Marcin

Marcin Nowak Rynki zagraniczne

Temat: Wólka Kosowska Centrum Handlu Hurtowego

Wólka Kosowska Centrum Handlu Hurtowego

Chińska hurtownia w Wólce Kosowskiej - informacje

Centrum handlu hurtowego w Wólce Kosowskiej pod Warszawą, potocznie zwane "Centrum Chińskim" to kompleks kilkunastu hal targowych, administrowanych przez kilka firm azjatyckich ( chińskich, wietnamskich, tureckich, m.in. GD Poland, ASG oraz EACC) oferujących szeroką gamę produktów.

Początki Centrum handlu hurtowego sięgają 1992 roku, kiedy ówczesny minister Jacek Kuroń i chińscy biznesmeni wmurowywali kamień węgielny w Wólce Kosowskiej. Pierwsza hala zaczęła działać w 1994 roku. Obecnie w okolicach głównego centrum handlowego, powstają kolejne, mniejsze centra handlu hurtowego, działa centrum logistyczne i centrum magazynowe, powstało nowoczesne osiedle "chińskie", a kilkanaście kilometrów dalej, pomiędzy Jankami a Nadarzynem, powstało ogromne centrum handlowe Maximus.

Więcej: http://ChinskaOdziez.pl

-----------------------------------------------------------

Chińskie Centrum Handlowe
( kierowane przez GD Poland Investments sp. z o.o. http://www.gdpoland.pl/) to największy ośrodek dystrybucji towarów pochodzących głównie z Chin i Wietnamu w Europie środkowo-wschodniej. Jest jednocześnie największą inwestycją chińską w tym regionie.
Położone jest 25 km od Warszawy, w miejscowości Wólka Kosowska. Centrum rozpoczęło działalność w 1994 roku, kiedy to uruchomiona została pierwsza hala i w ciągu kilkunastu lat dynamicznego rozwoju osiągnęło obecne rozmiary. Jego powierzchnia to blisko 30 ha gruntu, zaś powierzchnia zabudowy wynosi ok. 120 000 m². Łącznie zainwestowano w to przedsięwzięcie ponad 110 mln euro. GD Poland Investments jest dziś właścicielem 5 hal handlowych, 3 budynków magazynowych. Ponad 1000 najemców reprezentuje około dziesięciu różnych narodowości, w tym dość liczną grupę, trzecią co do wielkości, stanowią Polacy. Asortyment oferowanych towarów jest bardzo zróżnicowany, przeważają tekstylia, obuwie i drobny sprzęt AGD.

Klienci hurtowi:

Dla ułatwienia zakupów dokonano branżowego podziału hal i ich segmentów, co jest szczególnie wygodne dla klientów dokonujących zakupów hurtowych, którzy w jednym miejscu mogą zapoznać się z ofertą wielu firm i wybrać najbardziej atrakcyjną.
Atrakcyjność Chińskiego Centrum Handlowego polega także na zróżnicowanej ofercie jakościowej i cenowej. Klientami są więc nie tylko hurtownicy dystrybuujący towar do sieci hurtowni i sklepów w różnych regionach kraju, ale także właściciele sklepów, którzy samodzielnie mogą dokonać wyboru towarów pod kątem potrzeb swoich klientów. Ta forma bezpośredniej sprzedaży pozwala handlowcom unikać dodatkowych kosztów, a tym samym obniżyć ceny sprzedawanych artykułów.

Działające na terenie GD Poland Investments firmy oferują swoje towary odpowiednio przygotowane do sprzedaży hurtowej, posegregowane pod względem rozmiarów, kolorystyki i możliwości przewozu, w zależności od wielkości zamówienia. Podnosi to bezpieczeństwo zakupów i nie naraża kupowanych produktów na uszkodzenia. Hurtownicy bardzo cenią sobie taką profesjonalną obsługę, która idzie w parze z atrakcyjnymi cenami i bezpieczeństwem dokonywania transakcji.

GD Poland Investments, to znakomite miejsce, w którym właściciele hurtowni i placówek handlowych mogą zaopatrzyć się w różnorodne towary. Handlowcy działający na jego terenie oferują szeroki asortyment towarów: od artykułów odzieżowych, obuwia, galanterii skórzanej poprzez drobny sprzęt gospodarstwa domowego i elektrotechniczny, po artykuły dekoracji wnętrz, takie jak zasłony czy firany. Poza różnorodnością asortymentu oferta zróżnicowana jest pod względem jakościowym i cenowym. Wszystkie towary sprzedawane są w bardzo atrakcyjnych cenach. Tak wysoka konkurencyjność cen jest efektem bezpośredniego importu od producentów do kupców działających w centrum. Nie ma tu łańcucha pośredników, z których każdy narzucałby swoje marże i przez to podnosił końcową cenę towaru. Sprzedający dysponują pełną gamą rozmiarów, kolorów i modeli, co jest niezwykle ważne dla właścicieli sklepów zaopatrujących się w Centrum. Wielu sprzedawców stosuje też różnego rodzaju marże, upusty i promocje.

Bezpośrednie zaopatrzenie w Chińskim Centrum Handlowym to najlepszy sposób na przygotowanie bogatej oferty dla klientów sklepów detalicznych. Dla wygody kupujących poszczególne branże ulokowane zostały w tych samych halach np. hali obuwniczej czy artykułów gospodarstwa domowego itp. Pozwala to kupującym w stosunkowo krótkim czasie zapoznać się i porównać oferty wielu sprzedających i wybrać najbardziej atrakcyjną.

Także infrastruktura Chińskiego Centrum Handlowego przygotowana jest z myślą o kupujących – na jego terenie działają liczne restauracje i bary, firma kurierska, oddział banku i poczty.

Centrum jest świetnie zlokalizowane. Znajduje się 25 kilometrów od śródmieścia Warszawy, w miejscowości Wólka Kosowska przy trasie Warszawa-Kraków.

Klienci indywidualni:

Centrum Chińskie to nie tylko miejsce zakupów hurtowych. Coraz więcej sprzedawców otwiera się na klientów indywidualnych wychodząc naprzeciw coraz bardziej ograniczonym możliwościom finansowym przeciętnych Polaków. Dzięki temu klienci detaliczni mogą zakupić te same produkty, które do tej pory dostępne były jedynie w sklepach, za kwoty nawet o połowę niższe. Wizyta w centrum Chińskim może być również atrakcyjna pod względem poznawczym. Bezpośredni kontakt z kulturą azjatycką zapewniają nie tylko sprzedawcy i obsługa, ale też liczne restauracje, bary, w których za niewielkie pieniądze można spróbować oryginalnych chińskich czy wietnamskich potraw oraz sklepy spożywcze oferujące egzotyczne artykuły niedostępne na polskim rynku. Odwiedziny Chińskiego Centrum Handlowego mogą być pomysłem na przyjemne i pożyteczne spędzenie czasu dla całej rodziny.

Infrastruktura:

Z myślą o wygodzie klientów i najemców, na terenie centrum handlowego zlokalizowanych jest wiele punktów usługowych – kantory wymiany walut, bankomat, biura rachunkowe, restauracje, biuro podróży czy też azjatyckie sklepy spożywcze. Swoje siedziby mają tu także firma kurierska, poczta i bank. We wszystkich obiektach centrum handlowego znajduje się około 1000 pawilonów handlowych o powierzchni od 50 do 249m2. Oprócz pawilonów handlowych na terenie centrum handlowego zlokalizowane są również 3 budynki magazynowe, co znacznie ułatwia proces dystrybucji towarów a klienci mogą liczyć na szybki odbiór zakupionych towarów. Dla wygody kupujących poszczególne branże ulokowane zostały w tych samych halach np. hali obuwniczej czy artykułów gospodarstwa domowego itp. W celu zapewnienia bezpieczeństwa swoim najemcom oraz ich klientom obiekt centrum jest chroniony 24h na dobę przez profesjonalną firmę ochroniarską oraz system monitoringu.

Plany na przyszłość:

W celu umożliwienia naszym najemcom rozszerzenia sprzedawanych towarów m.in. o artykuły takie jak: elektronikę, narzędzia, elektronarzędzia, artykuły dekoracji wnętrz, meble w najbliższej przyszłości planujemy kolejne inwestycje związane z rozbudową kompleksu hal handlowo-usługowych.

Więcej: http://www.gdpoland.pl/

--------------------------------------------
Strony internetowe centrum handlu hurtowego:

GD Poland Distribution Center
ul. Nadrzeczna 16
05-552 Wólka Kosowska, woj. mazowieckie
http://www.gdpoland.pl/

EACC Centrum Handlowe Hurt-Detal Semih sp. z o.o.
ul. Nadrzeczna 7 a
05-552 Wólka Kosowska, woj. mazowieckie
http://www.eacc.pl

ASG-PL sp. z o.o.
ul. Nadrzeczna 7 c
05-552 Wólka Kosowska, woj. mazowieckie

Inne:

http://RynekChinski.plTen post został edytowany przez Autora dnia 14.04.14 o godzinie 12:14
30.09.2010, 14:49Zobacz dyskusje w grupie Chińskie Centrum Handlu Hurtowego

Aktualne tematy

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Problemy i porady

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania

Wyślij zaproszenie do