Miłosz

Miłosz Wojaczek webastyczny.pl

Temat: Załóż firmę w Anglii

A czy spółka w UK nie może prowadzić interesów poza UK?
Jak mamy adres w UK (czy to przez firmę pośredniczącą, czy jakoś), to jesteśmy przecież w UK - mamy otwartość na klientów z UK. Czy to oznacza, że nie można robić interesów w innych krajach?

Czyja wina, że "akurat nie ma klientów z UK"... chyba niczyja? A polski US to że tak powiem "chrzanić", skoro rejestrujemy spółkę w UK to ważne, by tam było OK. A wyobrażam sobie, że będzie OK, bo w UK jest normalność, (...) Zobacz więcej
14.08.2013, 20:56

Temat: Załóż firmę w Anglii

Jeśli jesteśmy właścicielem spółki w UK a rezydentem w Polsce i ośrodkiem interesów jest UK a np mamy dodatkowe zlecenia w Polsce lub tez innym kraju EU to jest to jak najbardziej legalne. Natomiast jeśli nasze interesy w jakimś stopniu koncentrowane są na Polsce (jeśli w niej mieszkamy) To musimy otworzyć oddział spółki Brytyjskiej w Polsce.

Rezydentura osoby fizycznej to ośrodek życia, natomiast rezydentura spółki może być sprawdzona zarówno poprzez ośrodek życia dyrektora jak i ośrodek interesów samej spółki.

Ważne jest aby być w stanie udowodnić że spółka ma tożsamość Brytyjską poprzez.np; faktury, koszty spółki itd.
Natomiast nie musimy być rezydentem Wielkiej Brytanii aby prowadzić tam interesy jako spółka Brytyjska.

Problem pojawia się wtedy gdy nasza spółka tylko tam istnieje, a ośrodkiem interesów jak i życia jest inny kraj,
wtedy narażamy się na kłopoty.

Jest ważne abyśmy byli w stanie udowodnić, że w naszym interesie jest aby nasza spółka była tam a nie np w Polsce. Niestety takie argumenty jak; niska składka i przyjazne urzędy nie wystarczą.

Moim ośrodkiem interesów jest UK, natomiast jako dyrektor w "Revenie" widnieje pod Polskim adresem (jest też możliwe aby korzystać z adresu tylko do korespondencji np; tego samego co spółka)

Jeśli np. jako rezydent Polski zacznę oferować swoje serwisy na Polskim rynku to muszę otworzyć oddział spółki Brytyjskiej w Polsce, natomiast jeśli np przeniósł bym się do UK i wykonywał bym dane usługi w Polsce( zdalnie ) to wtedy spółka Brytyjska w zupełności wystarczy. Te same przepisy dotyczą usług zarówno materialnych jak i nie materialnych.

Temat spółek zagranicznych jest trudny, ale bardzo logiczny. Wydaje mi się że jest ważne aby zrozumieć zasady rezydentury dyrektora oraz samej spółki. Wtedy ten temat jest (...) Zobacz więcej
14.08.2013, 23:26

Temat: Załóż firmę w Anglii

Miłosz warto też wiedzieć że płacenie składek "national iniurance contribution" daje nam tylko podstawową opiekę zdrowotną.
I dobrze jest tez zapoznać się z informacjami na temat zasad przyznawania Brytyjskiej emerytury. Wklejam Ci link z mojej strony internetowej
http://mikrografa.pl/seredynaccfounts/index.php/emerytura

Dopisze jeszcze, że jeśli np masz jakieś lata wypracowane w Polsce to bez problemu można je przenieść do UK i odwrotnie.

Mam nadzieje że te informacje są przydatne.
Pozdrawiam Piotr
14.08.2013, 23:41

Dominik Recki

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora

Temat: Załóż firmę w Anglii

Szanujące się biura księgowe na Wyspach Brytyjskich (mowa tu o polskich biurach które reprezentują nas jako oficjalni agencji HMRC ) nie maja w swojej ofercie takiej usługi jak optymalizacja” ZUS” z prostej przyczyny jest to nie legalne. Rozmawiałem z inspektorem HM&Revenue i usłyszałem że takie spółki wkrótce będą kontrolowane. Jeśli się mylę to proszę mi podać źródło przepisów które na to zezwalają (i nie chodzi mi tu o dekret UE , bo przecież wszyscy dobrze wiemy że tzw, praca jako konsultant telefoniczny , to (...) Zobacz więcej
20.08.2013, 12:37
Andrzej

Andrzej Grabowski specjalista IT

Temat: Załóż firmę w Anglii

A jak by się to miało do czegoś takiego:
Chcę otworzyć firmę w Anglii. Oczywiście chcę współpracować z Polskimi firmami ale nie tylko.

Profil działalności projektowanie stron www, usługi reklamowe, prowadzenie portali.
Sytuacja taka:
- posiadam kilka portali w Polsce i chcę od firm pobierać opłaty za rejestrację na nich.
- na niektórych portalach chcę umieszczać ich banery reklamowe za określoną kwotę
- posiadam portal w Holandii i także opłaty za umieszczenie banera
- posiadam portal w UK tak jak wyżej...
- wykonywać będę strony WWW na Polskim, Holenderskim i Angielskim rynku

Czy mogę wystawiać faktury firmom w Polsce, Holandii i UK mając firmę typu samozatrudnienie.
Czy wpłaty muszą być na konto angielskie czy mogą być na moje prywatne polskie i np później przesłać na angielskie dokumentując to potwierdzeniem przelewu...
Jak miałyby wyglądać takie płatności. I co w przypadku gdyby klient chciał zapłacić gotówką... czy muszę jakiś dowód zapłaty wykazać.
Jak jest z umowami i płatnością podatku. Bo niby jestem w UK a sprzedaję usługę w Polsce - czyli byłby to raczej export usługi niż jej wykonywanie w Polsce. Jak wtedy wygląda rozliczenie podatku od usługi ? Czy muszę płacić urzędowi skarbowego podatek z racji mojego przychodu?
Jak firma która mi płaci ma udokumentować wydatek na reklamę w swoim zeznaniu, abym nie był później obciążany jakimś podatkiem.

Nie planuje prowadzenia żadnych sklepów ani brać udziału na aukcjach internetowych. Zwykłe usługi.
Jeden z moich projektów wiązałby się z dłuższym pobytem w Polsce w celu promocji i reklamy. Oczywiście ciężko byłoby mi to udowodnić, że akurat tą czynność wykonywałem bo nikt nie da mi świstka że byłem u niego na rozmowie itd... a podczas tego pobytu np wpływały by przychody z wyżej wymienionych reklam. Zarówno z UK jak i z PL czy NL. Jakby to było traktowane w przypadku udowodnienia, że firma działa w UK tj brytyjski urząd zarządza kontrolę a ja jestem w tym czasie w Polsce

Jaki podatek płaciłbym od przychodu z takich usług.

Załóżmy że w Polsce ustalam cenę rejestracji w portalu na 50zł+23vat =61,5zł
Klient mi płaci i jak miałbym to rozliczyć ?

Na chwilę obecną większe dochody generowałyby przychody z Polski czy to ma też jakieś znaczenie na temat legalności firmy w UK ?

No i podstawowe pytanie czy do wyżej wymienionej działalności wystarczy samozatrudnienie czy to musi być spółka LTD.

Z góry (...) Zobacz więcej
22.08.2013, 00:58

Temat: Załóż firmę w Anglii

Otwierasz spółkę w UK, starasz się aby miała osobowość Brytyjską, chodzi tu o to abyś oferował i wykonywał swoje usługi na terenie Wielkiej Brytanii.
Nie widzę tu problemu aby prowadzić taką działalność zdalnie, natomiast jeśli zaczniesz współpracować z polskimi klientami w Polsce to wymagane jest otwarcie polskiego oddziału.
Jeśli będziesz wykonywać te usługi jako Brytyjski rezydent to polski oddział nie jest konieczny, ale wtedy teoretycznie powinieneś spędzać 183dni poza Polską.
Dużo zależy też od Twoich zleceń i czy jest możliwość abyś otrzymywał płatności na Brytyjskie konto. Możesz też ukryć Polskich klientów i płacić podatki tylko w UK, ale tego nie polecam. Tak aby być 100% legalny musisz mieć oddział spółki w Polsce, wtedy rozliczasz się np. z Polskich klientów w Polsce a wszystkich innych w UK.
W takim układzie możesz być legalnie polskim rezydentem a w UK mieć tylko spółkę matkę, tłumacząc skarbówce że większość Twoich interesów jest w UK.
W rozeznaniu podatkowym w Polsce uwzględniasz tylko dochody (zagraniczne ) jako dyrektor nie spółka, więc teoretycznie można je podnieść,(podatek płacisz tylko ras )
Dla Brytyjskiego Revenue możesz być Polskim rezydentem i dopóki Twoja spółka płaci podatki to nie stawiają Ci problemów (adres wirtualny w zupełności wystarczy)
Przy usługach zdalnych taka firma może być w 100% legalna, co do usług materialnych już (...) Zobacz więcej
22.08.2013, 23:20

Temat: Załóż firmę w Anglii

Aby wykonywać usługi jako osoba samo zatrudniona (self emp0loyed, sole trader) musisz być Brytyjskim Rezydentem, w dalszym ciągu możesz oferować swoje usługi w Polsce jak i całej Unii, ale jest jeden warunek, trzeba mieszkać w UK min 183 dni w roku.
Jako osoba samo zatrudniona odpowiadasz całym swoim majątkiem i bycie rezydentem w innym kraju jak Wielka Brytania odpada.
Jedynym sposobem na prowadzenie tego rodzaju usług jako Polski rezydent jest spółka LTD.
Jeśli chodzi o faktury to sprawa jest prosta, wystawiasz je w funtach pod spodem GBP umieszczasz PLZ lub Euro, Jeśli nie chcesz otwierać oddziału w Polsce to radził bym kierować wpłaty za usługi na Brytyjskie konto, lub gotówka, w przypadku gotówki wystarczy napisać na fakturze; forma płatności gotówka (Brytyjskie Revenue nie stawia problemów jeśli chodzi o dowody płatności, dlatego że płacimy z tego podatek)
Jeśli płatności będą kierowane na prywatne konto w PL to pomyślał bym o otworzeniu oddziału w Polsce. Koszty uzyskane w Polsce można bez problemu odliczać w UK a odwrotnie już może (...) Zobacz więcej
22.08.2013, 23:34
Andrzej

Andrzej Grabowski specjalista IT

Temat: Załóż firmę w Anglii

Strasznie to zagmatwane.

No dobra pomęczę temat dalej aby jak dla przysłowiowego chłopa wytłumaczyć.

Przypadek 1szy:
Zakładam firmę self-employed. Pracuje w UK. Wykonuję kilka zleceń rocznie w UK. Kilkadziesiąt w PL. Dodatkowo prowadzę portal gdzie za rejestrację pobieram dla równego rachunku 100zł. Klientów mam powiedzmy 20 miesięcznie. Usługi nie wykonuje w Polsce tylko wykonuje wszystko zdalnie. Wpłaty idą na konto brytyjskie. Jak się to wtedy rozlicza. Jaki vat się ustala o ile się go ustala (nie jestem płatnikiem VAT)

Przypadek 2gi:
Zakładam spółkę. Pracuje w UK. Wykonuję kilka zleceń rocznie w UK. Kilkadziesiąt w PL. Dodatkowo prowadzę portal gdzie za rejestrację pobieram dla równego rachunku 100zł. Klientów mam powiedzmy 20 miesięcznie. Usługi nie wykonuje w Polsce tylko wykonuje wszystko zdalnie. Wpłaty idą na konto brytyjskie. Jak się to wtedy rozlicza. Jaki vat się ustala o ile się go ustala (nie jestem płatnikiem VAT)
Czy muszę specjalnie zakładać oddział czy nie ?
Czy mogę normalnie wystawiać faktury...
Pisał Pan że w przypadku LTD i oddziału w Polsce nie muszę być w UK (osobowość Brytyjska ? - Jeśli zakładam w UK to raczej ma osobowość brytyjską? Bo w UK chciałbym mieć ją jako siedzibę chociażby na papierze)
Co znaczy brytyjski rezydent ?
Klientów nie ukryłbym gdyż byłyby to firmy ze mną współpracujące i oczekiwałyby wystawienia faktury.

Jeśli już założę oddział jak wygląda zakładanie oddziału w Polsce.
W Polsce rozliczam się z Polskich klientów na jakiej zasadzie ? Bo w sumie może wyjść to nieopłacalne podsumowując całość.

Jak wtedy wyglądałoby rozliczenie w Anglii i jak w Polsce. Zaznaczam główna firma jest w UK. I ja pracuje jako jedyna osoba w (...) Zobacz więcej
23.08.2013, 03:18
Andrzej

Andrzej Grabowski specjalista IT

Temat: Załóż firmę w Anglii

W sumie tak staram się to ogarnąć i nadal nie mogę tego pojąć.
Jeśli w Polsce mam firmę i wystawiam faktury dla zagranicznej firmy to jedynie co muszę to jakiś tam druczek europejski etc...
W moim przypadku oferuję usługi na portalach w kilku krajach tj Polska, Niemcy, Holandia i Anglia.
Obecnie mieszkam w UK i nie zamierzam specjalnie się z niej ruszać więc jestem rezydentem w Anglii. Pracę wykonuję zdalnie. Czyli portal działa wchodzi przedsiębiorca polski rejestruje się płaci za usługę i domaga się wystawienia faktury. Czy do tego potrzebuję oddział w Polsce ?
Bo z tego co Pan napisał wychodzi że w każdym kraju innym niż UK musiałbym zakładać oddział. A chciałbym uniknąć zbędnych oddziałów. Zaznaczam że są to usługi niematerialne a czysta usługa i płatność za uczestnictwo w portalu internetowym bądź opłata za reklamę na nim. Nie muszę z klientem się spotykać więc wszystko idzie zdalnie.
Drugą sprawą są też właśnie spotkania z klientami w celach promocyjnych bądź nawiązania współpracy...

Kolejną sprawą jest jak już wyżej pisałem, że na chwilę obecną posiadam więcej zleceń w Polsce, Niemczech i Holandii niż w UK, oczywiście starać się będę pozyskiwać także klientów w UK.

Kolejną sprawą jest czy np mając spółkę chciałbym dołączyć jednego wspólnika z tym że wspólnik miałby się ograniczać do jednego projektu na terenie UK. Jest tu na stałe zameldowany. Ale chciałbym ograniczyć współpracę z nim tylko do wyróżnionego projektu, pomimo że spółka miałaby około 40 projektów.

Z (...) Zobacz więcej
23.08.2013, 14:58

Temat: Załóż firmę w Anglii

Panie Andrzeju,
Zacznijmy od początku,
Jeśli mieszka Pan w UK prowadzi tam swoją działalność to nie ma znaczenia gdzie oferujmy swoje usługi, Dlatego że jest Pan rezydentem Wielkiej Brytanii (rezydentura jest w kraju gdzie jest nasz ośrodek życia) Problem może pojawić się wtedy kiedy nasi klienci poproszą o polską fakturę.

Oferując usługi zdalne w różnych krajach, nie musimy otwierać spółki LTD ani jej oddziału.
Ale tylko wtedy gdy nie mamy ośrodka życia w tym kraju jak i interesów materialnych, wiem że jest to wszytko pogmatwane ale zarazem logiczne. Pana fizycznie nie ma w Polsce i nie martwił bym się też o wpłaty na polskie konto.
Wydaje mi się że samo zatrudnienie było by stosowną formą, natomiast nie może Pan wystawiać polskich faktur jako Brytyjski podmiot gospodarczy, ale wypisując fakturę wystarczy umieścić PLZ pod GBP.
Jeśli ma Pan jakieś koszty w Polsce to bez problemu ,można odliczyć je w UK.

W Pana przypadku nie ma znaczenia czy zlecenia śą z UK czy w PL.
Nawet jeżeli 100% klientów jest w Polsce to wciąż Pana działalność jest legalna, dlatego że Jest Pan Brytyjskim podmiotem gospodarczym który oferuje swoje usługi z UK a dodatkowo wykonuje je zdalnie poza UK.

Przykładem może być np. „Sport Direct” sklep szuka możliwości sprzedaży swoich produktów w Polsce (np. strona jest w języku polskim i od 100GBP zakupionych towarów przesyłka do Polski jest gratis) klient nabywa towar w UK.
W Pana przypadku jest bardzo podobnie.

Prowadząc podmiot gospodarczy (self employed) nie ma konieczności otwierania konta firmowego, formą płatności może być gotówka lub np. transfer na konto i tu niema znaczenia na jakie. Ważne jest natomiast prowadzić zapisy transakcji. Jako osoba samozatrudniona możemy zarabiać nawet 200.000 GBP rocznie i w dalszym ciągu możemy byc płatnikiem Vat.
jeśli ma Pan jeszcze jakieś pytania to proszę śmiało pisać.

Pozdrawiam Serdecznie Piotr Seredyn
23.08.2013, 18:56

Temat: Załóż firmę w Anglii

Dopisze tylko że jako osoba samo zatrudniona w dalszym ciągu możemy zatrudniać inne podmioty gospodarcze, spółki lub też być w partnerstwie z innym osobą (w tym przypadku z podmiotem gospodarczym (...) Zobacz więcej
23.08.2013, 19:01
Andrzej

Andrzej Grabowski specjalista IT

Temat: Załóż firmę w Anglii

No dobrze ale w Polsce jest podatek od usług 23%
i jak to wygląda od strony kupującego.

Ja mieszkam w UK. Serwis jest w Polsce ale akurat to tylko kwestia techniczna i mało istotna bo najistotniejsze jest wystawienie faktury. Więc ja z racji, że mieszkam w UK wysyłam taką fakturę do Polski z podanymi cenami w GBP i PLN. To czy od wystawienia takiej faktury mam opłacać jakiś podatek w Polsce czy nie? Czy opłata takiej faktury może iść na Polskie konto, mimo że mam wystawioną fakturę co chyba jest dowodem osiągniętego zysku. Chodzi o to aby klient Polski nie musiał dokonywać międzynarodowego przelewu na niską kwotę, tylko przelał ją lokalnie.

No i czy muszę mieć jakieś świadectwa pobytu w UK ? Co jeśli wynajmuję pokój od jakiejś osoby ? Fizycznie jestem w UK ale nie mam na to żadnego poświadczenia ? Czy w takim przypadku spółka LTD rozwiązałaby (...) Zobacz więcej
23.08.2013, 19:19

Temat: Załóż firmę w Anglii

Zacznijmy od zrozumienia co to jest rezydentura tymczasowa i stała.
Rezydentem tymczasowym stajemy się automatycznie po roku czasu lub stałym po 5latach.

Warunkiem jest być w danym kraju 183 dni w roku.
Potem mamy rezydenturę spółki i jest to ośrodek interesów spółki lube też rezydentura dyrektora/udziałowców. Co do prowadzenia firmy w UK!
Unia Europejska daje nam możliwość wykonywania usług poza granicami kraju w którym bazujemy.

Natomiast w każdym z przypadku kiedy oferujemy usługę poza terenem UK musimy otworzyć oddział, filie, lub przedstawicielstwo.
Natomiast nie musimy otwierać oddziału wtedy kiedy! Klienci z poza UK odnajdują nas sami na rynku Brytyjskim.
W Pana przypadku operował bym jako podmiot gospodarczy " self employed:, mądrym było by ubiegać się o certyfikat rezydentury stałej lub tymczasowej (Druk EE1, EE3)

Można poinformować Polską skarbówkę o tym że mieszkamy w zagranicą a adres w polskim Banku zmienić na angielski. Wydaje mi się że Bank nie będzie stawiał problemów Natomiast Fiskus na pewno.
Powiem szczerze to rozwiązanie jest logiczne, ale legalne tylko wtedy , gdy nie oferujemy usług w Polsce, tyle że prawo nie zabrania ich wykonywać.

Przepisy Unijne dają swobodę migracji otwierania przedsiębiorstw , natomias podlegamy prawu podatkowemu w kraju w którym oferujemy swoje usługi. Czyli płacimy podatek tam gdzie sprzedajemy usługę.

Polskie prawo mówi że nawet najmniejsza forma działalności musi być zalegalizowana poprzez oddział, filie lub przedstawicielstwo bądz też podmiot gospodarczy.

W przypadku samo zatrudnienie w UK Polski ZUS już nas nie dotyczy i nie ważne czy otworzymy Polski oddział..
Jeśli chodzi o wpłaty za usługi na Polskie konto Bankowe to w praktyce powinny być opodatkowane., ale musze się jeszcze upewnic czy można to obeiść, najlepiej było by znaleźć (...) Zobacz więcej
24.08.2013, 19:25
Andrzej

Andrzej Grabowski specjalista IT

Temat: Załóż firmę w Anglii

Ogólnie ze skarbówką Polską nie mam problemów bo od 8 lat nie istnieje u nich. Wcześniej mieszkałem w Holandii i tam się rozliczałem.

No dobrze dużo czytałem o tym LTD i faktycznie lepiej to wygląda niż self-employed. Tylko jak jest z rozliczaniem Polskich firm. Czy caly zarobek z Polski wszystkie faktury mogę zsumować i odliczyc podatek czy musze jeszcze jakis dodatkowy podatek placic na rzecz Polski. Bo tam takie uslugi sa opodatkowane. A zakladamy ze jestem caly czas w UK i usluga jest (...) Zobacz więcej
24.08.2013, 23:14

konto usunięte

Temat: Załóż firmę w Anglii

Mnie interesuje inna rzecz. Nie wierzę w ZUS i nie zamierzam płacić ponad 900 PLN za nic. Za tą kwotę mógłbym spokojnie ubezpieczyć prywatnie (na bardzo dobrych warunkach) siebie i dwie osoby z rodziny ;) U mnie sytuacja wygląda tak:

- mam stałe zlecenie na określoną kwotę w EUR w Niemczech
- od czasu do czasu pojawiają się u mnie zlecenia z PL oraz z UK
- sporo podróżuję, sądzę że w przyszłym roku będę mniej niż 180 dni w Polsce
- moja praca to usługi jako podwykonawca dla innych firm konsultingowych

Czy teraz:

a) sensowne jest założenie firmy w UK czy może w innym ciekawym miejscu
b) skoro zamierzam być mniej niż 180 dni w kraju (jestem obecnie wymeldowany na czas określony) to czy może przytrafić mi się kontrola z US (zleceń w PL mam około 6-8 w (...) Zobacz więcej
27.08.2013, 20:00

Temat: Załóż firmę w Anglii

Witam Panie Andrzeju,

Mimo wszystko sprawdził bym dokładnie różne warianty i jeśli jest taka możliwość to nie otwierał bym polskiego oddziału spółki. Jeśli chodzi o otwarcie takiego oddziału koniecznym jest prowadzenie księgowości na Polskich standardach oraz wyznaczenie przedstawiciela np. Biuro księgowe.
Ale to wszystko wiąże się z dodatkowymi nie potrzebnymi kosztami

W przypadku Pana działalności Prawo nie zakazuje wykonywania jej zdalnie a same oddziały otwierane są raczej w
przypadku zakładu lub tez fili, przy usługach zdalnych wykonywanych z innego kraju nie ma takiej konieczności.

Sprawdziłem możliwości otwarcia konta w Polskim Banku jako spółka zagraniczna nie posiadająca Polskiego przedstawicielstwa i dowiedziałem się że jest taka możliwość, proszę próbować w Kredyt Banku, lub innych Bankach.

Proszę o podanie maila to prześle Panu kilka wartościowych informacji na temat oddziałów spółek zagranicznych. (...) Zobacz więcej
28.08.2013, 14:30

Temat: Załóż firmę w Anglii

Witam Panie Wojciechu

Tak naprawdę nie ma znaczenia gdzie Pan jest rezydentem, natomiast ważne jest gdzie działa Pana Firma . Jeśli jest możliwość aby Pańska firma działała jako Brytyjska spóła LTD to nie ma najmniejszego problemu, tym bardziej że zlecenia z UK wchodzą w rachubę.

Wystawiamy faktury w funtach a pod spodem umieszczamy np. złotówki, lub euro.
Rozliczamy się z Brytyjskim urzędem skarbowym oraz tam płacimy swoje składki ubezpieczeniowe jako dyrektor.

W dalszym ciągu możemy zarejestrować naszą spółkę na VAT bez konieczności otwierania oddziału w danym kraju. Nie jestem pewien jakie są korzyści z prowadzenia spółki w Niemczech ani jaka jest kwota ubezpieczenia zdrowotnego, ale skoro większość zleceń pochodzi z Niemczech to może dobrym wyjściem było by zarejestrować działalność gospodarczą lub tez spółkę (...) Zobacz więcej
28.08.2013, 14:52
Andrzej

Andrzej Grabowski specjalista IT

Temat: Załóż firmę w Anglii

Panie Piotrze dziękuję za cenne rady.
Mój email: mr_ygrek@o2.pl

Poza tym jest jeszcze jedna kwestia. Kwestia ubezpieczenia.

Chodzi o ustalenie obowiązków.
Tzn zakładając spółkę staję się jej dyrektorem i pracownikiem. Czy w tym przypadku muszę rejestrować się jako pracownik spółki czy jest to obligatoryjnie przyjęte, że jako jedyny udziałowiec jestem jej pracownikiem. Bo czytałem, że aby zatrudniać trzeba jakiś dodatkowy papierek uwzględnić.

Chodzi o to abym był jedynym pracownikiem tej spółki. I czy dyrektor może mieć obowiązki pracownika ?
Jak wtedy rozliczane jest ubezpieczenie w takim przypadku.

Co do oddziałów to faktycznie nie miałoby to sensu. Więc zostałbym przy opcji spółki LTD bez (...) Zobacz więcej
28.08.2013, 15:53

Temat: Załóż firmę w Anglii

Witam Panie Andrzeju,
Nie ma za co a dodatkowo robiąc tu wpisy rozwijam swą wiedze.
Jeśłi chodzi o składni „national insurance contribution” to płaci je Pan tylko w jednym kraju i w tym wypadku będzie to UK . Przesyłam linka z tabelką składek dla dyrektorów firm LTD

http://www.hmrc.gov.uk/nitables/ca44.pdf
31.08.2013, 19:10

Następna dyskusja:

Reklama internetowa - gdzie...
Zobacz dyskusje w grupie Freelance

Aktualne tematy

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Problemy i porady

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania

Wyślij zaproszenie do