konto usunięte

Temat: szkolenie prawnoczlowiecze KPH

dostałam takie info, to rozpowszechniam ;)

formularz zgłoszeniowy mogę wysłać na priv :)

---



Stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii zaprasza pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych zajmujących się przeciwdziałaniem dyskryminacji i prawami człowieka do udziału w cyklu zajęć pt.

„Pracownia monitoringu i rzecznictwa prawnoczłowieczego”.

Celem projektu jest przeszkolenie osób, które będą podejmować działania w zakresie monitoringu praw człowieka i skutecznego rzecznictwa w tej dziedzinie.
Grupą docelową projektu są pracownicy i wolontariusze organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych, których działalność skupia się na prawach człowieka lub przeciwdziałaniu dyskryminacji.
Projekt składa się z 12 zjazdów szkoleniowych prowadzonych przez profesjonalnych trenerów i trenerki. W szkoleniach weźmie udział 20 osób zakwalifikowanych z terenu całej Polski.


Uczestnikom zapewniamy:
- materiały szkoleniowe
- posiłki
- zimne i gorące napoje
- zwrot kosztów przejazdu i noclegi (osoby spoza Warszawy)

Zajęcia rozpoczynają się 8 marca 2008r.

Miejsce zajęć: siedziba stowarzyszenia, Warszawa, ul. Żelazna 68.

Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się terminami i opisem zajęć oraz wypełnienie karty zgłoszeniowej i odesłanie jej na adres mnowak@kampania.org.pl
lub pod numer faksu: 22 620 83 37 do 25 lutego.

Wybrane osoby zostaną poinformowane o zakwalifikowaniu 29 lutego drogą mailową.


Więcej informacji: Monika Nowak, 22 423 64 38


-----

„Pracownia monitoringu i rzecznictwa prawnoczłowieczego”
8 marca- 25 października 2008


L.p. Data Tytuł Wykładowca
1. 8 marca 2008 Stereotypy, uprzedzenia, dyskryminacja- interaktywne warsztaty psychologiczne. Dr Katarzyna Bojarska
2. 5 kwietnia 2008
Podstawy praw człowieka. Prof. Roman Wieruszewski
3. 26 kwietnia 2008
Filozoficzne podstawy praw człowieka. Dr Tomasz Kozłowski
4. 17 maja 2008 Prawa człowieka w dokumentach krajowych i międzynarodowych. Krzysztof Śmiszek
5. 31 maja 2008 Narzędzia prawne dotyczące rzecznictwa praw człowieka. Monika Zima
6. 1 czerwca 2008 Narzędzia prawne dotyczące monitoringu praw człowieka. Monika Zima
7. 8 czerwca 2008
Rzecznictwo praw człowieka w praktyce. Dr Adam Bodnar
8. 21 czerwca 2008
Monitoring Praw człowieka w praktyce. Łukasz Bojarski
9. 6 września 2008
(termin może ulec zmianie) Techniki Monitoringu praw człowieka. Lenur Kerymov
10. 21 września 2008
(termin może ulec zmianie) Przygotowanie planu monitoringu praw człowieka. Lenur Kerymov
11. 11 października 2008
Przygotowanie planu rzecznictwa praw człowieka Dr Adam Bodnar
12. 25 października 2008 Profesjonalne raportowanie rzecznictwa i monitoringu praw człowieka. Agnieszka Mikulska


Opis zajęć:
1. Stereotypy, uprzedzenia, dyskryminacja – interaktywne warsztaty psychologiczne
Wyjaśnienie, czym charakteryzują się stereotypy, uprzedzenia i dyskryminacja, przedstawienie mechanizmów ich działania (praz przeprowadzenie symulacji, dzięki której uczestnicy będą moli przekonać się o ich szkodliwości) i umożliwienie uczestnikom doświadczenia, dlaczego warto im przeciwdziałać. Uczestnicy będą dzielić się doświadczeniami z własnej praktyki.

2. Podstawy praw człowieka
Podczas zajęć podana zostanie definicja praw człowieka, podstawowe pojęcia, ochrona praw człowieka przez instytucje i mechanizmy prawne, system praw człowieka (traktaty i ustawy), organizacje prawnoczłowiecze w Polsce i na świcie. Po warsztatach spotkanie z przedstawicielem lub przedstawicielką Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

3. Podstawy filozoficzne praw człowieka
Wyjaśnienie filozoficzne koncepcji praw człowieka na przestrzeni dziejów. Zajęcia pozwolą uchwycić perspektywę praw człowieka w szerszym kontekście społecznym.

4. Prawa człowieka w dokumentach krajowych i międzynarodowych
Omówione zostaną krajowe i międzynarodowe dokumenty związane z prawami człowieka. Zajęcia prowadzone będą przez przedstawiciela lub przedstawicielkę Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego.

5. Narzędzia prawne dotyczące rzecznictwa praw człowieka

6. Narzędzia prawne dotyczące monitoringu praw człowieka

7. Rzecznictwo praw człowieka w praktyce
Podczas zajęć zaprezentowane zostaną dobre praktyki organizacji praw człowieka w zakresie rzecznictwa praw człowieka w Polsce i na świecie. Po spotkaniu odbędzie się spotkanie z przedstawicielem lub przedstawicielką organizacji zajmującej się rzecznictwem praw człowieka.

8. Monitoringu praw człowieka w praktyce
Podczas zajęć zaprezentowane zostaną dobre praktyki organizacji praw człowieka w zakresie monitoringu praw człowieka w Polsce i na świecie. Po spotkaniu odbędzie się spotkanie z przedstawicielem lub przedstawicielką organizacji zajmującej się monitoringiem praw człowieka (Helsińska Fundacja Praw Człowieka lub Amnesty International).

9. Przygotowanie planu rzecznictwa praw człowieka
Praktyczne zajęcia związane z budowaniem profesjonalnego i spójnego planu rzecznictwa praw człowieka dla organizacji pozarządowej. Będzie to warsztat interaktywny wymagający od uczestników i uczestniczek aktywnego udziału w tworzeniu planu. Zajęcia prowadzone będą przez przedstawiciela lub przedstawicielkę organizacji pozarządowej, która zajmuje się rzecznictwem prawnoczłowieczym.

10. Techniki monitoringu praw człowieka
Podczas zajęć zaprezentowane zostaną powszechnie stosowane techniki związane z monitoringiem praw człowieka, a uczestnicy i uczestniczki szkolenia będą mogli w praktyce zobaczyć zastosowanie niektórych z nich.

11. Przygotowanie planu monitoringu praw człowieka
Praktyczne zajęcia związane z budowaniem profesjonalnego i spójnego planu monitoringu praw człowieka dla organizacji pozarządowej. Będzie to warsztat interaktywny wymagający od uczestników i uczestniczek aktywnego udziału w tworzeniu planu. Zajęcia prowadzone będą przez przedstawiciela lub przedstawicielkę organizacji pozarządowej, która zajmuje się monitoringiem prawnoczłowieczym.

12. Profesjonalne raportowanie rzecznictwa i monitoringu praw człowieka
Zajęcia nauczą wykorzystania zdobytej podczas rzecznictwa i monitoringu wiedzy w celu przygotowywania profesjonalnych raportów dla instytucji rządowych, pozarządowych, itp. Po zajęciach spotkanie z osobą zajmującą się przygotowywaniem raportów z przestrzegania praw człowieka.



Wykładowcy


Dr Katarzyna Bojarska - wykładowczyni akademicka, badaczka społeczna, trenerka. Pracuje w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Studia psychologiczne ukończyła w 2002 roku, w 2005 r. obroniła rozprawę doktorską na temat psychospołecznych uwarunkowań homofobii. Specjalizuje się w psychologii queer i LGBT. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół społecznej konstrukcji norm i tożsamości seksualnych, psychologii stronniczego spostrzegania, problematyki opresji i jej wpływu na psychospołeczne funkcjonowanie ludzi LGBT, problematyki gender i transgender, roli języka w społecznej transmisji uprzedzeń, skuteczności metod antydyskryminacyjnych, seksuologii społecznej, a także profesjonalnej pomocy psychologicznej dla osób LGBT. Jako trenerka i edukatorka zajmuje się problematyką praw człowieka, w szczególności praw seksualnych, a także przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na płeć. Prowadzi zajęcia akademickie, a także warsztaty i szkolenia w kraju i za granicą dla takich grup docelowych jak: psychologowie i studenci/tki psychologii, seksuolodzy, psychiatrzy, ginekolodzy, przedstawiciele/ki organizacji pozarządowych, osoby należące do grup opresjonowanych itd. Aktywna uczestniczka krajowych i międzynarodowych konferencji i seminariów. Autorka artykułów naukowych I popularnonaukowych oraz licznych metod i narzędzi antydyskryminacyjnych. W roku 2004 na i Mężczyzn opublikowała raport na temat implikacji dla polityki antydyskryminacyjnej płynących z badań nad psychospołecznymi uwarunkowaniami homofobii.


Prof. dr hab. Roman Wieruszewski - Pracownik Instytutu Nauk Prawnych PAN od 1975 roku. Aktualnie pełnione funkcje: kierownik Poznańskiego Centrum Praw Człowieka, wiceprzewodniczący Rady Naukowej INP PAN, członek Rady do spraw Uchodźców, ekspert d/s praw człowieka OBWE, członek Doradczego Komitetu Prawnego przy Ministrze Spraw Zagranicznych, wykładowca Akademii Dyplomatycznej w Warszawie, członek kolegium redakcyjnego "Studiów Prawniczych", członek kolegium redakcyjnego "NetherlandsQuarterly of Human Rights". W latach 1989-1992 ekspert Konstytucyjnej Komisji Parlamentarnej. Od 1992 do 1995 współpracownik Specjalnego Sprawozdawcy ONZ ds. byłej Jugosławii w ramach Centrum Praw Człowieka ONZ w Genewie, a od 1996 do 1998 szef misji Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka w byłej Jugosławii z siedzibą w Sarajewie. W latach 1998-2000 i 2003-2006 członek Komitetu Praw Człowieka ONZ (wiceprzewodniczący Komitetu w latach 2003-2004).
Zainteresowania badawcze: system międzynarodowej ochrony praw człowieka, prawo konstytucyjne.

Dr Tomasz Kozłowski- Jarra Scholar, adiunkt, Katedra Filozofii Prawa i Nauki o Państwie, Instytut Nauk o Państwie i Prawie, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (członek Rady Wydziału), wykładowca tegoż Wydziału, Collegium Civitas (PAN) oraz Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce; były stypendysta St. Cross College i Merton College (Oxford ), City of London Fund, Open Society Fund oraz członek – badacz Queens Mary & Westfield College Uniwersytetu Londyńskiego; zajmuje się filozofią prawa oraz teorią i socjologią prawa, w szczególności problematyką filozoficznych podstaw współczesnego prawa; autor wielu publikacji, red. (wraz z M. Szyszkowską: Polityka a moralność, W-wa 2001, Tolerancja, W-wa 2003;), (wraz z K. Kuźmiczem, Człowiek wobec systemów wartości, Białystok 2006); współzałożyciel wraz z His Honour George Dobry CBE, QC Brytyjskiego Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego (UW i Cambridge), konsultant programowy Przeglądu Prawniczego Uniwersytetu Warszawskiego, członek Stowarzyszenia Kultury Europejskiej, członek Stowarzyszenia „Szkoła Liderów”, opiekun studenckich kół i stowarzyszeń naukowych: Filozofii Prawa, Common Law Society, Studenckiego Stowarzyszenia Etyki Prawniczej, prezes Polsko – Brytyjskiego Stowarzyszenia Prawniczego.


Krzysztof Śmiszek - absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Prawa Europejskiego UW, pracował jako prawnik w Biurze Pełnomocnika Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, trener prawny w zakresie antydyskryminacji, ekspert szeregu organizacji pozarządowych, związków zawodowych i pracodawców w dziedzinie przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingu, Wiceprezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego, publikował m.in. w Rzeczpospolitej, Gazecie Prawnej oraz Prokuratorze.

Monika Zima – absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (WPiA UW), aplikantka sądowa, doktorantka w Katedrze Prawa Konstytucyjnego WPIA UW, przygotowuje rozprawę doktorską na temat instytucji ubezwłasnowolnienia w świetle postanowień Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, prawniczka Stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii.
Wieloletnia działaczka na rzecz popularyzacji praw człowieka w stosunku do grup narażonych na marginalizację i gwarancji ich realizacji, prowadzi szkolenia z zakresu wiedzy o wolnościach i prawach człowieka m. in. dla self – adwokatów niepełnosprawnych intelektualnie, cudzoziemców, pracowników instytucji publicznych.
Członkini Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Stowarzyszenia Interwencji Prawnej, Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego.


Dr Adam Bodnar – adiunkt w Zakładzie Praw Człowieka Wydziału Prawa i Administracji UW, koordynator "Programu spraw precedensowych" w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.


Łukasz Bojarski- Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Koordynator programu „Dostęp do wymiaru sprawiedliwości” HFPC, krajowy ekspert Europejskiej sieci niezależnych ekspertów w dziedzinie niedyskryminacji (European network of independent legal experts in the non-discrimination field).
15 lat doświadczenia w pracy z organizacjami pozarządowymi w Polsce i na świecie, m.in.: monitoring i badania, szkolenia, publikacje, ekspertyzy, doradztwo, tworzenie programów, zarządzanie programami, ewaluacja programów, zasiadanie w radach ekspertów oraz komisjach grantowych konkursów dla organizacji pozarządowych.
Główne obszary zainteresowania oraz tematyka programów to m.in. demokracja i prawa człowieka, edukacja obywatelska i prawna, wymiar sprawiedliwości, zagadnienia nie-dyskryminacji, pomoc prawna świadczona przez organizacje pozarządowe.

Lenur Kerymov – prawnik, koordynator programu „Szkoła Umiejętności” Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Agnieszka Mikulska- etnolog i antropolog kultury, pracuje w Helsinskiej Fundacji Praw Człowieka jako koorydantor programu "Prawa Mniejszosci". Autorka opracowań i raportów dotyczących problemu dyskryminacji i ochrony mniejszości narodowych/etnicznych i religijnych. Od 2004 roku
kieruje polskim Krajowym Punktem Kontaktowym w ramach sieci RAXEN, który zbiera informacje i przygotowuje raporty dla Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej (wcześniejsze EUMC).
Julia Gogol

Julia Gogol organizuję

Temat: szkolenie prawnoczlowiecze KPH

Uschi.
proszę o formularz :)

pozdrawiam

konto usunięte

Temat: szkolenie prawnoczlowiecze KPH

jeza, chyba czas kiwnąć wreszcie palcem... albo chociaż o tym pomyślec znowu ;)

konto usunięte

Temat: szkolenie prawnoczlowiecze KPH

ale żeby wysłać Wam formularze, muszę mieć Wasze adresy mejlowe na PW :D, nie?

konto usunięte

Temat: szkolenie prawnoczlowiecze KPH

Uschi Pawlik:
ale żeby wysłać Wam formularze, muszę mieć Wasze adresy mejlowe na PW :D, nie?


spokojnie, ja póki co MYśLę :D

konto usunięte

Temat: szkolenie prawnoczlowiecze KPH

a ty też tam będziesz?
Michał Gołgowski

Michał Gołgowski Managing Director

Temat: szkolenie prawnoczlowiecze KPH

proszę, jaki zalotny ;-)

konto usunięte

Temat: szkolenie prawnoczlowiecze KPH

Michał Gołgowski:
proszę, jaki zalotny ;-)

a co zazdrosny ?
Michał Gołgowski

Michał Gołgowski Managing Director

Temat: szkolenie prawnoczlowiecze KPH

Tomek s.:
Michał Gołgowski:
proszę, jaki zalotny ;-)

a co zazdrosny ?

o ciebie czy o koleżankę?

konto usunięte

Temat: szkolenie prawnoczlowiecze KPH

Michał Gołgowski:
Tomek s.:
Michał Gołgowski:
proszę, jaki zalotny ;-)

a co zazdrosny ?

o ciebie czy o koleżankę?

o leżankę
Michał Gołgowski

Michał Gołgowski Managing Director

Temat: szkolenie prawnoczlowiecze KPH

Tomek s.:
Michał Gołgowski:
Tomek s.:
Michał Gołgowski:
proszę, jaki zalotny ;-)

a co zazdrosny ?

o ciebie czy o koleżankę?

o leżankę

o leżankę jak najbardziej chociaż leżanka u dentysty to nic przyjemnego

konto usunięte

Temat: szkolenie prawnoczlowiecze KPH

Michał Gołgowski:
Tomek s.:
Michał Gołgowski:
Tomek s.:
Michał Gołgowski:
proszę, jaki zalotny ;-)

a co zazdrosny ?

o ciebie czy o koleżankę?

o leżankę

o leżankę jak najbardziej chociaż leżanka u dentysty to nic przyjemnego

chyba że po godzinach pracy ...
Michał Gołgowski

Michał Gołgowski Managing Director

Temat: szkolenie prawnoczlowiecze KPH

Tomek s.:
Michał Gołgowski:
Tomek s.:
Michał Gołgowski:
Tomek s.:
Michał Gołgowski:
proszę, jaki zalotny ;-)

a co zazdrosny ?

o ciebie czy o koleżankę?

o leżankę

o leżankę jak najbardziej chociaż leżanka u dentysty to nic przyjemnego

chyba że po godzinach pracy ...

ale zawsze sie chyba źle kojarzy ;-)
nawet po godzinach pracy

przypomniał mi sie od razu horror z dzieciństwa o dentyście zabójcy ;-)))

konto usunięte

Temat: szkolenie prawnoczlowiecze KPH

Michał Gołgowski:
Tomek s.:
Michał Gołgowski:
Tomek s.:
Michał Gołgowski:
Tomek s.:
Michał Gołgowski:
proszę, jaki zalotny ;-)

a co zazdrosny ?

o ciebie czy o koleżankę?

o leżankę

o leżankę jak najbardziej chociaż leżanka u dentysty to nic przyjemnego

chyba że po godzinach pracy ...

ale zawsze sie chyba źle kojarzy ;-)
nawet po godzinach pracy

przypomniał mi sie od razu horror z dzieciństwa o dentyście zabójcy ;-)))

gybyś przyszedł do mojego gabinetu mógłbyś zmienić zdanie o leżance
Michał Gołgowski

Michał Gołgowski Managing Director

Temat: szkolenie prawnoczlowiecze KPH


gybyś przyszedł do mojego gabinetu mógłbyś zmienić zdanie o leżance

hmmmm....
nie ma to jak dobra reklama
ale mimo wszystko sie nie skuszę
jechać tyle żeby zobaczyć odjechaną leżankę? nie dziękuję

konto usunięte

Temat: szkolenie prawnoczlowiecze KPH

Michał Gołgowski:

gybyś przyszedł do mojego gabinetu mógłbyś zmienić zdanie o leżance

hmmmm....
nie ma to jak dobra reklama
ale mimo wszystko sie nie skuszę
jechać tyle żeby zobaczyć odjechaną leżankę? nie dziękuję

zdrowie jest bezcenne
Michał Gołgowski

Michał Gołgowski Managing Director

Temat: szkolenie prawnoczlowiecze KPH

Tomek s.:
Michał Gołgowski:

gybyś przyszedł do mojego gabinetu mógłbyś zmienić zdanie o leżance

hmmmm....
nie ma to jak dobra reklama
ale mimo wszystko sie nie skuszę
jechać tyle żeby zobaczyć odjechaną leżankę? nie dziękuję

zdrowie jest bezcenne

akurat za zdrowie trzeba zapłacić kartą VISA
Jadwiga M.

Jadwiga M. dziennikarz,
Etnosystem.pl

Temat: szkolenie prawnoczlowiecze KPH

:D :D :D :D dobre ;)
TOmku ile ja bym dała, żebyście Ty i Twoja lezanka zawitali w moim mieście, bo to co mi ostatnio pani kochana zrobiła z zębami to ranyboskie.... a jeszcze mnie 3 wizyty conajmniej czekają <beczy>

Następna dyskusja:

Pierszy mail od moderatora ...




Wyślij zaproszenie do