Agata

Agata Jęda (Głowacka) Recruitment
Consultant

Temat: znajomość pakietu MS Office

Czy znacie może jakieś testy, dzieki którym można sprawdzić u kandydatów znajomość obsługi pakietu Office?
Z góry dziekuję za odpowiedź,
(...) Zobacz więcej
24.08.2007, 15:00

konto usunięte

Temat: znajomość pakietu MS Office

najlepiej posadzić kogoś przy komputerze i dać mu wydrukowany tekst z róznymi ciekawymi rzeczami do zrobienia.
robienie testu pisemnego ( w stylu pytanie-3 odpowiedzi do wyboru)
nie ma sensu. Duzo ludzi jest wzrokowcami i wie jak coś zrobić mając program przed oczyma.
Poza tym jest sporo pakietów typu Office i taki test może przysporzyć (...) Zobacz więcej
24.08.2007, 15:05

konto usunięte

Temat: znajomość pakietu MS Office

Test pisemny nie pomoże w sprawdzeniu konkretnych umiejętności kandydata. Można przygotować kilka plików i kilka wydrukowanych poleceń typu:
Word - np. utwórz korespondencję seryjną,
Excel - możliwości jest wiele, plik z wprowadzonymi danymi, polecenia, które wymagają różnego stopnia zaawansowania, od oblicz do utwórz tabele przestawną...
Wszystko zależy w jakim stopniu i co wymagamy od kandydata.
Zweryfikowanie jego umiejętności wymaga poświęcenia czasu. Jeśli kandydatów jest wielu a czas ograniczony wtedy rzeczywiście można pomyśleć o krótkiej ankiecie z bardzo podstawowywmi pytaniami np. jakie programy wchodzą w skład pakietu MS Office. Pytanie banalne ale pozwoli wykluczyć osoby, które się nie orientują w temacie a wpisały bardzo dobrą znajomość obsługi komputera w CV.
Wszystko zależy od grupy docelowej. Jeśli będzie to absolwent Politechniki takie pytania będą śmieszne, jesli bezrobotni skierowani z urzędu pracy z wykształceniem trudnym do zweryfikowania można się zastanowić nad częścią "teoretyczną" przed praktyczną.Joanna J. edytował(a) ten post dnia 24.08.07 o godzinie 16:34
24.08.2007, 15:23
Mariusz

Mariusz Perlak Talent Acquisition
Supervisor EMEA,
EATON Corporation

Temat: znajomość pakietu MS Office

:) tak -- (...) Zobacz więcej
24.08.2007, 16:29

Temat: znajomość pakietu MS Office

Mariusz P.:
:) tak --> CV

haha, ciężko się nie zgodzić z powyższą opinią.
Wystarczy spojrzeć na to jak dokument jest przygotowany. Wiele osób nadal używa spacji bądź (wielu) tabulatorów do wyrównywania tekstu, bądź "enterów" to robienia odstępów między akapitami.

Innym wyznacznikiem może być certyfikat MOUS (o ile jeszcze się tak nazywa, bo Microsoft ostatnio robi sporo zmian w programach certyfikacyjnych).

Ale niezależnie od powyższych warto zrobić test. Dać człowiekowi dokument do stworzenia na podstawie tego co dostanie do ręki i to daje duże pojęcie o jego umiejętnościach :)
28.08.2007, 13:05
Rafał

Rafał S. SEM=SEO+PPC

Temat: znajomość pakietu MS Office

Na mousy bym raczej nie liczyl ... ;)
Jezeli certyfikat, to moze raczej polski ECDL. Chociaz probowalem swego czasu zdac ten egzamin, ale nie udalo mi sie skontaktowac z egzaminatorami - dopiero, jak sie okazalo, ze juz nie musze, to egzaminatorzy (...) Zobacz więcej
28.08.2007, 19:05
Aneta

Aneta S. Kontroler finansowy

Temat: znajomość pakietu MS Office

Fakt, CV to pierwszy etap sprawdzenia biegłości w MS Word, ale po pierwsze - co sprytniejsi załączają pdfy, a po drugie MS Office się na Wordzie nie kończy.

W przypadku obsługi komputera rzeczywiście darowałabym sobie testy teoretyczne i postawiła na praktyczne. Testy przygotowywałam sama. Do tej pory testowałam tylko z MS Word i MS Excel i starałam się, żeby zadania i struktura danych w zadaniach odpowiadała jak najbliżej pracy przyszłego kandydata. Czyli nie testuję asystentki z Solvera, a analityka baz danych nie będę testować z formatowania tekstu.
W przypadku wielu kandydatów, nie rezygnowałabym z testów praktycznych, bo statystyka tu niestety na naszą korzyść nie zadziała ;) MS Excel i Access oszczędzi nam pracochłonności sprawdzania jeśli dobrze ułożymy test i stworzymy szablon prawidłowych odpowiedzi/wyników - testy sprawdzą się praktycznie same. Trochę gorzej z MS Word, ale z kolei tutaj sprawdzić "ręcznie" można dość szybko.

Jeśli znasz MS Office, to stworzenie testów nie powinno (...) Zobacz więcej
28.08.2007, 20:39Zobacz dyskusje w grupie Rekrutacja i selekcja

Aktualne tematy

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Problemy i porady

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania

Wyślij zaproszenie do