Andrzej

Andrzej Trojanek Grotmaszt.
BlueWaterClub.pl.
Rejsy morskie

Temat: Majowka - Rejs dla Singli w Chorwacji

Jezeli szukasz nowych wrazen, ludzi, przygody...
Jezeli dosc masz nudnych wyjazdow w gronie obsciskujacych sie par
nie widzacych swiata poza samymi soba...
Jezeli kolejny raz uslyszales w biurze podrozy "+40%" za wyjazd w pojedynke...

I przede wszystkim...

Jezeli chcesz poczuc slonce, wiatr, wolnosc i niezwykla przygode... Zapraszamy na niezpomniana Majówkę dla Singli - rejs morski w Chorwacji. Biale zagle, niezwykli ludzie i niezpomniana atmosfera!

Patrz:


Plyniemy na kilku sprawdzonych i komfortowych jachtach srodziemnomorskich (Bavaria 46, Sun Oddysey 42.2, Oceanis 411 itp.) wyposazonych w toalety, kuchnie, salon, ponton, bimini oraz wszystko co potrzebne do efektownej, przyjemnej i bezpiecznej zeglugi.

Majowka w Chorwacji to jak zwykle zeglowanie, zwiedzanie oraz imprezy portowe. Adriatyk to jedno z nielicznych miejsc zaliczanych do zeglarskiego raju, w ktorych jest miejsce zarowno dla amatorow mocnych wrazen jak i osob szukajacych relaksu i wypoczynku. To takze jedno z tych magicznych miejsc, w ktorych na europejskich wodach mozna przezyc niezwykle chwile w towarzystwie igrajacych z jachtem DELFINOW!

Doswiadczenie zeglarskie nie jest wymagane - cala potrzebna wiedze i umiejetnosci posiadaja nasi skipperzy.

Termin: 24.04.2009 - 03.05.2009
7 dni plywania (25.04.09-02.05.09)

Trasa: Sibenik - Bisevo (Błękitna Grota) - Vis (diabelskie wrota) – Komiza - Hvar ("druga Ibiza") - zabytkowy Trogir - bajkowa Rogoznica - Skradin (wodospady na KrK) – Sibenik

Ostateczna trasa rejsu morskiego zalezy od warunkow atmosferycznych i sprawnosci załogi

Cena: 1090 zł

Dodatkowo:
- wyzywienie, oplaty portowe i eksploatacyjne – 100 euro

Kaucja zwrotna - 150 euro (lub 25 euro kaucji zwrotnej + 25 euro opłaty za jej ubezpieczenie)

Sprzątanie końcowe - 10 euro

Doborowe towarzystwo i niezapomniane wrażenia GRATIS :)

Transport – autokar klasy LUX z Warszawy i Katowic pod sam jacht i z powrotem - 400 zl Mozliwy jest takze transport z innych miast Polski (po potwierdzeniu)

Kliknij link ponizej aby zobaczyc jak bawilismy sie w Chorwacji ostatnio:
http://www.bluewaterclub.pl/galeria.html

Kontakt:
Blue Water Club

Obrazek

http://www.bluewaterclub.pl
e-mail: info@bluewaterclub.pl
tel.: +48 698 372 322
tel.: +48 (22) 4277777 wew. 139471283#
tel.: +385 995 707 733
GG: 13947128
Skype: blue.water.club
Powyzsze informacje nie stanowia oferty handlowej.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
23.03.2009, 19:35
Iwona

Iwona Karpińska Biuro Turystyczne
Nowe Horyzonty

Temat: Majowka - Rejs dla Singli w Chorwacji

Chorwacja - trasa 2- Kastela- Sibenik

Rejs w Chorwacji dla Singli - wolne 3 miejsca męskie, 1 miejsce damskie
Kastela – wyspa Solta (Stomorska) – wyspa Hvar – wyspa Vis – Trogir – wyspa Zirje (zatoka Vela Stupica) – Skradin (Wodospady Rzeki Krka) – Sibenik


Jacht: ELAN 431

Miejsc: 9

Dzień 1

Rejs rozpoczniemy w marinie Kastela niedaleko Splitu. Pierwszym celem podróży jest wyspa Solta. Zakotwiczymy w małym miasteczku Stomorska, by od razu wczuć się w sielankowy klimat chorwackiego miasteczka. Wolne od jeżowców dno morza zachęca do kąpieli i relaksu na plaży.

Dzień 2

Słynna z największej ilości słonecznych dni w roku lawendowa wyspa Hvar, której miasto bogate jest w zabytki z czasów wpływów weneckich, zachęcające do spacerów marmurowymi ulicami starówki. Na śmiałków czeka niezdobyta twierdza górująca nad zatoką, a w nagrodę otrzymamy prześliczną panoramę okolicy.

Dzień 3

Dzień dla odważnych – będziemy żeglować po pełnym morzu, by przekonać się czy horyzont jest naprawdę okrągły. Kolejne mocne wrażenia czekają nas przy skalnych bunkrach na wyspie Vis mogących pomieścić stumetrową łódź podwodną. Po takich przeżyciach czas na ląd, zwłaszcza że na tej wyspie spotkamy najlepsze wino w Chorwacji. Warto zagłębić się w uliczki i lokale starówki.

Dzień 4

Popłyniemy do Trogiru słynącego z zabytkowej starówki (wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Idealne miejsce na romantyczny spacer w labiryncie wąskich uliczek i odpoczynek w małej kawiarence. Dzięki kamiennej zabudowie doświadcza się kojącego chłodu. Warto zwiedzić pozostałości twierdzy weneckiej.

Dzień 5

Płynąc z Trogiru na północ, docieramy do wyspy Veli Drvenik, miejsca dla miłośników nurkowania. Podwodny świat pozostawi niezapomniane wrażenia. Zakotwiczymy na nocleg przy wyspie Zirje, gdzie będzie można do woli kąpać się w morzu oraz zwiedzać wyspę.

Dzień 6

Oczom naszym ukaże się księżycowy krajobraz. To Kornaty – surowe, tajemnicze i pociągające wyspy (jeden z najbardziej znanych parków narodowych Chorwacji). Kontynuując rejs kanałem św. Anny, zobaczymy niespotykane gdzie indziej wykute w skale schrony dla kutrów marynarki jugosłowiańskiej. Miniemy niezdobyty fort osłaniający wejście do Sibenika i płynąc kanionem rzeki Krki, dzięki zaskakującym krajobrazom poczujemy się jak odkrywcy, by dotrzeć do przesiąkniętego żeglarskim klimatem miasteczka Skradin. Wzdłuż nabrzeża mariny i konoby (lokalne knajpki). Wieczorem można długo rozkoszować się miejscowymi winami i lokalną kuchnią ze słynną dalmatyńską szynką prsut.

Dzień 7

Skorzystamy z niepowtarzalnej okazji dotarcia do wodospadów rzeki Krki drogą wodną (statek Narodowego Parku Rzeki Krki), podziwiając po drodze bujną roślinność. Wędrując wśród kaskad, doświadcza się niesamowitych przejść tuż nad płynącą wodą. Dla miłośników pływania możliwość orzeźwiającej kąpieli w słodkiej wodzie Krki. Rejs zakończymy w XI-wiecznym Sibeniku, jedynym w Chorwacji mieście, którego starówka przypomina olbrzymie schody. Miasto kusi zabytkami, odwiedzić warto zwłaszcza XV-wieczną katedrę zbudowaną wyłącznie z kamienia i marmuru bez użycia drewna. O potędze miasta świadczą górujące nad nim trzy twierdze.

Terminy:


2009-08-29 – 2009-09-05

Cena: 1899 zł/osoba

INFORMACJE O CENIE:

Cena rejsu zawiera:
- 7 noclegów na jachcie,
- 7-dniowe pełne wyżywienie*,
- ubezpieczenie Signal Iduna Travel (10.000 euro KL, 7.000 zł NNW, 800 zł bagaż),
- opiekę Kapitana Jachtu,
- paliwo do jachtu,
- wszelkie opłaty portowe,
- minimalne „umundurowanie” członków załogi, czyli koszulkę polo (damską lub męską).
* Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje przygotowywane przez Uczestników z produktów zakupionych przez nas w Polsce, w tym napoje: kawa, herbata, woda mineralna.

Cena rejsu obejmuje WSZYSTKIE KOSZTY REJSU, nie stosujemy tzw. „kasy jachtowej” – Uczestników nie obowiązują żadne dopłaty podczas rejsu.

Cena nie zawiera: kosztów dojazdu i powrotu z Chorwacji oraz biletów wstępu do muzeów i parków narodowych.

Od Uczestników rejsu przy zaokrętowaniu pobierana jest kaucja zwrotna w wysokości 40 euro (płatna u Kapitana Jachtu).

UBEZPIECZENIE:

Wszyscy Uczestnicy rejsu są obligatoryjnie ubezpieczeni – polisa Signal Iduna Travel (10.000 euro KL, 7.000 zł NNW, 800 zł bagaż podróżny) zgodnie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia Signal Iduna Travel.

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji z rejsu – tutaj możecie Państwo zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia.

TRANSPORT:

Transport do Sibenika realizowany jest luksusowymi autokarami renomowanej firmy Retman (klimatyzacja, TV, WC) z Warszawy, Wrocławia i Katowic. Gwarantujemy możliwość wykupienia transportu w cenie 400,00 zł w przypadku dokonaniu zapisu na rejs na 30 dni przed rozpoczęciem rejsu. Podkreślamy, że transport odbywa się na warunkach określonych przez przewoźnika.

Oferujemy również możliwość zakupu BILETÓW LOTNICZYCH z Warszawy do Splitu w atrakcyjnych cenach oraz zapewniamy transfer z lotniska do mariny (i z powrotem). Orientacyjna cena biletu wynosi ok. 950 zł (bez kosztów transferu) i zależy od aktualnego kursu euro. Zainteresowanych tą formą transportu prosimy o kontakt telefoniczny 0-513-366-146.

Istnieje możliwość dojazdu we własnym zakresie, w porcie jachtowym można zostawić samochód na parkingu (niestrzeżonym). Orientacyjny koszt tygodniowego postoju – ok. 30 euro. W sytuacji, gdy rejs kończy się w innym porcie niż port rozpoczęcia rejsu, istnieje możliwość transferu kierowcy samochodu – zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny 0-513-366-146.

Wyżywienie podczas dojazdu i powrotu z Chorwacji we własnym zakresie.

JAK SIĘ ZAPISAĆ:

Aby zapisać się na rejs, należy wysłać zgłoszenie, następnie otrzymacie Państwo mailem ZGŁOSZENIE-UMOWĘ o udział w rejsie i WARUNKI UCZESTNICTWA. Miejsce na jachcie gwarantujemy po podpisaniu i odesłaniu tych dokumentów na adres siedziby naszej firmy oraz dokonaniu wpłaty zaliczki w wysokości 600,00 zł. Wpłata pozostałej części należności za rejs powinna być dokonana najpóźniej na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy. Warunkiem przydzielenia miejsca w autokarze jest wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 150,00 zł.

INFORMACJE DODATKOWE:

Termin rejsu obejmuje zaokrętowanie na jacht w sobotę i wyokrętowanie w następną sobotę.

Rejs odbywa się na dwóch jachtach ELAN 431 – na każdym z nich płynie 9-ciu Uczestników rejsu i Kapitan Jachtu (skipper). Jachty wyposażone są w trzy toalety, kuchenkę gazową, lodówkę, ciepłą i zimną wodę oraz prysznic na rufie.

Na każdym jachcie Uczestnicy rejsu zakwaterowani są w czterech kabinach dwuosobowych i w mesie. O ostatecznym doborze kabin i koi na jachcie decyduje kolejność zapisów.

Do obowiązków Uczestników należy okazywanie pomocy Kapitanowi Jachtu w manewrach portowych oraz podczas cumowania przy boi lub na kotwicy, jak również przygotowywanie posiłków i utrzymywanie porządku na jachcie.

Naturalnie istnieje możliwość czynnego brania udziału w prowadzeniu jachtu pod okiem Kapitana Jachtu (za wyjątkiem manewrów portowych) oraz pełnienia wacht, obserwacji itp.

Od uczestników rejsu nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, prowadzeniem jachtu zajmuje się wykwalifikowany skipper (Kapitan Jachtu).

Podczas rejsu Kapitan Jachtu przeprowadzi szkolenie z obsługi urządzeń znajdujących się na jachcie oraz – na życzenie załogi – z zakresu nawigacji, locji i ratownictwa. Zakres przeprowadzonego w trakcie rejsu szkolenia będzie obejmować w szczególności: czytanie map morskich; posługiwanie się pomocami nawigacyjnymi – spisy świateł, locje; obsługę odbiorników GPS; podstawowe sposoby prowadzenia nawigacji w oparciu o nawigację satelitarną; podstawy „prawa drogi” oraz MPZZM; obsługę środków ratunkowych znajdujących się na jachcie.

Na życzenie Uczestnika po zakończeniu rejsu Kapitan Jachtu wystawi Uczestnikowi Opinię wraz z Wyciągiem z Dziennika Jachtowego, które stanowią dokument potwierdzający odbycie stażu.

Podczas rejsu istnieje możliwość wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu przygotowującym do zdania egzaminu na patent ISSA, który w wielu krajach europejskich uprawnia do samodzielnego wynajęcia i prowadzenia jachtu. Szkolenie przeprowadzi Kapitan Jachtu, pod koniec rejsu istnieje możliwość zorganizowania egzaminu.


PROGRAM REJSU:

piątek
07:30 – Zbiórka w Warszawie (ul. Emilii Plater, parking k. Sali Kongresowej)
08:00 – Planowy wyjazd autokaru (lub antenki)
09:30 – Zbiórka we Wrocławiu (parking przy wzgórzu Andersa)
10:00 – Planowy wyjazd autokaru (lub antenki)
14:00 – Przyjazd do Katowic – zbiórka w Katowicach (ul. Sądowa – parking)
14:30 – Planowy wyjazd autokaru

sobota
11:00 – Przyjazd do mariny (portu jachtowego) w Kasteli
11:00-13:30 – Czas wolny
13:30 – Zaokrętowanie
14:00 – Szkolenie z obsługi instalacji jachtowych, rozpoczęcie rejsu

niedziela-piątek: realizacja trasy rejsu

sobota
08:00 – Śniadanie
09:00-10:30 – Wyokrętowanie, zakończenie rejsu
10:30-19:30 – Czas wolny na zwiedzanie Sibenika
19:30 – Zbiórka przy autokarze
20:00 – Planowy wyjazd autokaru

niedziela
ok. 11:45 – Przyjazd do Katowic (ul. Sądowa – parking)
ok. 12:00 – Planowy wyjazd z Katowic
ok. 16:30 – Przyjazd do Wrocławia (parking przy wzgórzu Andersa)
ok. 17:00 – Przyjazd do Warszawy (ul. Emilii Plater, parking k. Sali Kongresowej)

UWAGA: Należy pamiętać, że jest to rejs morski, dlatego przedstawiony plan trasy jest ramowy i może ulec zmianie. Ostateczną decyzję co do trasy podejmuje Kapitan Jachtu. Będzie to zależne od warunków pogodowych i sprawności załogi (Uczestników rejsu).

W ciągu doby planujemy dwa posiłki:
Śniadanie (na jachcie), zazwyczaj o godz. 08:00.
Obiadokolacja (na jachcie), ok. godz. 18:00, w zależności od godziny wpłynięcia do portu jachtowego (mariny).
Posiłki podają i przyrządzają Uczestnicy rejsu (z prowiantu jachtowego zakupionego przez nas w Polsce).

Przypominamy, że w chorwackich marinach obowiązuje bezwzględna cisza nocna od godziny 23:00. W trosce o komfort wszystkich Uczestników rejsu na jachcie także wprowadzamy ciszę nocną od godziny 23:00.DODATKOWE INFORMACJE:

Warunki zakwaterowania: Uczestnicy rejsu zakwaterowani są w czterech kabinach dwuosobowych oraz w mesie. Dwie kabiny z łóżkami małżeńskimi i dwie z piętrowymi.
Pościel: na wyposażeniu jachtu.
Ręczniki: we własnym zakresie.
Podstawowe środki higieny: na wyposażeniu jachtu.

Korzystanie z toalet: na jachcie znajdują się trzy toalety (z prysznicami), z których korzysta się podczas żeglugi. Podczas postoju w porcie korzystanie z toalet jachtowych jest zabronione. Do dyspozycji gości (nieodpłatnie) są dobrze wyposażone toalety i prysznice w portach jachtowych (marinach).
Na rufie jachtu znajduje się prysznic (z ciepłą wodą), który jest bardzo przydatny po kąpieli w słonym Adriatyku (np. podczas postoju w zatokach).

Wyposażenie kuchni: zastawa kuchenna dla 10-ciu osób oraz lodówka, kuchenka gazowa i zlewozmywak.

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje przygotowywane na jachcie przez Uczestników rejsu z produktów zakupionych w Polsce (na miejscu kupujemy świeże pieczywo i warzywa), w tym napoje: kawa, herbata, woda mineralna.

Prąd (ładowanie telefonów komórkowych i aparatów fotograficznych): na jachcie zamontowane są gniazdka na prąd zmienny 230 V. Korzystanie z nich możliwe jest tylko podczas postoju w portach.

Podstawowe leki: na jachcie znajduje się apteczka wyposażona w podstawowe środki opatrunkowe. Wszelkie pozostałe leki, w tym środki przeciwbólowe – we własnym zakresie.

Obuwie: miękkie, sportowe, najlepiej na białej podeszwie.

Bagaż: miękka torba, sugerujemy zabranie ze sobą rozsądnej ilości bagażu (szafki na jachcie mają ograniczoną pojemność), niedopuszczalne są plecaki ze stelażem.

Co warto zabrać na rejs:
– ważny paszport (obowiązkowo),
– maskę, rurkę i płetwy,
– nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne,
– krem z filtrem,
– ubranie dostosowane do słonecznej pogody (latem w Chorwacji temperatury przekraczają 30 st. C),
– lekki polar (zdarzają się chłodniejsze wieczory),
– aparat fotograficzny, kamerę etc.

Bilety wstępu do Parków Narodowych (Wodospady Rzeki Krka i Kornaty) we własnym zakresie, przewidywany koszt to ok. 120 HRK (70 zł).

Ubezpieczenie: wszyscy Uczestnicy rejsu są obligatoryjnie ubezpieczeni – polisa Signal Iduna Travel (10.000 euro KL, 7.000 zł NNW, 800 zł bagaż podróżny).
Informacje i rezerwacje:
tel. 071 3440652, 071 335 74 00 w 409
biuro@nowe-horyzonty.com.pl
w TEMACIE poczty napisz:
zgłoszenie: REJS dla Singli– Chorwacja- trasa2 – termin 2009-08-29 – 2009-09-05 w TREŚCI wpisz: imię, nazwisko, adres zamieszkania, datę urodzenia, (...) Zobacz więcej
17.05.2009, 16:09

Następna dyskusja:

Majowka w Chorwacji - rejs...
Przeglądaj dyskusje w tej grupie

Setki wypowiedzi

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Pytania i odpowiedzi

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Wyślij zaproszenie do