boscha w LM, która pójdzie w drzazgi po pierwszym użyciu i napisał, że LM to szjas - troszkę to dla mnie nie pojęte... Jeśli tytuł by brzmiał "jakość obsługi w "tym i tym" LM" i opisana sytuacja - może bym zrozumiał, ale czegoś takiego po prostu nie ogarniam....

Tym bardziej, że jeśli przewód elektryczny jest tylko przykryty tynkiem (a nie umieszczony w plastikowym peszlu, czy rurce) to oczywiście może się odznaczać na ścianie, tym bardziej, że płynie przez niego niemały prąd co nie jest bez wpływu na strukturę farby :) Ale to raczej pretensja do "budowniczych" a nie do LM :)Krzysztof Pawłowski edytował(a) ten post dnia 09.12.09 o godzinie 10:52
8.12.2009, 18:41
Daniel

Daniel W. Specjalista
rozwiązań
IT/Administrator.
Specjalista rozwi...

Temat: Leroy Merlin

dołączam do niezbyt pozytywnej opinii o duluxie. w łazience dokładnie wiem, gdzie idą przewody elektryczne... mam za to dobre doświadczenia z tikkurilla (czy jak to sie pisze). cena nie jest na najniższym poziomie, ale dobrze kryje za 1 razem na odpowiednio przygotowanej powierzchni, a z nudów pomalowane 2 daje (...) Zobacz więcej
9.12.2009, 11:33

konto usunięte

Temat: Leroy Merlin

Daniel Wilus:
ale dobrze kryje za 1 razem na odpowiednio przygotowanej powierzchni, a z nudów pomalowane 2 daje rewelacyjny efekt

I tu potwierdziłeś moje zdanie - "dobrze przygotowanej powierzni" - inni o tym drobnym, ale ważnym szczególe zapomnieli chyba :)
Nie twierdzę, że Dulux to ideał, jednak daje dobrą jakość za przyzwoitą cenę. Nie jest to oczywiście Beckers czy Tikkurilla, ale tak jak pisałem wcześniej - to nieco inny pułap cenowy :)

Tak czy inaczej - nadal nie rozumiem nie polecania LM z tytułu posta...

Pzdr
KKrzysztof Pawłowski edytował(a) ten post dnia 09.12.09 o godzinie 11:38
9.12.2009, 11:36
Daniel

Daniel W. Specjalista
rozwiązań
IT/Administrator.
Specjalista rozwi...

Temat: Leroy Merlin

pojawiła się w wypowiedzi bezczynność LM, zapewne dlatego kolega pomstuje na ww. instytucję. szczegółów nie znam, zatem się nie stosunkuję :) swoją drogą czeka mnie zdjecie farby w łazience i bronię się jak mogę przed tą czynnością. skoro idą święta zastanawiałem się nad przykryciem farby łańcuchami, bombkami, girlandami lampek. ale swięta się skończą a problem zostanie. fakt, że potem wielkanoc, ale jak wytłumaczę jajka na suficie?? (...) Zobacz więcej
9.12.2009, 12:47

konto usunięte

Temat: Leroy Merlin

Zawsze możesz powiedzieć, że chciałeś mieć "jajeczny" kolor, ale półprodukt był pancerny :)

Pzdr
KKrzysztof Pawłowski edytował(a) ten post dnia 09.12.09 o godzinie 13:15
9.12.2009, 13:14

konto usunięte

Temat: Leroy Merlin

ja miałem przygode ze śnieżką zakupioną w LM i podobne opakowanie w hurtowni w okolicach ul.krakowiaków ,ta z LM była dokupiona z prozaicznej przyczyny zabrakło....w wiaderku wg producenta farby powinno wystarczyc na 25 m2 ,czyli jak pomalujemy 2 warstwy to mamy metrów o połowe mniej -ledwo 9 m2 pokryło a i tak były prześwity.farby które sa w marketach są tańsze niż w hurtowni ale jak mam miec farbę za kilkadziesiat złotych gdzie jej wyprodukowanie kosztuje kilkanascie procent więcej niż jest sprzedawana, to wątpię aby producent dokładał sie do tego biznesu ,raczej użyje innych prooduktów o zbliżonych właściwościach tzn. tańszych.
nie polecam zakupu farm w marketach budowlanych:)to tylko (...) Zobacz więcej
9.12.2009, 23:38

konto usunięte

Temat: Leroy Merlin

Marcin, owe przytoczone prez Ciebie 25m2 budzi pewne moje wątpliwości - wartości te podane są raczej orientacyjnie, w zależności od podłoża i (co najważniejsze) SPOSOBU NAKŁADANIA FARBY. Oczywiście każdy z nas jest świetnym malarzem pokojowym i najprościej jest napisać, że farby zabrakło, ale czy pomyślałeś o tym że farby wystarczyłoby gdybyś zatrudnił do tego fachowaca a nie sam brał się za malowanie? Chyba nie :)

PS. po raz kolejny zapytam: co ma market (będący jedynie sprzedawcą/dystrybutorem danego produktu) do jego jakości wykonania??? Przecież nie produkuje danej farby, tylko ją sprzedaje! Pretensje powinieneś mieć do firmy produkującej daną rzecz :)
(...) Zobacz więcej
10.12.2009, 08:31

konto usunięte

Temat: Leroy Merlin

malowali specjaliści materiałami powierzonymi przez inwestora.ściany były świeżo po gipsie wysuszone,zagruntowane ipt. wszystko zgodnie ze sztuką remontową :)
ja wychodze z założenia że jeśli na czymś się nie znam lub nie mam o tym pojęcia -korzystam z usług specjalistów -nie można byc człowiekiem renesansu i być super we wszystkim.

Natomiast co do farby a raczej jej konststencji to ta z marketu była bardziej wodnista...
markety tylko sprzedają ale to w jaki sposób wybierają produkty do sprzedaży to jest już inna kwestia.przedstawiciel marketu zgłasz się do firmy produkującej towar X w cenie AAA, i proponuje ż eoni beda ten towar sprzedawac ale w cenie 30% niższej - wielu prodeucentów przystaje na takie warunki i wypuszcza partie swojego produktu ale w innym opakowaniu.

bardzo dobrym przykłądem są spoiny elastyczne(fugi) firmy ATLAS jeden odcień występuje w kazdym markecie w innym opakowaniu - i co ciekawe na ścianie podłodze też inaczej wygląda a numer z wzornika niby (...) Zobacz więcej
11.12.2009, 00:42
Celina

Celina Gałka Doradca Handlowy /
Leroy Merlin Polska
Sp. z o.o

Temat: Leroy Merlin

Weszłam tu z ciekawości, ponieważ w opisie pojawia się nazwa firmy, w której pracuję i chciałam zobaczyć dlaczego nie jest polecana, a tymczasem dyskusja toczy się na temat farby, z której produkcją nie mamy notabene nic wspólnego... Chyba ktoś źle (...) Zobacz więcej
11.12.2009, 19:49

konto usunięte

Temat: Leroy Merlin

Celina Kuciel:
Weszłam tu z ciekawości, ponieważ w opisie pojawia się nazwa firmy, w której pracuję i chciałam zobaczyć dlaczego nie jest polecana, a tymczasem dyskusja toczy się na temat farby, z której produkcją nie mamy notabene nic wspólnego... Chyba ktoś źle nazwał wątek :/
dyskusja weszła na jakiś odległy tor....pomijając sprawę fugi i farby to mimo wszystko polecam sklep LM swoim znajomym głównie za możliwośc zwrotu większości zakupionych niewykorzystanych materiałów,w porównaniu do innych marketów z barnży LM nie ma godnego konkurenta jeśli chodzi o spośób załatwiania reklamacji.Jest to jeden z takich sklepów gdzie klient ma rację pomimo, że czasem nie ma racji:)
11.12.2009, 21:21
Celina

Celina Gałka Doradca Handlowy /
Leroy Merlin Polska
Sp. z o.o

Temat: Leroy Merlin

dyskusja weszła na jakiś odległy tor....pomijając sprawę fugi i farby to mimo wszystko polecam sklep LM swoim znajomym głównie za możliwośc zwrotu większości zakupionych niewykorzystanych materiałów,w porównaniu do innych marketów z barnży LM nie ma godnego konkurenta jeśli chodzi o spośób załatwiania reklamacji.Jest to jeden z takich sklepów gdzie klient ma rację pomimo, że czasem nie ma racji:)


Lampy też można zwracać, dlatego nie podłączamy ich na życzenie Klientów, bo ona i tak inaczej będzie świeciła w domu niż w markecie :P
13.12.2009, 22:18

Następna dyskusja:

Lego w Leroy Merlin Świdnica
Przeglądaj dyskusje w tej grupie

Setki wypowiedzi

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Pytania i odpowiedzi

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Wyślij zaproszenie do