Barbara

Barbara Dziobek Instytut Rozwoju
Rodziców

Temat: Problemy z nastolatkami

Mam nastoletnie córki i niejedno z nimi przeszłam, ale mam nadzieję, że będzie coraz lepiej. Wiele osób jakoś sobie radzi, dużo zależy przecież jakimi dziećmi zostaliśmy obdarzeni, jedne sprawiają mniej kłopotów, drugie więcej (tak jest u mnie).

Chciałam Was zapytać, jakie macie problemy ze swoimi nastolatkami, co budzi Wasze największe obawy, jakie ich zachowania Was niepokoją, albo po prostu doprowadzają do ostateczności?

Poszukajmy najlepszych sposobów i rozwiązań. Podzielcie się tymi, które się w jakiś sposób sprawdziły. Ja ze swojej strony oferuje cała moja wiedzę i doświadczenie.

Być może wielu z Was ma podobne problemy jak w wątku:
http://www.goldenline.pl/forum/2085302/15-letnia-corka...

Mając trochę wiedzy i wyczucia można wielu sytuacjom zapobiec.

Pozdrawiam serdecznie,
Barbara Dziobek
10.12.2010, 14:39
Barbara

Barbara Dziobek Instytut Rozwoju
Rodziców

Temat: Problemy z nastolatkami

Z ciekawą inicjatywą wystąpił Klub Kokko-Art (Łomianki k/Warszawy) - zaproponował warsztaty dla rodziców nastolatków oparte o potrzeby rodziców. Pomysł zajęć pojawił się podczas rozmów grona przyjaciół, którzy mają dzieci w tym wieku. Okazało się, że każdy z nich ma podobne problemy.

Trudno im było zrozumieć, dlaczego kochane, słodkie maleństwa osiągając wiek kilkunastu lat, przekształcają się w obojętne i obce osoby. Kontakt z nimi staje się coraz trudniejszy i powierzchowny, a im jako rodzicom, tak ciężko poradzić sobie z pojawiającym się niepokojem i mnóstwem pytań, pozostawionych bez odpowiedzi.

Postanowili zorganizować warsztaty i zaprosić do współpracy eksperta w tej dziedzinie. Wreszcie będą mogli rozwiać swoje wątpliwości i uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania, a także rozwiązać problemy i nauczyć się, jak budować bliską i trwałą więź z nastolatkiem.

I właśnie taki tytuł ma cykl weekendowych warsztaty: „Jak budować więź z nastolatkiem? – 5 kroków do sukcesu”. Bo bardzo im zależy na ich dorastającym, czasem jedynym dziecku i chcą osiągnąć sukces w tej dziedzinie. Na naukę zawodu poświęcamy 5-6 lat studiów. Ile czasu jesteśmy skłonni poświęcić, aby uratować naszą relację z dzieckiem? Cały program interaktywnych zajęć obejmuje cykl 5 weekendowych spotkań, razem 60 godzin.

Rodzice będą mieli okazję zdobyć wiedzę, jaką posiadają psycholodzy na temat umiejętnego słuchania i komunikowania się, a także budowania porozumienia opartego na współpracy, miłości i akceptacji. Będą mogli m.in. dowiedzieć się, jakie zachowania są w tym czasie typowe, a na jakie należy zwrócić uwagę i zareagować, poznają sposoby zachęcania do nauki i rozwiązywania konfliktów. Dzięki nabytym umiejętnościom będą mieli szansę uchronić dorastające dziecko przed kłopotami. Zajęcia rozpoczynają się 29 stycznia 2011, szczegóły można znaleźć na stronie http://www.kokko-art.com/psychologia.html
10.01.2011, 16:43

Następna dyskusja:

Problemy z zasypianiem - po...
Zobacz dyskusje w grupie Rozwój Rodziców

Aktualne tematy

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Problemy i porady

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania

Wyślij zaproszenie do