Iga

Iga Śmiałowska Specjalista ds.
sprzedaży

Temat: Śladami Św. Augustyna- Tunezja > Objazd Tunezja/Algieria


Obrazek

Termin: 16-05 - 23-05 (7 nocy)
Transport: Samolot
Numer lotu: - , -
Wyjazd: Warszawa - Enfidha (2013-05-16, 00:00:00)
Powrót: Enfidha - Warszawa (2013-05-23, 00:00:00)

2639zł/os

Program:
ŚLADAMI ŚW. AUGUSTYNA
TRASA:
ENFIDA- SOUSSE-TEBESSA-TIMGAD-BISKRA-KONSTANTYNA-ANNABA-SOUSSE
1 DZIEŃ
Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo – celna. Przylot do Enfidii, transfer do hotelu w Sousse. Czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku Algierii. Po drodze odwiedzimy ruiny antycznego miasteczka – Sbeitle. Granice z Algierią przekroczymy około południa (Bou Chebka), a następnie dotrzemy do oddalonego o 20 km od granicy miasta Tebessa. Założone przez Nomadów, swój rozkwit przeżywało pod panowaniem rzymskim. Panoramiczne zwiedzanie miasta: bizantyjskie mury znane, jako „Mury Salomona”, łuk triumfalny Karakalli oraz pozostałości bazyliki św. Kryspiny - jednej z największych w Afryce, zawierającą liczne kapliczki, katakumby i ogrody oraz amfiteatr z IV w. Czas wolny na zakupy, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

3 DZIEŃ
W godzinach porannych wyruszymy w stronę Timgadu. Kolejnym przystankiem będzie kanion Abiod, na zboczach którego przez setki lat osiedlali się ludzie (balkony Rhoufi). Będziemy mieli niepowtarzalną okazję podziwiać spektakularne widoki z punktów widokowych. Przyjazd do Timgadu, starożytnego miasta założonego w 100 r. n.e., przez cesarza Trajana. W mieście zachował się kompleks rzymskich ruin, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacer ulicami miasta, podczas którego obejrzymy m.in. łuk triumfalny Trajana oraz ruiny miasta. Następnie transfer do Biskry, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

4 DZIEŃ
Po śniadaniu będziemy kierować się w stronę Konstantyny. W czasie drogi zatrzymamy się w malowniczo położonej miejscowości El kantara, znanej z kamiennego mostu i wąskich dróg położonych na stromych stokach. Przyjazd do Konstantyny, miasta znanego z malowniczego położenia nad wąwozem. Zbudowany między dwiema górami, połączony jest wieloma krzyżującymi się mostami i wiaduktami. Zwiedzanie największego meczetu w Algierii - Adela Kadera. Następnie przyjazd do Annaby, gdzie będzie czas wolny na zakup pamiątek. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

5 DZIEŃ
W godzinach porannych, wykwaterowanie z hotelu. Zanim rozpoczniemy powrót do Tunezji, będziemy mieli okazję poznać bliżej Annabę. Została ona założona przez Fenicjan, a do dziś czuć tam także klimat epoki kolonialnej. Zwiedzanie starożytnej części - Hipponu, bazyliki św. Augustyna oraz rzymskich ruin, gdzie w szczególności zachowały się fragmenty forum, teatru i term. Powrót do Tunezji, przekroczenie granicy, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

6-7 DZIEŃ
dzień wolny w Sousse, kolacja, nocleg.

8-14 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Barcelonie i wylot do Polski lub kontynuacja części pobytowej w wybranym hotelu.

15 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu do godziny 12:00, transfer na lotnisko i powrót do Polski.Cena:
CENA WYCIECZKI ZAWIERA:
- przelot na trasie: Polska – Enfidia – Polska
- podczas części objazdowej zakwaterowanie w hotelach 3*/HB (pokój standardowy)
- podczas części pobytowej zakwaterowanie w wybranym hotelu
- przejazdy klimatyzowanym autokarem
- polskojęzycznego pilota i rezydenta
- obowiązkowe ubezpieczenie (KL i NW, BAGAŻU, ubezpieczenia od chorób przewlekłych Europaische Reiseversicherung AG)
- opłaty lotniskowe i paliwowe
- wiza

DODATKOWO PŁANE OBOWIĄZKOWO:
- przewodnicy lokalni ok. 35 EUR
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 25 EUR
- policja turystyczna ok. 20 EUR
- lokalna agencja ok. 10 EUR
DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYNIE:
- napoje do posiłków, dodatkowe imprezy fakultatywne proponowane przez pilota

UWAGI
Wycieczka objazdowa przeznaczona dla osób powyżej 12 roku życia. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Kolejność realizacji imprezy (objazd + pobyt) jest ruchoma i uzależniona od organizatora. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Informacja o ofercie i rezerwacja :
krakow@salttravel.pl
gg: 44598303
tel. 12 426 01 73
Zapraszam - Iga :)

Zapraszam też na naszego Facebook’a! http://www.facebook.com/salttravel
30.01.2013, 12:07

Następna dyskusja:

Zwiedzanie Hiszpanii, Franc...
Zobacz dyskusje w grupie Biuro podróży Salt Travel

Aktualne tematy

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Problemy i porady

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania

Wyślij zaproszenie do