Anna

Anna Zaremba trener/coach

Temat: W Polsce dobry Coach to co to znaczy?

Adam, skąd są te dane?
A i tak skądby nie były praktyka je potwierdza. Jak wszędzie doświadczenie jest konieczne. Czasami się zastanawiam w jaki sposób młodzi ludzie mają je zdobyć?
Ja coachowałam zanim wiedziałam jak to się nazywa. Oczywiście teraz stosuję ramy ICC i mogę uznać, że mam prawo coachować - co nie zwalnia mnie od ciągłego rozwoju. uzyskanie certyfikatu jest jednym z kroków w rozwoju coacha. i nawet sądzę, że warto mieć różne certyfikaty szkół coachingu - bo poznaje się w ten sposób różne spojrzenia na coaching. Warto pamiętać, że co innego certyfikat szkoły, a co innego certyfikat niezależnej organizacji - i między innymi o to troszczy się Polska Izba Firm Szkoleniowych i po pomyślano o powstaniu Izby Coachingu - aby certyfiokacja coachów w Polsce była niezależna od szkół.
Nie zapominajmy jednak, że od czegoś trzeba zacząć - jedni od doświadczeń biznesowych, inni od certyfikacji w szkole coachingu - i jedni i drudzy dobrymi coachami będą po dłuuuugim czasie. Odrobina zdrowego rozsądku (...) Zobacz więcej
7.03.2008, 15:09
Wojtek

Wojtek Reszka właściciel -
Relacje,

Temat: W Polsce dobry Coach to co to znaczy?

Artur Kucharski:
Sylwia Rogala:
Moim zdaniem prawdziwy Coach to osoba, która została wyszkolona i certyfikowana przez jedną z dwóch organizacji: ICC lub ICF.

Zadna nowość i do tego potrzebny jest certyfikat? - sam stworze swój. AKCI - Artur Kucharski Coaching Institute.

Pozdrawiam
Cześć,
Podzielam twoje zdanie. Na rynku jest tyle certyfikatów, że po to by je zdobyć musielibyśmy wydać masę pieniędzy, przeznaczyć dużo czasu, no i potem moglibyśmy z pełnym przekonaniem nic nie robić tylko sprzedawać nasze certyfikaty kolejnym "wiecznym studentom".
Pozdrawiam
18.03.2008, 22:29

konto usunięte

Temat: W Polsce dobry Coach to co to znaczy?

Artur Kucharski:
Sylwia Rogala:
Moim zdaniem prawdziwy Coach to osoba, która została wyszkolona i certyfikowana przez jedną z dwóch organizacji: ICC lub ICF.

Nie jestem i nie będę certyfikowanym coachem, czy to oznacza, że jestem gorszy od Ciebie Sylwio? Może moje standardy pracy są złe, a może nie potrafie coachować?

ICF (International Coaching Federation) definiuje osobę pracująca w zawodzie Coacha w następujący sposób:
- Coach pomaga jednostkom i organizacjom, aby rozwijały się szybciej i osiągały bardziej satysfakcjonujące rezultaty
- Coach koncentruje się na celach, które klienci wybierają
- Coach dostosowuje się do indywidualnych potrzeb klientów
- Coach wyłania rozwiązania i strategie z informacji pochodzących od klienta
- Coach zapewnia świeżą perspektywę
- Coach pomaga klientom w budowaniu ich naturalnej siły
- Coaching zaczyna się od pomysłu, że klient jest twórczy i pełen zasobów
- Coaching zaczyna się od pomysłu, że klient pracuje po to, aby osiągnąć te cele, które chce osiągnąć
- Siła coachingu wynika ze związku pomiędzy coachem i klientem

Pozdrawiam
Zadna nowość i do tego potrzebny jest certyfikat? - sam stworze swój. AKCI - Artur Kucharski Coaching Institute.

Pozdrawiam


Artur :):):) super pomysł - masz 1 chętną do skorzystania z Twojego unikatowego certyfikatu :):):)

hahahaha

ja zrobie u ciebie a później stworze własny :)
1.04.2008, 13:19

konto usunięte

Temat: W Polsce dobry Coach to co to znaczy?

Myślę,że ten wątek można podzielić na dwa:

1. Pytanie o dobrego coacha z perspektywy bycia nim i z perspektywy klienta i jego wyboru /tu dochodzą preferencje klienta, więc w różnorodności każdy znajdzie odpowiedniego dla siebie, nawet gdy wg "nas" nie będzie on "dobrym" i pytanie czy klient wie co jest dla niego dobre i czego szukać prócz tej "chemii" o której piszecie, a która według mnie może wcale nie być stymulująca, bo dostarcza "głasków"/

2. Sam fakt ochrony prestiżu/poziomu/jakości usług coachingowych, którą próbuje się uzyskać przez certyfikację międzynarodowych stowarzyszeń jest to normalny mechanizm rynkowy nawet z dodatkiem troski o interes klienta i nie uniknie się "gorszych" coachów z certyfikatami na ścianach.
Myślę jednak, że zjawisko jest na tyle świeże, że potrzebuje okresu przejściowego.
Dostrzegam tu analogię do wszelkich form terapii -jeszcze niedawno wystarczył kurs tu i ówdzie i otwierało się gabinet.
Obecnie wymagane kwalifikacje w zawodzie są ustawowo nawet określone i można tu znowu dyskutować o gromadzeniu papierków, ale tak czy inaczej mamy tzw. barierę wejścia, która zniechęca osoby chcące sie szybko dorobić i nie mające predyspozycji do tego zawodu.

Faktem jest, że prędzej czy później osoby bez predyspozycji
/uważam, że nie każdy jest w stanie pracować jako coach nawet gdyby dużo pracował nad sobą i technicznie był perfekt/ zostaną wyeliminowane naturalną (...) Zobacz więcej
5.06.2008, 17:09

konto usunięte

Temat: W Polsce dobry Coach to co to znaczy?

Wiem, że odbiegam od tematu wątku, ale mam nadzieje,że ktoś mi tu pomoże ;p;p

bardzo interesuje mnie coaching.. niestety obecnie moje możliwości poszerzania wiedzy na ten temat są ograniczone do kilku znanych publikacji i miejsc w sieci takich jak to.
Co znaczy w Polsce być dobrym Coachem? to skomplikowane pytanie, bo zapewne dla każdego trenera po za trzymaniem się okreslonych standardów znaczy to "coś" jeszcze. ja chce zapytać jak rozwija się Coaching w Polsce. jak zmienia się liczba firm korzystających z coachingu? i jak w naszym kraju oceniana jest jego skuteczność?
Ktoś może wie czy istnieją badania na ten temat?

z góry dzięki za (...) Zobacz więcej
27.09.2008, 06:18
Maria

Maria Seweryn Rolnik, Gospodarstwo
Rolne

Temat: W Polsce dobry Coach to co to znaczy?

Tu jest jeden dobry coach http://agronews.com.pl/blog/beatarzepka/?p=29
17.01.2010, 17:35
Michał

Michał Bloch Coaching, Coach PCC
ICF, Professional
Certified Coach,
Tr...

Temat: W Polsce dobry Coach to co to znaczy?

..:

Artur :):):) super pomysł - masz 1 chętną do skorzystania z Twojego unikatowego certyfikatu :):):)

hahahaha

ja zrobie u ciebie a później stworze własny :)

Generalnie nie certyfikat czyni Coacha, ale nie sposób nie zauważyć potęgi certyfikatów na rynku.

Tym bardziej, że certyfikacja ICF, poza wszystkim i czymkolwiek by jej nie nazwać - do MLM włącznie - ma pewne jasno określone standardy i warunki przystąpienia do egzaminu.

Z pewnością można powiedzieć o osobie, która ma certyfikat ACC, że jakiś już czas pracowała w prawdziwej relacji coachingowej (nie wiemy czy dokładnie 100h, bo słyszałem, że podani klienci nie są ściśle weryfikowani) i zdała egzamin ICF - teoretyczny i praktyczny (poprowadziła sesję coachingową we trakcie egzaminu, która została poddana ocenie - nie w ramach szkoły/programu/kursu, ale przez egzaminatorów ICF).

Z pewnością mówi to o pewnym wysiłku jaki trzeba było podjąć by dojść do certyfikacji ICF i pewnej pracy jaką trzeba było wcześniej wykonać.

A certyfikat ICF na rynku znaczy jednak sporo, świadomość organizacji rośnie i certyfikat wielokrotnie staje się kartą przetargową do rozpoczęcia rozmów z działami HR w wielu korporacjach.
27.01.2010, 08:56
Joanna

Joanna Godecka dziennikarka,
aktorka, dyplomowany
life coach

Temat: W Polsce dobry Coach to co to znaczy?

Dyskusja już niemal wygasła, nie mniej mam ochotę wyrazić swoje zdanie po długich i bardzo intensywnych studiach na wydziale coachingu. Trudno wyobrazić sobie, że można zdobyć umiejętności coacha po krótkim szkoleniu. I choć jest ono kosztowne to nabywanie wiedzy i umiejętności jest długim procesem. Warto go przejść, ponieważ zmiana perspektywy, która następuje warta jest doświadczenia. I bardzo pomaga w byciu (...) Zobacz więcej
4.04.2012, 10:08
Barbara

Barbara Kędzia COACH oraz TERENER

Temat: W Polsce dobry Coach to co to znaczy?

Właśnie zmiana perspektywy czyni nas dobrymi coachami. Tej zmiany nie przeprowadzimy sami, powinniśmy uczyć się od najlepszych. I nie chodzi o stertę certyfikatów, ale o faktyczne umiejętności, zdobywane przez praktykę.

W moim odczuciu, to się liczy:
predyspozycje osobiste
wiedza, zdobyta na dobrej uczelni
wiara w drugiego człowieka i chęć (...) Zobacz więcej
4.04.2012, 12:06
Jarek

Jarek Sikorski Coach ICC, Trener
Biznesu

Temat: W Polsce dobry Coach to co to znaczy?

Coach to przede wszystkim wgląd w siebie i nieustanny własny rozwój.
Coach to zmiana.
Coach to rozumienie różnorodności innych i podziw dla niej.
Coach to słuchanie i uważność.
Coach to wewnętrzny spokój i jednocześnie waleczność.
Coach to spójność i równowaga.
Coach to wielka (...) Zobacz więcej
21.04.2012, 11:27

Temat: W Polsce dobry Coach to co to znaczy?

Ewa Mazurczyk-Jankowska:
Chciałabym poruszyć ten temat, ponieważ nie do końca mam dobre doświaczenia z coachami w naszym kraju. Dużo osób zaczyna się nazywać cochami a jak dobrze wiemy nie o to chodzi. Co wy sądzicie na ten temat. Mnie martwi fakt tak bardzo zpopularyzowania tego teamtu i umniejszeniu roli coacha.

Może to zabrzmieć abstrakcyjnie i nie wielu to zrozumie... Mój proces cachingowy trwał (szacuję) 15 lat ale dopiero 3 miesiące temu uświadomiłem sobie co się ze mną działo, po co i jaki na mnie wpływ miało. Miesiąc temu uzyskałem certyfikat i jestem dumny z "tego". Nie z papierka który o tym świadczy lecz świadomości której nie da się wydrukować, oprawić w ramkę i powiesić na ścianie.
18.01.2013, 20:42
Małgorzata

Małgorzata Pielka Młodszy Specjalista
ds. Sprzedaży
Szkoleń - HUMAN
SKILLS

Temat: W Polsce dobry Coach to co to znaczy?

Cudny wątek, przeczytałam z zainteresowaniem. Głównie dlatego, że nie jestem coachem, ale sama idea coachingu leży gdzieś w obszarach moich zainteresowań. Coaching stał się bardzo popularny i momentami zastanawiam się czy to dlatego, że jako społeczeństwo faktycznie dążymy do rozwoju, definiowania celu w życiu etc, czy też po prostu mamy skłonności do tego, żeby sobie wpisywać w CV obco brzmiące nazwy :)

No, ale znam też wielu "specjalistów", którzy się przesadnie pracą w danej dziedzinie nie skalali, więc w coachingu to pewnie (...) Zobacz więcej
11.02.2013, 17:34
Agnieszka

Agnieszka Karpińska Lider to nie jest
osoba , która ma
władzę nad innymi.
Lid...

Temat: W Polsce dobry Coach to co to znaczy?

Zapraszam wszystkich zainteresowanych profesjonalnym coachingiem na trzecią edycję akredytowanego przez ICF programu:

Budowanie Świadomości Coacha - 60 akredytowanych godzin szkoleniowych, przygotowujących do egzaminu w ICF na akredytowanego coacha ACC (Associate Certified Coach).

Program realizowany będzie podczas trzech trzydniowych sesji w Poznaniu, w terminach:

I 21-22-23 marzec 2013
II 18-19-20 kwiecień 2013
III 23-24-25 maj 2013

Coachem prowadzącym szkolenie jest Urszula Sadomska - jedyny w Polsce coach MCC (Master Certified Coach) akredytowany w ICF.

Zapraszam do kontaktu.

Agnieszka Karpińska
0048 604 750 532
agnieszka.karpinska@coachingacademy.pl
http://www.coachingacademy.pl
12.02.2013, 14:33

Następna dyskusja:

POSZUKUJE COACH'a
Przeglądaj dyskusje w tej grupie

Setki wypowiedzi

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Pytania i odpowiedzi

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Wyślij zaproszenie do