Jakub

Jakub Zieliński www.GodsToys.pl

Temat: Ktoś wyjaśni o co chodzi i kogo dotyczy koniecznosc...

Takie cos natrafilem
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,9236070.html


Tutaj jest tekst ustawy, ale przyznam, ze narazie wygrala ze mna ;)
http://samorzad.infor.pl/akty-prawne/DZU.2007.039.0000...

Ktos wie o co chodzi? Kiedy musze zglaszac jakies odpady? ;P

Cos sie pojawilo o 100 kg smieci... ale nie doczytalem, bo leb mi peka i to nie na ten dzien... a termin skladania mija 15... ;)
11.03.2011, 21:36

Temat: Ktoś wyjaśni o co chodzi i kogo dotyczy koniecznosc...

Stare pytanie, ale odpowiem, może kiedyś komuś się przyda.

Jeżeli przedsiębiorca wytwarza odpady niebezpieczne w ilości większej niż 100 kg rocznie musi uzyskać tzw. decyzję zatwierdzającą program gospodarki odpadami niebezpiecznymi.
Jeżeli przedsiębiorca wytwarza odpady niebezpieczne w ilości mniejszej niż 100 kg i/lub odpady inne niż niebezpieczne w ilości większej niż 5 ton rocznie musi przedłożyć informację o wytwarzanych odpadach oraz o sposobach gospodarowania wytworzonymi odpadami.
To tak najogólniej, bo ustawa reguluje postępowanie w przypadku prowadzenia instalacji, odpadów azbestowych itd. Informację składa się w starostwie powiatowym, decyzje uzyskuje się w starostwie albo urzędzie marszałkowskim.

Każdy przedsiębiorca, który ma obowiązek uzyskać decyzję albo przedłożyć informację, do 15 marca do urzędu marszałkowskiego przedkłada informacje o ilości wytworzonych odpadów, nawet jeśli wytworzy się 0 kg odpadów.

Jeszcze 2 związane z tym tematem kwestie:
- transport odpadów - na to też trzeba mieć odpowiednie zezwolenie,
- samochody firmowe - prawo ochrony środowiska nakłada obowiązek uiszczenia opłaty za korzystanie ze środowiska, w związku z emisją gazów do środowiska przez samochody używane do prowadzenia działalności gospodarczej. Opłata zależy od rodzaju samochodu, jego pierwszej rejestracji, rodzaju i ilości paliwa, i do 400 zł za pół roku nie jest pobierana. Czyli rozlicza się każdy przedsiębiorca posiadający firmowy samochód, na podstawie faktur za paliwo, co pół roku, jeśli opłata nie przekracza 400 zł nie uiszcza się jej. Żeby przekroczyć 400 zł, trzeba naprawdę bardzo dużo jeździć, albo bardzo starymi samochodami. O karach nie słyszałam, ale wielu przedsiębiorców dostało upomnienia o niedopełnieniu obowiązku.

Gdybyście chcieli o coś zapytać albo się dowiedzieć, z odpadów, prawa ochrony środowiska i ustawy o ochronie przyrody (np. jak wyciąć legalnie drzewo z własnego podwórka) (...) Zobacz więcej
2.05.2011, 12:13

Temat: Ktoś wyjaśni o co chodzi i kogo dotyczy koniecznosc...

.Błażej Sarzalski edytował(a) ten post dnia 31.07.12 o godzinie 13:28
10.05.2011, 12:30Przeglądaj dyskusje w tej grupie

Setki wypowiedzi

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Pytania i odpowiedzi

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Wyślij zaproszenie do