Temat: gps L1 static

Witajcie !
Noszę się z zamiarem zakupu prostego i taniego gps'a, z uwagi na dość duże braki w osnowie w moim rejonie. Na rynku obecnie można zasadniczo kupić 3 modele pasujące do moich potrzeb: Azus Star http://www.geodigitalgps.pl/, CHC X20-B http://gps.pl/index-chc-static.html i Kronos 100 http://geo-truck.pl/Odbiornik_GPS_Kronos_100-110.html.

Za Azusem przemawia wieloletnie doświadczenie zawodowe jego "propagatora", za CHC i Kronos integracja w jednej obudowie.

W przypadku AZUS'a wiem, że współpraca z POZGEO przebiega bezproblemowo, ilość informacji na temat korzystania z tego urządzenia jest więcej niż zadowalająca. Wsparcie jakie udziela producent użytkownikom jest wręcz wzorowe. Jednak AZUS nie grzeszy poręcznością z uwagi na swą konstrukcję.

Z drugiej strony nie mogę złego słowa powiedzieć o Eryku L. z "gps.pl", jednak CHC (jak i Kronos) jest urządzeniem nowym na rynku i nie mogę znaleźć informacji o użytkowaniu i oprogramowaniu tychże. Oczywiście z źródeł niezależnych od ich dystrybutorów.

Czy macie doświadczenie w użytkowaniu ww. odbiorników i moglibyście się nim podzielić ?

Pozdrawiam
Janusz
12.04.2011, 21:18
Sylwester

Sylwester Paluch geodeta, geodeta
górniczy

Temat: gps L1 static

pracuje na CHC X-90 i jest ok. wprawdzie brak dxf'a ale ogólnie jestem zadowolony. ma swoje wady ale za to całkiem fajnie radzi sobie w (...) Zobacz więcej
14.04.2011, 20:19

Temat: gps L1 static

Tak się składa, że jak na roboty realizowane na "pół gwizdka" nie mam potrzeby wydawać kasy na sprzęt mający wszystko. Zbyt długo taki wydatek by mi się zwracał.
Miło słyszeć że CHC dobrze sobie radzi w trudnych warunkach. Bo w sumie z uwagi, iż do GPS.PL mam najbliżej, najbardziej celuję w ten sprzęt gdyż bliskość serwisu jest dla (...) Zobacz więcej
15.04.2011, 12:17Zobacz dyskusje w grupie Geodeta

Aktualne tematy

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Problemy i porady

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania

Wyślij zaproszenie do