Joanna

Joanna Zawadzka PR & Marketing
Coordinator PCFA ,
redaktorka portalu
inte...

Temat: Zaproszenie do projektu "It's My Place"

To moje Miejsce” - “It’s my Place”; projekt organizowany przez Goshke Bialek

Młodzi ludzie, którzy zdecydowali się na emigrację (stalą czy chwilową) często pracują w Szkocji niezgodnie z zawodem i poniżej kwalifikacji. Z uwagi na koszty wynajmują mieszkania w dzielnicach, które nie należą do najbezpieczniejszych I lokalne środowisko zwykle nie jest nastawione pozytywnie do nowych przybyszy (a szczególnie do obcokrajowców).

Ta młodzież jest energiczna i otwarta na działanie w różnych dziedzinach kultury I sztuki.

Projekt ma na celu wykorzystanie kwalifikacji, energii i pomysłów lokalnej Polonii do zorganizowania ich działalności na terenach gdzie mieszkają i umożliwienie im integracji i/albo asymilacji z lokalna społecznością.

Projekt „It’s My Place - To Moje Miejsce” ma na celu skupienie artystów profesjonalnych polskich i szkockich oraz włączenie młodych polskich artystów zamieszkałych w Szkocji w projekt artystyczny oparty o społeczność.

W Wielkiej Brytanii projekty w których zaangażowane jest lokalne społeczeństwo są bardzo popularne. Brytyjscy artyści maja możliwości pracować w szkołach (szczególnie w szkołach które są położone w „złych dzielnicach”), w klubach osiedlowych, w miejscach i przy organizacjach które umożliwiają grupom społecznym z zaniedbanych terenów w różnym przedziale wiekowym i o różnych kwalifikacjach mieć styczność z kultura i sztuką. Tego typu działalność umożliwia nawiązanie wzajemnych kontaktów i wzajemne zrozumienie pomiędzy uczestnikami, poszanowanie sztuki i upiększenie otoczenia w którym żyją. Zwiększa również to rynek pracy dla artystów.

Partnerami w projekcie są:

1. Edinburgh College of Art.
2. Konsulat RP w Edynburgu
3. Craigmiller Art Space
4. WHALE Art Centre
5. Pilton Video
6. Edinburgh City Council
7. Capital City Partnership
8. Biuro Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta Krakowa
9. Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie
10. Konsul Honorowy Wielkiej Brytanii w Krakowie
11. Stowarzyszenie "U Siemachy
12. Interwencyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza dla dziewcząt w Krakowie
13. Centrum Kształcenia Praktycznego w Krakowie
14. Media polskie i szkockieZaproszeni artyści i studenci kierunków artystycznych zaangażują członków społeczności z obszarów podlegających rewitalizacji w Edynburgu i Krakowie przez przekształcenie swoich doświadczeń związanych z miejscami w dzieła sztuki.

Projekt będzie miał charakter serii warsztatów i zajęć i będzie wykorzystywał wiele technik artystycznych w nawiązaniu do wiodącego tematu „It’s My Place - To Moje Miejsce”. Pracując razem, artyści profesjonalni, mlodzi artysci, studenci i uczestnicy pochodzący ze społeczności lokalnej stworzą wystawę, która będzie pokazywana w lokalnych galeriach i instytucjach kultury zarówno w Edynburgu, jak i Krakowie.

Aby umożliwić dialog i wymianę wiedzy pomiędzy uczestniczącymi artystami rezydentami, będzie zorganizowanych wiele debat i prezentacji na temat „Sztuka rewitalizacji”.

Przez okres miesiąca będą organizowane warsztaty artystyczne, najpierw w czerwcu w Edynburgu, późnie w lipcu w Krakowie (łącznie dwa miesiące).

Aby project przebiegal interesujaco poszukujemy wielu wolontariuszy, ktorzy mogą wnieśc swoją energię I wiedzę zdobywając przy tym niezastąpione doświadczenie i wiedzę na temat współpracy z lokalnymi srodowiskami. My z naszej strony dostarczamy miejsce do pracy I materialy.

Prosze zglaszac swoje kandydatury z krotkim CV I z sugestia co kandydaci chcieli by wniesc do projektu. Jestesmy zainteresowani wszelka pomoca w organizacji, a takze w tworzeniu indiwidualnych artystycznych projektow.

Prosze sie zglaszac do Goshki Bialek (organizatora imprezy). mailto: Goshka@bialek.fsworld.co.ukEnglish

“It’s my Place” – “To moje Miejsce”; project organized by Goshka Bialek

In the last couple of years Scotland has experienced a great number of Polish nationals coming to live and work in the country. Edinburgh City has become the main destination for new comers and has accommodated almost 35 000 of them. Since new migrates represent a big part of cities population it is important to support their successful integration, facilitate cultural exchange and wider Polish- Scottish cooperation.

We believe that ‘It’s my Place’ is a project that addresses this issue, by bringing together professional artists from Poland and Scotland in a community based art project. The invited artists and art students will run a number of workshops and master classes to engage the members of communities from regeneration areas in Edinburgh and transforming their experiences of place into works of art.

Our partnersare:

*

Polsko-Szkockie Towarzystwo Kulturalne w Edynburgu

*

Stowarzyszenie Willa Decjusza w Krakowie

*

Edinburgh College of Art.

*

Konsulat RP w Edynburgu

*

Craigmiller Art Space

*

WHALE Art Centre

*

Pilton Video

*

Edinburgh City Council

*

Capital City Partnership

*

Biuro Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta Krakowa

*

Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie

*

Konsul Honorowy Wielkiej Brytanii w Krakowie

*

Stowarzyszenie "U Siemachy

*

Interwencyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza dla dziewcząt w Krakowie

*

Centrum Kształcenia Praktycznego w Krakowie

*

Media polskie i szkockie

The project will be carried out in two stages; first month (June 08) will be based in Edinburgh (in cooperation with Craigmillar Art Centre) and the second month (July) in Krakow, organised by Goshka Bialek and her partners in Poland.

Project will help to establish new links between our association and the community. It will support the development of our organization, and the activity they run. Workshops participants by working together on their collaborative art piece and final exhibition will learn how to cooperate, plan organise to put together a successful event.

We are looking for volunteers who would contribute their energy and knowledge to make the project a success. Their benefit would be in gaining experience and an opportunity to work with local communities. We would provide a place to work and materials.

Interested candidates are requested to send their cv with a suggestion of their particular contribution to the project. We are also interested in a help with organising the project and in hearing about ideas and suggestions for art projects.

Applications should be sent to Goshka Bialek (project leader). mailto: Goshka@bialek.fsworld (...) Zobacz więcej
7.05.2008, 21:25

Następna dyskusja:

Wystawa It's My Place w ram...
Zobacz dyskusje w grupie Szkocja

Aktualne tematy

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Problemy i porady

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania

Wyślij zaproszenie do