Marta

Marta Podrażka Sales and Marketing
Support Specialist -
Samsung Electron...

Temat: Czym pomalować płytę MDF?

Czy ktoś ma może jakiś pomysł na rozwiązanie następującego problemu:
Chciałabym zmienić kolor frontów w kuchni, niestety wymiana frontów w całości nie wchodzi w grę ze względu na cenę. Dlatego chciałabym je pomalować, jednak nie mogę tego zrobic zwykłą farbą ponieważ fronty wykonane są z MDFu i zwkła farba np. do drewna zwyczajnie się nie trzyma. Ktoś mi proponował starcie powierzchni papierem ściernym, ale po takim "zabiegu" ponoć powierzchnia może wygladać bardzo źle (nierówności i przetarte dziury).
Może ktoś mi doradzi jakąś farbe (tylko nie olejną, bo strasznie śmierdzi i podobno długi czas po malowaniu jeszcze ją czuć).
Czekam na wszelkie pomysły i z (...) Zobacz więcej
19.10.2007, 08:47
Jarosław

Jarosław Pawlak dyr operacyjny,
ABmedia

Temat: Czym pomalować płytę MDF?

malowanie płyty z MDF-u polega na zmatowieniu a nie starciu powłok juz istniejących. Matowienie możesz wykonać papierem sciernym nr 120. Fakt wyjdą Ci rysy i zadrapania, ktore nastepnie "dopieszczasz" papierem nr 240. Wtedy też możesz wyszpachlować powstałe dziuru doprowadzając calość powierzchni do użytku papierem 240.
Malowanie- farby ftalowe ogolnego stosowania, gdzie pierwszą warstwę (dopiero po ok dwóch dniach) możesz zmatowić papierem nr 240 i pomalować raz jeszcze. W ten sposób uzyskasz bardzo gładką powierzchnię a polysk zależy od zastosowanej farby.
Acha- matowienie polega jedynie na "dotknięciu" powierzchni a nie scieraniu farby.
Ogólnie praca b. czasochłonna ale może to być fajna zabawa.
Ja czasami się tak bawię. (...) Zobacz więcej
19.10.2007, 17:59

Temat: Czym pomalować płytę MDF?

To, co pisze p.Jarosław - absolutnie racja. Natomiast krok drugi - to sam proces malowania. Należy uważać z nakładaniem farby, aby nie powstały zacieki - bo będzie brzydko wyglądać. I co gorsza - codziennie będziesz na takie drzwiczki patrzeć. Dlatego zwykle farbę nakłada się pistoletem, a nie ręcznie.

Mam znajomego, który był w podobnej potrzebie. Dlatego przy malowaniu skorzystał z pomocy ... warsztatu samochodowego (blacharskiego). Mieli odpowiedni sprzęt. Dobre lakiery.

Jeśli fronty są gładkie (bez filungów) - może warto zastanowić się nad oklejeniem ich folią samoprzylepną.Albert Cieslikiewicz edytował(a) ten post dnia 02.11.07 o godzinie 07:10
2.11.2007, 07:01
Marta

Marta Podrażka Sales and Marketing
Support Specialist -
Samsung Electron...

Temat: Czym pomalować płytę MDF?

Z malowaniem na własną rękę chyba dam sobie spokój, bo nie za bardzo mam na to czas...
Fronty są zupełnie gładkie, ale okleina podobno może odchodzić pod wpływem wilgoci, a w kuchni - wiadomo nie da się tej wilgoci uniknąć.
Czy lakier w warsztacie samochodowym nałożyć można na tę folie, która aktualnie jest na frontach, czy też trzeba je przygotować do malowania (...) Zobacz więcej
5.11.2007, 10:41

Temat: Czym pomalować płytę MDF?

Uff ...
Zasadnicze pytanie - co jest obecną powierzchnią frontu. Jeśli laminat lub folia - to obróbki odpadają. Jeśli lakier położony na mdf - będzie ok, wystarczy papier i matowienie. A w "warsztacie" trzeba zapytać.
A tak na serio - jeśli masz mało czasu - po prostu kup te fronty.
( Szukanie fachowca, dobór farb, modlitwy aby wszystkie były identyczne - to bedzie kosztowało znacznie (...) Zobacz więcej
5.11.2007, 18:02
Marta

Marta Podrażka Sales and Marketing
Support Specialist -
Samsung Electron...

Temat: Czym pomalować płytę MDF?

Fronty są foliowane...
Płytę chciałam pomalować, bo koszt nowych frontów trochę mnie przeraził...
Zatem zapytam w jakimś warsztacie... Mam nadzieję, że mnie nie wyśmieją (...) Zobacz więcej
6.11.2007, 11:35Przeglądaj dyskusje w tej grupie

Setki wypowiedzi

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Pytania i odpowiedzi

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Wyślij zaproszenie do