Tomasz

Tomasz Niewiem operator maszyn,
branża motoryzacyjna

Temat: Porady na temat przyjęć, szukania pracy w kopalniach

Witam, niedawno rozpocząłem naukę w szkole zaocznej dla dorosłych - technik górnictwa podziemnego. Oprócz tego mam skończony kurs spawania MAG - podstawowy i pracuję m.in. jako spawacz. Chciałbym się tu dowiedzieć czy ktoś wie jaka jest szansa pracy na kopalni z takim CV. Oprócz tego były inne prace fizyczne.
Czy ktoś może orientuje się czy i kiedy w najbliższym czasie będą przyjęcia na kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej albo KWK Marcel, Chwałowice, Rydułtowy, Jankowice. Jakie są szanse na pracę na nowootwieranej kopalni Dębieńsko??
Czy uważacie że mogę znaleźć pracę podczas nauki w tej szkole czy raczej bede musiał najpierw ją skończyć?
Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek porady czy informacje nt. jak wyglądają wyżej wymienione sprawy.
z (...) Zobacz więcej
19.03.2011, 17:26
Paweł

Paweł O. nabierający
doświadczenia w JSW
S.A.

Temat: Porady na temat przyjęć, szukania pracy w kopalniach

Witam,

co do JSW to oficjalne stanowisko nt. polityki zatrudnieniowej można można obejrzeć pod tym adresem:
http://www.jsw.pl/firma/aktualnosci/1/555/
ludzie jednak odchodzą na emerytury, dlatego od czasu do czasu pewnie kogoś zatrudniają.

Złożyć podania z prośbą o przyjęcie do pracy zawsze jednak można. Składa się je zazwyczaj w kancelariach głównych w budynkach biurowych, które mieszczą się przy każdej kopalni.
Podań jednak leży tam zapewne mnóstwo, także raczej nie łudziłbym się z szybkim odzewem - szanse jednak zawsze są, ale do tego trzeba jednak złożyć podanie. Jeśli masz uprawnienia do spawania to jest to na pewno atut, a co do nauki to w niczym nie przeszkadza, jednak dopóki nie skończysz szkoły to będziesz mógł liczyć tylko na stanowiska dla pracowników fizycznych.

Pozdrawiam i powodzenia życzę.
20.03.2011, 11:50
Tomasz

Tomasz Niewiem operator maszyn,
branża motoryzacyjna

Temat: Porady na temat przyjęć, szukania pracy w kopalniach

Jeszcze takie małe pyt. złożyłem przykładowo podanie i CV na otwieraną kopalnie w Dębieńsku. Czy nie orientuje się ktoś kto wie jak będzie działać ta kopalnia z tego względu że jest wykupiona przez Czechów. Czy na innych zasadach niż polskie(tzn chodzi mi o Barbórki, 14-tki itp).
I jeszcze druga rzecz, jak uważacie czy gdy już ruszą przyjęcia byłoby lepiej dzwonić , albo po prostu tam podjechać się przypomnieć. Czy może to jakoś pomóc w przyjęciu czy raczej nie ma znaczenia i tak raczej czekać na ew. kontakt telefoniczny z (...) Zobacz więcej
20.03.2011, 17:10
Przemysław

Przemysław Strzałka grafik, webdesigner,
adminitrator witryn,
ARCOM SP.J.

Temat: Porady na temat przyjęć, szukania pracy w kopalniach

A jak piszecie podanie o pracę w kopalni? Szukałem jakiegoś wzoru, ale nie mogę znaleźć. Tu jest jakiś, ale sms'a trzeba wysłać: http://www.innecv.pl/list-motywacyjny/podanie-o-prace-...
27.04.2011, 14:53
Robert

Robert F. Specjalista ds.
hydrogeologii

Temat: Porady na temat przyjęć, szukania pracy w kopalniach

Oczywiście pierwszy krok to telefon do kadr - tu dowiedzie się czy w ogóle kopalnie aktualnie rekrutują pracowników. Jeśli rekrutacja jest prowadzona należy najlepiej pofatygować się z dokumentami osobiście. W PKW SA sa wydzielone dni kiedy prowadzone są wstępne rozmowy z kandydatami. Przy okazji telefonu do kadr warto dowiedzieć się jakie dokumenty ze sobą zabrać - najczęściej jest to Cv, list motywacyjny oraz podanie o przyjęcia do pracy. Chętnych do pracy w koplaniach jest obecnie wielu ale zawsze (...) Zobacz więcej
17.05.2011, 20:03
Tomasz

Tomasz Niewiem operator maszyn,
branża motoryzacyjna

Temat: Porady na temat przyjęć, szukania pracy w kopalniach

Witam, mam takie pytanie, czy orientuje się ktoś czy są jakieś firmy w okolicach rybnickich kopalń które przyjmują do pracy pod ziemią bez doświadczenia tzn. jako pomoc dołowa? Bo wydaje się to chyba pierwszy krok aby w ogóle rozpocząć pracę na kopalniach. Z tym, że jest spory problem bo juz same firmy w pierwszej kolejności poszukują ludzi z doświadczeniem, z kwalifikacjami. Dlatego byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje dot. firm górniczych które przyjmują osoby bez doświadczenia do pracy pod ziemią.
z (...) Zobacz więcej
8.04.2012, 17:51

Następna dyskusja:

Szukamy geologow do pracy w...
Przeglądaj dyskusje w tej grupie

Setki wypowiedzi

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Pytania i odpowiedzi

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Wyślij zaproszenie do