Iga

Iga Śmiałowska Specjalista ds.
sprzedaży

Temat: Weekend majowy - Chorwacja, Tam,Gdzie Dojrzewa Sliwowica

Tam,Gdzie Dojrzewa Sliwowica

Miejsce pobytu: Chorwacja / Wyc. Objazdowe

Termin imprezy:
24.04.2012 - 05.05.2012 (12 dni / 9 nocy )

Cena za os.: 1599.00 PLN

LUBLANA - JASKINIA POSTOJNA - ROVINJ - PULA - ZADAR - SZYBENIK - WODOSPADY NA RZECE KRKA - TROGIR - SPLIT - RIWIERA MAKARSKA - DUBROWNIK - MEDUGORJE - MOSTAR - JEZIORA PLITWICKIE - ZAGRZEB

Wspaniałe zabytki Dalmacji i Istrii, malownicze wybrzeże z tysiącem wysp i słynną Riwierą Makarską, znakomity śródziemnomorski klimat sprawiły, że Chorwacja jest od lat popularnym celem wycieczek. "Jeśli chcecie zobaczyć raj na ziemi, przyjedźcie tu" - tak pisał G.B. Shaw o Dubrowniku. W poszukiwaniu miejsc, gdzie dojrzewa śliwowica, podziwiać można nie tylko światowej klasy zabytki, ale także cuda natury jak słynna jaskinia w słoweńskiej Postojnej, wodospady na rzece Krka i jeziora Plitwickie. Warto wybrać się na wycieczkę fakultatywną do republiki Bośni i Hercegowiny: Medugorje to znany ośrodek pielgrzymkowy, miejsce objawień, w Mostarze zachwyca biały kamienny most odbudowany w 2004 r. z zachowaniem metod i surowców sprzed 450 lat! łącznie trasa w krajach zwiedzanych: ok. 3050 km.
1. dzień Zbiórka uczestników. Wyjazd do Chorwacji.
2. dzień Przyjazd do LUBLANY, stolicy Słowenii, w godzinach przedpołudniowych. Spacer po historycznym centrum. Przejazd do POSTOJNEJ - zwiedzanie słynnej jaskini zaliczanej do najpiękniejszych na świecie. Stalagmity i stalaktyty o różnych formach tworzą tu bajkowy świat. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.
3. dzień Śniadanie. Wyjazd do ROVINJA, malowniczego miasteczka na zachodnim brzegu półwyspu Istria. Spacer po starym mieście, nad którym dominuje 50-metrowa wieża barokowej katedry św. Eufemii. Przejazd do PULI, zwiedzanie: monumentalny amfiteatr z czasów rzymskich, forum - główny plac z ratuszem. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.
4. dzień Śniadanie. Przejazd do tętniącego życiem ZADARU. Wizyta w mieście, którego początki sięgają IX w. p.n.e., słynnego również z produkowanego tu likieru Maraschino. Zwiedzanie katedry św. Anastazji, spacer po starówce z rotundą św. Donata i śladami rzymskiego forum. Przejazd do SZYBENIKA. Spacer zabytkową starówką i zwiedzanie m.in. jednej z najpiękniejszych budowli Dalmacji, którą jest katedra św. Jakuba. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.
5. dzień Śniadanie. Wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu) do Parku Narodowego Krka, gdzie podziwiać można wspaniałe WODOSPADY NA RZECE KRKA, płynącej przez głębokie wąwozy krajobrazu krasowego. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
6. dzień Śniadanie. Przejazd do TROGIRU - pięknego średniowiecznego miasta otoczonego morzem, wśród roślinności śródziemnomorskiej. Spacer wąskimi uliczkami Starego Miasta wpisanego na Listę UNESCO: rynek, ratusz, kościół św. Jana Chrzciciela, katedra św. Wawrzyńca budowana przez cztery wieki. Przejazd do SPLITU, największego miasta Dalmacji. Zwiedzanie jednej z najwspanialszych, zachowanych do dziś budowli z czasów imperium rzymskiego - pałacu Dioklecjana wpisanego na Listę UNESCO. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.
7. dzień Śniadanie. Przejazd słynną RIWIERĄ MAKARSKĄ z postojami w jej najpiękniejszych miejscach. Jest to ok. 60-kilometrowy odcinek wybrzeża z fantastycznymi plażami w zatoczkach, malowniczymi kurortami, a wszystko to na tle gór Biokovo, które dochodzą do wysokości ponad 1700 m n.p.m. Dłuższy postój w MAKARSKIEJ - głównym ośrodku Riwiery. Spacer ocienioną palmami nadmorską promenadą, zwiedzanie katedry św. Marka. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.
8. dzień Śniadanie. Przejazd do DUBROWNIKA - zwiedzanie najpiękniejszego miasta Chorwacji "Perły Adriatyku" z cudowną kamienną starówką wpisaną na Listę UNESCO, otoczoną najdłuższym systemem fortyfikacyjnym w Europie. Spacer po Placa, tętniącej życiem arterii Starego Miasta, od Wielkiej Fontanny Onufrego do Placu Luža z reprezentacyjnymi budowlami: wieżą zegarową, teatrem, pięknym Pałacem Sponza i kościołem św. Błażeja, patrona miasta. Zwiedzanie katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.
9. dzień Śniadanie. Wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu) do MEDUGORJE i MOSTARU w republice Bośni i Hercegowiny. Medugorje to słynne miejsce kultu maryjnego, Mostar zainteresuje turystów specyficzną architekturą i atmosferą z wpływami arabskimi. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
10. dzień Śniadanie. Wyjazd do Parku Narodowego JEZIOR PLITWICKICH, słynącego z szesnastu pięknych, niedużych jezior położonych na różnych poziomach, powiązanych aż 92 wodospadami. Park jest jedną z największych atrakcji turystycznych Chorwacji, figuruje na Liście UNESCO. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.
11. dzień Śniadanie. Spacer po ZAGRZEBIU, stolicy Chorwacji, miasta o europejskiej architekturze, zupełnie odmiennym od miejscowości na wybrzeżu: główny plac z pomnikiem bana Jelačića i fontanną z XVII w., Kaptol - najstarsza część Zagrzebia z katedrą o strzelistych wieżach. Czas wolny. Wyjazd do Polski.
12. dzień Przyjazd do Polski.
Wydarzenia: przełom czerwca i lipca - Festiwal Teatrów Ulicznych w Zadarze. przełom lipca i sierpnia - Lato Kulturalne w Splicie oraz Dubrownicki Festiwal Letni.
Świadczenia: 9 noclegów w hotelach klasy turystycznej na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie (bufet lub serwowane): 9 śniadań, 9 kolacji; przejazd komfortowym autokarem; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 110 EUR.
Uwagi: Obowiązkowa opłata na miejscu: taksa klimatyczna: ok. 9 EUR/pobyt/os. Opłaty fakultatywne: Wodospady Krka: ok. 21 EUR. (cena nie zawiera biletów wstępu i lokalnych przewodników: ok. 14 EUR), Medugorje - Mostar: ok. 22 EUR (cena nie zawiera biletów wstępu i lokalnych przewodników: ok. 12 EUR). Wymagane min. 35 osób. Zniżka za 1. dziecko do 18 lat: 100 PLN.

Rezerwacja i informacja o ofercie :

http://travelneo.pl
rezerwacje@travelneo.pl
gg: 22485753
tel. (12) 44 667 93
15.04.2012, 21:09Przeglądaj dyskusje w tej grupie

Setki wypowiedzi

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Pytania i odpowiedzi

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Wyślij zaproszenie do