konto usunięte

Temat: Teraz samemu można napisać wniosek do ARiMR

Przygotowałem gotowe wnioski wraz z załącznikami aby samemu można było wypełnić wniosek.

W ofercie znajdą Państwo już wypełnione, kompletne wzory wniosków wraz ze wszystkimi załącznikami wraz z biznes planami na podstawie wniosków, które otrzymały dotację z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Szczegóły znajdą Państwo w poszczególnych pakietach.

Np. Pakiet Pełny - Działanie 121 Modernizacja gospodarstw rolnych na przewidziany nabór 3 stycznia 2011 r. zawiera wypełniony komplet dokumentów aplikacyjnych - wniosek o pomoc, plan rozwoju gospodarstwa (kompletny wraz z obliczeniem zwiększenia wartości brutto w gospodarstwie oraz przyrostem GVA) (zwiększa to punktację oraz szanse otrzymania dotacji), wszystkie oświadczenia oraz gotowe wzory ofert na nowych drukach.

http://www.agror.pl/pl/cennik.php
Zapraszam
6.01.2011, 15:55
Grzegorz

Grzegorz Orchowski "Czas i tak upłynie"

Temat: Teraz samemu można napisać wniosek do ARiMR

Bardzo przepraszam ale nie moge sie powstrzymac.
O ile wypełnienie wniosku z dz. 121 "Modernizacja..." lub 311 "Różnicowanie..." jest powiedzmy realna do prawidłowego wypełnienia przy pomocy jakiegos "ksiegowego" o tyle nikt samemu nie jest w stanie wypełnic wniosku z 312 "Tworzenie i rozwoj...".

Zwracam szczególna uwage na to, że wypełnienie samego wniosku niewiele pomaga. Pozostaje jeszcze do wypełnienia EPO, ktorego w żadnym przypadku nie można sobie "przepisać" - nie mowiac juz o tym, że nikt bez wielu godzin spedzonych na pracy z nimi nie jest w stanie uzupełnić ich prawidlowo. Do tego skompletowanie załacznikow, pisanie wyjaśnień do Agencji oraz cała masa procedur o ktorych "zwykły szarak" nie ma pojecia. Nawet osoby, ktore zajmują sie wnioskami nie posiadaja całej wiedzy potrzebnej do prawidłowego przeprowadzenia wniosku przez weryfikacje...należy pamietac, że kazdy "wniosek" jest inny.

W zwiazku z czym z przykroscia musze stwierdzic, że proponowana przez Pana Bartosza oferta nie tylko nie pomoze w prawidowym wypełnieniu wniosku ale i wypacza myślenie ludzi o uzyskiwaniu dotacji.

Do każdego wniosku nalezy podejsc (...) Zobacz więcej
27.08.2011, 16:53

konto usunięte

Temat: Teraz samemu można napisać wniosek do ARiMR

Zgadzam się z Pana wypowiedzą.
Pakiety wzorcowe są pomocą przy wypełnianiu wniosków.
Dodatkowo uaktualniam poradnik - tam są także wyjaśnienia do EPO.

Pakiety stworzyłem, po prośbach od czytelników, klientów - którzy nie mogą sobie pozwolić na usługi doradcze (od 5000 do 20 0000 zł za wniosek).

Kolejny komentarz do Pana wypowiedzi - podaję przykłady paru firm - aby osoba kupująca mogła sama ocenić rozbieżności we wnioskach oraz biznes planach.

Naturalnie biznes plan musi obejmować działalność własną i nie można tak tylko przepisać danych - nie podaję takiej informacji.

Kolejna kwestia to weryfikacja wniosków przez pracowników ARiMR - przygotowuję uzupełnienia także dla innych województw. Ręce opadają.

Rozporządzenia oraz instrukcje są dla wszystkich oddziałów ARiMR takie same - ale samo podejście do rozpatrywania wniosku - pozostawię bez komentarza.

Panie Grzegorzu - "nie wypaczam" myślenia o dotacjach. Sam szukałem przykładowych "wzorcowych" wniosków POKL - nie znalazłem - sam korzystam z usług firm zewnętrznych, co wiąże się dużymi wydatkami - nie wspominając o POIG.

Niesłusznie osądza Pan moją pracę - w większości społeczną.

Proponuję, aby Agencja Restrukturyzacji opublikowała wzory wniosków wraz z załącznikami w tym biznes planami. Jestem za. Ale tym działaniem pogrążyłaby pracę wszystkich OR.

Pozdrawiam serdecznie,
(...) Zobacz więcej
28.08.2011, 00:04
Ewa

Ewa S. Doktorant, UWM

Temat: Teraz samemu można napisać wniosek do ARiMR

to chyba zależy od wykształcenia osoby składającej wniosek. osobiście znam gospodarstwa gdzie i "mikro" i "grupy producenckie" są wypełniane bez pomocy doradców. panowie, więcej wiary w (...) Zobacz więcej
28.08.2011, 13:45
Grzegorz

Grzegorz Orchowski "Czas i tak upłynie"

Temat: Teraz samemu można napisać wniosek do ARiMR

Nie chciałem osadzac Pana pracy. Chciałem tylko przy okazji tego postu uświadomić ludziom kilka spraw, bo zgodzi sie Pan ze mna, że nie pisze Pan tu tego tylko dla siebie.

Jednoczesnie wyrazilem swoja opinie, ze wypacza to "spojrzenie" na dotacje osób, ktore nie wiele o nich wiedza a takich jest niestety wiekszosc.

Mam tez taka prywatna prosbe, prosze nie zwracac sie do mnie jak do pracownika/strony Agencji, poniewaz w tej chwili gramy do tej samej (...) Zobacz więcej
28.08.2011, 22:23

konto usunięte

Temat: Teraz samemu można napisać wniosek do ARiMR

Jednoczesnie wyrazilem swoja opinie, ze wypacza to "spojrzenie" na dotacje osób, ktore nie wiele o nich wiedza a takich jest niestety wiekszosc.

Mam tez taka prywatna prosbe, prosze nie zwracac sie do mnie jak do pracownika/strony Agencji, poniewaz w tej chwili gramy do tej samej bramki.

pozdrawiam

Przecież nie zwracam się jak do pracownika ARiMR - źle odczytał Pan moje wypowiedzi.

Jedno jest jasne i oczywiste (oczywiście jak to mawia JK) - dużo jest nieprawidłowości przy całym procesie informacyjnym - brak harmonogramu itp.

Jest dużo pytań, mało odpowiedzi, kadra naprawdę wykwalifikowana albo już odeszła z ARiMR albo zaraz odejdzie. Rolnicy, producenci czy firmy z obszarów wiejskich dowiadują się o programach z TV lub radia. Nie każdy ma Internet. Informacja nie jest do końca jasna - ile w 10 czy 14 sekund można przekazać informacji. Może o promocji w MacDonalds....

Dofinansowania w ramach prow 2007 2013 już się kończą. Zobaczymy jak będzie z WPR po 2013... pozdrawiam

Pani Ewo (...) Zobacz więcej
29.08.2011, 22:25

Temat: Teraz samemu można napisać wniosek do ARiMR

Właśnie jestem na etapie składania uzupełnień do wniosku różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej. O ile wypełnienie samego wniosku nie było kłopotliwe i faktycznie wniosek wymaga niewiele poprawek o tyle stworzenie poprawnego EPO graniczy z cudem. Uważam że cała ta procedura starania się o dofinansowanie jest skomplikowana, niejasna i biurokratyczna. Często przysparza dodatkowych kosztów (doradztwo profesjonalne, dodatkowe dokumenty, kosztorysy) --- wszystko to czego w "normalnych "warunkach nie kupowałoby się....

Wszystko to bardziej zniechęca niż zachęca do starania się o (...) Zobacz więcej
3.06.2012, 22:06

konto usunięte

Temat: Teraz samemu można napisać wniosek do ARiMR

Witaj Magdaleno,
co planujesz zrobić na "swojej" wsi?
Ja też się zabieram do pracy:), mam czas do 20 lipca:) może dam (...) Zobacz więcej
12.06.2012, 10:12Przeglądaj dyskusje w tej grupie

Setki wypowiedzi

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Pytania i odpowiedzi

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Wyślij zaproszenie do