Dorota

Dorota Franciskovics właściciel, Własna
działalność

Temat: Węgry - ciekawe miejsca - dzisiaj północny Balaton

Witam
Mieszkam od długiego czasu na południu Węgier. Miałam okazję poznać wielu Węgrów i ich język, bywałam w ciekawych miejscach, w jakich ten kraj obfituje.
Chętnie podzielę się wiedzą jaką posiadam.

Dzisiaj chciałabym opowiedzieć o regionie Badacsonyörs i przyjaznym domu w miejscowości Badacsonytomaj nad Balatonem, w którym można wynająć pokoje.

Z tarasów rozciąga się piękny widok na jezioro, a do małego, spokojnego kąpieliska jest parę kroków. To świetne miejsce dla osób z małymi dziećmi, dla tych, którzy cenią sobie spokój, chcą powędkować (własne pomosty wędkarskie i łódka), oraz grup turystycznych. Wokół jeziora prowadzi trasa rowerowa.
Gospodarz domu mówi w języku polskim, węgierskim, niemieckim i angielskim. Ma uprawnienia przewodnika, więc może zaproponować zwiedzanie ciekawych miejsc w okolicy, a naprawdę jest w czym wybierać.

W promieniu 30 km znajduje się półwysep Tihany, który sam w sobie jest perłą przyrodniczą, geologiczną i historyczną; Tapolca - prześliczne miasteczko z unikalną jaskinią wodną, gdzie można przepłynąć łódką po podziemnej rzece, muzeum Afryki eksponujące trofea słynnego węgierskiego badacza Afryki dr. Endre Nagya, zamki Sümeg i Szigliget, słynne kąpielisko termalne Hévíz, miasto Keszthely z niezliczoną ilością zabytków, gospodarstwo Salföld z autochtonicznymi zwierzętami węgierskimi, gdzie można pojeździć konno i góra Badacsony, której widok zwłaszcza z mola w miejscowości o tej samej nazwie jest naprawdę niezapomniany. Nie sposób wszystkiego wymienić i opisać. Polacy, nawet ja sama nie przypuszczałam, że wyżyna balatońska jest tak urozmaicona - Balaton kojarzył mi się zawsze z tłumem turystów na deptakach na południowym brzegu Balatonu. Północny brzeg był dla mnie miłą niespodzianką.


Polecam to miejsce i podaje link do ich strony
http://pl.zolkofogado.com/

Gdybyście mieli jakieś pytania na temat Węgier , chętnie odpowiem w miarę swoich możliwości i wiedzy.
23.07.2010, 18:05

Temat: Węgry - ciekawe miejsca - dzisiaj północny Balaton

Witam,
Jaki jest koszt wynajmu takiego domku w lipcu lub sierpniu na 10-12 dni. Czy można prosić o zdjęcia (...) Zobacz więcej
22.04.2013, 13:59Zobacz dyskusje w grupie Węgry

Aktualne tematy

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Problemy i porady

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania

Wyślij zaproszenie do