konto usunięte

Temat: sposoby pozyskiwania klientów

Witam was. Chciałem zwrócić się z następującym zapytaniem. Otóż czy moglibyście podzielić się sposobami pozyskiwania potencjalnych klientów do firmy, którą sami prowadzicie? Z góry dziekuję za odpowiedzi i liczę na aktywne uczestnictwo forumowiczów (...) Zobacz więcej
27.02.2007, 18:53

konto usunięte

Temat: sposoby pozyskiwania klientów

zależy od grupy docelowej. nawet zależy bardzo ;)

no i zależy jakie masz na to środki. napiszesz coś więcej? branża, rynek, odbiorcy, konkurencja, (...) Zobacz więcej
27.02.2007, 19:25

konto usunięte

Temat: sposoby pozyskiwania klientów

Witam:)

Otóż jest to branża IT. Jako że pracuję od 4 lat na etacie, to postanowiłem również założyć swoją firmę, żeby mieć możliwość uzyskania dodatkowych dochodów.....Na chwilę obecną firma istnieje od dwóch miesięcy i jak na razie to nie ma zbyt wielu klientów - a chciałbym to zmienić...... Jeśli chodzi o jej profil to ujmując to w bardzo dużym uproszczeniu, firma moja zajmuje się serwisowaniem sprzętu komputerowego oraz sieci, zarówno u klientów indywidualnych jak i u podmiotów gospodarczych - z większym naciskiem na tych drugich...... Wiem, że konkurencja w tej branży jest ogromna , ponieważ poogłaszałem się na wielu stronach z ogłoszeniami w internecie i widać, że takich firm jak moja jest wiele.........To tyle na (...) Zobacz więcej
27.02.2007, 19:34
Rafał

Rafał Hostyński Ten od
pozycjonowania

Temat: sposoby pozyskiwania klientów

a masz (...) Zobacz więcej
27.02.2007, 20:49

konto usunięte

Temat: sposoby pozyskiwania klientów

tak mam
27.02.2007, 20:59
Rafał

Rafał Hostyński Ten od
pozycjonowania

Temat: sposoby pozyskiwania klientów

Podaj proszę adres www... sprawdzimy co się z nią da zrobić 'na dniach'.

(...) Zobacz więcej
27.02.2007, 21:27

konto usunięte

Temat: sposoby pozyskiwania klientów

ok, domyślam się, że działasz na terenie jednego miasta (Poznań?).
oprócz www i pozycjonowania, a może przed pozycjonowaniem polecałbym google adWords, aby lepiej ocenić jakie słowa są wartościowe, proponowałbym tradycyjne metody. Domyślam sie, że środki nie są duże.

moje propozycje:
1. w branży IT sytuacja jest taka, że klienci często kojarzą rózne gałęzie IT, mimo że technologicznie to inne kwestie. Proponuję to wykorzystać i pogadać z firmami IT (tymi które nie są Twoja konkurencją) aby oferowali Twoje usługi za jakąś tam inną korzyść.
2. ulotka papierowe, rozdawana tam gdzie jest sporo firm, biurowce, targi, itp. Ulotka powinna w jasny sposób odpowiadać na potrzeby Twich potencjalnych klientów. Proponuję tekst typu "rozwiążemy Twoje kłopoty z komputerami", itp.
3. poczta pantoflowa, znajomi, znajomi klientów itd. Rozmawiając z klientem pytaj go o kolejnych 5 kontaktów do których możesz sie odezwać. to działa :)

jeśli chodzi o bardziej wyrachowane formy to sądzę że na to za wcześnie, bo masz za mało pieniędzy. Nawet jeśli masz więcej to nie zaczynaj z grubej rury ;)

jak znajdziesz pierwszego klienta, to z kolejnymi będzie łatwiej.

powodzenia :)

p.s.
jakbyś działał w Krakowie albo wawie, to ja bym Ci paru klientów (...) Zobacz więcej
27.02.2007, 22:46

konto usunięte

Temat: sposoby pozyskiwania klientów

Proszę, nawet nie spodziewałem się takiego odzewu:-). Wszystkim dziękuję bardzo i oczywiście czekam na kolejne wypowiedzi....Przydadzą się one nie tylko mi, ale również wszystkim tym, którzy to dopiero co rozpoczęli swoją (...) Zobacz więcej
28.02.2007, 11:49
Jacek

Jacek Bień Sprzedawca

Temat: sposoby pozyskiwania klientów

Jacek dobrze radzi jak to Jacek. Jak mówią u mnie na wsi CIERPLIWOŚĆ rozpisana na rok. Martwi mnie tylko to siedzenie (...) Zobacz więcej
28.02.2007, 12:02
Rafał

Rafał Hostyński Ten od
pozycjonowania

Temat: sposoby pozyskiwania klientów

Jacek B.:Jacek dobrze radzi jak to Jacek. Jak mówią u mnie na wsi CIERPLIWOŚĆ rozpisana na rok. Martwi mnie tylko to siedzenie okrakiem ....
Pozdro


Do budowania marki potrzeba jest KILO cierpliwości i spokojne dążenie do celu.
Sam zajmuję się pozycjonowaniem, ale z kilkoma firmami mam dzentelmeńską umowę o podsyłaniu sobie klientów.
Zawarłem taki 'sojusz' z projektantami stron www, z firmą zajmującą się hostingiem itp.
Każdy z nas coś ma dla siebie, w końcu tort jest bardzo duży.

Co do Sławka, to moja propozycja jest taka jaką nakreślił ładnie Jacek P. - kooperacja to klucz do pozyskania łatwych kontaktów.
Frycowe trzeba zapłacić... a jak, ale to należy wliczyć w koszty ;))
28.02.2007, 12:51

konto usunięte

Temat: sposoby pozyskiwania klientów

A co powiecie na to, żeby np. wysyłać do firm maila z zaoferowaniem ewentualnej współpracy? Czy przypadkiem nie byłoby to potraktowane jako spam? Z drugiej strony niektórzy tak właśnie robią i wysyłają tego typu wiadomości 'w ciemno', żeby zareklamować swoją firmę........ Swego czasu rozmawiałem z jednym znajomym, jeszcze przed założeniem swojej firmy, i pytałem się jego o taką formę reklamy. Osoba ta odradziła mi taki sposób reklamowania się.......A wy co o (...) Zobacz więcej
28.02.2007, 13:43
Krzysztof

Krzysztof S. Roboty Przemysłowe
Sp. z o.o.

Temat: sposoby pozyskiwania klientów

szczerze, też czegoś takiego próbowałem i odzew był zerowy:
Po pierwsze to jest spamowanie, po drugie żeby to nie było spamowanie musiałbyś wysłać maila z informacją czy ta osoba sobie życzy od Ciebie otrzymania maila.
Osobiście mogę polecić to co Rafał - Dżentelmeńskie umowy o podsyłaniu klientów - to jest najlepsze, bo Ty się nie narzucasz nikomu, a do Cibie zgłaszają się zainteresowani.
Pomyśl, może o współpracy z innymi www o wzajemnym umieszczaniu linków czy reklam - i wilk syty i owca cała.

To takie moje przemyślenia na szybko, jak pomogą to fajnie

By the way. Fajnie, że poruszyłeś taki (...) Zobacz więcej
28.02.2007, 14:58
Rafał

Rafał Ł. Spec. ds. marketingu
internetowego /
Manager

Temat: sposoby pozyskiwania klientów

Pomyśl też o przetargach. Różne instytucje szukają firm, które będą serwisować im sprzęt na zawołanie. A jeśli nie, to może na inną usługę się załapiesz. Tylko trzeba przetarg wygrać :) Najlepiej oferując tanie usługi.

To jest jakaś możliwość, tylko trzeba poszukać przetargów w internecie i sprawdzić czy jest się w stanie później warunki umowy wypełnić (ale zasadniczo wszystko można. Najwyżej (...) Zobacz więcej
28.02.2007, 15:09

konto usunięte

Temat: sposoby pozyskiwania klientów

:)

Takie tematy są potrzebne, gdyż każdy na tym skorzysta.......:).

Krzysztof S.:

By the way. Fajnie, że poruszyłeś taki temat Sławku
28.02.2007, 15:30
Rafał

Rafał Hostyński Ten od
pozycjonowania

Temat: sposoby pozyskiwania klientów

Zamiast 'natretnych maili' proponuję przejść się do kilku firm i porozmawiać.
Po pierwsze wiesz z kim masz do czynienia
po drugie ONI widzą z kim mogą współpracować

niechciane maile zawsze pozostaną niechcianymi...

możes stworzyć na stronie sekcję 'współpracujemy z...' i pokazać, że jesteś zaufanym partnerem ;)
Dasz coś od siebie, otrzymasz coś w zamian ;))
(...) Zobacz więcej
28.02.2007, 17:03
Tomasz

Tomasz Góra AQS s.c. - Badania i
Analizy Akustyczne
www.aqs.com.pl

Temat: sposoby pozyskiwania klientów

Wysyłanie maili ma sens i nie zostanie potraktowane jako spam, ale musisz zwrócić uwagę na parę kwestii: zachęcający tytuł, skromna treść (bo wypracowań nikt nie ma czasu czytać) odnośnie Twojej firmy z zapytaniem czy odbiorca jest zainteresowany otrzymaniem oferty i co najważniejsze - w stopce umieść tekst:

Wiadomość wysłana zgodnie z ustawą z dnia 26.08.2002 r. (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 o świadczeniu usług drogą elektroniczną).
Wiadomość nadano na podstawie adresów e-mail ogólnodostępnych, zgodnie z art.25, ust.2, pkt.2 ustawy o ochronie danych osobowych.
Serdecznie przepraszamy osoby nie zainteresowane tą wiadomością, za poświęcony czas i zajęte miejsce w skrzynce odbiorczej.
Osoby, które nie chcą otrzymywać naszych informacji prosimy o odesłanie e-maila zwrotnego na nasz adres z "NIE" w treści lub temacie wiadomości.

Efekty wysyłania maili nie są wielkie, ale zdarza się że trafisz akurat do potrzebującego, wiec szkoda nie spróbować.

Zdecydowanie więcej można zdziałać dzwoniąc i umawiając się na spotkania - w ten sposób zapisujesz się w pomięci nie tylko jako firma, ale i jako kulturalny, (...) Zobacz więcej
28.02.2007, 18:39

konto usunięte

Temat: sposoby pozyskiwania klientów

Tomasz G.:Wysyłanie maili ma sens i nie zostanie potraktowane jako spam, ale musisz zwrócić uwagę na parę kwestii: zachęcający tytuł, skromna treść (bo wypracowań nikt nie ma czasu czytać) odnośnie Twojej firmy z zapytaniem czy odbiorca jest zainteresowany otrzymaniem oferty...


pamiętaj też o tym o czym często sie zapomina, czyli nazwa nadawcy. To jeden z pierwszych elementów, który widzi odbiorca obok tematu wiadomości. Zadbaj o zachęcajy tekst :)

powodzenia!
28.02.2007, 21:37

konto usunięte

Temat: sposoby pozyskiwania klientów

Po pierwsze bardzo, ale to bardzo Wam wszystkim dziękuję za dalsze porady:). Na prawdę nie wiedziałem, że tyle przyjaźnie nastawionych tutaj osób można poznać:). Miłe to:-).

A wracając do tematu..........

Piszecie o tym, żeby najlepiej wykonywać telefony, zamiast wysyłać maile.........Z ekonomicznego punktu widzenia, wysyłanie maili wychodzi taniej, aniżeli wydzwanianie do każdej pierwszej lepszej firmy....Wysłanie maila nic nie kosztuje, a jakbym miał wykonać kilkadziesiąt /kilkaset telefonów, to nie chciałbym przeglądać rachunku telefonicznego......:-). No chyba że każdy telefon oznaczałby dla mnie zainteresowanego klienta:-p. Jednak zgadzam się z tym, że rozmowa może odnieść większy skutek aniżeli mail, który może zostać od razu skasowany..... Problem tylko polega na tym, że w przypadku dzwonienia do potencjalnych klientów, należy całą ofertę przedstawić w sposób profesjonalny, żeby bardzo zainteresować klienta - a nie każdy tak potrafi. Ja np. bardziej wolę wszelkie sprawy załatwiać za pomocą maili aniżeli telefonicznie. Być może jest to spowodowane tym, że nigdy nie przepadałem za rozmowami przez telefon...I wiem, że muszę nad tym popracować...:-). Jestem dobrej myśli.........

A na chodzenie po firmach nie mam niestety czasu, ponieważ od 8 do 16.00 pracuję na etacie, tak więc na chwilę obecną to odpada:-(.


Jacek P.:
Tomasz G.:Wysyłanie maili ma sens i nie zostanie potraktowane jako spam, ale musisz zwrócić uwagę na parę kwestii: zachęcający tytuł, skromna treść (bo wypracowań nikt nie ma czasu czytać) odnośnie Twojej firmy z zapytaniem czy odbiorca jest zainteresowany otrzymaniem oferty...


pamiętaj też o tym o czym często sie zapomina, czyli nazwa nadawcy. To jeden z pierwszych elementów, który widzi odbiorca obok tematu wiadomości. Zadbaj o zachęcajy tekst :)

powodzenia!
1.03.2007, 09:05

konto usunięte

Temat: sposoby pozyskiwania klientów

masz rację. Wysyłanie maili w Twoim przypadku jest obecnie najlepszym rozwiązaniem. Sam zdecyduj czy to będzie forma ofertowa (SPAM), czy tez najpierw zapytanie o możliwość przesłania oferty. w takim zapytaniu możesz też umieścić podstawowe informacje czym się zajmujesz, ale muszą być one bardzo ogólne. Najlepiej kilka punktów po 2-3 słowa. nie zapomnij o wspomnianej (...) Zobacz więcej
1.03.2007, 09:19
Tomasz

Tomasz Chomiuk dr n. med. trener
zdrowia (health
coach), wykładowca
WUM,...

Temat: sposoby pozyskiwania klientów

Rafał H.:Podaj proszę adres www... sprawdzimy co się z nią da zrobić 'na dniach'.

Próbowałeś pozycjonowania?


A może sprawdzicie co z moją stronką da się zrobić żeby była bardziej przyciągająca?
Adres stronki pod moim zdjęciem.

Pozycjonowanie?
słowa kluczowe: rehabilitacja fizjoterapia domowa masaż warszawa
Jaki w przybliżeniu byłby koszt?
2.03.2007, 10:42Zobacz dyskusje w grupie Młodzi przedsiębiorcy :-)

Aktualne tematy

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Problemy i porady

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania

Wyślij zaproszenie do